0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Благодаря ви, мили момичета! Вече се бях отчаяла с тези часове. А не смеех да си записвам час предварително точно защото цикълът ми не е редовен, сега вече ще знам и ще опитам да действам по вашите съвети.  :thankyousign:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Преди малко ни се обадиха за резултатите от SDI, цели 57.3 % с фрагментации, 1% с нормална морфология, 8% подвижни, а преди няколко месеца бяха 15%.

Не разбирам нищо, от три - четири месеца пие витамини, варя му бабини зъби и магарешки бодил, и нищо хубаво.

Това е при пет дни въздържание, при по-малко какви биха били резултатите евентуално.



А сега накъде, кажете ни, моля ви, имаме ли шансове някакви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Излязоха ми резултатите, но не можах да се видя с д-р Персенска да ги коментираме.

Пише : "Фрагментиран материал от енд. полип, в някои фрагменти има данни за хроничен възпалителен процес".

Какво значи това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Копирам публикация на Евро
до 15% - много добър оплодителен потенциал,
до 30% - добър оплодителен потенциал,
над 30% не се препоръчва процедура.
Препоръките обикновено са Л-карнитини и антиоксиданти поне за 2 месеца и контрола на СДИ.
*
На нас ,доктора ни обясни,че ако резултатите не са ни в норма при този тест ще отложим процедурата за двумесечно лечение и тогава ще продължим.До колкото разбрах лечението не е страшно,пие се Л карнитин и антиоксиданти.Мисля,че преди лечението няма да е уместно да се подлагате на процедури.Разочарованията са много по-страшни и болезнени,отколкото изчакването от два месеца.

Успех ви желая!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Момичета, предсой ми 2 инсе в края на седмицата и имам въпросчета.
Колко часа след Прегнила ви правят инсето? -при мен 22 часа, но не беше се пукнал.
Преглеждат ли ви след инсето и кога?
Използва ли се и друг метод за таймиране на Овуто освен Прегнил като хормонални изследвания например(естрадиол)?- при нас не
На СГ от инсето пише ли колко е преживяемостта след 24 часа? - при нас не
Благодаря ви за търпението! :oops:
*
аз съм орвила инсе ,но на друго място...Бие се само прегнил,по повод таймериране на овулацията,обаче фоликулите не винаги се пукат,дори и с прегнил.При мен се случи така цели два пъти...Би трябвало да се пуска естрадиол,защото той показва дали се очаква яйцеклетка и дали е зряла ...Пак при мен се е случвало да имам много хубав фоликул ,а после да се окаже/в случая беше при пункция/ да няма яйцеклетка.Тогава не ми беше пускан естрадиол и до днес си мисля,че ако ми го бяха пуснали,можеше да я спестим тази пункция и голямото разочарование...

Успех и късмет.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
didon, благодаря. Аз мисля да питам док за естрадиола и да го направим ако каже. Струва ми се, че в последно време малко претупват работата за сметка на повече прегледани жени :?
*
четох твой пост и в друга тема...Искам да ти кажа,че ако фолукила ти се е пукнал през следващите два часа,след инсеминацията,не е късно.Нали знаеш,че сперматозоидите могат да чакат до 72часа.Така ,че може и да са се срещнали...за мен лично,което не е задължително да е най-вчрното ,идеалният вариант е с реинсеминация...

При мен док беше предложил инсе само на спукан фоликул,тъй като не винаги ми се пукат.Обаче пък аз все се притеснявах,дали не се е спукал по-рано и вече да не е годна за оплождане яйцеклетката/ тъй като прегледите се случваха и на повече от 15 часа/

Късмет още веднъж!
Момичета, имате ли представа център Надежда в кои дни от юли няма да работят? На мен ми казаха от 5 до 10 юли, а на друго момиче са казали от 1 до 10  8O
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Имам час за 2 юли за преглед, което значи, че тогава ще си работят.  :D
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Аз исках за 7 юли, но казаха, че до десети са в отпуск, не разбрах откога всъщност.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А доволни ли сте от д-р Персенска.Ние ходихме при д-р Стаменов два пъти, веднъж беше на операция, и ме прегледа д-р Персенска, видя полипите, и така почнахме при нея да ходим.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Днес д-р Стаменов ми каза, че ще отсъства от 5 до 10 юли.
  09.11.2007
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Защо толкова често отсъстват тази година? А дали и целия август ще почиват?
Всъщност и миналата година отсъстваха пак толкова.  :wink:
Август по принцип почиват, не знам дали има промяна тази година.
  09.11.2007
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Отсъстват  ,защото се развиват  :wink:
Ходят по семинари,както у нас така и в чужбина.
Отсъстват ,защото и участват по много събития в страната ни  свързани с репродуктивните ни проблеми.
Аз бих ги разбрала,като съм избрала тази клиника с този екип и не бих имала претенции кой от двамата ме преглежда.
За пример давам ,че и мен са ме гледали и Ковачев и Александров.Нали са екип все пак?
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 21:29:14 pm от Valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Всъщност и миналата година отсъстваха пак толкова.  :wink:
Август по принцип почиват, не знам дали има промяна тази година.
Не съм разбрала, сигурно не съм ги нацелила за час тогава.
Аз имам записан час за доктор Стаменов за 28.07.2008г.,така че явно до края на юли ще работят.Миля,че август ще излизат в отпуск.Знам,че август ще правят ремонт на клиниката.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Някой правил ли е предимплационна диагностика и каква е цената, пишете ми и на личния, ако искате.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.