0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2007, 22:59:44 pm »
Аз пък не виждам нищо интересно в темата с оглед на тематиката на форума.

Каси, тематиката на този форум е Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет. да не си забравила ти колко се вълнуваше и притесняваше от предстоящото раждане? някой каза ли ти, че това не е интересно?

А какъв ти беше проблема със стерилитета?!?
Иначе споко, няма неродила жена.

Лейди, този въпрос защо? трябва ли всеки да дава отчет преди да пише и пита? момичето съвсем интелигентно пита как е било при нас. да, няма неродила жена, но има емоции и чувства около това събитие.


Луси, това е най-силната емоция в живота ти! бъди щастлива всеки миг! аз преносих 4 дни и страха вече не го усещах. когато започне раждането ще знаеш :D максимално се концентрираш, няма страх. трябва да го направиш! това е! и после идва щастието!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2007, 23:15:29 pm »
Трябваше да се преместим в новото ни жилище, пуснаха тока в последния момент- понеделника преди да родя, няколко дни имахме довършителни работи и в събота от сутринта почнахме да събираме всичкия багаж от квартирата, на 3 курса се изнесохме. Всичкият багаж струпахме в средата на едната стая, почнах да нареждам от посудата. Някъде към 11 и нещо си легнах, в три ме преряза кръста- сякаш с нож, отидох до ВЦ-то- бях прокървила. Опитах се да поспя още, но така и не успях, към 4 и нещо станах и си пуснах кафе, Ники и той се разсъни- вика, ще раждаш ли- аз ми откъде да зная, за първи път ми е. В 5 почна да ми засича контракциите, бяха на 7-8 минути и звъннахме на нашите да идват, защото нямахме кола тогава, а щях да раждам в Пловдив. Дойдоха в 6, в 7 звънях на вратата на Селена. Излиза сестрата- аз ми от Сз съм и май ще раждам. Приеха ме, в 9 ми сложиха окситоцин, в 9:30 пробна доза епидурал, с анестезиолога майтапи- той ме пита как пътувахте от СЗ до тук- викам, ааами бързо има няма 10 контракции  :lol: :lol: :lol: в 11:40 след 10-на минути напъни и епиозотомия се роди най-прекрасното за мен същество. Погледнах я и си казах- на баща си прилича, тогава приключи раждането ми и за мен това беше наградата за Ники, за всичко което преживя за да имаме щастието ни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2007, 08:38:25 am »
Аз пък не виждам нищо интересно в темата с оглед на тематиката на форума.

Каси, тематиката на този форум е Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет. да не си забравила ти колко се вълнуваше и притесняваше от предстоящото раждане? някой каза ли ти, че това не е интересно?

[

Алекс, права си, вълнувах се...но пак казвам на мен не ми беше интересно, а притеснено как протича секциото. Двете неща са доста различни!
И още, със сигурност ако въпросът беше поставен от потребител, чиято история около забременяването знаем, преживели сме бременността и всички тук/защото аз се вълнувам с всяко едно момиче/, едва ли щях да коментирам изобщо темата по този начин. Надявам се да не съм засегнала Луси, на която желая леко раждане и с интерес очаквам да сподели с нас как е преминало то!

Джам, приемам забележката ти и спирам дотук! Моля, да бъда извинена.
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 08:55:51 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #23 -: Ноември 30, 2007, 17:14:57 pm »
Много интерсна темичка. На мен лично ще ми е от полза много. Дано свадите да са до тук и повече майки да разкажат за най-великото преживяване в живота на една жена. Верно, че при всяка жена е различно, но в това му е чара :). Аз се опитвам психически да се настройвам вече за раждането и това, че чета вашите преживявания ми помага много. Пожелавам на всички леки раждания и само хубави вълнения, а на мамите благодаря за разказите им и да са им живи и здрави малките съкровища :kiss: :bighug:.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #24 -: Ноември 30, 2007, 17:20:44 pm »
Всеки момент трябва да родя. Преди няколко дни съпругът ми ми сподели, че му е интересно как ще стане тръгването към болницата. Дали ще ми изтекат водите, дали ще ме хванат контракциите, дали ще прокървя или нещо друго. Дали ще е на работа, дали ще е в къщи и т.н.
 Стори ми се интересна тема. Ако имате желание споделете как стана при вас. Когато се случи при мен ще споделя и аз. :P
Здравей миличка!
Първо искам да ти пожелая леко раждане,всичко да мине ок.и така ще бъде! :wink:
При мен се спукаха водите,в 5:00 часа сутринта,без болки без нищо!
Докато стигнем до болницата,докато ми направят изследвания,с една дума докато се
усетя,бях родила! :)В 8:22 часа изплака първото,и в 8:23 прорева и второто бебе!
Всъщност аз бях адски щастлива докато ме караха към родилното,нямах търпение
да родя!
Успех!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #25 -: Ноември 30, 2007, 17:29:37 pm »
Сами невероятно :bighug:.
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2007, 22:15:20 pm »
Аз пък не виждам нищо интересно в темата с оглед на тематиката на форума.

Каси, тематиката на този форум е Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет. да не си забравила ти колко се вълнуваше и притесняваше от предстоящото раждане? някой каза ли ти, че това не е интересно?

А какъв ти беше проблема със стерилитета?!?
Иначе споко, няма неродила жена.

Лейди, този въпрос защо? трябва ли всеки да дава отчет преди да пише и пита? момичето съвсем интелигентно пита как е било при нас. да, няма неродила жена, но има емоции и чувства около това събитие.


Луси, това е най-силната емоция в живота ти! бъди щастлива всеки миг! аз преносих 4 дни и страха вече не го усещах. когато започне раждането ще знаеш :D максимално се концентрираш, няма страх. трябва да го направиш! това е! и после идва щастието!!!


 :good_post:
*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #27 -: Ноември 30, 2007, 23:32:32 pm »
 Моята история е малко "ретро",защото се случи преди почти 13 години.В нея таткото липсва/омъжих се за него след 11 години/.Поради незнайни причини,никой не ме предупреди,че след изтичане на околоплодните води,трябва незабавно да се тръгне към родилното/може би защото в женската консултация повече бяха заети да ме увещават да оставя детето за осиновяване/.Та,събуждам се към 1 часа през нощта леко мокра,слагам превръзка и си лягам.В 4 часа-вир вода.Смяна на превръзката,побутнах бебка,тя премърда и...пак си легнах.В 9 часа ме събуди телефонът.Колежка от университета ми напомня,че имаме уговорка в 10 часа за лекции./Аз съм първи курс студентка,на квартира,сама,майка ми дойде едва след раждането/Казвам й,че може да закъснея,защото май са ми изтекли водите и преди лекциите ще мина през болницата.Грабвам приготвения сак и-в женска консултация.Там акушерката едва не ме наби,като разбра,че са ми изтекли водите,а аз сладко съм си спала...Пита ме в гората ли съм расла,абе голямо конско ми дръпна.Оттам по най-бързия начин-в приемната на родилното.На вратата две жени си приказват.Шмугвам се между тях.Едната:"Ти къде!?"Аз:"Ами идвам да раждам!"Тя:"Да бе!Я дай тук листа!"/информация,с която те изпращат в родилното/Гледа листа,гледа ми корема/аз бях 58кг барабар с бебето,направо да се чудиш как родих 3,050кг бебе/.Извод:"Нещо са ти объркали термина...Я седни там.../сядам, с една широка блуза съм,с която при сядане,корема ми визуално изчезва/Ама ти нямаш корем!!!"Осведомявам я,че водите ми са изтекли."А-а-а!"После извади много интересно съоръжение,с което ми мери корема,цъка с уста и реши най-накрая да ме прати по живо по здраво да си родя.Това е.Темата не е за самото раждане,така че ще го пропусна,само ще кажа,че това беше най-щастливия момент в моя живот.
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #28 -: Декември 01, 2007, 17:19:50 pm »
Жекова,
твоята история е много сладка!
Хареса ми, как си вярвала, че след като се отбиеш през болницата и на лекции даже ще отидеш. :) Какво стана то, май закъсня за лекции с някой друг месец! :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #29 -: Декември 01, 2007, 17:33:56 pm »
Бях писала преди, ама ми е изчезнал постинга  :?.
Бях на консултация (36+1) при док, когато той ме изненада, че имам разкритие 3 см. Днес или най-късно утре ще си мама, каза той  8O.
Контракции имам от 18 г.с., така че не обръщах внимание на болката, а и как да си помисля за раждане, като беше толкова рано преди термина. Минах през магазините да си донакупя неща, които ми липсваха и отидох у нас да си стегна багажа.
Изкарах спокойна нощ, а на другата сутрин в болницата разкритието беше вече 6 см. Спукаха ми водите за по-бързо раждане и до час Мелани лежеше на гърдите ми.
Мъжът ми до последно не вярваше, че отиваме в болницата да раждам - мислеше, че ще ме прегледат и отпратят обратно в къщи да си изчакам термина  :lol:.
На всички пожелавам такова бързо и лесно раждане  :).
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #30 -: Декември 07, 2007, 09:31:32 am »

[/b][/quote]

И още, със сигурност ако въпросът беше поставен от потребител, чиято история около забременяването знаем, преживели сме бременността и всички тук/защото аз се вълнувам с всяко едно момиче/, едва ли щях да коментирам изобщо темата по този начин. Надявам се да не съм засегнала Луси, на която желая леко раждане и с интерес очаквам да сподели с нас как е преминало то!
[/b]
[/quote]
Моята история е известна.Писала съм и съм споделяла не веднъж за нея. Който желае може да проследи всичките ми публикации. Стерилитет може и да съм нямала, но видях не малко трудности и препятствия докато стигна до тук. Мисля че сега е мястото да благодаря за подкрепата на всички, коио ми даваха кураж по дългия път /на накой може да му се стори, че не е чак толкова дълъг, но всяка история е индивидуална/. Не искам да споменавам имена, за да не изпусна някой.
Не се сърдя на никого за коментарите или мнението. Отворена съм за критики и предложения. Съгласна съм, че можеби тази тема не е на най-точното си място, за което се извинявам. Но също така съм на мнение, че ако гафът е толкова голям има модулатори /ако не бъркав в названието/, които можеби, ако решат за важно, ще я преместят на точното място, надявам се да не я закриват/
Искам да добавя, че аз специално очаквах от 10-тина дена всеки момент да родя. През тези дни ходих  с 3 см разкритие и нищо друго не се случваше. В един момент на човек му става любопитно как ще се случи, особено когато не знае какво да очаква.

При мен как се случи. Пуснах темата и отидох да гледам телевизия и после заспах. В 1,30 станах да отида до тоалетната. В коридора ми изтече нещо, като количество бе около една шепа. Започнах да се чудя дали това са водите или не. Отидох си до тоалетната. Събудих мъжа, а той да званя ли на кума, който щеше да ни кара да болницата./Трябва да спомена, че живея в Свиленград, а исках да родя в Хасково/. А аз като не знам какво става. Дали раждам или не. Дали това бяха води или не. Нямах болки, нямах контракции, нямах кръв.
Сложихме последните подробности в чантата, аз се измих и облякох. Още не се случваше нищо. Мъжа продължаваше да пита да звъни ли или не при това през една минута. Обадих се на мама и и казах какво става и по нейн съвет тръгнахме.
Кума и кумата дойдоха. Взеха ни. Още на вратата дойде първата контракция. Следващите бяха на 5мин - все още не толкова болезнени. Малко преди Хасково зачестиха на 2мин. Стигнахме благополучно в 3,00ч сутринта. Приехаме и в 6,00 родих най-прекрасното за мен същество- нашата Андрея.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #31 -: Декември 07, 2007, 10:07:48 am »
Поздравления и тук! Виждам, че си се справила чудесно с раждането на твоята дъщеричка! Бъдете щастливи и дай боже повече такива истории в този форум!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!