0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #80 -: Януари 14, 2008, 10:07:09 am »
Според мен трябваше да гостува момиче, което е минало през цялата процедура на инвитро.

[/url]
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #81 -: Януари 14, 2008, 11:25:56 am »
Според мен трябваше да гостува момиче, което е минало през цялата процедура на инвитро.

Права си , но нямаше желаещи, аз бях последния вариант.
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #82 -: Януари 14, 2008, 11:30:05 am »
В първото предаване момичето, което участваше беше бременно от инвитро и сега беше отново в процедура.
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #83 -: Януари 14, 2008, 11:53:15 am »
Кой ще гостува в следващото предаване на 21/01, ако не се лъжа ще бъде. За хората, които не са запознати с проблемите ни излиза, че и по нормален път става. И се почва с дежурните: "Ето виждаш ли при тях е станало!" или "Успокойте се, това е Божа работа!" и т.н....

[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #84 -: Януари 14, 2008, 12:20:46 pm »
е, хайде сега, няма нужда
аз смятам, че Цвети се справи блестящо
а когато имаше покана ти защо не отиде :)
аз също забременях спонтанно, това прави ли ме човек, който не трябва да се асоциира със стерилитета
никой не можеш да закараш насила пред камерите, достатъчно стресиращо е да те гледат толкова много хора и да им споделиш толкова интимни неща
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #85 -: Януари 14, 2008, 12:33:53 pm »
За момичето, не казвам нищо, напротив дай Боже всеки му да забременее по естествен път.Браво, че е решила да сподели проблема си с много хора и да излезе от анонимността.
Аз все още не съм започнала процедурата по инвитро. При мен няма друг изход освен този. И ако има и други предавания, живот и здраве да е успешно всичко бих участвала.
Факт е обаче, че майка ми и не само моята през половината време на предаването е мислела, че бебето е заченато инвитро. И после следваха въпросите...

[/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #86 -: Януари 14, 2008, 12:38:35 pm »
Стерилитетът не е само и единствено ин витро, крайно време е да се преодолее тази абсурдна, лишена от разум асоциация. А щом майка ти, teodk76, е задавала върпоси, значи предаването е изпълнило своята цел.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #87 -: Януари 14, 2008, 14:09:59 pm »
От притеснение не успях да разкажа собствената си история добре, но не съм имала никога в предвид "Успокой се и ще стане". Забременях наистина по естествен начин, но това не значи че не съм свързана със стерелитета.
За мен е важно да се говори за проблема, за да се разбере че не е срамно да имаш проблеми с фертилитета.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #88 -: Януари 14, 2008, 14:24:49 pm »
Аз ей сега гледах предаването
Цвети поздравления. Според мен много добре е станало.
Да много момичета при които би се получило и по естествен път са насочени за инвитро. Аз също бях от тях. И препоръката беше - ние ще продължаваме да опитваме по този начин докато започнете процедурите. Явна и при мен и при Цвети е можело да стане и по нормалния начин. Но вероятността за успех е много малка.
Ако аз имах 1200 месеца в които да опитвам... ами сигурно щеше да се получи. Сигурно нямаше да мисля за ин витро. Ама ги нямам. Когато вероятността е малка лекарите препоръчват тежката артилерия. Сякаш не сте чували - и един сперматозоид е достатъчен за да стане. И сигурно се е получавало. Ама ако вашата спермограма е такава... сигурно ще се насочите към ин витро.
И лекарят се опита да обясни това. Или поне аз така го разбрах.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #89 -: Януари 14, 2008, 15:45:14 pm »
Не съм казала, че стерилитет = на инвитро или само и единствено инвитро. За да стигна до тук  ми отне 7 г.

[/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #90 -: Януари 16, 2008, 06:39:27 am »
Цвети поздравления. Според мен много добре се справи!!! :D
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #91 -: Януари 17, 2008, 16:27:16 pm »
Утре ще говорят за психологическия стерилитет.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #92 -: Януари 18, 2008, 20:41:08 pm »
Не съм казала, че стерилитет = на инвитро или само и единствено инвитро. За да стигна до тук  ми отне 7 г.

Разбира се. Едва ли някой от пишещите в нашия форум го мисли.
Имах предвид журналистите. Добре е да се говори за репродуктивно здраве изобщо, а не винаги и само за ин витро.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #93 -: Януари 19, 2008, 10:52:10 am »
Съгласна съм Мели, обаче темата беше за инвитрото. Мисля, че просто повече предавания трябва да се направят за репродективното здраве, така повече момичета ще могат да имат инфо и да се лекуват навреме. Ако нямах нет и този сайт, кадето да чета и да се образовам, още щях да се въртя в омагьосан кръг мислейки, че всичко ми е наред/ както казва една русенска докторка/.

[/url]
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #94 -: Януари 20, 2008, 18:22:13 pm »
Цвети не дължи извинения никому, ние сме и длъжни, всички предавания са все за инвитро, а къде се е говорило по-подробно за инсеминации и т.н. Ако някой иска да разкаже как се чувстват "обречените" да нямат, деца нека седне пред камерата и да разкаже. Браво Цвети, герой си за това че застана пред камера, герои са и всички останали които са заставали и ще застават. Първо поканихме 14 момичета които са правили инвитро, никоя не пожела да участва. Мисля че е редно да си спестите по нататъчни коментари.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #95 -: Януари 21, 2008, 15:55:54 pm »
ellysot Беше страхотна. Поздравления :bighug:
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #96 -: Януари 21, 2008, 16:02:48 pm »
ellysot   :balk_47: беше страхотна браво!
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #97 -: Януари 21, 2008, 16:03:44 pm »
Ех, сега се прибирам - изтървах - ....

*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #98 -: Януари 21, 2008, 16:05:06 pm »
ellysoft, беше страхотна!  :bighug:  :youwoman:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #99 -: Януари 21, 2008, 16:23:26 pm »
ellysoft, беше страхотна!  :bighug:  :youwoman:

Подкрепям.