0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #260 -: Февруари 03, 2009, 13:36:11 pm »
Мадлен, те хормоните все пак се правят на определени дни от цикъла, нали знаеш? Да не излезе така, че си си дала парите на вятъра? :)

*
Re: Въпрос към момичетата - пациентки на д-р Стаменов
« Отговор #261 -: Февруари 03, 2009, 21:20:01 pm »
Да Златулка, това го знам, разбира се. :)
Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #262 -: Февруари 12, 2009, 23:58:51 pm »
Здравейте.
Както се вижда от моя ник, аз съм мъж.Но въпроса разбира се ще ми е изцяло женски.Значи във вторник 10.02.2009г. с жена ми бяхме  за първи път на преглед при Д-р Стаменов. До сега бяхме ходили само при пловдивски лекари - проф.Милчев,д-р.Минев,д-р Коларов и т.н.Жена ми има една лапороскопия, правена от професор Милчев. Но това което ме интересува е че д-р Стаменов вече ни препорача инвитро.Които процедури ще започнат през другия месец.Не е ли много барзо? Няма ли други процедури преди това?
Благодаря ви предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #263 -: Февруари 13, 2009, 00:01:45 am »
зависи каква диагноза е поставена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #264 -: Февруари 13, 2009, 00:22:19 am »
Диагноза от лапароскопията: един яйчник и една траба слабо проходима, всичко друго е наред
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #265 -: Февруари 13, 2009, 00:29:01 am »
при тази комбинация, правилно ви е препоръчал инвитро, според скромното ми мнение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #266 -: Февруари 13, 2009, 03:52:32 am »
при тази комбинация, правилно ви е препоръчал инвитро, според скромното ми мнение...

И според моето скромно мнение е така.
Нямам представа по на колко години сте и колко можете да си позволите да чакате, но вероятно разбирате, че при създадената ситуация зачеването стават по-трудно.
Успех.
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #267 -: Февруари 13, 2009, 10:03:46 am »
geraka1 щом д-р Стаменов е преценил, че можете да започнете веднага, значи е съобразил състоянието на жена ти. Бъди сигурен, че ако се налагаше по някаква причина да се отложи инвитрото или да се правят някакви манипулации /лапароскопия, хистероскопия и т.н./ той щеше да ви каже. Успех на предстоящото инвитро!
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #268 -: Февруари 13, 2009, 13:16:56 pm »
Аз правиш първият си опит там (сигурно ще бъда доста критикувана) но аз лично никога повече няма да съпя в тази клиника.Толова са натоварени лекърите са двама пациентите много и се допускат множество грешки.Моето мнение е да се консултираш с поне още един д-р. Желая ти успех!
*
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #269 -: Февруари 13, 2009, 14:11:20 pm »
Щом доктора е преценил така,доверете му се!
Ние правихме нашите опити там.Много се радвам,че започнахме първия опит веднага,без излишно губене на време.Същото се отнася и за втория опит.
Диагноза от лапароскопията: един яйчник и една траба слабо проходима, всичко друго е наред
Ами това си е диагноза за ин витро.
Успех!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #270 -: Февруари 13, 2009, 14:22:49 pm »
Диагноза от лапароскопията: един яйчник и една траба слабо проходима, всичко друго е наред

Тоест жена ти е само с една тръба, а другата е отстранена така ли да разбирам? Защото ако само едната тръба има увреждания, а другата е добре и нормално пропуска, както и ако всичко друго е наред имате шанст за естествено забременяване. Има много момичета забременелия по естествен път с една здрава и нормално пропусклива тръба.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #271 -: Февруари 13, 2009, 16:00:51 pm »
Диагноза от лапароскопията: един яйчник и една траба слабо проходима, всичко друго е наред

Тоест жена ти е само с една тръба, а другата е отстранена така ли да разбирам? Защото ако само едната тръба има увреждания, а другата е добре и нормално пропуска, както и ако всичко друго е наред имате шанст за естествено забременяване. Има много момичета забременелия по естествен път с една здрава и нормално пропусклива тръба.

стига единият останал яйчник да е от същата страна, от която е здравата и пропусклива тръба.

аз останах с впечатление, че жената има 1 яйчник и 1 тръба, като тази единствена тръба е слабопропусклива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #272 -: Февруари 13, 2009, 16:41:42 pm »
стига единият останал яйчник да е от същата страна, от която е здравата и пропусклива тръба.

аз останах с впечатление, че жената има 1 яйчник и 1 тръба, като тази единствена тръба е слабопропусклива.

Аз понеже не разбрах с абсолютна сигурност каква точно е диагнозата от лапарото затова попитах, ако е така както казваш ти jam естествено, че са 100% за инвитро. Често се случва да има недоизказани подробности които се оказват важни.  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #273 -: Февруари 13, 2009, 17:51:27 pm »
Аз съм на същото мнение щом доктора така е преценил явно е прав.Не е необходимо да се губят години по излишни процедури и още изслeдвания за да се стигне пак до това.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 19:28:24 pm от asi73 »
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #274 -: Февруари 13, 2009, 18:15:07 pm »
Здравей Герака и аз мисля че трябва да се доверите но ДОК защото аз имах сьщите притеснения след лапарото и се разколебах а момичето с което деляхме стаята веднага започна и вече има 2 прекрасни дечица.Ако обаче толкова ви притеснява чуйте и друго мнение.Желая ви успех!!!   
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #275 -: Февруари 15, 2009, 18:23:29 pm »
Ами прави са момичетата, че в случая най-добре е да се направи инвитро. Ние загубихме 2 години с инсеминации и една операция на мъжа ми и с надеждите, че може да стане случайно по естествен път. Не говоря за парите, които дадохме, които са за повече от 1 инвитро, ама разпръснати във времето.
При една слабопропускаща тръба, овулиращ редовно яйчник откъм тръбата и добра спермограма по принцип има шанс и за стимулирана инсеминация, при която да се увеличат шансовете да тръгне хубаво яйчице по останалата тръба. Но тръбата щом е слабопропускаща, няма ли повишена опастност от извънматочна? Мисля, че д-р Стаменов е преценил най-добре ситуацията и няма да ви предлага инвитро, ако смята, че можете да успеете по по-лесен начин. Желая ви успех и вярвайте на лекаря си - това е много важно за да успеете!


Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #276 -: Февруари 16, 2009, 11:39:16 am »
Здрасти!
Аз имам слабопропускаща лява тръба, мъжът ми е с перфектни показатели - от 6 години опитваме - да ти кажа, още съм в битката.
Не се притеснявайте от ин витрото - като изключим финансовия елемент, не е болка за умиране. А и от финансова гледна точка има опции - може да обмислите естествен цикъл или с лека стимулация...
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #277 -: Февруари 22, 2009, 20:04:47 pm »
Нека да дам още малко пояснения-трабите са 2 с един яйчник, в които са образували депа,в които може да попадне оплодената яйцеклетка и да предизвика извънматочно забременяване. И може би поради тази причина Д-р Стаменов преопоръчва инвитро
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #278 -: Февруари 22, 2009, 20:30:52 pm »
Geraka1, и при инвитро също се случва извънматочна бременност.
Според мен не това са съображенията на д-р Стаменов да ви предложи да пристъпите към инвитро, но това са си само мои предположения.
На колко години сте със съпругата ти?
Вероятно това също е от значение.
*
Re: Инвитро при Д-р Стаменов
« Отговор #279 -: Февруари 23, 2009, 15:25:14 pm »
По мое скромно мнение задължително сте за инвитро.Много е вероятно оплодената яйциклетка да остане в някои от така наречените джобове на раздутата и изменена тръба.
Да за съжаление наистина е възможно въпреки инвитрото пак да се получи извънматочна но   мисля е по малко вероятно.
Пожелавам ви успех аз съм негова пациентка с прекрасни впечатления и успех от първият опит.Вече имаме дъщеричка на година и половина.