0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
яйчници - отделяне на яйцеклетки
« -: Декември 03, 2007, 21:53:23 pm »
Момичета извинявам се за въпроса  :oops: ама някой може ли да ми каже всеки месец като се отделя яйцеклетка от различен яйчник ли е това - в смисъл редуват ли се задължително или е възможно 2 месеца по ред да е от един и същи яйчник ?????


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #1 -: Декември 03, 2007, 22:11:08 pm »
Не е задължително да се редуват. Възможно е в два или няколко поредни месеца един и същи яйчник да овулира. При мен скоро беше така. Природа...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #2 -: Декември 03, 2007, 23:24:30 pm »
Не е задължително да се редуват. Може даже няколко поредни месеца да овулира само единият.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #3 -: Декември 04, 2007, 10:48:54 am »
Да,не е задължително да се редуват.
*
Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #4 -: Декември 04, 2007, 17:20:49 pm »
Не е задължително да се редуват. Възможно е в два или няколко поредни месеца един и същи яйчник да овулира. При мен скоро беше така. Природа...

Стана ми любопитно - как точно разбра, че няколко поредни месеца овулация е настъпвала в един и същ от яйчниците ти? Смятах, че това не може да се установи, а и на какво точно влияе това дали ще имаш овулация на десния или на левия яйчник, нали и двата все една и съща функция изпълняват? :?
~ Живота не се измерва с броя вдишвания, а с миговете спиращи дъха! ~



Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #5 -: Декември 04, 2007, 17:37:48 pm »
Да може да не се редуват, може по-често да овулира единия, а другия по-рядко, може също и двата едновремено да овулират , както е често при мен. Това става ясно и се вижда много добре като отидеш на доктор да ти следи нарастването на фуликулите в периода на очакваната овулация - така наречената фуликулометрия. :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #6 -: Декември 15, 2007, 18:22:39 pm »
Не е задължително да се редуват. Възможно е в два или няколко поредни месеца един и същи яйчник да овулира. При мен скоро беше така. Природа...

Стана ми любопитно - как точно разбра, че няколко поредни месеца овулация е настъпвала в един и същ от яйчниците ти? Смятах, че това не може да се установи, а и на какво точно влияе това дали ще имаш овулация на десния или на левия яйчник, нали и двата все една и съща функция изпълняват? :?

Аз също с фоликуметрия го установих и понеже не знаех до сега ми се стори странно :-)))


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #7 -: Декември 16, 2007, 23:08:47 pm »
На мене докато ми правеха фоликулометрия, за 6 месеца левия ми яйчник се отчете само веднъж и то въпреки стимулацията с клостил. Но за сметка на това, десния бачкаше здраво  :presi: :shtangi: :veloergo:
*

    siska_rs

  • ***
  • 153
  • Обичайте и бъдете обичани!
Re: яйчници - отделяне на яйцеклетки
« Отговор #8 -: Януари 04, 2008, 17:11:16 pm »
А някой знае ли има ли значение кой яйчник фоликулоотделя? :oops: