0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #760 -: Октомври 03, 2009, 11:10:16 am »
Не се притеснявай за нищо ,там си в добри ръце ,а за да си по-спокойна да работи лабораторията.Успех!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #761 -: Октомври 03, 2009, 14:23:05 pm »
От днес и аз вече съм в този клуб.Преди година и 2 месеца си записах час и днес ми беше първия преглед. Малко неприятно впечатление ми направи факта, че след такова чакане в кабинета не беше д-р Стаменов, а ме прие д-р Персенска. Можеха да ме предупредят по телефона, когато преди 2 дни ми се обадиха да потвърдя часа.
Имам обещание,че следващия път ще е доктора...А и цялата история ми стана леко смешна, защото се сетих за филма Сътружника с Упи Голдбърг:)
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #762 -: Октомври 03, 2009, 15:47:39 pm »
работят в лабораторията,Евитка,в неделя.

Мисля, че до 11 часа сутринта взимат кръв.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #763 -: Октомври 03, 2009, 16:07:30 pm »
Geritta2002 , най-добре е да свикнеш че всъщност не си пациент на д-р Стаменов, а на клиниката. Много пъти няма да те преглежда той, а някой от другите лекари.
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #764 -: Октомври 03, 2009, 16:12:03 pm »
Geritta2002 , най-добре е да свикнеш че всъщност не си пациент на д-р Стаменов, а на клиниката. Много пъти няма да те преглежда той, а някой от другите лекари.

Това добре, но защо тогава имам записан час за д-р Стаменов, а не за гинеколог с клиника Малинов? Освен това дайте да не се лъжем - колко от вас щяха да са в клиника Малинож, ако не беше популярното име на доктора?
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #765 -: Октомври 03, 2009, 16:32:34 pm »
Преди две години и аз бях при д-р Стаменов и никога не ме е преглеждала д-р Персенска винаги си беше доктора,той ми следи и бременоста,но вече и за това си има друг лекар.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #766 -: Октомври 03, 2009, 16:36:34 pm »
Ееееее стига вече!
Д-р Стаменов и на 8 да се разцепи няма да е достатъчно!

 Geritta2002
 От това,че д-р Персенска те е прегледала един път не мисля,че трябва да се прави световен проблем.Д-р Персенска и д-р Стаменов са един екип.Д-р Стаменов определя на всички каква ще е стимулацията и какви мерки трябва да се предприемат.Д-р Стаменов едновременно извършва прегледи,прави биопсии,хистероскопии,лапароскопии,пункции и трансфери.Може би точно в момента на твоя преглед му се е наложило да направи едно от всичките по-горе изброени неща.
Д-р Персенска е един невероятен човек и специалист.Настрой се ,че понякога прегледа може да ти го прави тя,но бъди сигурна ,че всичко което се предприеме по твоя случай ще е съгласувано с д-р Стаменов.
Моля ви момичета,имайте малко търпение към този човек - той все пак е човек!!!!(нищо ,че го подозираме за неговата извънземност  :lol: )

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #767 -: Октомври 03, 2009, 16:39:08 pm »
Съжалявам за повторния пост, но нещото, което най-много ме смути са думите на д-р Персенска " Д-р Стаменов днес преглежда в друг кабинет" - аз се почуствах излъгана. Чакала съм търпеливо 1 год. и 2 месеца (аз вече съм на 36 и всеки ден е важен), за да се окаже, че всъщност не съм записана за правилния кабинет. Ако това не е било вярно, то тогава д-рката ме е излъгала.
Каквато и да е ситуацията направи ми лошо впечатление този факт, защото това е първа среща в която най-важното е да се изгради някакво доверие между пациента и лекуващия лекар. Това е момента когато лекарят би трябвало да излуша пациента и да се запознае с историята му дотук. На мен ми бяха зададени 10 стандартни въпроса: "Снимка, Хормони, Спермограма" Съжалявам,че ще го кажа, но това, което пише по форумите тук като впечатление от д-р Стаменов, както и това което съм чела като негови публикации, интервюта и др. не е това, което аз днес усетих като отношение в клиниката. Или нещата са се променили вече поради големия брой пациенти или днес е било малшанс за мен.
Всичко това би могло да се избегне, ако някой си беше направил труда да ми обясни предврително какво мога да очаквам на първия си преглед там ,а не да ми се обадят по телефона само с надеждата да кажа, че съм се отказала. Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против д-р Персенска нито клиника Малинов нито д-р Стаменов просто апелирам към тях да управляват малко по-добре очакванията на пациентите.
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #768 -: Октомври 03, 2009, 16:41:22 pm »
Повярвай ми всичко което се казала на д-р Персенска ще го научи д-р Стаменов преди следващия ти преглед. И не се лъжем - аз бих записала и всъщност го направих, час в клиниката. Знаех, че екипа е страхотен и ми беше все едно кой точо ще е лекаря при когото съм.
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 16:44:33 pm от Pesheck »
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #769 -: Октомври 03, 2009, 16:43:49 pm »
Не написах горното за да става конфликт, извинявам се че може би не съм се изразила правилно. Имах предвид че е по-лесно ако човек иде с нагласата че има и други варианти.
И аз съм от дълго чакащите първичен преглед при д-р Стаменов, и след време съвсем доброволно се преместих при д-р Персенска.

Geritta2002, първичния преглед и при двамата минава по този начин.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #770 -: Октомври 03, 2009, 16:57:42 pm »
Съжалявам за повторния пост, но нещото, което най-много ме смути са думите на д-р Персенска " Д-р Стаменов днес преглежда в друг кабинет" - аз се почуствах излъгана.
 

Няма друг кабинет,кабинетът за прегледи е един и се намира на 4-я етаж!


Каквато и да е ситуацията направи ми лошо впечатление този факт, защото това е първа среща в която най-важното е да се изгради някакво доверие между пациента и лекуващия лекар. Това е момента когато лекарят би трябвало да излуша пациента и да се запознае с историята му дотук. На мен ми бяха зададени 10 стандартни въпроса: "Снимка, Хормони, Спермограма"
 
На първичния преглед се задават точно тези въпроси -снимка ,хормони ,спермогарама - с това се започва.Именно тези изследвания,ако ги имаш направени ,ще дадат ясна представа за твоето състояние,ако ги нямаш ,трябва първо те да се направят ,за да се разбере как да се процедира по нататък.

Geritta2002
Незнам какви очаквания имаш ,но ние отиваме при доктора ,защото имаме проблем,а не да си приказваме като с приятелка на кафенце.Много пациентки сме и понякога е доста изнервено.Докторите пристигат сутрин в 8.00ч и си тръгват към 22.00ч
Казвам ти всичко това не за да се заяждам ,а за да ти обясня ,че трябва да се въоръжиш с търпение.Ние всички чакаме доста пред кабинета ,преглеждат ни и двамата лекари,но това е положението - много сме.

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #771 -: Октомври 03, 2009, 17:03:33 pm »
Не написах горното за да става конфликт, извинявам се че може би не съм се изразила правилно. Имах предвид че е по-лесно ако човек иде с нагласата че има и други варианти.
И аз съм от дълго чакащите първичен преглед при д-р Стаменов, и след време съвсем доброволно се преместих при д-р Персенска.

Geritta2002, първичния преглед и при двамата минава по този начин.

Дълго се чудих дали и аз да пиша, но ще си кажа.  Не, не е по-лесно да се иде с нагласата, че има и други варианти и НЕ Е НЕОБХОДИМО.  Като се чака толкова време, се чака за нещо определено, а не за алтернатива.  Аз лично, като си записвах час, имах възможност да чакам над година за д-р Стаменов, или няколко месеца за д-р Персенска.  Не поставям под въпрос професионализма на който и да било, но разочарование от системата на организация има и тя е обективна.  Няма да коментирам, че и в тази клиника, за пореден път, ми се наложи аз да попитам дали е необходимо да ми се направи тест за проходимост на тръбите.  На първия преглед не ми бяха зададени някакви значими въпроси, не ми бяха погледнати изследванията, които носих, и естествено - на следващия преглед нямаше и конкретен спомен от случая ми.  Добро име има лекаря, но мисля, че е редно да се подобри организацията, за да се запази качеството на работа.  Не мисля и че е нормално да се работи 7 дни в седмицата по 12+ часа - така грешките и преумората са неизменни и в крайна сметка е в ущърб на пациентите.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #772 -: Октомври 03, 2009, 17:16:36 pm »
*Принцеска* , не коментирам дали е правилно, имах предвид че това е положението в клиниката, дали е добро или лошо всеки да си прецени. Затова го и написах, не да чака някой една година и накрая да се окаже  разочарован, както е днес Geritta.


me4kata , има кабинет и на 3 етаж. Днес д-р Стаменов правеше там биопсии.
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #773 -: Октомври 03, 2009, 17:33:44 pm »
*Принцеска* , не коментирам дали е правилно, имах предвид че това е положението в клиниката, дали е добро или лошо всеки да си прецени. Затова го и написах, не да чака някой една година и накрая да се окаже  разочарован, както е днес Geritta.


me4kata , има кабинет и на 3 етаж. Днес д-р Стаменов правеше там биопсии.
Добре, че е този форум - до голяма степен компенсира недоразуменията. Благодаря ти pop4o , сега като знам, че не е правил "прегледи", а биопсии, които са със сигурност са по-важни си давам сметка, че със сигурност когато аз стигна до такава ще искам да бъда предпочетена пред жена за първичен преглед. Но се чудя какво щеше да и стане на сестрата в кабинета днес да ме предупреди и да ми каже: " Тъй като сте за първи път трябва да знаете, че биопсиите и трансферите са с висок приоритет и не търпят отлагане след тях идва реда на проследяване за стимулации  и т.н. Поради голямото натоварване на клиниката и желанието ни да не връщаме пациенти ше направим всичко възможно да ви примем навреме, затова може да се наложи прегледа ви да мине при д-р Персенска.  При всички случаи случаят ви ще бъде поет от д-р Стаменов и т.н." Или направо да ми се каже първичните прегледи обикновено се правят от д-р Персенска.
Истината е,че очакванията към клиниката са високи, защото има много доволни пациенти и те ще стават още повече предвид факта, че в България има 2-3 добри специалиста. И съм съгласна, че формулата 12(24)х7 води до грешки и аз не искам да съм сред тях.

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #774 -: Октомври 03, 2009, 18:07:22 pm »
Geritta2002,
Следващият ти преглед ще бъде предполагам в определен ден от МЦ. Когато си записваш часа за съответния ден ти казват кой ще преглежда тогава...д-р Стаменов или д-р Персенска.Така че занапред ще си по-наясно.
Успех и не се огорчавай...!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #775 -: Октомври 03, 2009, 18:37:56 pm »


me4kata , има кабинет и на 3 етаж. Днес д-р Стаменов правеше там биопсии.
Аз не знаех,че там има кабинет,защото моята биопсия я правиха горе на 4-я,но ще го видя и него,тъй като ми предстои нова биопсия  :)

Само ще вметна още нещо:
да,наистина им куца организацията,но се опитват да я подобрят,говорила съм на тази тема и с д-р Стаменов и с момичетата от регистратурата.
И ние сме си в правото да имаме изисквания,но когато си дългогодишен пациент на клиниката и видиш многото пациенти и напрежението, под което работят всички и някаси аз лично им влизам в положението.Особено гадно ми стана когато видях на 2 пъти разревана възрастната жена от регистратурата,разревана от пациентки.
Трябва да имаме търпимост,няма начин!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #776 -: Октомври 03, 2009, 18:48:28 pm »
Моми4ета няма зна4ение кои от двамата доктори 6те ви преглежда!!!Ако д-р Стаменов се съмнява6е в уменията на д-р Персенска,няма6е да работи там!!!Аз ли4но предпо4итам д-р Персенска,въпрос на ли4ен избор,но понякога ме преглежда д-р Стаменов и виждам ,4е е в те4ение на на6тата :)А със записването на 4асовете и аз съм била пред нервна криза,но не съм единствена!Нямаме избор....нуждаеме се от тяхната помо6т!!!

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #777 -: Октомври 03, 2009, 21:01:35 pm »
Момичета, утре имам пункция. Това е първото ми икси. Бихте ли ми казали съпруга ми чака ли в чакалнята докато аз съм в манипулационната? Разбрах, че много момичета се събуждат в стая, кой донася дрехите ти и къде се обличаш? След пункцията те ли ще ми се обадят за трансфера или аз трябва да си взема някакви телефони за връзка? Час за трансфер записва ли се?
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #778 -: Октомври 03, 2009, 21:11:15 pm »
Момичета, утре имам пункция. Това е първото ми икси. Бихте ли ми казали съпруга ми чака ли в чакалнята докато аз съм в манипулационната? Разбрах, че много момичета се събуждат в стая, кой донася дрехите ти и къде се обличаш? След пункцията те ли ще ми се обадят за трансфера или аз трябва да си взема някакви телефони за връзка? Час за трансфер записва ли се?
Съпруга чака в чакалнята, оттам го извикват.
На 4 етаж се събличаш в една стая до манипулационната, после всичките ти неща ги носи  санитарката до леглото на 3 етаж.
След пункцията имаш среща с лекаря, обяснява ти колко яйцеклетки сте извадили, какво ще ги правите, назначават ти лекарства и отговаря на въпроси ако имаш.
По нататък вече те търсят ембриолозите, те ти дават информация какво се случва и ти казват кога точно да идеш за трансфер.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #779 -: Октомври 03, 2009, 21:14:52 pm »
И аз смятам, че няма значение кой от двамата лекари те преглежда. Работата е там, че човек отива с някаква нагласа и когато тя не се осъществи - става едно объркване и понякога разочарование.
Аз съм пациентка на д-р Персенска. Но един път се случи така, че както си стоях мързеливо на стола в чакалнята ме извикаха и аз ухилена влизам в кабинета за прегледи. И като видях д-р Стаменов така се панирах, че дума не обелих.  :lol: Не знам защо, но точно така се получи. Пък и той не каза много - след като нищо не питам. Абе беше преглед в пълно мълчание. Е, втория път като налетях на него беше различно, разбира се....
Организацията в клиниката определено се подобрява. В началото всеки - докато разучи реда - вероятно има малко неприятни моменти. Много сме и не сме по силите на 1 лекар. А вероятно вече и за двамата сме много.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."