0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравеите момичета пациентки на доктор Стаменов.Имам следния проблем,от скоро съм пациентка на д-р Стаменов,имам 2 опита инвитро но в други клиники неуспешни и преди 2 седмици ми е беше пъричния преглед при него.Имам повечето от назначените изследвания и уговорката с него беше като ми доиде менструалния цикъл да се обадя в клиниката и да си запиша час до 14-ти ден на цикъла за да ми види пак яичниците да му занеса направените имунологични изследвания и да направим спермограма.Каза че няма да имало проблем с записване на час.Днес ми идва менструацията обаждам се в клиниката и им обяснявам ситуацията момичето с което говорих каза че по рано от 15ти не може да ми даде час,всичко било заето.А на мен 15-ти ми се пада 20-ти ден и така губя прегледа преди овулацията.Не поиска да разговаря с доктора и каза че това е.Как и покакъв начин се процедира,ако някои може да ме насочи моля нека го направи.Благодаря ви.
Моят съвет или да отидеш на място и да обясниш ситуацията или направо да се обадиш на мобилния на д-р Стаменов и да оправите нещата.Успех от мен.

*
За съжаление нямам мобилен на д-р Стаменов,а и тя каза че не може да говори с него и не може да ме свърже.Не мога да си обясня защо не са организирани по добре нещата,и при условие че д-р Стаменов така ми е казал защо ми отказа тази г-жа.Но така или иначе ще отида на 15ти и ще му кажа че са ми отказали.Благодаря ви.
*
Веселушка,това си е според мен чисто и просто отклонение...
На мен ми каза да се обадя на първия ден от цикъла ,да кажа,че той е казал да ми запишат час за цветна снимка до 7ми ден...обаче не стана номера.Нито той ми вдигна личния...Разбираемо е,нямат капацитет да поемат всички желаещи да са при тях,обаче или да обучат персонал или да намерят други думи,с които да отклоняват пациентите

Ще ме извиняват всички ,които го обожават,но аз не критикувам професионализма му,а политиката му...
*
Аз също непрекъснато се сблъсквам с такива трудности / трябва да бъда прегледана на 10ти ден, а то или няма часове за този ден - най-честата причина, или доктора го няма или не работят точно в този ден ....,/ Затова правя така - взимам си час за който ден има, например: трябва да мина на преглед 10-11ден, а аз си взимам час за 20ти ден, защото просто нямам избор, а на 10 ден ходя на преглед при друг лекар и на 20ия ден при д-р Стаменов нося информацията от прегледа при другия.
Това е много неправилно и несигурно, но това е положението! :dontknow: Защото ей го на -последния път имах голяма киста и този другия лекар не предприе нищо, само я снима, за да остави на д-р Стаменов да си я лекува, а аз си чакам с кистата да ми дойде часа след 20 дни и така... :cry: Хайде то в случая проблемът е киста, ами ако проблема не търпи отлагане тогава незнам какви "маневри" ще измислям :(
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Вчера не успях да се свържа с клиниката, но днес сестра ми отиде на място и имам час за събота 12.15 часа. Сдобих се с талон от ЗК за хормонални изследвания и въпросът ми е
Мога ли да си пусна ЛХ и ФСХ в лабораторията на Клиниката по здравна каса?и Взимат ли кръв събота сутрин?
Благодаря ви!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Мога ли да си пусна ЛХ и ФСХ в лабораторията на Клиниката по здравна каса?и Взимат ли кръв събота сутрин?
можеш, но не по касата. да, взимат.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Мога ли да си пусна ЛХ и ФСХ в лабораторията на Клиниката по здравна каса?и Взимат ли кръв събота сутрин?
можеш, но не по касата. да, взимат.

Аз мислех, че работят с касата.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Аз отидох в Кандиларов. То това ще ми е от ЗК. Миналата година 2 хормона и тази 2 и стига толкова, да не вземе да се разори покрай нас :?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Досега съм правила само 1 инсе на ЕЦ. Естрадиолът не ми е изследван преди процедурата. Сега ще правим 2-ро стимулирано. При вас как протича? Следели ли сте Е2? Според мен е по-сигурно, но док не каза нищо.
*
Не Mira_mimi не са ми следили Е2. Аз също бях стимулирана с Меногон за инсето. На всеки три дни си на преглед да ти следят как нарастват фоликурлите и когато вече са достатъчно големи вечерта се бие Прегнил и след 2 дни на инсе.Доколкото знам от момичетата Е2 се следи при стимулация за инвитро.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Четох постовете на Красита, тя ходи при Щерев. Направи ми впечатление, че там периодично следят Е2. Защо нашия док не го прави :ask:
Аз мисля, че го следи и за инсе, но предполагам не толкова често като при ин витро. Поне аз съм чувала от негови пациентки, че изследват Е2 при инсеминация. Защо не го питаш? 
  09.11.2007
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Утре съм на преглед и ще питам. Но да си призная, ако не си запиша какво да питам, като вляза там така се отплесвам, нещо ми изпива мозъка и :oops: все пропускам да задам някой въпрос.
Не си единствена.  :oops:
  09.11.2007
Момичета, какво ще рече стимулация без блокаж на хипофизата?


Стимулацията по дълъг протокол започва с блокиране на хипофизата /диферилин или декапептил/. Така се осигурява контрол над хормоните, защото на практика ти вече нямаш собствени хормони. Всичко се дозира с инжекциите за стимулиране. При някои пациентки обаче не е нужен такъв блокаж на хипофизата, реагират по-трудно след него и т.н и тогава, лекарите преценят че няма да се слага диферилин или декапетил. Така по време на стимулацията освен инжекциите, хипофизата ще произвежда и собствени хормони.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Момичета, какво ще рече стимулация без блокаж на хипофизата?

Стимулацията по дълъг протокол започва с блокиране на хипофизата /диферилин или декапептил/. Така се осигурява контрол над хормоните, защото на практика ти вече нямаш собствени хормони. Всичко се дозира с инжекциите за стимулиране. При някои пациентки обаче не е нужен такъв блокаж на хипофизата, реагират по-трудно след него и т.н и тогава, лекарите преценят че няма да се слага диферилин или декапетил. Така по време на стимулацията освен инжекциите, хипофизата ще произвежда и собствени хормони.


Обикновено се процедира стимулация по къс класически протокол.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Индивидуално е - при мен ще е дълъг протокол.
*
Момичета да ви попитам знаете ли кога излиза в отпуска д-р Стаменов?