0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #780 -: Октомври 03, 2009, 21:26:33 pm »
Моми4ета няма зна4ение кои от двамата доктори 6те ви преглежда!!!Ако д-р Стаменов се съмнява6е в уменията на д-р Персенска,няма6е да работи там!!!Аз ли4но предпо4итам д-р Персенска,въпрос на ли4ен избор,но понякога ме преглежда д-р Стаменов и виждам ,4е е в те4ение на на6тата :)А със записването на 4асовете и аз съм била пред нервна криза,но не съм единствена!Нямаме избор....нуждаеме се от тяхната помо6т!!!
Всички момичата сме чакали за първичен преглед. Аз когато пробвах да си запиша час за д-р Стаменов, трябваше да чакам 1 г. 6 м. и аз съм на 35 год., а мъжа ми е на 55. За д-р Персенска чаках почти 1 год. След първият преглед не бих я заменила за нищо на света! И двамата да са живи и здрави! Много зависи от нагласата с която се отива там! Аз се примирих с д-р Персенска заради чакането, а сега не бих я сменила, никога!
Търпение момичета, и двамата не са извънземни, хора са, уморяват се, но винаги са в час с всички пациенти, и двамата се опитват да ни помогнат!  :D А ние от това имаме нужда!  :D Успех на всички!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #781 -: Октомври 03, 2009, 22:01:50 pm »
Така е момичета.Търпение и ведро настроение! :D.Целия екип в клиниката се опитват да ни помогнат ,но все пак сме ужасно много и понякога стават недоразумения.Все пак Човешко е.Да са ни живи и здрави!Успех на всички в борбата!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #782 -: Октомври 03, 2009, 22:28:15 pm »
Освен това дайте да не се лъжем - колко от вас щяха да са в клиника Малинож, ако не беше популярното име на доктора?
аз щях да съм там със сигурност. имам безрезервно доверие на всички до степен, че може и санитарката да ме прегледа ако д-ра прецени така за момента. и това го казвам абсолютно сериозно и отговорно.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #783 -: Октомври 04, 2009, 09:16:34 am »
Подкрепям ЛИЛИ! Избрах си д-р Персенска и то не заради времето. Когато аз си записвах час - разликата между нея и д-р Стаменов беше 2 месеца. Направих го просто по интуиция и въобще не съжалявам. Още тогава смятах, че е все едно при кой лекар ще съм в тази клиника. И сега смятам така! Сега съм свикнала повече с д-р Персенска и с нея ми е по-лесно да комуникирам.Но това е само защото повечето пъти тя ме е преглеждала и правила процедури!
И двамата лекари са страхотни наистина! Но това явно повечето момичета ще го разберат след някой и друг преглед и манипулация!
Не се обиждайте на д-р Стаменов, когато се наложи да ви прегледа д-р Персенкска. Все пак пункциите и трансферите на могат да се планират от рано, а се назначават в последния момент.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #784 -: Октомври 04, 2009, 09:47:50 am »
Освен това дайте да не се лъжем - колко от вас щяха да са в клиника Малинож, ако не беше популярното име на доктора?
аз щях да съм там със сигурност. имам безрезервно доверие на всички до степен, че може и санитарката да ме прегледа ако д-ра прецени така за момента. и това го казвам абсолютно сериозно и отговорно.
за успокоение на ужасените там и санитарката е квалифицирана медицинска сестра... аз съм пациентка на д-р Стаменов от 2 години, но искренно се зарадвах на д-р Персенска, когато слезе за цветната ми снимка преди 2 дни.. разбира се тя ми каза, че докрора ще слезе по-късно и ако искам да го изчакам, но аз не исках.. за седващия ми трансфер ще помоля д-р Персенска да ми го направи.. ей тъй.. за късмет
другото важно е, че обикновено докторите преглеждат заедно.. много често д-р Стаменов преглежда пациентки на д-р Персенска. Още след първото ми ИКСИ поисках 2ро лапаро и д-р Персенска ме подкрепи, но д-р Стаменов сметна, че няма смисъл, сега след 2ро неуспешно ИКСИ, Стаменов ми назначи цветна снимка и биопсия а след седмица ще коментираме бъдещото ми лапаро.. предполагам.. щото едната ми тръба не пропусна добре и вероятно имам проблем
Имам предложение към модераторите /ако момичетата ме подкрепят разбира се/ и то е да се преименува темата на "Пациентки на д-р Стаменов и д-р Персенска" защото ще е трудно да се разделят темите на две за двамата доктори като се има предвид, че работят в екип а мисля, че всички ние уважаваме достатъчно и д-р Персенска
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #785 -: Октомври 04, 2009, 10:41:48 am »
...
Не мисля и че е нормално да се работи 7 дни в седмицата по 12+ часа - така грешките и преумората са неизменни и в крайна сметка е в ущърб на пациентите.

Повярвай ми и той иска да има нормално работно време и да се прибира на време при семейството си!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #786 -: Октомври 04, 2009, 17:26:30 pm »
Когато се прави пункцията ,ясно че е с упойка , но на апарат за обдишване  8O или някакъв по - лек вариант ... ???

И още нещо се сещам сега като чета ... защо се пие денят преди пункцията разхлабително ???
Когато на мен ми правиха ЦС беше с упойка , но не са ме карали да пия разхлабително предният ден ... значи не е заради упойката явно , но се чудя защо е тогава ???
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 17:39:10 pm от evita1717 »
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #787 -: Октомври 04, 2009, 17:36:35 pm »
Когато се прави пункцията ,ясно че е с упойка , но на апарат за обдишване  8O или някакъв по - лек вариант ... ???
Няма апарат за обдишване, съвсем лек вариант е.


И още нещо се сещам сега като чета ... защо се пие денят преди пункцията разхлабително ???
Когато на мен ми правиха ЦС беше с упойка , но не са ме карали да пия разхлабително предният ден ... значи не е заради упойката явно , но се чудя защо е тогава ???
Не се пие разхлабително преди пункция, само те искат гладна и жадна, казват и от колко часа предния ден да спреш храната.
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 17:43:55 pm от pop4o »
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #788 -: Октомври 04, 2009, 20:28:58 pm »
Когато се прави пункцията ,ясно че е с упойка , но на апарат за обдишване  8O или някакъв по - лек вариант ... ???
Няма апарат за обдишване, съвсем лек вариант е.


И още нещо се сещам сега като чета ... защо се пие денят преди пункцията разхлабително ???
Когато на мен ми правиха ЦС беше с упойка , но не са ме карали да пия разхлабително предният ден ... значи не е заради упойката явно , но се чудя защо е тогава ???
Не се пие разхлабително преди пункция, само те искат гладна и жадна, казват и от колко часа предния ден да спреш храната.

А в темата тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31166.560/инвитро при Владимиров/ всички пишат за такова нещо ... , явно той процедира по друг начин , така ли ?
И защо да не си ял и пил от предният ден ... ?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #789 -: Октомври 04, 2009, 20:34:06 pm »
Да всеки лекар си има стил на работа. А гладна, жадна - от определено време предния ден, за да нямаш проблеми след упойката.На някои хора им се гади след упойка.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #790 -: Октомври 04, 2009, 21:17:34 pm »
Искам за пореден път са изразя моята благодарност към д-р Персенска!  :D
Всичко друго, което искам да напиша, а то е много, просто е излишно!
Благодаря ви д-р Персенска, благодаря ви!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #791 -: Октомври 04, 2009, 22:28:33 pm »

И защо да не си ял и пил от предният ден ... ?

В деня преди пункцията след 18.00ч спираш с храната,а след 23.00ч - течностите.Не се притеснявай ,сестрите ще ти напомнят като дойде момента  :lol:
Трябва да си гладна и жадна,защото може от упойката да ти се гади и да ти се повръща.
Д-р Стаменов и д-р Персенска не назначават разхлабително преди пункция.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #792 -: Октомври 04, 2009, 22:36:50 pm »
В Малинов пункциите се правят с Деприван, не се "обдишва", не се интубира и т.н, за очистително и дума не може да става, не се яде и пие от предната нощ в 22.00 ч. Т. нар. упойка е краткотрайна и се поставя венозно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #793 -: Октомври 05, 2009, 01:50:44 am »
Много мислих, преди да изкажа моите наблюдения за работата в клиника Малинов, по принцип повече чета и по-малко пиша.
Първо искам да споделя, че това е петата клиника, но последна със сигурност, която посещавам за 6 години борба със стерилитета. Повярвайте, мили момичета, че навсякъде съм се сблъсквала с часове чакане/къде от много пациенти, къде от неуредици в организацията/, пропуски, подсещане от моя страна до къде сме стигнали и какво предстои, мотаене от месец за друг и така 3-4 месеца нищо, чувала съм и горчиви,болезнени думи...
За клиника Малинов, там съм от една година, с търпение и постоянство от моя страна винаги съм си записвала час на време, пацииентка съм на д-р Стаменов, преглеждала ме е и д-р Персенска, отношението и поведението на докторите е най-професиналното, най-адекватното и не на последно място най-топлото,което съм срещала. На екипа от сестри също. Толкова усмихнати и позитивни хора на едно място не съм виждала  :balk_81:
 Да, не мога да кажа същото за секретарките, но и  там има проблясъци от време на време :), е, не забравяйте, че все пак сме в БГ :wink: :)
Вярно, чакането е повечко/в последно време има подобрение/,но си заслужава всяка секунда и така се получава, когато искаме да сме в ръцете на доктори, с много препоръки и доволни пациенти.
Късмет и сбъднати мечти! :)

П.П. Не ангажирам никого с казаното,просто споделям :)




 
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #794 -: Октомври 05, 2009, 10:01:05 am »
Напълно споделям мнението на meci73.Аз съм от година и половина в клиниката.В началото бях по-припряна и сприхава,ядосвах се за закъсненията,но после свикнах и се научих на търпение и разбиране.Все пак проявата на егоизъм е най-голямата злина.Знам,че аз докато чакам други момичета са обградени с внимание и са на стъпка от желаната цел.Така че малко повече търпение.Няма значение кой ви преглежда.Аз съм при д-р Стаменов,но и д-р Персенска ме е преглеждала,правила ми е пункция и т.н.Всичко е въпрос на нагласа.Не се изнервяйте излишно,нищо не постигате,само си пречите.Успех на всички.     
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #795 -: Октомври 05, 2009, 11:16:59 am »
Аз също в началото малко се дразнех на закъсненията. В последствие ми се наложи да тичам разплакана 4-5 пъти по спешност с кървене. Идваха и д-р Стаменов и д-р Персенска, и д-р Сигридов.
Знам, че по това време тях са ги чакали други момичета за прегледи - но в тези моменти не ми е било до угризения заради това.
Разбрах, че сега обучават нова лекарка - но все не мога да й запомня името. Една дребничка и мургава. Предполагам, че ще мине известно време преди и тя да се включи пълноценно в работата им обаче.
За огромно наше съжаление способните лекари са малко, а ние сме много.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #796 -: Октомври 05, 2009, 12:21:28 pm »
Освен това дайте да не се лъжем - колко от вас щяха да са в клиника Малинож, ако не беше популярното име на доктора?
аз щях да съм там със сигурност. имам безрезервно доверие на всички до степен, че може и санитарката да ме прегледа ако д-ра прецени така за момента. и това го казвам абсолютно сериозно и отговорно.
за успокоение на ужасените там и санитарката е квалифицирана медицинска сестра... Имам предложение към модераторите /ако момичетата ме подкрепят разбира се/ и то е да се преименува темата на "Пациентки на д-р Стаменов и д-р Персенска" защото ще е трудно да се разделят темите на две за двамата доктори като се има предвид, че работят в екип а мисля, че всички ние уважаваме достатъчно и д-р Персенска

там е работата че санитарката е просто санитарка, т.е. не е квалифицирана мед сестра но въпреки това бих й разрешила да ме прегледа ако д-ра така прецени.

колкото до предложението ти мисля че по-подходящо заглавие би било  пациенти на ц-р надежда, защото там не работят само стаменов и персенска. има и други д-ри които са не по-малко страхотни специалисти. новата д-рка се казва д-р шевкед (не съм убедена в правописа) и също е невероятен човек и специалист. освен това съм убедена че ще продължат да идват още невероятни д-ри
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #797 -: Октомври 05, 2009, 13:46:40 pm »