0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #280 -: Декември 16, 2007, 14:18:42 pm »
Здравейте момичета! :wink:
Аз май съм "най-добре" от близнашките мамита! :lol:
Жива и здрава да ми е мама,че тя си ги гледа милата,и то с
тоооолкова много внимание и търпение,че направо се чудя как издържа! :?
/Аз нямам толкова търпение :lol:/!
Та искам да кажа на мамите,че трудното е докато малчовците
станат на около годинка и проходят!После е по лесно!
Не че не после няма грижи,но някак си е друго!
Както казва майка ми:"Поне сега мога да изпуша една цигара спокойно!" :D
А най-трудното е като прохождат!Не искам да ви плаша,но си е така! :lol:
Първо си винаги наведена,кръста почваш да не си го чувстваш,и второ не знаеш кое  детенце да хванеш по напред! :D
Въоръжете се с кураж,и смело напред!!!
Всичко минава като гледаш малките да играят весели,да те галят с малките
ръчички,да се опитват да ти обяснят нещо,и най вече като чуеш сутрин от креватчетата "мамааа",или "мамооо"! :D
 Теоха,пази се,почивай си!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #281 -: Декември 16, 2007, 15:34:14 pm »
Доколкото знам родилките не трябва да носят нищо при постъпването си за раждане. Всичко се осигурява от Токуда. Но това мисля, че го казват на предродилната консултация, която струва 40 лв. Успех!

не разрешават да се носи нищо за бебето,осигуряват всичко оттам заради стерилността. после си го плащаш, разбира се :) - включва се в пакета за новороденото. иначе майката трябва да си носи лични вещи - хигиенни принадлежности, козметика, само нощница могат да дадат оттам ако искаш от техните.
но тези неща не е задължително да ти ги кажат на предродилната консултация :) там те гледат на ехограф, мерят ти таза и ти проверяват шийката.
аз ходих на ден на отворените врати в токуда (в сайта на 9 месеца има датите за такива дни) - там може да питаш всичко за което се сетиш и ти разказват и обясняват подробно. иначе предполагам и лекарят, при когото ходиш може да ти отговори на въпросите. аз като ходих да се запозная с диков, също ми обясни доста неща.
като цяло отношението в токуда е много по-човешко отколкото в другите болници като тина киркова и шейново, примерно. а и екипът им е добре подбран.

Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #282 -: Декември 16, 2007, 16:58:45 pm »
Относно това какво е необходимо в Токуда, принципно с питане можеш да получиш всичко, което ще ти трябва: нощница, лигнин, тоалетна хартияи прочее, но по-добре всички тези неща да си ги носиш сам. Нощници не винаги има, освен това са неудобни за кърмачки, задължително си носете собствена и удобна, с копчета и дълбоко деколте, най добре две или три. Препоръчвам превръзки - тип дебели, приличащи памперси /аз купих такива от санитарната аптека до Попа/, супер подходящи са при ставане и сядане, попиват добре. Тоалетната хартия бързо свършва, така че добре е да се носи собствена. За бебето наистина не трябва нищо отвкъщи, освен ръкавички, че те лесно се губят, падат по подове и т.н. и не винаги имат изпрани за подмяна.Няма проблем да се носи бельо, на мен ми свършиха чудесна работа бабешки гащи от памук за 1 лев. Отношението наистина е човешко, предродилна зала е стая лукс с удобен и затоплен санитарен възел, което изключително облекчава разраждането.
Лежала съм в Шейново и мога да сравнявам, в Токуда определено си струва. 
« Последна редакция: Декември 16, 2007, 17:07:18 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #283 -: Декември 16, 2007, 17:54:26 pm »
Привет бъдещи  :flower:Мами!

Всичко което са написали момичетата за болница Токуда е така!-
носите само вашите лични вещи и нищо за бебето, всичко е включено в пакета!
Още добра база, усмихнат и грижовен персонал и много добра хигиена!
Аз и момчето ми имахме проблеми и съм благодарна, че бяхме там!

Избрах да ме оперира д-р Диков и ходих на предродилна консултация края на октомври!
Обаче ситуацията не се разви така като планувахме с него!
Д-р Диков се отзова веднага след като му се обадих, че съм с болки и контракции.
Приеха ме и ме оперира по спешност.От раждането обаче нямам спомен,
защото не ме хвана упойката и се наложи бързо да ме приспят и в последствие интубират!

Мисля си, че трябваше да направя и избор на анесезиолог
за да не се съмнявам сега в нечии професионализам!
Моя съвет е да изберете анестезиолог, така като избирате кой да води раждането!
Говорете с лекаря който сте си избрали за раждането да ви препоръча някой.

За мен обаче по-важни са неонатолозите!Екипа и самата д-р Масларска са прекрасни професионалисти!
Грижат се за бебетата с много любов и професионализъм!
Моето момче се роди с неразгърнати дробчета, беше в кувиоз 6 дни и те бяха неговите Фей на здравето!
Стабилизираха го и с много такт и внимание помогнаха и на мен да изляза от трудния момент!
Допускаха ме да стоя при него в сектора с проблемните бебета!
Да му говоря, да му нося кърма и да го храня дори и вътре!

 :rainbow:Пожелавам на всички Ви, леко раждане където и да изберете то да бъде!
 И още много нови пишещти в тази тема!

 yahoo_17Късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #284 -: Декември 16, 2007, 18:37:26 pm »
Момичета, а има ли някои от вас, които да са раждали във Втора клинична база - Плевен?
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #285 -: Декември 16, 2007, 21:20:24 pm »
Благодаря ви, Мишанта, Миники, Аничка, Илиана, Пипи за отговорите.[b][/b]
Аз си записах час за 01.02. при д-р Герганова, като беше съвсем случаен избор. Дано да е верен избора ми. И дано да устискам до тогава, че много ме е страх.
И аз разгледах сайта им. Насочвам се на там заради добрата неонатология, а със сигурност ще ми се наложи, както и заради това, че там се плаща регламентирано, а не "под масата".

Мише, съчувствам ти, че си преживяла това и същевременно се радвам, че са ти помогнали и дано вече всичко е наред! :)

Ей, Илианка, май с теб по едно и също време ще си гушнем там бебетата. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #286 -: Декември 17, 2007, 08:52:16 am »
Милена б , защо не си запишеш час и за друг лекар, в случай, че поради една или друга причина не останеш доволна от Герганова. Казвам го, защото много дълго се чака за свободен час - да не си губиш времето. Аз най-много добри отзиви съм чувала за Диков, Лазарова и Кирякова.
Тук искам да попитам момичетата, родили вече в Токуда дали могат да препоръчат анестезиолог, както и някого за предродилна консултация и да кажат дали е задължително това да е гинекологът, който ще води раждането. Предварително благодаря!
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 09:00:19 am от ani4ka »
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #287 -: Декември 17, 2007, 11:59:20 am »
Е, Миленче, ти си по-напред с 2 седмици, така че зависи коя колко ще устиска.  :lol: За избора на лекаря за раждане провери дали не можеш да избереш който искаш, а не при когото ходиш на ЖК.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #288 -: Декември 17, 2007, 14:41:08 pm »
Няма начин да не може, защото аз ходя при Евтимова, а тя се занимава само с ЖК, т.е не изражда.Или поне на мен не ми е известно.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #289 -: Декември 17, 2007, 16:08:21 pm »
pgzenga , аз искам да питам същото момичетата тук. Аз съм се насочила към Втора клинична база в Плевен. dekiki сподели мнения за там с мен. Но нека се вкючат момичета за мнение. Общото мнение е, че базата е нова и добра, чисто е и лекарите са много добри.

П.П. Момичета имате ли проблем с подуване на краката? Моите са много оттекли за последните 3-4 дни. Направо са като понички и днес си купих обувки с 2 номера по-големи. Утре съм и на консултация и дано да са наред изследванията, че ме е страх да нямам албумин при тези отоци.
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 16:15:24 pm от janeta »
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #290 -: Декември 17, 2007, 17:57:12 pm »
janeta, и моите се подуват. На последните изследвания, урината беше добре. Но моите от преди се подуваха като стоя права или не се движа. Прави ми впечатление, че се събуждам с отока, макар в по-малка степен.  Преди си слагах възглавничка под краката и така спях, но сега ще ми е доста трудно да спя по този начин. Помага  също и масаж, много лек обаче.  Както е крака започваш от глезена към коляното като двете ти длани го обгръщат и така се движиш по  целия прасец. По-скоро приглаждане трябва да е отколкото натиск.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #291 -: Декември 17, 2007, 18:05:44 pm »
Здравейте аз също исках да попитам а отоците. На мен също краката ми оти4ат и незнам от какво може да е един вика 4е е албомин други викат 4е е от кръвното и аз ве4е незнам от какво е. Ако някой си има напрестава да сподели какво правите за да спадне отока?

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #292 -: Декември 17, 2007, 18:59:55 pm »
Вера мерси за съветите.
Анета подуването на краката определено не е от кръвното. Моето кръвно е нормално-нито неско нито високо-стои 120/80 . Толкова е по принцип и през предната ми бременност  е било с тези стойности и сега също. Това го обяснават със задържане на течности в организма. Но днес цял ден като ходих и очаквах сега краката ми да са много подути, но не беше така. И установих, че трябва през деня да няма застояване. Едно е да се седи цял ден на стол с увисени крака, а друго е да ходиш и да циркулира кръвта. Явно и тайната е в движението. Утре пак много ще ходя, защото в момента се чувствам по-добре и краката ми са по-малко подути от вчера(когато не съм излизала).
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #293 -: Декември 17, 2007, 20:04:10 pm »
аз пък съм с високо кръвно,с албумин и нямам отоци.То верно,че цял ден съм на легло.Само ръцете ми се подуват,но като излизаме примерно.
<br />
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #294 -: Декември 17, 2007, 20:42:30 pm »
z22, то и моите ръце са подути и то не само като излизам ами денонощно. И така е през последния месец и половина. Нали казват, че нараствайки матката притиска нервни центрове и се получава това изтръпване. Усещането е сякаш нон-стоп са ти измръзнали ръцете. А ти щом трябва да пазиш леглото няма начин-почивай и пази бебчо.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #295 -: Декември 17, 2007, 20:58:10 pm »
Момичета помагайте със съвет. Работих на трудов договор до 23.07 и бях освободена поради изтичане на срока на договора(нямаше как да бъде подължен поради ред причини). И от тогава с мъжът ми взехме да търсим фирма с която да подпиша трудов договор(при условие, че аз ще си внасям в НОИ осигуровките). Но така или иначе договор не е бил направен. И днес счетоводителката на фирмата е предложила договора да бъде пуснат със задна дата(от 23.07) и да бъде не трудов договор а граждански. Но аз не зная ако договора например е за 500лв. след това ще може ли да полвам правото на 90% за 9 месеца от тези 500 лв-при граждански договор? Дайте съвет как стои този въпрос, че изобщо не съм наясно. Милена б ако може се включи защото тези неща предполагам са ти много ясни-моляте дай съвет(извинявай че те питам за работа)
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #296 -: Декември 17, 2007, 21:31:19 pm »
Жанета, мила,
аз назначавам само на трудов договор. Тези "граждански" договори са в известен смисъл "вратичка", една възможност за работодателя "да мине метър". Ние се страхуваме от проверките от Инспекцията по труда и затова искаме да сме изрядни от всякъде.

Утре ще питам, ще прочета и ще ти отговоря конкретно как стоят нещата в твоя случай. Очаквай утре включване. Вярно е, че тези договори могат да бъдат сключени със задна дата, за разлика от трудовите, които могат най-много с 3 дни назад да се сключат.

Гледам, че коментирате отоци. Аз пък, нямам подобен проблем нито на ръцете, на краката. Не ям солено.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #297 -: Декември 18, 2007, 07:48:47 am »
Здравейте моми4ета благодаря ви за отговорите. Надявам се вси4ко да е добре за сега са спаднали отоците ми дано пове4е не се надуват. А по повод разхождането  и стоенето на стол с краката на доло може и да е верно. Не може а си е. Когато про4етох тук какво сте писали веднага си легнах да си по4ина и разходя после отоците спаднаха. Благодаря ви моми4ета.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #298 -: Декември 18, 2007, 09:59:49 am »
Милена б благодаря ти за включването. Ще чакам с нетърпение да се включиш с повече информация.
Анета радвам се че с някой съвет може да съм от помощ. Нали за това сме тук-да си помагаме със съвети.

Момичета снощи казаха, че от Нова година майчинството става от 180 лв(сега) на 220 лв(а не на 190 лв. както беша първоначалния замисъл) Браво на всички включили се в протестната подписка срещу обидните 190 лв. на фона на минимална работна заплата за страната от 220 лв.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #299 -: Декември 18, 2007, 11:33:56 am »
Милена б благодаря ти за включването. Ще чакам с нетърпение да се включиш с повече информация.
Анета радвам се че с някой съвет може да съм от помощ. Нали за това сме тук-да си помагаме със съвети.

Момичета снощи казаха, че от Нова година майчинството става от 180 лв(сега) на 220 лв(а не на 190 лв. както беша първоначалния замисъл) Браво на всички включили се в протестната подписка срещу обидните 190 лв. на фона на минимална работна заплата за страната от 220 лв.


Да, а майчниството за близнаци остава като за едно дете. За да бъде двойно са необходими до колкото знам 1 милиона лева годишно, и понеже държавата е бедна и няма 1 милион, за да обезщети тези, които нанасят явно вреда на обществото, ще плаща 220лв. за гледането на две деца. Нямам думи! И без това напоследък не гласувам, сега вече никога!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!