0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chokie

Missed abortion - вероятни причини
« -: Ноември 05, 2004, 13:01:24 pm »
Здравейте всички вие, които сте преживели това меко казано съсипващо събитие.За мен то беше може би най-големият шок, който съм преживявала досега, но след дни на самосъжаление,реших че все пак трябва да се интересувам от причините и с оглед на това да се вземат необходимите мерки при следващи опити.Както повечето знаем, този тип аборт е с резултат-прекъсната сърдечна дейност на плода.Причините може би са най-различни,но при мен тя беше- фиброзирани хориални въси.Което най просто казано е , че плода не може да се изхранва и в следсвие на това умира.Почти нишо не намерих по този въпрос като литература в нета, затожа моля ако някой има представа къде мога да прочета нещо повече да го напише в този форум.
С пожелания това да не се случва на никого!
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2004, 13:30:39 pm »
В dir.bg поддържам една тема по въпроса - ето ти литк към нея:
http://clubs.dir.bg/
Това за въсите как го разбра? От какво изследване се установява? Какво трябва да се направи, за да се избегне?
Матей - 1.04.2006 г
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2004, 13:32:13 pm »
Тената е в "проблемно забременяване" на втора страница.
Матей - 1.04.2006 г
*
Темата на Вени
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2004, 11:17:02 am »
Ето темата на Вени в клуб "Проблемно забременяване":
Missed abortion
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #4 -: Януари 07, 2005, 02:07:39 am »
Как разбра за хориалните въси?Как се установява?
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #5 -: Януари 10, 2005, 11:09:31 am »
и аз ще попитам как разбра за причината, на мен след издледване в хистология ми казаха 4е всичко било нормално, дори възпалителен процес не е имало, просто се е случило. Миседа ми беше в 6 г.с. и преди да падне го видях навидеозона беше един плоден сак с преградка и едно ембрионче, другото явно е загинало, /докторката каза - това е като за близнаци, а при еднояйчните близнаци нали единият "дава" на другия кръв, вероятно е загинал този, кйто дава. Аз така си го обяснявам щото нямам нищо черно на бяло, само чета из нета и си фантазирам някакви причини.... казаха 4е и от генетични изследванея няма нужда и 4е втория път ще е ок всичко ...
Ума ми не го побира загубих 2 на веднаж  :cry:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=marialicheva][/url]
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #6 -: Януари 10, 2005, 14:12:17 pm »
А в хистологията изследват ли материала от кюретажа за хламидия?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=marialicheva][/url]
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #7 -: Януари 10, 2005, 15:20:16 pm »
не
Матей - 1.04.2006 г
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2005, 22:41:07 pm »
Вени,къде се загуби? :balk_77: Най-накрая ми светна лампичката,че всъщност не съм направила генетичните изследвания-фактора и протромбин ген и в понеделник заминавам при Кременски,но да те питам-мога ли да отида при него без да ме праща лекар,защото това,което научих тук от сайта на "Зачатие"и по принцип от интернет,повечето лекари досега не се сещат да ми назначат тези изследвания :dontknow: И какво се получава-ние трябва да знаем какво да изследваме.1вата лекарка,веднага след аборта ми назначи хромозомни изследвания и антифосфолипидни-направих ги.След това мина време и реших да отида при друг лекар/пак светило/той вика :"Мойто мнение е,че не виждам причина за абортите"и така............а сега чета и виждам,че не съм изследвала всичко,което е трябвало.
Успех на всички,които опитват отново :babbycarrage:
Missed abortion - вероятни причини
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2005, 12:55:38 pm »
Бях болна, още съм на антибиотик и пропуснах този месец с опитите.
При Кременски не е необходимо да имаш направление или нещо подобно - отиваш обясняваш му нещата и намираш необходимото разбиране.
Матей - 1.04.2006 г