0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как се случи при вас?
« -: Ноември 29, 2007, 08:55:05 am »
 Всеки момент трябва да родя. Преди няколко дни съпругът ми ми сподели, че му е интересно как ще стане тръгването към болницата. Дали ще ми изтекат водите, дали ще ме хванат контракциите, дали ще прокървя или нещо друго. Дали ще е на работа, дали ще е в къщи и т.н.
 Стори ми се интересна тема. Ако имате желание споделете как стана при вас. Когато се случи при мен ще споделя и аз. :P
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2007, 09:05:18 am »
Аз влезнах предния ден защото щях да съм секцио. Водите ми изтекоха обаче през ноща докато си бях в Патологията. Родих след един астрономически час вагинално :) 12 дена преди термин.
Леко раждане :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2007, 09:32:21 am »
Аз пък не виждам нищо интересно в темата с оглед на тематиката на форума.
Това, което ще ти кажа е, че е важно спокойствие и увереност, че всичко ще мине благополучно. Когато дойде момента, изобщо няма да имате време за паника, и след това ще се учудиш колко спокойна си била.  :D Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2007, 09:38:41 am »
Аз пък не виждам нищо интересно в темата с оглед на тематиката на форума.


Принципно си права, ама на мен не ми бяха интересни  и коментарите за киселини и т.н, докато не взеха да се появяват и при мен ;)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2007, 09:47:25 am »
Цитат
Всеки момент трябва да родя. Преди няколко дни съпругът ми ми сподели, че му е интересно как ще стане тръгването към болницата. Дали ще ми изтекат водите, дали ще ме хванат контракциите, дали ще прокървя или нещо друго. Дали ще е на работа, дали ще е в къщи и т.н.
 Стори ми се интересна тема. Ако имате желание споделете как стана при вас. Когато се случи при мен ще споделя и аз.

А какъв ти беше проблема със стерилитета?!?
Иначе споко, няма неродила жена.
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2007, 09:57:28 am »
А какъв ти беше проблема със стерилитета?!?

Аз пък не виждам нищо интересно в темата с оглед на тематиката на форума.

Вижте предишните публикации на момичето.  Да не би да има някаква продължителност на проблема, след която да може да се пише тук?  И защо да няма нищо интересно в темата?  Аз не съм бременна все още, но това е въпрос, който си задавам.  Нека да бъдем малко по-търпеливи, да се опитаме.  Един необоснован негативизъм усещам, дано да не съм права...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2007, 10:05:28 am »
Нека да бъдем малко по-търпеливи, да се опитаме.  Един необоснован негативизъм усещам, дано да не съм права...


Не виждам нищо негативно в отговора ми. Изказвам лично мнение и отговарям на въпроса и.
Що се отнася до това дали е интересна темата, по-скоро на мен ми беше притеснено, отколкото интересно.Мисля си, че този въпрос може да бъде зададен в седмичната тема, а не да се пуска специална тема. Но това пак е мое лично мнение.
Принцеска, благодаря за съвета да бъдем търпеливи. Аз съм!  :wink:
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 10:08:26 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2007, 10:11:50 am »
kassi,  :bighug:

Малко off, ама мен доста време ме беше страх да пиша, за да не ми се нахвърли някой по-опитен, и сега като съм се престрашила съм голям рицар.  Е, като се подразня показвам рога, но затова и себе си включвам в призива за търпение :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2007, 10:14:31 am »
Мисля, че въпросът на Лейди в случая е уместен - от проблема при забременяването може да зависи как би протекло раждането. Поне аз така мисля.
Луси - моя позната преди години, като наближи раждането взе да вика, че я е страх от раждането. Казахме и - ами страх не страх, няма де да ходиш :) Това бебче ще излезе при всички положения. Чувала съм, че като гушнеш бебчето и забравяш за притесненията и болката - дай Боже, скоро всяка от нас разбере наистина дали е така. Пожелавам ти всичко да мине леко и безпроблемно и скоро да дадеш снимки на малкото слънчице :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2007, 10:25:57 am »
аз трябваше да постъпя един понеделник в болницата за наблюдение и планиране на секцио. в 2 през нощта на неделя срещу понеделник започнаха да ми изтичат водите без контракции и се озовах в спешната приемна на болницата. добре, че си бях приготвила багажа за следващата сутрин.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2007, 10:42:24 am »
Първо, ако още не си си приготвила багажа - направи го.
Колкото на брой сме тук, толкова истории можем да ти разкажем, но всичко е индивидуално и при теб може да е съвсем различно!
Аз се бях подготвила за нормално раждане, ходих на училище за бременни и бях добре запозната какво предстои, това ми вдъхна спокойствие и увереност и когато моментът дойде ( започнаха регулярни контракции) просто извиках мъжа си, взех си сакчето и съвсем спокойно тръгнах да раждам.
Успех и без паника!

Също мисля, че няма смисъл за тези въпроси да се пускат отделни теми - има седмична тема и там се обсъждат всякакви неща. Да се грижим за добрата подредба на форума ни :D
*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2007, 10:49:03 am »


Принцеска, благодаря за съвета да бъдем търпеливи. Аз съм!  :wink:


Хахаха, Каси с тези близнаци, ако точно ти не си търпелива, не знам кой ще е  :lol:
Да са ти живи и здрави -  пу пу пу.
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 10:56:07 am от ani4ka »
*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2007, 11:02:37 am »
Здрасти, набързо моята история.

На 11.10.07 ми беше термина нормално раждане,бях си приготвила багаж койта после се оказа не съвсем пълен но се справих ме в последствие.Мъжът ми беше в командировка и се прибра на 11.10.07 в 8 вечерта, аз от 2 на обед бях започнала да чувствам нерегулярни контракции към 22.00 се усилииха и в 23.00 тръгнахме за болницата там ми изтекоха водите в 12.00 вече бях на системи и в 3.15 след полунощ на 12.10.07 родих.Аз обаче бях отпратила мъжа ми да си ляга щото си мислех сега ще си полежа малко и живот и здраве сутринта ще раждам ама не.Та той не беше в болницата по време на събитието дойде сутринта а бебето видя вечерта.
Та така се случи при нас.
Успех и не се притеснявай то всичко се нарежда.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2007, 11:02:54 am »


Принцеска, благодаря за съвета да бъдем търпеливи. Аз съм!  :wink:


Хахаха, Каси с тези близнаци, ако точно ти не си търпелива, не знам кой ще е  :lol:
Да са ти живи и здрави -  пу пу пу.

Много си права, не съм подозирала колко търпение имам в запас!   :wink:

Принцеска, аз все още гоня вятърните мелници и вярвам в дон Кихот и неговата мисия!  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2007, 13:54:56 pm »
кхъм... налага ли се да се спами във всяка тема?
приемете, че съм размахала леко модераторски пръст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2007, 14:49:13 pm »
Тъй като щях да раждам в София, а живея на 90 км - решихме с мъжа ми да отидем 1 седмица преди термина и да чакаме...Да, ама не - бебка си е имала планове. 2 седмици преди термина започнаха да ми изтичат водите, без болки - та взех си събраното вече багажче и хайде в Токуда. След изчакване от една нощ и без болки и контракции, но другия ден - на системи няколко часа... и се появи Ема  :D
Стискаме палци всичко да мине нормално  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2007, 15:14:51 pm »
На 25 юли следобяд ме стегна корема, нямах болки, само пристягане. Обадих се на лекарката и тя каза да засечем. Ама нали на мен акъл ми се загуби изведнъж и взех чак и тефтер да записвам, а мъжа ми седи с хронометър и аз докладвам кога да засича. Може да ни се смее сега някой, обаче това е истината. Нещата станаха по-регулярни и на по-къси и равни интервали /стягането на корема/, обадих се на лекарката, чукнахме си среща в ТК в 20.30. Прегледа ме, разкритие 2 см, започнахме да попълваме документите, клизма, преобличане, тоалетна и "приятна" разходка в коридора на болницата, където една мацка мощно узвучаваше предродилна и за мой "късмет" се чуваше навсякъде. Като гарнитура - две поизпростели сестри, които си пускаха дебелашки майтапи и се караха не крещящата мацка -" Майоооооо, стига вика ма, така по ше те боли, като си го правила не си викала...." В 22.30 ми спукаха водите, уж случайно при преглед за разкритие, в 23.30 ми сложиха система и усмивката ми изчезна. Преположих тогава, че май щъркел да ги носи бебетата е по-добре, щото вече си ме понаболваха контракциите сериозно, на което "одухотворено" сестрата отвърна - "да ама щъркела нещо се ебава".....и тогава съвсем ми изчезна мерака за комуникация, само чаках кротко и в 2.45 през нощта изстрелях Крисон.
Успех.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2007, 15:18:59 pm »
И моето момче е имало собственни виждания за рожденния си ден....

На предродилната консултация без да се замисля,
интуитивно,избрах 21.11. за планово секцио!
Д-р Диков каза "избери си дата след 19.11" и аз- "ами средата на седмицата..."
После видях, че е деня на Християнското семейство и много се зарадвах...

Обаче Митаче реши друго, на 07.11 седейки си тук и пишейки за Децата в Бързица
започнаха болки близки до тези при менструация.
После се усилиха, после станаха на 15 мин,на 10мин и се озовах в болницата за спешно секцио!
Бях пила чай преди болките и затова изчакаха до 19 часа...
Тоновете на малкия не бяха добри и нямаше как да ме оставят на задържане...

Митачето :heartbeat: се появи на бял свят в 20.29 мин...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2007, 16:38:34 pm »
Преносих 8 дни. 9ия ден се падаше понеделник и планувахме да отида сутринта в болницата за приемане. Само където така и не се разбрах с доктора за колко часа. Същата нощ в 2 часа започнаха неравномерни контракции. Към 5 часа бяха пак неравномерни, но горе долу през 5 мин. Отидохме в болницата, приеха ме. В 9 часа мина завеждащият отделението и реши, че ще ме слагат на системи. След 5 часа родих. В 15 и 10 се роди моето дете с два напъна.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Как се случи при вас?
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2007, 21:55:10 pm »
Аз родих то4но 1 ден след термина ,хванаха ме контракциите и прокарвих.Запатих се силна и вилна кам болницата и 6тастлива ,4е наи после доиде момента да се сре6тна с моята кукли4ка  :D,докато ми сложат упоиката малко ми се свиха гемиите :P не можех да си кажа и малкото име(мажа ме гледа6е от4аянно :lol:) ,но после бе6е песен докато 4акахме да излезе бебка ,то не 4е сме я 4акали много за 6 h се роди (vlqzoh v 2h и родох в 8 h).За финала ми цепнаха едно épisiotomie(ама аз си бях виновна 6тото не напавах както трябва -наи-важното е ,4е бебка е добре )вазтанових се барзо е боли тук и там ,но гарджето като гракне трябва да се припка като сарни4ка  :lol:,така ,4е просто няма време болката да ме завладее пак и е толкова хубавооо да си мамааа и вси4ко се забравяяя като види6 ангелската  усмивка .    При всеки разли4но преминава раждането ,наи важното да си позитивно настроена ,по добре за тебе ,за6тото така или ина4е бебето трябва да излезе по някакав на4ин.Забременяването няма никаква вразка с раждането и проти4ането на бремеността(тоест дали е  нормално e za4enato  или fiv ili inseminaciq)
Успех и безпроблемно раждане и здраво беб4е и барзо вазтановяване 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....