0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #100 -: Декември 04, 2007, 15:47:02 pm »
аз много често съм с такива болки.Забелязала съм,че ме боли така и когато не съм ходила по голяма нужда няколко дни.Но-шпа пия по 4 пъти на ден и те не се повлияват от него.
<br />
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #101 -: Декември 04, 2007, 15:57:39 pm »
Аз проблем със запичането нямам.
Пробвах да се свържа с доктора ми, но не успявам  :?.
Иначе почти до края на третия месец си усещах предменструални болки и тогава но-шпа-то ме отпускаше. Но сега на тоя етап на бременността ме плашат :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #102 -: Декември 04, 2007, 17:09:43 pm »
Вера, и аз имах такива проблеми. Дори по-сериозни болки точно там, но отминаха. Тогава пих нимезил на прахче и сложих тилкотил, и болката спря. Все пак всичко е индивидуално. Дано отмине притеснението, знам колко е неприятно.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #103 -: Декември 04, 2007, 17:11:40 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета!
Ако до утре не ме отпусне, ще отида направо в клиниката сутринта.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 17:13:23 pm от *vera »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #104 -: Декември 04, 2007, 17:13:45 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета.
Ако до утре не ме отпусне, ще отида направо в клиниката сутринта.

Правилно. Аз така отидох на другия ден и всичко с бебетата беше наред! Ще видиш, че и при теб нещата ще са ок!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #105 -: Декември 04, 2007, 17:17:31 pm »
Ами, мен спокойна ме държи факта, че ги усещам и двамата от сутринта. По различно време, но си шавуркат.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #106 -: Декември 04, 2007, 17:20:37 pm »
Верче, не беше ли от Пловдив? Или се бъркам нещо?  :oops:

lb2f
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #107 -: Декември 04, 2007, 17:46:43 pm »
Кали, за гаденето също много помагат лукчета - купи си и пробвай. Като усетиш, че ти се гади, лапвай по едно лукче и дишай дълбоко.
Момичета, не е нужно да си мерите коремите и коя как е забременяла. Всяка от вас може да има такъв проблем, нужно е малко повече внимание. Всяка от вас се притеснява и има нужда да намери успокоение по време на бременността. Все пак никой не е застрахован от такива неща. Ако не може да яде момичето от това, че й се гади, това също е неприятно за нея и за бебето.

Напълно съм съгласна!
Не бива да има такова отношение на неприязън. А пък и в крайна сметка никоя не знае през какво е минало момичето. Това, че от скоро пише или посещава този сайт не значи че не е копняла за това бебче. Тя дори може да е прекарала дного години в борба и да е плакала с дни и нощи желаейки да има дете. Тя е бременна и търси тук сред всички съвет. Начина на забременяване в случая не е толкова важен. Важно е леко да мине бременността. Успех и лека бременност на Кали!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #108 -: Декември 05, 2007, 08:40:29 am »
Момичета, преди няколко дни се събудих през нощта от главоболие. Имам си една мигрена, която си показва рогата от време на време. Този път ми се размина леко - просто стиках зъби и търпях. Опитвах се и денем да спя.
Страх ме е от една по-сериозна криза. Как се справяте вие?

*
Как реагираха половинките...
« Отговор #109 -: Декември 05, 2007, 09:36:47 am »
Как реагираха половинките ви, когато разбраха, че сте бременни?
На мен трябваше да ми дойде на 7 октомври и същия ден си купих тест. Ставаха разни странни неща с обонянието ми, пък и корема ме болеше по особен начин. Вечерта споделих, че съм си купила тест, но съжалявам и се колебая дали да го използвам. Беше почти като монолог.
На сутринта си направих теста и не можех да повярвам на очите си - ярка втора чертичка.
Отидох да събудя милото с нежни целувки и с думите:"Тате, събуди се."...и той скочи като попарен. Започна да ме прегръща, целува и непрекъснато да повтаря: "Наистина ли?". Ронеше огромни крокодилски сълзи.
Три дни плака. В момента в който се сети и започваше да плаче..., а иначе е човек, който си владее емоциите.
Така беше при нас, а при вас?

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #110 -: Декември 05, 2007, 10:13:45 am »
Добро утро на всички,послушах вашият съвет,още в леглото здъвквам една коричка хляб и като че ли до обяд се чуствам малко по-добре.Все още не повръщам,което е добре :P.Надявам се да намерим общ език и да сме си от полза...дъвча солета през 10 минутки и така...за съжаление не ми се пие нищо,дори от водата ми се повдига,само айранчето ми понася.И сега имам следният въпрос-от вчера се опитвам да се разболея,изведнъж ми се запуши носа и в комбинация с повдигането стана нетърпимо-имах OLINT в къщи и побързах да си пръсна,после се замислих,че може би не е трябвало...и точно така се оказа.Ходих да си плащам телефона и минах през една аптека,поисках упътването и видях,че не се изписва на бременни 8O.От сутринта не се чуствам добре,освен запушения нос ме боли и стомаха и то доста неприятно,незнам какво да пия,някой може ли да помогне със съвет?
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #111 -: Декември 05, 2007, 10:17:06 am »
Моята половинка май все още неможе да реагира :lol: :lol: :lol:,някакси не може да го проумее човека,гледа ме стреснато и невярващо,но предполагам че ще отмине.
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #112 -: Декември 05, 2007, 10:28:33 am »
Кали,
и аз наскоро имах такъв проблем с хремата. В аптеката ми дадоха едни капки на растителна основа. Не помагат особено, но и не вредат.
Пий ментов чай, мед и лимони. Лежи на топло и това е. Късмет!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #113 -: Декември 05, 2007, 10:31:47 am »
Към модераторите - не може ли такива въпроси, зависимост от тематиката, да бъдат прехвърляни в Седмичната или в Темата на бременните. С оглед да се запази стегнатостта и подредеността на форума.

Много хубави емоции са това, но не е необходима отделна тема, след като има такива, в които обсъждаме всички тези неща.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #114 -: Декември 05, 2007, 11:25:40 am »
Към модераторите - не може ли такива въпроси, зависимост от тематиката, да бъдат прехвърляни в Седмичната или в Темата на бременните. С оглед да се запази стегнатостта и подредеността на форума.

Много хубави емоции са това, но не е необходима отделна тема, след като има такива, в които обсъждаме всички тези неща.

 :good_post: Подкрепям!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #115 -: Декември 05, 2007, 11:29:34 am »
При нас беше много странно. Ние се готвехме за ин витро на спонтанен цикъл и август месец си правихме всички необходими изследвания, а септември трябваше да се обадя на лекаря, за да уговорим час за преглед и да започваме. Бях абсолютно убедена, че този път даже на теория няма шанс да е станало и за пръв път си купих и превръзки предварително и си чаках спокойно да дойде септември, за да задвижим ин витро процедурата. Е дойде септември и на мен за пръв път в живота цикълът ми закъсня 2 дни. Направих 1 тест сутринта и беше положителен, но не можех да мисля трезво и реших, че ще купя още 2 теста следобед и тогава ще видим. Нищо не казах на милото. След като имах 3 положителни теста, го посрещнах, държейки 2 от тях и казах, че животът ми показва, че е по-велик от всичко и май ще си имаме бебе :D. Той ми каза, че на много жени им закъснявало и по 2 седмици, а аз след 2 дни съм решила, че съм бременна, след като 3,5 години нищо не е ставало. Много бях разочарована от тази реакция, но всъщност после осъзнах, че и за него е било супер изненадващо и това е била реакция на притеснение и недоумение. После много се притеснявахме дали всичко ще е наред, а той май чак към края на бременността се поотпусна и се отдаде на радостта от предстоящото бебе. така беше при нас.
<br />[link=http:
*
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #116 -: Декември 05, 2007, 11:33:12 am »
Момичета, знам че се радвате, ама се съобразявайте малко. Смятате ли че на тез, които още не са успели им е приятно да четат как са реагирали мъжете ви? Доскоро сте били от другата страна, не сте ли мислили дали въобще някога ще можете да изживеете това чувство? Айде сега да не прекаляваме с приказките около бременостите си и да бъдем по-толерантни към останалите.
*
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #117 -: Декември 05, 2007, 11:56:19 am »
Именно, за да да не се получават подобни конфликти и да си обясняваме как сме обидчиви, нетолерантни, злобни и т.н., както става при всяка пусната подобна тема, не може ли модераторите да прехвърлят въпроса към Седмичната или Бременната тема - така, както правят щом една тема е пусната не на вярното място.
Мен лично ми е безкрайно писнало като се получи все същия спор, за все същите неща.
Другото, което ме дразни, че така стават твърде много теми, губи се подредеността. Все едно за всичко, което обсъждаме в Седмичната, да пускаме отделни теми.
За деликатния момент към все още борещите се момичета, изобщо няма смисъл дори да го казвам.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #118 -: Декември 05, 2007, 11:58:26 am »
пробвай с цитросепт, капки в носа и няколко капки за пиене

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Как реагираха половинките...
« Отговор #119 -: Декември 05, 2007, 11:58:45 am »
аз пък си мисля,че и историите ни няма да са много интерсни-като на безпроблемно забременелите.Защото с положителният тест,за нас борбата не е приключила,напротив тепърва започва.След толкова мъки,веднъж усетили живота в нас,така се вкопчваме в него - страховете стават много по-големи и вместо да сме най-щастливите на света,ние изкарваме бременността си със свито сърце дали ще стигнем до края.Това малко хора могат да го разберат.
 Аз съм бременна за 3-ти път,но бебе още нямаме.Как да реагираме на теста,като това за нас явно не означава непременно ,че ще гушнем своята мечта.
<br />