0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #40 -: Декември 01, 2007, 19:43:46 pm »
Пипи, не се притеснявай. Ден преди да родя, в приемния кабинет премериха на УЗИ и казаха, че ще родя дете над 3 кг., а пък моето джудженце се роди 2.600 кг. Всичко ще бъде наред!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #41 -: Декември 01, 2007, 20:39:00 pm »
Пипи,при мен също се получи така.Ходих на фетална ехокардиография във Фемина и след седмица бях на преглед в Токуда.Спасов изкара бебето с 1 седмица назад,а в Токуда си вървеше както обикновено.
<br />
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #42 -: Декември 02, 2007, 09:18:13 am »
благодаря ви, момичета :bighug:

при мен в токуда излезе 4-5 дни назад, а при владимиров вървеше 10-тина дни напред. явно си зависи от ехографа, а и от лекаря. сега като си гледам снимката на главичката, ми се струва, че може и по-голям диаметър да се определи :)

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #43 -: Декември 02, 2007, 10:07:41 am »
Pippi,
не се притеснявай от разликата в данните на ехографите - това е напълно нормално.В апаратите се залагат средни стойности за дадената възраст на плода, но тези данни са различни при различните производители (те са различни и за различните нации). Така, че разлика винаги има и тя обикновено е по-голяма в последните етапи на бременността, защото тогава става по-трудно да се измери много точно предвид нарасналите размери на бебчето. Затова самите размери се отчитат като относително важни  - за по- меродавни се считат съотношенията между отделните части (главичка, бедро). Ако те нарастват хармонично - всичко е наред.
Janeta,
мисля си, че трябва да си пуснеш изследвания - най-малко за твое успокоение. Предлагам ти да си пуснеш следните:
1.Урина - стандартни изследвания (белтък, захар,седимент)
2.Кръв - общ белтък и албумин
Изследванията на кръвта се налагат, защото наличието на белтък в урината се получава в по- напреднал етап от клиничната картина. Съответно липсата му няма да означава липса на проблем. Затова се налага да се изследва и белтъка в кръвта - той ще покаже дали количеството е намалено и дали има нужда да се предприемат мерки.
Нищо не пречи обаче профилактично да се набляга на белтъчните храни.

Илиянка,
много се радвам за добрите резултати - бях сигурна , че ще е така (картината на кръв в урината е по- драстична), но винаги е добре да се провери :D. Хубаво е, че си се успокоила - така и бебоците ще са спокойни.
А моята хрема се оказа доста упорита, но днес вече съм значително по-добре. И ще се пазя по-старателно занапред.
Момичета, вие ходите ли още на работа? Защото аз все още работя (смятам да е до празниците), но вече ми става малко трудно да издържам по-цял ден седнала в офиса.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #44 -: Декември 02, 2007, 11:24:02 am »
ооо аз спрях работа още в 14 г.с.,но и състоянието ми не позволяваше да работя.
<br />
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #45 -: Декември 02, 2007, 12:58:24 pm »
Аз също спрях работа рано. Работата не ми позволяваше да остана да работя и от тогава до сега съм си все в нас. И се 4уствам много добре.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #46 -: Декември 02, 2007, 15:27:49 pm »
Лина, благодаря ти за отговора. Утре или във вторник ще ида до лабораторията. От 3 дни се опитвам да вкарам по малко мляко и нощем положението е по-добре. Явно ще трябва да увелича белтъчините.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #47 -: Декември 02, 2007, 19:25:49 pm »
жанета, за да увеличиш белтъка, яж извара всеки ден, също повечко яйца, телешко. млякото също е хубаво, за калции :)

аз спрях работа преди 2 седмици, както ми се полагаше болнични 45 дни преди термина. но на работа не ме тормозеха много и не ми беше трудно. предпочитах да ходя на работа, за да не мисля много, че какви неща могат да ми хрумнат на мен :) обаче и сега вкъщи си ми е добре :)

Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #48 -: Декември 02, 2007, 19:42:18 pm »
Момичета,
тукашната ми докторка иска да ми назначи Гинипрал 4 х 1/2 само, за да се презастрахова. Нейните думи бяха: "Въпреки, че за сега матката ти е добре и спокойна, аз предлагам към Магнерича да включим и Гинипрал.  Ще вземаш по половинка и така няма да има нужда от Верапамил." Излиза, че ей така превантивно, за да се презастрахова иска да пия от сега без нужда и Гинипрал, който, както знаете, предизвиква много силно сърцебиене. Реших да не се съобразя и да изчакам на 14.12. да видя Мазнейкова какво ще ми каже и да послушам нея. До тогава ще лежа повече и ще се пазя. Мислите ли, че съм права или греша в поведението си?

Със същите аргументи искаше да ми прави серклаж. А Мазнейкова каза, че шийката ми е стегната, 4.5см и в този случай една намеса като серклаж по-скоро ще навреди, от колкото да помогне.
А от друга страна, за ниския хемоглобин - 105 нищо не ми назначи, защото при бременни било "нормално да падат стойностите, ако ти искаш нещо - назначавай си сама". Ами, да назначих си, по препоръка на друг доктор.
И тази докторка минава за една от най-добрите за следене на бременност в града ни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #49 -: Декември 03, 2007, 09:18:28 am »
Как я ядете тази извара бе хора? Ми то на  тебешир ми прилича на вкус :? Мъчих се, ама не мога да я ям.
Вчера се разходихме с мъжа ми няколко часа в парка и съм много щастлива. Защото за първи път го усещам да се поотпуска и да се радва и на коремчето ми и на бременността. Целият ден беше един гальовен. А досега се дърпаше и стоеше като наплашено дете в ъгъла.
А в парка видяхме няколко двойки близнаци и това още повече ни зарадва... голямо оглеждане на количките падна :oops:
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #50 -: Декември 03, 2007, 09:22:07 am »
Момичета, вие ходите ли още на работа? Защото аз все още работя (смятам да е до празниците), но вече ми става малко трудно да издържам по-цял ден седнала в офиса.
Аз все още ходя на работа. Чувствам се добре (чук чук чук)и ми е по-интересно да съм заобиколена от хора, като по този начин избягвам залежаването в къщи и вманиачаването в това как протича бременността. Като съм си у нас, само си гледам календарчето, ровя из книжките и т.н., докато като съм на работа, непрекъснато има с какво да си разсейвам мислите. От Токуда още в началото на ноември ме питаха не искам ли болнични, но навън все още не е снежно и заледено затова реших да минат празниците, пък тогава да му мисля.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #51 -: Декември 03, 2007, 10:08:01 am »
Как я ядете тази извара бе хора? Ми то на  тебешир ми прилича на вкус :? Мъчих се, ама не мога да я ям.

Вера, пробвай да я ядеш, като я намашеш върху филийка черен / ръжен хляб, и сложиш отгоре търкалце домат... На мен така ми е много вкусна  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #52 -: Декември 03, 2007, 10:12:13 am »
Аз я ям точно като Рали. :DДругото е - с печени чушки и малко чесънче на салата.Обаче си има и различни извари-някои са наистина гадни,но на "Дядо Либен" е много хубава и е като крема сирене,а не като трици.
<br />
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #53 -: Декември 03, 2007, 10:17:29 am »
И тази на Маджаров не е лоша  :D

lb2f
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #54 -: Декември 03, 2007, 10:24:26 am »
Аз я ям точно като Рали. :DДругото е - с печени чушки и малко чесънче на салата.Обаче си има и различни извари-някои са наистина гадни,но на "Дядо Либен" е много хубава и е като крема сирене,а не като трици.
... точно на дядото взех. Ама явно не е моят вкус това  :lol:
Остана ми едно пакетче от 200 гр, та мисля като пържа яйца да сложа от нея.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #55 -: Декември 03, 2007, 11:51:59 am »
Вера, и аз не обичам извара. Според мен щом не ти харесва, не се насилвай да я ядеш само щото е полезно.

п.п. Да не си била на разходка в южния парк вчера? И аз се радвах на многото близнаци :D
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #56 -: Декември 03, 2007, 12:00:39 pm »
п.п. Да не си била на разходка в южния парк вчера? И аз се радвах на многото близнаци :D
Да, да!  :lol:
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #57 -: Декември 03, 2007, 12:06:43 pm »
Момичета,на мен ми е много лошо,в 7-ма седмица съм...кажете какво да правя :balk_145:
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #58 -: Декември 03, 2007, 12:08:54 pm »
какво имаш предвид под много лошо?

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #59 -: Декември 03, 2007, 12:11:44 pm »
Ами имам в предвид,че ми е много лошо,така беше и 1-вия път,немога да си спомня колко продължи тогава,но сега е ужасно-непрестанно ми се повръща...стои ми на гърлото,а не мога да повърна/не че ще ми олекне/няма ли лек за тая гадост???То не минава,всеки ден,по цял ден :(
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.