0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #360 -: Април 12, 2009, 23:37:13 pm »
Ами нямам представа дали по телефона става и да те следи друг доктор във твоя град,трябва да попиташ.
Аз бях по къс протокол,пусках хормони и имах преглед на трети,пети,седми и девети ден,на 11-ти пункция и на 13-я ден ми беше трансфера.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #361 -: Април 12, 2009, 23:43:17 pm »
Аз пък бях на дълъг протокол. Ходих в София на 1, 5, 8, 11 и 12 ден. Не мисля, че ще мине съвсем без ходене до там.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #362 -: Април 12, 2009, 23:57:01 pm »
За инсе съм питала и става, но се оказа, че тук лекарите нямат опит да определят О. Според тукашният док О трябваше да е в неделя, но беше в петък  :wink:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #363 -: Април 13, 2009, 00:01:21 am »
и аз мисля, че без ходене в софия няма как да стане, все пак е редно доктора да следи нещата по време на инвитрото, по телефон не съм чувала да става. :?
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #364 -: Април 13, 2009, 00:44:34 am »
Евита намери начин за две седмици да бъдеш в София. Нали не искаш да си опропастиш стимулацията заради лекари, които не са специалисти. През този период се следят фоликули, лигавица, хормони, ЦС, ако имаш имунологични проблеми се правят вливания и т.н. Аз лично /за стимулация и следене/ за нищо на света не бих се доверила на друг лекар, а само на докторите от клиниката. 
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #365 -: Април 13, 2009, 02:15:13 am »
Аз съм от Бургас . много четох и мислих как ще се нещата около стимулацията , но няма начин да не се стои в София . Става въпрос за 12-15 дни максимум. Т.е ако си по дълъг протокол отиваш първия ден и после чак 5 или 6 и седиш до трансфера. Като между пункцията и трансфера може да се прибереш за 1-2 дена! Следе като се наемаме да правим ин витро в София , трябва да напрвим и всичко възможно да не провалим процедурата! Ще е трудно , но в името на бебчо.......

Значи на 16.06 пак заминават така ли?
Ами ние ако започнем процедура към 25-26 май...до тогава дали ще сме приключили? Само да не ме отложат , че с тази ендометриоза...

Момичета аз сега чакам МЦ и започвам да пия противозачатъчни. На 15-тия ден док ме вика на преглед. Диферелина на 20-тия ден ли се слагаше? И после колко  дена след него започва стимулацията?
« Последна редакция: Април 13, 2009, 02:30:02 am от rossy * »
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #366 -: Април 13, 2009, 02:21:22 am »
Росси,зависи от МЦ,но към 15 май живот и здраве ще съм на линия.
мислех че ще сме по едно и също време , ама не....Нищо първо ти , после аз!  :D Само да са ++++ тестовете после
« Последна редакция: Април 13, 2009, 02:25:42 am от rossy * »
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #367 -: Април 13, 2009, 08:52:36 am »
Pap71,  в момента в който се появи подходяща донорка за теб, Док ще се свърже с теб и ще обсъдите стъпките по-нататък. По принцип ще има няколко прегледа с цел да се следи да направиш хубава лигавица, за което е Естрофема, който пиеш сега. В деня на пункцията на твоята донорка, ще ви се обадят, за да даде съпруга ти материал и ти да започнеш да се подготвяш за трансфер, който ше е 3 дни след това, при мен беше с Утрогестан 2x3. Но всичко e индивидуално и ше се изяснява постепенно в процеса на работа. Надявам се да съм ти била полезна :). Успех и се успокой, защото си в добри ръце  :D
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #368 -: Април 13, 2009, 11:57:24 am »
Благодаря ти mak4e, от това по-добре ни бих могла да го опиша :D
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #369 -: Април 13, 2009, 17:31:14 pm »
здравейте имам въпрос със сигурност ли заминават на 23.04защото имам час за 22.04 за започване на стимулация след диферелин и се притесних след прочетеното :(
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #370 -: Април 13, 2009, 17:34:20 pm »
здравейте имам въпрос със сигурност ли заминават на 23.04защото имам час за 22.04 за започване на стимулация след диферелин и се притесних след прочетеното :(
не се притеснявай, вместваш се точно, втория преглед е след около 5 дни те дотогава ще са се върнали
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Ст
« Отговор #371 -: Април 13, 2009, 17:40:13 pm »
току що видях в гугъл че това в несебър е от 23-26.04 та ще дишам спокойно иначе съм за втори път и знам горе долу
« Последна редакция: Април 13, 2009, 17:43:44 pm от milenamimi »
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #372 -: Април 13, 2009, 18:32:47 pm »
моля за помощ за втори път ще правим инвитро но с нервите и страха не съм добре не знам какво да правя мисля си че ще откача
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #373 -: Април 13, 2009, 19:12:46 pm »
Спокойно milenamimi,не ти е за първи път,знаеш какви са процедурите,няма нищо страшно.Мисли си ,че с започването на стимулацията се доближаваш все повече и повече до твоето желано бебче.Стискам палци всичко да е наред.Успех!!!!!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #374 -: Април 13, 2009, 19:15:58 pm »
Ами незнам какво да те посъветвам,ако ти сама не се владееш и контролираш,няма кой да ти помогне.На всички ни е трудно но трябва да сме положително настроени и спокойни,а не напрегнати и само песимизми да мислим така само си вредим.
« Последна редакция: Април 13, 2009, 19:17:36 pm от ninkata1 »

*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #375 -: Април 13, 2009, 22:26:28 pm »
milenamimi - много искам да ти кажа нещо, което да те успокои. Наистина трябва да намериш начин да си по-спокойна. Това е важно за успеха. Знам, че е изключително трудно.
Аз например май сама си провалих процедурата, защото си позволих да изперкам и ми изби това проклето LH.
Така че - просто не мисли за трудностите. Преживяла си го веднъж - значи всичко, което те очаква ти е познато. Ще се справиш със сигурност по-лесно. Просто няма начин.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #376 -: Април 13, 2009, 22:41:27 pm »
Имам час за петък, ИКСИ на ЕЦ. Почти съм сигурна, че пункцията ще е преди 23, но се чудя като ги няма какво ще правим за ЕТ :? Дали все пак някой ще остане?
*

    leon

Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #377 -: Април 14, 2009, 00:05:39 am »
Ето и моето мнение.
Така си загубих близо година и половина първо за чакане, после размотаване и дори нищо конкретно не се предприе от негова страна.
Да не говорим за ужасната атмосфера- винаги препълнено и никога не се знае кога ти е реда. Закъсненията са с 2часа и горница. Когато питаш за часове - никога няма и трябва да се молиш като сополиво циганче.
Никой от персонала не ти дава смислен отговор.
Прегледи и манипулации вървят като на конвейр.
Прегледа трае 5-10 минути и въобще не може да си събереш мислите да обсъдиш конкретно какво ще правите- отговорът винаги е...ще видим другия път, направи тези изследвания.
Следващия път отиваш с въпросните изследвания и пак ти казва без да ги е гледал- направи тези изследвания- ами аз вече съм ги правила. и т. н. и т.н.
Ако сте от провинцията и няма къде да отсядате, това си е направо жив ужас.
Най-удобно е за тези които са от София и околностите и тези, където има при кого да отседнат.
Последният път, след 5 часа чакане, ми каза нещо което няма нищо общо с моето състояние и то не си направи труд да ми го каже лично, а чрез една от служителките.
При което просто нямам думи да изразя възмущението си, още повече че съм медицинско лице и знам за какво става въпрос, въпреки че не му се представих-никога не парадирам с това.
Това беше и краят на посещението ми в тази клиника.
Резултатът: изгубено ценно време, съсипани нерви, за парите - то се подразбира.
Може би съм нямала късмет.
Междувременно две приятелки забременяха в рамките на 1-2 месеца- едната в клинката на Владимиров, другата в Плевен при  д-р Емин.
Знам, че ще ме оплюете, но всеки има право на собствено виждане.
Аз така видях нещата там. Това е.
 :( osi_19
*
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #378 -: Април 14, 2009, 00:22:39 am »
Ето и моето мнение.
Така си загубих близо година и половина първо за чакане, после размотаване и дори нищо конкретно не се предприе от негова страна.
Да не говорим за ужасната атмосфера- винаги препълнено и никога не се знае кога ти е реда. Закъсненията са с 2часа и горница. Когато питаш за часове - никога няма и трябва да се молиш като сополиво циганче.
Никой от персонала не ти дава смислен отговор.
Прегледи и манипулации вървят като на конвейр.
Прегледа трае 5-10 минути и въобще не може да си събереш мислите да обсъдиш конкретно какво ще правите- отговорът винаги е...ще видим другия път, направи тези изследвания.
Следващия път отиваш с въпросните изследвания и пак ти казва без да ги е гледал- направи тези изследвания- ами аз вече съм ги правила. и т. н. и т.н.
Ако сте от провинцията и няма къде да отсядате, това си е направо жив ужас.
Най-удобно е за тези които са от София и околностите и тези, където има при кого да отседнат.
Последният път, след 5 часа чакане, ми каза нещо което няма нищо общо с моето състояние и то не си направи труд да ми го каже лично, а чрез една от служителките.
При което просто нямам думи да изразя възмущението си, още повече че съм медицинско лице и знам за какво става въпрос, въпреки че не му се представих-никога не парадирам с това.
Това беше и краят на посещението ми в тази клиника.
Резултатът: изгубено ценно време, съсипани нерви, за парите - то се подразбира.
Може би съм нямала късмет.
Междувременно две приятелки забременяха в рамките на 1-2 месеца- едната в клинката на Владимиров, другата в Плевен при  д-р Емин.
Знам, че ще ме оплюете, но всеки има право на собствено виждане.
Аз така видях нещата там. Това е.
 :( osi_19
съжалявам за това което си преживяла! Всеки има право на мнение и това е твоето , няма за какво да те оплюва който и да е...Успех! И скоро да се похвалиш с + резултат!
*
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #379 -: Април 14, 2009, 02:23:25 am »
Аз лично не разбрах, защо това мнение (на leon) е написано тук в тема за Ин витро, след като гостенката въобще не споменава да е правила подобна процедура в Клиниката. Изложеното мнение не дава представа какво точно е провалено и какво време е загубено. Аз лично във форума бях критикувала организациата в Клиниката, но искам да се поправя като кажа, че от месец насам положението е съвсем друго - вече не съм попадала на административни неуредици или нелюбезно отношение. Чакането е неизбежно, за голямо съжаление много хора се нуждаят от помощта на Доктора и неговия екип и те се стараят да ни я дадат, така че нека не издребняваме толкова...успехът ще дойде с много постоянство, упоритост и доверие в екипа, а ще ни подмине ако мислим негативно и само мрънкаме.
И още нещо - няма значение от кой град сме - аз лично ще направя всичко, което ще ме доведе до това да гушна своето бебче. И какво точно се очаква от доктора да направи, че да е цитирам "удобно" на пациентите, които не са от града, в който той практикува?
Не чакам отговор, просто ей такива мисли ми се въртят след като видях мнението  :)
« Последна редакция: Април 14, 2009, 02:26:37 am от lucky cat »