0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #200 -: Декември 10, 2007, 19:56:46 pm »
Благодаря *vera   :D
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #201 -: Декември 10, 2007, 20:00:57 pm »
Викторийке,
Честито и тук! Лека бременност  preggo и най-здравото и хубаво бебче! :babyflips:

Съни,
май до скоро и аз имах тази болка, която описваш. Но отмина. Мислех да питам Мазнейкова за това, но болката отмина преди да стане време да се видя с нея.

Желая лека седмица на всички!

 Благодаря ти Миленка и на теб ти пожелавам две здрави малки сладуранки на финала!!!
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #202 -: Декември 10, 2007, 21:53:22 pm »
Фоксче, и мен не ме е боляла главата, нито пък чух да се оплакват другите току що родили мами в отделението, които раждаха със спинална упойка.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #203 -: Декември 11, 2007, 10:08:40 am »
Аз имам лоши спомени от спинална упойка. Операция на коляно - упойка Лидокаин.
Болките в главата започнаха два дни след операцията. Не мислех, че нещо може да боли толкова силно. :? По цял ден бях неадекватна, дори на моменти не виждах добре. Болката не минаваше от никакви лекарства. (По принцип се пият аналгетици със съдържание на Кофеин!) Това продължи 3-4 дни и после изведнъж изчезна.
Анестезиологът ми обясни, че не е доволен от Лидокаина. Имало френски вариант на упойката, но била доста по-скъпа. Ако знаех, колко ще ми е зле, щях да настоявам да си платя друга упойка.
Всъщност болката идва от нарушеното налягане в гръбначния стълб. Докато се възстанови, може да има такива усложнения.
И не забравяйте да правите тестове за упойката!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #204 -: Декември 11, 2007, 15:04:05 pm »
Честит рожден ден и тук на кучеукротителя Исак на Фоксчето!  :lol:

Мамо, да ти е жив и здрав умника! Да е все така прекрасен и весел! А на вашето семейство - все весели рождени дни да празнувате и мноооого да се смеете  :lol:
В очакване ....
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #205 -: Декември 11, 2007, 15:33:27 pm »
Фоксче, честит ти рожденник! Да ви е жив и здрав и много да ви радва!
Аз сега се връщам от НОИ и съм бясна.
При все, че съм говорила със счетоводителката за болничните и тя изрично ми каза, че болничният ми за октомври ще го занесе на 26-27.10, от НОИ не го плащаха. Започнах да се притеснявам да не би нещо да е некоректен и за това да го бавят.
Днес отивам и се оказа, че болничният ми за октомври е занесен и подаден в НОИ на 28 ноември! Цял месец е стоял при нея, а аз чакам пари и се притеснявам.
... Иначе ми стана много мило, че на опашката от 15 човека ме пуснаха отпред :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #206 -: Декември 11, 2007, 16:54:33 pm »
*vera , ето ти телефони в НОИ да питаш за всичко което те интересува
за болничните, за да не се разкарваш и да висиш по опашки.

926 19 39
926 19 86
926 19 71
926 19 90
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #207 -: Декември 11, 2007, 17:01:49 pm »
Наде,
а някой обажда ли се на тези телофони?
Аз по друг повод звънях преди седмица... трагични са  :? И да се свържеш с някой, той не може да ти помогне. Препратиха ме на няколко места и винаги на последния номер никой не отговаряше  :?
Много съм разочарована от тази институция  :? Докато работодателя ми плащаше болничните не съм имала закъснение.
Веднъж ми се наложи да ми платят от НОЙ, забавиха се с два месеца  :?

lb2f
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #208 -: Декември 11, 2007, 17:12:25 pm »
Ами Джази, обаждат се, с много търпение от моя страна.
На мен винаги са ми правили справка, за каквото съм ги питала.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #209 -: Декември 11, 2007, 17:19:22 pm »
Nadyn, благодаря ти! Имам ги тези телефони, но така и не успях да се свържа с "жив" човек.
Аз нямам стационарен телефон и се налага да звъня от мобилния.
Няколко пъти се пробвах....
А днес видях как тихичко и кротичко си звъняха телефоните на гишетата и никой не ги вдигаше. Верно бяха си заети служителките, не мога да си изкривя душата.
Добрата новина е, че парите ми са наредени  и в края на седмицата ще ги получа.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #210 -: Декември 11, 2007, 18:33:25 pm »
На мен също не ми вдигаха телефоните. А там като отидох на място тихичко си звъняха непръкъснато телефоните без никой да ги вдига. Аз питах кой вдига телефоните. Те ги вдигали, когато нямало хора на опашка, т.е. от 8 до 9 и после след 4.30 до към 5. За най-сигурно отидете да НОИ, в 106 стая и си изкарайте ПИК(персонален идентификационен номер), с който можете по всяко време онлайн да следите осигурителния си статус и изплатените ви болнични - на коя дата, колко лв. и т.н. Определено спестява нерви и време.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #211 -: Декември 11, 2007, 19:54:36 pm »
Фоксче, да ти е жив и здрав рожденика!
Добре доли в темата на новите бременелки!!!
Аз още не съм ползвала услугите на НОИ, но се надявам да намеря време да си изкарам кода, преди да ми потрябват...

Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #212 -: Декември 11, 2007, 20:46:03 pm »
Благодаря Ви за пожеланията за най-сладкия рожденик на света (нали си е мой).
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #213 -: Декември 12, 2007, 09:14:37 am »
Момичета, и аз вчера си подадох молба за ПИК в НОИ. Аз имам да ходя още 2-3седмици на работа и реших, че след това ще ми е полезен за лесен и бърз достъп до услугите на НОИ.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #214 -: Декември 12, 2007, 09:27:07 am »
ПИК е полезно нещо и спестява доста усилия, но не винаги в сайта информацията им е актуална. Примерно на мен миналия месец ми изплатиха първите дни на октомври, на 22 ноември. Преди това всеки ден проверявах сайта и почти всеки ден сметката си, но нито имаше пари, нито беше отбелязано, че са наредени в сайта.
На 22-ри като влязох видях, че в сайта със стара дата са ми отбелязали сумата, по ведомост от 13-ти ноември. А предните дни изобщо го нямаше това.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #215 -: Декември 12, 2007, 14:56:52 pm »
Една седмица бях без компютър и за това чак сега пиша.
Искам да се извиня на тези, които по един или друг начин съм засегнала. Никога не съм искала да го направя, нито да всявам дразги.
Не мислех, че темата ми ще има такива негативни реакции. Реших да споделя реакцията на мъжа ми, защото неговата борба беше по-голяма. Прочетох отзивите и останах огорчена, но грешката може да е и в мен.
Още веднъж се извинявам на тези, които съм засегнала.

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #216 -: Декември 12, 2007, 16:11:46 pm »
Мила Аблоу, моля те да не се извиняваш. Нима трябва да сме виновни и за това, че най-накрая сме получили надежда и с трепет очакваме най-щастливите мигове. Защо можем да споделяме как сме плакали с дни и нощи и сме се питали защо, защо..., а не можем да споделим щастието си, когато се докоснем до него и отново със сълзи, зъби и нокти се борим да не го загубим.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #217 -: Декември 12, 2007, 16:26:08 pm »
Вера, мила,
в нашата фирма аз се занимавам с болничните.
не искам да адвокатствам на вашата счетоводителка. Но повярвай ми, болничните от октомври се подават в ноември и така е всеки месец. Първо, трябва да се приключи месеца, като начислим заплатите, след това да внесем осигуровките, после подаваме в НАП декларации какви осигуровки сме внесли и едва тогава подаваме болничните в НОИ. Аз обикновено подавам към 10 - 15 число болничните за предходния месец. Никога не избързвам да се приключвам месеца, докато той не е свършил. Защото не мога да зная дали на 31.10. няма да получа 2-3 болнични на двама - трима разболели се. Ето, днес, например, подадох 1 октомврийски болничен, но го бях задържала от други съображения. Видях и други колеги, които подаваха за октомври.

По принцип, НОИ превежда парите за октомври в края на ноември, съответно всеки месец е така.
Аз самата имах болничен, който започна в септември и завърши в октомври. Ами, септемврийската сума ми я преведоха на 28.10., а октомврийската - на 29.11.

Фоксче,
Честит ти рожденик и от мен, на патерица!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #218 -: Декември 12, 2007, 16:35:28 pm »
 :( хемоглобинът ми пак е спаднал. Малко, но въпреки феро-фолгамата. Беше 109, стана 112, сега е 110. Вече трети месец пия феро-фолгама. Д-р Гергов каза, че ще се запълнят депата и хемоглобинът ще се покачи и да си остана на сегашната дозировка по 4 на ден. Но ми е криво, защото се старая да ям месо, гадното цвекло и въпреки това... Сякаш не правя нещо както трябва. Непрекъснато имам чувството, че не ям достатъчно :(
 Иначе добрата новина е, че МБ на влагалищен секрет е чиста, а също и стерилната урина, заедно с обикновената и другите показатели на ПКК са ок.
 Ходих да видя и мама pitia. Едното бебенце, по-едричкото вече са го извели от кувьоз, а другото го подготвят. Вече са ги захранили с кърма, която тя им носи. Много й беше мъчно, че не й ги дават. Днес го е докоснала Кубрат за мъничко.
Дано да са добре и да наддават бързо за да може мама да ги гушка!
Миленка, при нас заплата се плаща в последния ден на текущия месец. Тогава се внасят и осигуровките или в първите дни на следващия месец. Това си беше прецедент, при предходните болнични не съм имала проблем. Но ми стана криво, защото в края на октомври говорих с нея и ми обеща, че същия ден ще ги внесе. А се оказа, че ги е внесла цял месец по-късно. През това време аз се притеснявах да не би нещо да е некоректно издаден болничния, което значи още разтакавания до болницата и протакване с парите. Важното е, че парите са наредени и няма да обикалям за корекции. Днес вече ги видях и отразени в сайта.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #219 -: Декември 12, 2007, 17:39:46 pm »
вера и аз  бях на феро-фолгама и хемоглобина не е мръднал от 105.сега сменихме със  сорбифер-дуролес + фолиева киселина.мисля,че при бременност е нормално да  е по-нисък хемоглобина
аз през 3 дни пускам урина-ту има албумин,ту няма,ту бактерии или слуз :( днес пуснах стерилна урина и се надявам да не се налагат антибиотици

имам 2 години с неплатени здравни осигуровки(2000 и 2001).тогава бях  в чужбина,но не съм ходилада си ги оправям.моята счетоводителка ми каза,че после може да си ги удържат от майченството.миленка или някой друг ако е наясно да каже  има ли такова нещо