0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #320 -: Март 17, 2009, 16:52:32 pm »
pop4o аз когато ходих за кръвен тест,беше 11.20,нямаше никой,към 12.30 ми казаха да проверя и беше готов,18 лв.ми струваше.Успех.

*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #321 -: Март 17, 2009, 16:55:01 pm »
Благодаря  :)
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #322 -: Март 18, 2009, 12:08:42 pm »
Момичета и аз ви благодаря за информацията :)
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #323 -: Март 18, 2009, 17:22:07 pm »
Здравейте момичета. И аз съм пациентка на "Надежда" - при д-р Персенска към от януари. Правихме разни изледвания и процедури и след последната се разбрахме като ми дойде да се обадя за час и да отида към края на менструацията да ме прегледа и да ми назначи стимулация. И вчера като ми дойде се обадих и при мен се случи този проблем - че няма часове. Направо шах и мат. Казаха, че ще я питат и да се обадя по-късно. Бяха я питали и ме вмъкнаха някак си във графика за петък - но това вероятно е, защото идаята на док беше, че ще пробваме да стане по естествен начин, но със лека стимулация. Явно за това ме вмъкнаха.
Леле как ще се оправяме с тези часове за в бъдеще не знам. Вчера така се притесних. Аз също не съм от София и трябва да се планра всичко - отпуск, пътуване...
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #324 -: Март 18, 2009, 17:26:20 pm »
Мира, почнеш ли стимулация си записваш час на място. Например от пъви ден на стимулацията записваш за пети. Д-р Персенска ти пише на едно листче след прегледа датата на която иска да те види пак и с него отиваш при секретарките и те ти записват час за тази дата. Изобщо почнеш ли стимулацията проблеми с часа няма да имаш.
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #325 -: Март 18, 2009, 17:33:43 pm »
Благодаря за разяснението. От вчера се притеснявам и направо главата ме боли нонстоп. То ако всеки път трябва да се карам с тези секретарки, направо.....
Достатъчно други притессения си имаме та  и това.
Но те явно се опитват да създада нова система на работа. Пък и пацентките са дошли в повече и не могат да ги следят всичките едновременно.
Ще видим какво ще стане в петък.... и как ще се процедира за в бъдеще.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #326 -: Април 04, 2009, 00:21:17 am »
Да споделя и аз - след като прочетох тази тема много се притесних.
Но днес бях на преглед и се разбрахме, че (живот и здраве) почваме стимулация след седмица.
Питах д-р Персенска дали ще имам проблем със записването на час и тя ми каза (буквално): "Ако някой ти откаже час, ела на място и ми кажи кой е."

Така че явно са успели все пак някак да овладеят положението, което доста ме успокои.
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #327 -: Април 04, 2009, 01:45:46 am »
Радвам се, че така ти е отговорила д-р Персенска.  На мен за 3-ти път ми се случва като отида (и то на място) - да ми кажат "Няма никакви часове. Абсолютно невъзможно". Това много ме натоварва и изнервя в тази клиника, а аз искам точно там да провеждам процедури. Чакаш цяла година и накрая това.
Няма да се откажа, защото страшно ми допадна д-р Персенска и от прегледите и проведените процедури съм повече от доволна. Абсолютен професионалист.
Виждам че е много натоварено и за това все още си сдържам нервите. Но това явно се случва само на мен. Последния път обяснявам за кога искам час  - те съответно ми обясняват как няма никакви часове. Да не говорим, че преди да искам час стана такава обърка с тяхната организация, че цял ден не разбрах какво ще правят с мен -  прегледа беше сутринта, резултатите от хормоните станаха на обяд; от там насетне трябваше да получа указания от някой на 3-тия етаж в 13 часа, но уви.... Всички вдигаха рамене и отговаряха дижурно - "Ами никой не ти е донесъл файла при нас". Е, в 17 часа след много питане най-накрая ми отговориха, че процедурата ми е стопирана заради високо LH. И да си запиша час за следващия цикъл.
От там се качих на 4-ия етаж да искам час за следващия цикъл и съответно получих отказ за деня, за който искам. Не издържах и им казах да ми дават за когато искат - те да преценят и каквото искат да правят. След това напрежение цял ден вече все ми беше тая...
Е - изнамериха ми час съответно.
Съжалявам, че разказвам тези неща. Но дано поне за някой са полезни. На мен никой не ми беше казал, че трябва да бъда нахална. И че трябва и за този психически тормоз да се подготвя. Не ме изнервя нито чакането, нито това, че времето с лекаря е твърде малко и понякога не можеш да си зададеш въпросите, нито претъпканата зала...
Но да се притеснявам, дали ще имам час за следващото действие .....малко ми идва в повече....

„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #328 -: Април 04, 2009, 01:59:02 am »
трудно се записва час за първоначален преглед. след започване на процедура няма как без прегледи и наблюдение, но за съжалание пациентите са твърде много и чакането наистина уморява, в определени случаи и натоварва. всеки сам решава и избира, но наистина докторите все пак са хора и те.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #329 -: Април 04, 2009, 02:23:49 am »
Аз като отида там, се въоръжавам с търпение и психическа нагласа, че деня ми е ангажиран. Така въобще не се притеснявам... Ако има начин да се настройвате, че ще се чака, мисля, че някак си ще е по-лесно. Все пак всички там постоянно работят, просто сме много!!! Аз толкова се тревожа Док как издържа?!? Дано всички да постигнем желаните бебета скоро и така да освободим място за другите:)
Наистина зора е да се започне стимулацията, после няма как, през ден или ако се налага може и всеки ден да ходите на прегледи - няма проблем за часовете.
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #330 -: Април 04, 2009, 12:45:31 pm »
Д-р Персенска също спомена, че били инструктирали всички да не отказват часове за начало на стимулация - така че явно наскоро са го решавали този проблем.

Наистина, нямам идея как издържат.
Аз само ако трябваше да се срещна с толкова хора на ден, без да работя с тях, щях да полудея.
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #331 -: Април 04, 2009, 13:11:07 pm »
Съжалявам, че разказвам тези неща. Но дано поне за някой са полезни. На мен никой не ми беше казал, че трябва да бъда нахална. И че трябва и за този психически тормоз да се подготвя. Не ме изнервя нито чакането, нито това, че времето с лекаря е твърде малко и понякога не можеш да си зададеш въпросите, нито претъпканата зала...
Но да се притеснявам, дали ще имам час за следващото действие .....малко ми идва в повече....

Скъпа няма нужда да си нахална, това за "психическия тормоз" е малко прекалено, макар и аз да мисля, че на някой от секретарките им липсват организационни умения и такива за нормална комуникация с други хора. От друга страна и 5000 лв да ми дават няма да се кандидатирам за работата им - виждала съм пациентки такива циркове да правят там, че ти е бедна фантазията... да не говорим за работното им време...
Категорично не съм съгласна, че времето с лекаря е твърде малко и не можеш да си зададеш въпросите - винаги съм получавала отговори на всички въпроси - След трансфера ми в 20.30 часа д-р Стаменов ми каза:"- питай си спокойно, има време" - макар от вън да стояха над 20 жени за преглед. Друг въпрос е, че на много наши въпроси отговор може да се намери и във форума и в библиотеката на зачатие....
Късмет!
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #332 -: Април 04, 2009, 14:54:28 pm »
Момичета, не искам да влизам в спор, нито да обиждам някой, нито да нападам клиниката. Пак ще кажа - много съм доволна. Преглеждали са ме и двамата лекари. Това се е случвало както в 9 сутринта, така и в 10 вечерта. И аз съм се чудела как издържат. И виждам, че старанието е огромно от тяхна страна.
Също така се старая въобще да не се мотая в кабинета, а да излизам максимално бързо, защото знам, че вънка чакат много момичета и няма как да се туткаш, защото не е честно.
Но наистина 3 пъти ми се случи отговора да е - "няма никакви часове", което доста ме притесни.
Не съм си позволива да избухна именно защото виждам, че са натоварени страшно много. И аз съм била свидетел на разправии. Но аз не искам да ги правя тези циркове. Само се моля да ми издържат нервите в такива моменти. Може би наистина има какво да се направи още по организацията.
Съжалявам, че споделих. Просто си мислех, че ще бъда полезна в известна степен. И че вероятно мога да намеря разрешение на въпроса, да науча другите как се справят с това.
И да - прави сте. С напрежението всеки сам трябва да се справи. Дойде ми в повече оня ден. Всичко накуп - напрежението докато разбера какво става,провалената процедура, отказа на час.....
Извинявам се, ако съм обидила някой. Не съм искала това да се превърне в някакъв спор - не е нужно и не това е целта.
Повече ще се старая да не споделям отрицателните неща - явно не бива.

„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #333 -: Април 04, 2009, 15:02:00 pm »
Момичета, а имате ли представа точно кои дни през април няма да ги има д-р Стаменов и д-р Персенска във връзка с някаква конференция в Несебър? На мен ми записаха час за започване на стимулация за 21 април, но после разбрах че от 20-ти до 28-ми няма да ги има... може би аз греша.


*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #334 -: Април 04, 2009, 15:11:17 pm »
Крассита,на мен д-р Стаменов ми каза,че ще отсъства от 23 до 27 април.Но не зная дали двамата ще отсъстват.Аз малко се притесних,защото точно тогава ми се пада пункцията и трансфера/Дай боже/,д-р Стаменов ми каза почваме, не се притеснявай,така че сигурно имат нещо в предвид с жените в процедури.
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #335 -: Април 04, 2009, 15:42:19 pm »
Ясно, благодаря! Д-р Персенска каза "ще се върнем на 28-ми" и затова останах с впечатление, че и нея ще я няма. Сигурна съм, че взимат напредвид тези неща и изчисляват всичко.


*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #336 -: Април 04, 2009, 19:36:12 pm »
На мен д-р Персенска ми каза, че няма да ги има от 23.04.

mira_m66, всички те разбираме. :) Според мен е добре, че сподели, защото много момичета се чустват като тебе.
Знаем, че трябва да проявим търпение, защото виждаме каква лудница е; но в същото време сме си правили някакви планове, които са много важни за нас.
Единственото, което ме пази да не рухвам при всеки неуспех, е че почвам да планирам следващите действия.
Така де - и едната страна разбираме, и другата на ситуацията - слава богу, жените по-добре се справяме с това да разберем две напълно противоположни гледни точки. :)
Наистина, нека всички скоро успеем - че не ми се мисли какво им е на хората, които пък чакат по година за първичен преглед. :)
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #337 -: Април 04, 2009, 21:21:19 pm »
Вчера бях в клиниката. За д-р Стаменов записваха за 27 следобяд най-рано. В графика за 27 нямаше попълнени часове до обяд. На мен тогава ми се пада да е прегледа, но ме посъветваха за по-сигурно да се запиша за следващия ден, защото има вероятност да не са се върнали навреме.
*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #338 -: Април 04, 2009, 22:58:17 pm »
Натоварено е в клиниката и преди организацията беше същата,но си заслужава нищо не е някой и друг месец висене ако трябва и по цял ден в сравнение със години лутане по некадърници.
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #339 -: Април 04, 2009, 23:49:04 pm »
Натоварено е в клиниката и преди организацията беше същата,но си заслужава нищо не е някой и друг месец висене ако трябва и по цял ден в сравнение със години лутане по некадърници.

Съгласна съм напълно!