0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #940 -: Декември 12, 2007, 23:10:03 pm »
Добър вечер и от мен, д-р Бърди!

Обръщам се към вас за съвет. Досега сме изцяло на кърма. Тази вечер нещо ме накара да проверя колко изяжда Алекс и от двете гърди едвам събрах 70 мл. кърма. Тя го изпи на един дъх и реших да размразя, за да й додам още около 50 мл. Детето категорично отказа да яде от замразената кърма. И като я поставих отново на гърдата, сука около 5 минутки, но не интензивно, а поскоро вяло и заспа.
Кърмата е отпреди 2 месеца. Как да "убедя" детето да прояде от замразената кърма? Има ли някакви специални техники за размразяване? Кърмата миришеше странно, но нашия педиатър каза, че това е нормално и че бебетата си я ядат. Е да, ама моето детенце не я ще. Иска ми се да опитам всичко преди да почна да дохранвам с АМ.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #941 -: Декември 13, 2007, 00:52:00 am »
Привет, д-р Бърди!
Може ли да ми кажете до колко време може да се даде АМ след като веднъж е направено и може ли да се претопля?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #942 -: Декември 13, 2007, 01:31:48 am »
Привет, д-р Бърди!
Може ли да ми кажете до колко време може да се даде АМ след като веднъж е направено и може ли да се претопля?

До 3-4 часа. Може да се претопля, но е нежелателно ако е минало много време от приготвянето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #943 -: Декември 13, 2007, 01:33:31 am »
Добър вечер и от мен, д-р Бърди!

Обръщам се към вас за съвет. Досега сме изцяло на кърма. Тази вечер нещо ме накара да проверя колко изяжда Алекс и от двете гърди едвам събрах 70 мл. кърма. Тя го изпи на един дъх и реших да размразя, за да й додам още около 50 мл. Детето категорично отказа да яде от замразената кърма. И като я поставих отново на гърдата, сука около 5 минутки, но не интензивно, а поскоро вяло и заспа.
Кърмата е отпреди 2 месеца. Как да "убедя" детето да прояде от замразената кърма? Има ли някакви специални техники за размразяване? Кърмата миришеше странно, но нашия педиатър каза, че това е нормално и че бебетата си я ядат. Е да, ама моето детенце не я ще. Иска ми се да опитам всичко преди да почна да дохранвам с АМ.
Никога не съм препоръчвал или работил със замразена кърма. Това са неща за обстановка на войни,бедствия,катастрофи.

Колко хранения дневно имате?
Иначе за състоянието на детето от значение е наддаването и динамиката му.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #944 -: Декември 13, 2007, 09:28:20 am »
Здравейте д-р Бърди,синът ми е на 2 месеца.Храним се с кърма около 800мл.и около 100-200мл.нан-хипоалергенен.Разпределям 7-8 пъти по 130мл.и не му стигат.Сам си прави режим и той е:
6.00-130мл кърма
8.15-130мл кърма
10.30-90мл кърма и 30мл.нан
12.30-70мл кърма и 60мл.нан
17.30-130мл кърма
20.30-130мл кърма
22.00-90мл кърма и 30мл нан
03.30-130мл кърма
Трябва ли да променя режима?Какво мислите за общото количество?
И още един въпрос?
Имаме по личицето малки пъпчици с бяло връхче,скриват се на тяхно място остават тъмни точици и се появяват нови.Мажем с кремче на д-р Тайс по препоръка на педиатър.Какво е мнението ви за тях.
Благодаря
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #945 -: Декември 13, 2007, 09:31:29 am »
Здравейте д-р Бърди,
бихте ли ми казали от кой месец бебето трябва да спи на възглавница и колко висока,като сантиметри да бъде тя?

Благодаря :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #946 -: Декември 13, 2007, 10:11:13 am »
Здравейте д-р Бърди,синът ми е на 2 месеца.Храним се с кърма около 800мл.и около 100-200мл.нан-хипоалергенен.Разпределям 7-8 пъти по 130мл.и не му стигат.Сам си прави режим и той е:
6.00-130мл кърма
8.15-130мл кърма
10.30-90мл кърма и 30мл.нан
12.30-70мл кърма и 60мл.нан
17.30-130мл кърма
20.30-130мл кърма
22.00-90мл кърма и 30мл нан
03.30-130мл кърма
Трябва ли да променя режима?Какво мислите за общото количество?
И още един въпрос?
Имаме по личицето малки пъпчици с бяло връхче,скриват се на тяхно място остават тъмни точици и се появяват нови.Мажем с кремче на д-р Тайс по препоръка на педиатър.Какво е мнението ви за тях.
Благодаря
Храненето е добро, макар че 6 хранения за тази възраст биха били добри.Там,където имате около 4 часа, храненията Ви са най-добри. Не ограничавайте изпиваното мляко. Не давайте хипоалергенни млека без нужда.
За тези пъпчици може да ползвате добър хидратантен крем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #947 -: Декември 13, 2007, 10:11:59 am »
Здравейте д-р Бърди,
бихте ли ми казали от кой месец бебето трябва да спи на възглавница и колко висока,като сантиметри да бъде тя?

Благодаря :)
Няма такива изисквания за възраст. Ако ползваме-2-3-4 см дебелина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #948 -: Декември 13, 2007, 10:36:18 am »
Това е вирусно заболяване. Диагнозата се поставя по критерии и находки от прегледа. Няма нищо общо с ваксината.

Благодаря Докторе. Вирусно заболяване на основата на стрептококи? Ваксината Превенар предпазва ли ни от него?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #949 -: Декември 13, 2007, 10:38:48 am »
На основата на респираторно-синцитиален вирус. "Превенар" няма нищо общо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #950 -: Декември 13, 2007, 11:20:44 am »
Огромно Благодаря за разясненията Докторе. Добре, че сте Вие, да знаем какво се случва с бебчетата ни. Бебенцето на моята позната започнали да го лекуват с хомеопатия и кислород. От вчера са в болница, а чак днес са включили АБ. Дано бързо да се оправи миличкото.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #951 -: Декември 13, 2007, 11:31:41 am »
Здравейте, Докторе!
Ще съм благодарна ако отделите време и за моите въпроси.
Михаил имаше хрема от самото начало, която отмина след като слагахме от капките коларгол, но сякаш има запушен нос, защото се буди и издава хъркащ звук/не знам така ли се казва/. Впръсквам редовно физиологичен разтвор. Преди дни взех секрет от нослетата и на двамата, който изследвахме и днес резултата е, че Християн /който няма проблеми с нослето/ има стафилококи, а Мишко - не. Как да ги лекуваме, и възможно ли е Мишко да няма, защото сме слагали коларгол или по-скоро резултата му да не е реален оттова?
Искам да ви питам и за храненето. Храним се с Нан1 от самото начало, децата наддават доста. За една седмица Християн качи 600гр, а Михаил 500гр. В събота правим два месеца и сме на консултация. Как ви се струва наддаването, не е ли прекалено много? В какви граници е нормално да се качма на месец и какви последствия има бързото наддаване?
Също така имам усещането, че тази храна не ги засища. Много често едвам ги удържам до 3 часа разлика от предното хранене, защото на ден двамата общо имат по 16-18 хранения или изпиват по литър и 200-300 средно на денонощие. Християн изяжда по 140-15мл. на хранене, а Михаил към 130. Хапват и нощем, като тази нощ за първи път Хриси спа непробудно 7 часа, а Михаил 5.  :D  :D  :D Може ли да се дава някаква добавка към храната?
Ще съм благодарна, ако отделите време за моите въпроси! Хубав ден! Касси :D
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 11:33:30 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #952 -: Декември 13, 2007, 11:43:57 am »
Благодаря
Ако ги направя 6 хранения количеството ще трябва да е 160мл.Позволено ли е за нашата възръст.До момента никога не е отказвал храна.
От какво смятяте са папките и до кога се появяват?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #953 -: Декември 13, 2007, 11:46:36 am »
Здравейте, Докторе!
Ще съм благодарна ако отделите време и за моите въпроси.
Михаил имаше хрема от самото начало, която отмина след като слагахме от капките коларгол, но сякаш има запушен нос, защото се буди и издава хъркащ звук/не знам така ли се казва/. Впръсквам редовно физиологичен разтвор. Преди дни взех секрет от нослетата и на двамата, който изследвахме и днес резултата е, че Християн /който няма проблеми с нослето/ има стафилококи, а Мишко - не. Как да ги лекуваме, и възможно ли е Мишко да няма, защото сме слагали коларгол или по-скоро резултата му да не е реален оттова?
Искам да ви питам и за храненето. Храним се с Нан1 от самото начало, децата наддават доста. За една седмица Християн качи 600гр, а Михаил 500гр. В събота правим два месеца и сме на консултация. Как ви се струва наддаването, не е ли прекалено много? В какви граници е нормално да се качма на месец и какви последствия има бързото наддаване?
Също така имам усещането, че тази храна не ги засища. Много често едвам ги удържам до 3 часа разлика от предното хранене, защото на ден двамата общо имат по 16-18 хранения или изпиват по литър и 200-300 средно на денонощие. Християн изяжда по 140-15мл. на хранене, а Михаил към 130. Хапват и нощем, като тази нощ за първи път Хриси спа непробудно 7 часа, а Михаил 5.  :D  :D  :D Може ли да се дава някаква добавка към храната?
Ще съм благодарна, ако отделите време за моите въпроси! Хубав ден! Касси :D

Привет,

Сигурни ли сте в лабораторията, и че дава верен резултат? Можете ли да повторите в добра и надеждна лаборатория? Зависи и какъв вид е Стафилокок? и дали не "четат" кожен Стафилокок за патогенен... .
Коларгол силно изгаря лигавицата и не Ви го препоръчвам.
Детето има хрема или поради лек алергичен ринит, или поради влаажността в помещението, или поради това, че понякога връщат мляко. Не капете нищо и оставете нослето без да капете каквото и да е било за 5-6 дена.

За два месеца възраст, 5 до 6 хранения дневно са добре. Оставете децата да изяждат колкото искат- по-добре повече на по редки интервали, отколкото 50-60 мл на всеки 2-3 часа. Теглото ще се нормализира след началото на захранването. Не захранвайте преди 5.5-6 месец. За "сокчета" и реч.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #954 -: Декември 13, 2007, 11:48:38 am »
Благодаря
Ако ги направя 6 хранения количеството ще трябва да е 160мл.Позволено ли е за нашата възръст.До момента никога не е отказвал храна.
От какво смятяте са папките и до кога се появяват?
Оставете детето само да си регулира количествата. Изписаните по кутиите количества са за ориентация на минимално нужното, а не на максималното такова количество.

Имате ли снимка на "пъпките"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #955 -: Декември 13, 2007, 11:55:49 am »
За храненето разбрах.Довечера снимка
Много ви Благодаря
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 20:05:44 pm от dilian »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #956 -: Декември 13, 2007, 12:12:14 pm »
Здравейте, д-ре!
Извинявам се предварително за въпросът си, надявам се да може да ми отговорите, та: по медицински причини се налага да спра кърменето и гинекологът ми предписа Dostinex-веднъж 2таблетки и 4 дни по половинка сутрин и вечер.Снощти към 22h взех двете хапчета и не съм цедила. Сутринта в 6.30 гърдите ми станаха твърди и болезнени, и ми падна кръвното( по принцип нямам оплакване от кръвно). Обадих се веднага на гинеколога и каза, че е нормално, да не цедя и каза да взимам Lasix по 1таб. сутрин. Течности пия, но много малко-максимум 3чаши на ден. Въпросът ми е: до кога е нормално да са напрегнати гърдите, от самосебе си ли ще се отпуснат или трябва специално лечение.
Още веднъж се извинявам за въпроса, но много се притеснявам да не стане някоя беля :oops:.
Благодаря ви, че ви има!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #957 -: Декември 13, 2007, 12:47:24 pm »
Ако се налага окончателно да спрете кърменето, има способ чрез медикаментозни средства. Ако е временно, без да изваждате млякото на редовни интервали, "...да  стане някоя беля".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #958 -: Декември 13, 2007, 12:51:30 pm »
Ако се налага окончателно да спрете кърменето, има способ чрез медикаментозни средства. Ако е временно, без да изваждате млякото на редовни интервали, "...да  стане някоя беля".
Да, окончателно :( :( :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #959 -: Декември 13, 2007, 13:01:04 pm »
Вземат се медикаменти и спира кърменето.
Гинеколозите дават тези неща-мисля бромокриптин се ползва, но не съм сигурен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.