0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #720 -: Септември 18, 2009, 10:53:57 am »
Контролните имунологични изследвания на мен ми излязоха 130 лв. Бях пускала преди пълния пакет (260лв), но д-р Стаменов каза да ги повторя, за да се види как ми е е повлияла терапията. Пуснах ги в събота, в понеделник ми казаха резултата. Мисля, че няма значени за тях деня от цикъла.
За щитовидната жлеза - правят се рано сутрин, не трябва да си пила кафе (и се опитай да си спокойна).
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 10:57:56 am от Liteto »
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #721 -: Септември 18, 2009, 11:12:59 am »
Момичета, знае ли някой дали в клиниката може да се направят хормони с направление? 
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #722 -: Септември 18, 2009, 11:22:52 am »
Момичета, знае ли някой дали в клиниката може да се направят хормони с направление? 
доколкото знам не

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #723 -: Септември 18, 2009, 16:30:46 pm »
 :thankyousign:

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #724 -: Септември 23, 2009, 16:59:13 pm »
Не може да ползвате талон за изследване от лекар.

Изследват и хормоните на щитовидната жлеза.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #725 -: Септември 25, 2009, 15:39:52 pm »
Здравейте момичета!
Аз съм от гр.Русе и от 17 октомври ще стана и аз пациентка на д-рСтаменов.Вече 2год се борим да си имаме бебок.Досега съм ходила единствено и само при д-рБойчев в Тутракан.Имам направена лапароскопия за опъване на тръбите и две инсиминации.Но вече неискам да чакам и през м.Август с помоща на д-р Бойчев успях да си запиша час за Стаменов за 17.10. Сега когато вече наближава в главата ми има толкова много въпроси и нетърпението е огромно. Забравих да спомена, че от нашата община ни отпуснаха 2500лв. за инвитро процедурата, които обаче трябва трябва да се усвоят до 31.12.2009г. Претиснението ми е дали ще успея до края на годината да направя инвитрото. И другия ми въпрос е колко трябва да стоя в клиниката?
Предварително Ви благодаря за отговорите!
Успех и от мен на всички момичета!  osi_9 osi_9
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #726 -: Септември 25, 2009, 15:49:08 pm »
ivkon, ако ти не се нуждаеш от по дълга подготовка (имам предвид ново лапаро ...)след като кажеш на док за срока на отпуснатата сума той ще те вмъкне преди декемврийската ваканция. А за престоя не знам с точност, зависи по какъв протокол ще си, колко ти е дълъг цикъла, със стимулация ли ще е, ще пътуваш ли или ще си през цялото време в София. Може би ще имаш нужда от 15-20 дни. Успех yahoo_33
П.П. Браво на община Русе! :balk_47:
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #727 -: Септември 25, 2009, 16:18:46 pm »
Благодаря, за бързия отговор!
На мен и двете ми инсиминации бяха по дългия протокол. Предполагам,че и инвитрито ще е така.
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #728 -: Септември 25, 2009, 16:51:59 pm »
Инсеминациите са със стимулация и такива без няма по дълъг и по къс протокол,а за инвитрото най добре Стаменов ще си прецени.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #729 -: Септември 29, 2009, 13:55:04 pm »
Момичета,

Някой правил ли е предимплантационна диагностика и асистиран хетчинг при Малинов?  Ако да, разкажете подробности.

Благодаря предварително!

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #730 -: Септември 29, 2009, 14:34:11 pm »
Момичета,

Някой правил ли е предимплантационна диагностика и асистиран хетчинг при Малинов?  Ако да, разкажете подробности.

Благодаря предварително!
Предимплантационна диагностика не сме правили, но при 4 от опитите ми правиха асистиран  хетчинг. Какво точно те интересува?
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #731 -: Септември 29, 2009, 19:20:10 pm »
Теди,
Кога се взема решението, колко време трае процеса, колко струва и имаше ли полза при Вас?

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #732 -: Септември 29, 2009, 21:44:57 pm »
Аз правих ИКСИ с предимплантационна диагностика миналата година, цената беше 1500 лв. За съжаление опита беше неуспешен.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #733 -: Септември 29, 2009, 22:32:48 pm »
Ивалета,и на мен ми направиха хетчинг и ми сложиха среда при успешния ми опит.Решение са взели ембриолозите,заедно с д-р Стаменов.Аз разбрах точно преди ЕТ.Не са ми взимали допълнително пари за това.
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #734 -: Септември 30, 2009, 08:07:18 am »
Теди,
Кога се взема решението, колко време трае процеса, колко струва и имаше ли полза при Вас?
Не сме го обсъждали предварително. Решението са го взели док и ембриолозите. Говорихме за това преди трансфера. Обьсниха ми, че го правят, защото реагирам на стимулациите с малко яйцеклетки 1-2, при последния опит само бяха 4, въпреки, че не съм с ИЯР. Така се подсигуряват, че ембриона ще се "излюпи". И при 4 опита, при които правиха хетчинг слагаха среда. При единя опит имаше о някаква имплантация, но за дни. При последния се разви бременност, но завърши отново със спиране на сърд. дейност в 10 г.с. Не съм доплащала нищо за хетчинг или за "лепило". Процедурата незная колко трае, но ще е кратко. Това е само "надраскване" с лазер на ембриона и май се прави в деня на трансфера.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #735 -: Септември 30, 2009, 09:53:38 am »
Момичета,

Благодаря за информацията и съжалявам за отрицателните резултати.

Поздрави,

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #736 -: Септември 30, 2009, 16:59:16 pm »
Момичета, има ли практика в клиниката да си искате копия от направените изследвания или се мръщят на подобни искания?
*
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #737 -: Септември 30, 2009, 17:07:51 pm »
Няма никакъв проблем да ти дадат копия на изследванията. Аз наскоро си потъсих копие от лабораторните изследвания, и ми дадоха долу на първия етаж от регистратурата, а другите можеш да потърсиш на 4-я етаж на регистратурата.
Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #738 -: Септември 30, 2009, 17:16:40 pm »
Здравеите моми4ета,и мен ме интересуват копията от иследванията,по то4но от "цветната снимка"дали доки 6те се разсърди ако ги поискам?

Re: Пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #739 -: Септември 30, 2009, 18:24:10 pm »
Резултата от снимката ми го дадоха без да съм я искала,а за другите най-различни изследвания,няма проблем да си ги поискаме но по-добре да се снимат копия и отново да се върнат във файла,защото иначе трябва да ги носим всеки път сигурно,а конкретно хормоните от първия етаж по всяко време може да ни ги принтират на регистратурата.