0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #180 -: Декември 09, 2007, 13:09:58 pm »
*vera stankova dekiki Благодаря ви за топлото посрещане  :bighug: :balk_102:
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #181 -: Декември 09, 2007, 17:12:27 pm »
Здравейте момичета,

Как сте днес в неделния ден?
Аз да ви се оплача малко  :( От няколко дни изпитвам дискомфорт и болка която е ту по остра ту по тъпа, ниско, ниско доло в корема и малко над лонната кост, която ту се мести в ляво ту в дясно или по средата. Като се натисна лекичко и я усещам, понякога като се въртя в леглото я усещам болката, най ми е добре като не се мърдам. Понякога имам пробождания които чувствам, че идват някаде отвътре от слабините ми и всичко това много ме притеснява. Тази сутрин се събудих от тазаи болка докато се въртях в леглото. Така е вече от няколко дни и тази сутрин докато лежах ми се случи една малка част от корема ми в дясно да се втвърди за секунди,усеща ше се като втвърдена топка, незнам контракции ли са, зашото беше само малка част в дясно не целия корем. През последните дни пишкам и доста често,но и пия доста вода горе доло на 5 до 10 мин,(понякога ми се случва да няма къде да пишкам и се стискам) но пишкам по много и урината ми е почти бяла леко жълтеникава и се стряскам да не е някоя инфеция. Утре имам час при Док ще го питам, но много ми се иска да чуя и вашия опит и мнение. Изпитвали ли сте този тип болки в тази област момичета? при мен вече е от няколко дни и даже почнах да си мисля да не би шийката на матката да ми се отпуска нещо или това е просто защото матката ми нараства и се разтяга.
Май дългичко стана,и доста объркано  :oops:
Благодаря ви предварително момичета.
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 17:29:27 pm от sunnyflower »
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #182 -: Декември 09, 2007, 17:54:27 pm »
Здравей sunnyflower,
Не мисля, че имаш повод за притеснение - тази болка както я описваш според мен се дължи на разтягането на връзките на таза. В този период на бременноста и аз точно по-същия начин изпитвах такава болка(дори на моменти ми беше трудно и да ходя). Тя е резултат от излизането на матката от малкия таз, на опъването на връзките и най-вече на разтягането на лигаментите на костите (в случая на лонната кост). Почивката помага, аз лично изпробвах препоръчаното от момичетата тук във форума спане с възглавничка между бедрата и това доста ме облекчи. Спокойно - лека полека отминава. По отношение на урината  - тя е светла, защото пиеш много вода и пишкаш често - в тези случаи урината е  с  ниско относително тегло. Това важи разбира се не само при бременност. Разбира се питай лекаря си за всичко, което те притеснява.
Надявам се, че всичко е наред!
Поздрави!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #183 -: Декември 09, 2007, 19:26:12 pm »
sunnyflower,аз също мисля,че няма повод за притеснение и е от разтягането.Аз също имах такава и едни бодежи във влагалището.

 Ние вече сме в Белгия - надявам се да попадна на добър лекар тук и с бебчо да се гушкаме през Март. :D
<br />
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #184 -: Декември 09, 2007, 20:13:39 pm »
Ей, Зори, как е на белгийска територия?Дано да попаднеш на специалист, на който да имаш доверие.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #185 -: Декември 09, 2007, 20:34:02 pm »
Ох момичета тези дни коремчето мие ,като камък твърдо а бебка щутовете и стават още по- силни и започва да ме боли ниско долу.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #186 -: Декември 09, 2007, 22:53:39 pm »
Зори, shakira25 е в Белгия. Живее в Брюксел момичето. Мисля, че ще може да ти препоръча добър гинеколог там.

Стискам ви палци на всички.  :bighug:

Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #187 -: Декември 10, 2007, 09:23:19 am »
Викторийке,
Честито и тук! Лека бременност  preggo и най-здравото и хубаво бебче! :babyflips:

Съни,
май до скоро и аз имах тази болка, която описваш. Но отмина. Мислех да питам Мазнейкова за това, но болката отмина преди да стане време да се видя с нея.

Желая лека седмица на всички!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #188 -: Декември 10, 2007, 09:45:49 am »
Търся кординати на д-р Мазнейска.Благодаря предварително.
http://www.mamaibebe.com/index.php/www/17/бременност.мама.и.бебе/Седмица.след.седмица/
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #189 -: Декември 10, 2007, 11:52:16 am »
Търся кординати на д-р Мазнейска.Благодаря предварително.

Писах ти. Мазнейкова се казва. Аз я препоръчвам с две ръце. Само да уточня, тя не е специалист по стерилитет, е добър ехографист, т.е. полезна е при ФМ и проследяване на бременност и раждане.Сиа също е неин пациент.
Май други от Зачатие няма нейни пациенти.
Успех!

Ето ти и сайта на болницата. Можеш да видиш и автобиографията на Мазнейкова. Всички там са много отзивчиви и, абе въобще много съм доволна.
http://www.mbal-sofia.com/index.php?id=5&pid=36
« Последна редакция: Декември 10, 2007, 12:23:25 pm от Милена б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #190 -: Декември 10, 2007, 12:35:27 pm »
ами екстра е ,много ми харесва- дано наистина намеря добър лекар.А с Шакира си писахме вече,доста неща ми разясни,за което и тук и благодаря. :D/color]
<br />
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #191 -: Декември 10, 2007, 14:08:00 pm »
ооо зориии сега виждам ,4е си пристигнала -добре до6ла и как се 4увства6 вав тия влажни и мра4ни дни  :lol:
за лекар наи- добре е да ходи6 вав болница(унивирситетска) имате там бях ти дала линк) ,а не на неизнаини 4астни кабинет4ета (пове4ето нямат апаратура -за6тото е адски скапаи не инвестират,таи като даржавата ги задалжава да работят по болниците и са много добре платени  :wink:)
пак и дори и за изследвания пра6тат вси4ко по лабораториите в болницата( в която работят)
Хаиде леко бременеене на вси4ки и много здрави бебенца  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #192 -: Декември 10, 2007, 15:56:38 pm »
Тъкмо гледах "Часът на мама" и там говореха за упойките по време на раждане. Та въпроса ми е каква е разликата между спинална и епидурална упойка или са едно и също нещо.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #193 -: Декември 10, 2007, 16:02:44 pm »
Ами точно в самото предаване д-р Янакиев обясни разликата между двете.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #194 -: Декември 10, 2007, 16:22:15 pm »
*vera явно не се изразих добре. Не гледах цялото предаване, а хванах часта само за епидуралната упойка. Затова ми стана интересно и реших да попитам.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #195 -: Декември 10, 2007, 16:57:52 pm »
Докторът обясни, че спиналната упойка се препоръчва за почти всички случаи на раждане секцио. Като техника има разлика с епидуралната. При спиналната с тънка игла се вкарва определена дозировка от упойката, която трябва да е много прецизна. Съобразяват се кг, ръст на жената и т.н. Като иглата достига гръбначния мозък и там се инжектира упойката. Имало понякога странични ефекти като главоболие в последващите дни у майката.
При епидуралната техниката е подобна, но не се достига гръбначния мозък, слага се катетър през който на порции се дозира аналгезията.
Поне това аз разбрах, ако има неточности нека ме поправят :wink:
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #196 -: Декември 10, 2007, 17:24:37 pm »
Вера, правилно си го обяснила.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #197 -: Декември 10, 2007, 17:38:38 pm »
А задължително ли е да има главоболие след спиналната упойка - аз имам две такива, по други поводи,  и не съм имала никакви странични ефекти след това, вкл. главоболие?
Тук ще бъде от полза мнението и на някоя мама, която вече я е ползвала.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #198 -: Декември 10, 2007, 18:34:36 pm »
Докторът каза, че зависи силно от прецизността на дозировката и техниката на изпълнение. Средно при 10-30% от случаите се получавало главоболие като страничен ефект.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #199 -: Декември 10, 2007, 18:42:33 pm »
Момичета аз бях със спинална упойка и не съм имала главоболие след това. От анестезиолога разбрах, че така след това е по-лесно обезболяването(през катетъра действа по- бързо и ефективно). Но сигурно е важна и прецизността, с която се поставя.