0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #900 -: Декември 12, 2007, 00:09:10 am »
здравеите докторе отново сме ние  понеже купихме на aveeno пудрата за баня и бар.крем това само пристигна в на6ата аптека другите продукти кои знаи кога 6те пристигнат ина4е има на A-derma ,no има няколко сорта вие коя препора4вате тази A-DERMA DERMO-PEDIATRIE ли?другото забелязах ,4е се измаря с тия биберони на АВЕНТ?има едни биберони на dodie ,koito stawali za 6i6eta na avent имате ли престава дали са добри и наи -ве4е да не са много тварди ,4е барзо се измаря детето.Пак ви благодаря предварително :oops: :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #901 -: Декември 12, 2007, 00:21:45 am »
@albenanedelcheva

1.Напълно нормално.
2.На мръсните ръце, с които си търка очичките.
3.Картофчето се слага с моркова. Когато се слагат другите зеленчуци се избират комбинации,харесващи се на детето. 1 или 2 или 3 зеленчука? колко и както му харесват. При това се запазва общото количество. Няма правила за съотношения-както се харесва на детето. 1 ч.л. зехтин-да.Трети зеленчук-тиквичка.

Плодовете се слагат в 16-17-18. Те са си отделно от обедното хранене, в свое място. Круша е добър избор за първи плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #902 -: Декември 12, 2007, 00:25:35 am »
Здравейте докторе, Кристина понеже е много спокойна и не плаче и аз при първото по-лошо /ако мога така да се изразая/ нейно настроение и се паникьосах. Това нейно неспокойство наблюдавам от два дни. И сега ще ви опиша, за да ми дадете съвет.
Първо мисля да не са зъби. Отделя доста слюнка, бърка си в устата и си чеше венеца. Леко е побелял, но незнам това дали изобщо е индикация и дали на мен не ми се струва побелял, а той да си е нормален.
Друго какво мисля:
Храненето ни е следното:
През 3,5-4 часа, пет пъти дневно по около 180 мл. средно. Първо хранене към 6-6.30, последно 21.30. През нощта си спи, не се буди за хранене, е разбира се понякога се пробужда, но си заспива пак след минутки спокойно. Това е режима ни от около месец и половина. Не се изхожда редовно, а когато се изхожда, изпражненията често са тъмнозелени и оформени, рядко кашести. Наблюдавам през деня понякога след ядене се напъва, сякаш ще се изхожда, ръмжи, свива се, като че я боли коремчето. Чудя се сега дали пък не трябва да увелича млякото малко, че тя от отдавна е с този режим, а все пак времето минава, детето расте и може да са се увеличили нуждите. Притеснявам се от друга страна пък да не би да преяжда? От два дни не спи много, а това за нея е нетипично.
Сега и за спането ще напиша, че се чудя какво става - значи вечер заспива в 22, сутрин се събужда в 6.00 за ядене, после в 6,45 пак заспива и спим до към 9.30. После спи от 12.30 до към 13.10, след това от 14.30 до 17.30 и пак има междинно спане от 19 до към 19,40 /аз като ви пиша, че е мече.../ - дали не спи много, но пък ако не спи се изнервя.....
Дайте съвет, премам засега и отговор - оставете детето на мира  :wink:, ама ми е малко напечено  :?

Тоя път не съм с точки, стана супер хаотично и дълго, дано да ме разберете...
Поздрави и благодарности.

Оставете детето на свободни количества, или да кажем поне с 30 мл повече от сегашното-колкото иска.
Неспокойствието при толкова малки деца може да има много причини... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #903 -: Декември 12, 2007, 00:27:29 am »
здравеите докторе отново сме ние  понеже купихме на aveeno пудрата за баня и бар.крем това само пристигна в на6ата аптека другите продукти кои знаи кога 6те пристигнат ина4е има на A-derma ,no има няколко сорта вие коя препора4вате тази A-DERMA DERMO-PEDIATRIE ли?другото забелязах ,4е се измаря с тия биберони на АВЕНТ?има едни биберони на dodie ,koito stawali za 6i6eta na avent имате ли престава дали са добри и наи -ве4е да не са много тварди ,4е барзо се измаря детето.Пак ви благодаря предварително :oops: :D
А-Дерма екзомега- хидратантен крем.
Може да отворите леко дупчицата на биберона с нагорещена игла.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #904 -: Декември 12, 2007, 10:04:34 am »
Здравейте докторе.

Пиша за първи път и ще съм ви много благодарен ако обърнете внимание на проблема ни.
Малкият е на 8 месеца и половина и тъй като от 3-я месец насам наддаваше средно по около 200-250 грама накрая докторката ни накара да направим "стерилна урина" . Резултата беше Ecsherichia coli 10^4. Успокоиха ни че това е ниска концентрация и засега няма основание за тревога. След няколко дни бебчо получи възпаление на пишлето , като в единият край имаше някакво бяло петънце. След консултация с лекарката започнахме да правим промивки с тетра и риванол и след 3-4 дни възпалението намаля и като че изчезна. Седмица след това направихме отново "стерилна урина" и резултата беше същата бактерия но >10^5. Тъй като върхът на пишлето му отново се беше зачервил съвсем леко ни предписаха да го мажем с Тобрекс 5 дена (първоначално ни казаха Гентамицин но след това си промениха мнението). В антибиограмата която бяха направили първият път при изследванията нямаше изследване дали бактерията е чувствителна на този антибиотик , а за Гентамицин имаше и беше чувствителна. какво ще ни посъветвате ? Да ползваме ли Тобрекс ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #905 -: Декември 12, 2007, 10:34:25 am »
Да ползвате "Бактробан" или "Индекстол".
Находката в урината изисква внимателно уточняване...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #906 -: Декември 12, 2007, 10:46:16 am »
Какво още можем да доуточним ? Малкия е воден и на ехограф преди около месец да му гледат бъбреците и уж всичко беше наред.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #907 -: Декември 12, 2007, 10:57:30 am »
Да се уточни дали има уроинфекция, или това е от външно замърсяване. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #908 -: Декември 12, 2007, 11:15:12 am »
Неспокойствието при толкова малки деца може да има много причини... .

 :?
Мерси, ще търся причините. За сега ще започна с храненето...

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #909 -: Декември 12, 2007, 11:20:16 am »
Мерси много за бързите отговори !
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #910 -: Декември 12, 2007, 11:21:09 am »
Здравейте, отново,

Аз май вече съвсем ще спра да посещавам педиатъра ни... Онзи ден правихме изследвания на урина и ПКК. Хемоглобина на незахранено 5 месечно бебе и 103, според табличка в лабораторията той е в норма за тази възраст. Но според педиатъра е нисък. Гастроентеролога също се изказа компетентно и ми изписа малтофер  8O
Може ли да ми кажете на кое да имам вяра - на педиатъра или табличката в лабораторията?
Освен това гастроентеролога е и нефролог. И каза, че бебко има микро нефроза. Беше ни накарал да пуснем стерилна урина, за да види дали има бактерии, но урината е чиста. Попитах го как да лекуваме въпросната микро нефроза, а той каза, че само ще пускаме на 2 месеца по стерилна урина. Все си мисля, че ако има някакво заболяване то се лекува, а не просто следи...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #911 -: Декември 12, 2007, 11:37:21 am »
"...микро нефроза" ? Не ми е известно да има изобщо такова понятие. Правите общо изследване на урина + посявка. Ако са добри, може и УЗ. Ако и то е наред, не виждам основа за притеснения.

За Хемоглобина- вземането на кръв "от пръстчето" е изоставена методика от десетилетия (за кръвни изследвания, а не за кр."захар", например). Взема се и се работи само с венозна кръв. Вземането на кръв "от пръстчето" много често дава фалшиви резултати-ниски хемоглобини от "стискане" на пръстчето и хемолиза. Кръвта трябва свободно да тече в контейнера на пробата... .

Стойността на Хб не е толкова ниска- референтните стойности за възрастта 3-6 месеца при правилно взета проба са 95-115.
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 11:39:40 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #912 -: Декември 12, 2007, 13:18:08 pm »
Благодаря Ви отново Докторе,

Само не разбрах за плода, следобяд, но между двете следобедни хранения с АМ или заедно с него. Т. е давам от плода и непосрдствено след него АМ или да го давам самостоятелно. Ако се пада да яде АМ ок. 16.30, кога да дам плода

Доколкото схванах основния принцип в захранването е да се започне с малки количества и да се увеличават постепенно, това значи че от новия зеленчук прибавям съвсем малко  и ежедневно увеличавам количеството от него???

Благодаря Ви

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #913 -: Декември 12, 2007, 13:27:21 pm »
Докторе, пак съм аз :oops:
Днес успяхме да се консултираме с педиатърката на Боян - изписа му Сумамед, само.
Каза, ако не намеря сумамед от аптеката да ми дадат някакъв заместител от Azithromycin-ите.
Ще взема пример от Нина и ще номерирам въпросите, които ми се въртят из главата.
1.Този сумамед подходящ ли е или да взема това, което вие ми препоръчахте - Кларицид в комбинация с назален Бактробан, ако се дава без рецепта разбира се

2.Мога ли да започвам с неговото лечение или да изчакаме да видим дали и при нас с баща му ще има също и да започнем лечение заедно?пробата е дадена днес ще бъде готова след три работни дни

3.Май е редно да изхвърля сегашния му аспиратор за нос и да си купя нов? Обаче дори и така да направя, ако по време на лечението използвам новия...Въобще да ползвам ли аспиратор :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #914 -: Декември 12, 2007, 13:35:32 pm »
Благодаря Ви отново Докторе,

Само не разбрах за плода, следобяд, но между двете следобедни хранения с АМ или заедно с него. Т. е давам от плода и непосрдствено след него АМ или да го давам самостоятелно. Ако се пада да яде АМ ок. 16.30, кога да дам плода

Доколкото схванах основния принцип в захранването е да се започне с малки количества и да се увеличават постепенно, това значи че от новия зеленчук прибавям съвсем малко  и ежедневно увеличавам количеството от него???

Благодаря Ви
Избирате едно следобедно хранене в интервала 16-19 и там отпада АМ и слагаме плод. Докато детето не хапва количество плод, добавяме непосредствено след плода АМ. Когато се достигнат желаните количества ( около 200-250 гр)не се дава после АМ.
Да,такъв е принципа. Да, така постъпвате с новия зеленчук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #915 -: Декември 12, 2007, 13:37:31 pm »
Докторе, пак съм аз :oops:
Днес успяхме да се консултираме с педиатърката на Боян - изписа му Сумамед, само.
Каза, ако не намеря сумамед от аптеката да ми дадат някакъв заместител от Azithromycin-ите.
Ще взема пример от Нина и ще номерирам въпросите, които ми се въртят из главата.
1.Този сумамед подходящ ли е или да взема това, което вие ми препоръчахте - Кларицид в комбинация с назален Бактробан, ако се дава без рецепта разбира се

2.Мога ли да започвам с неговото лечение или да изчакаме да видим дали и при нас с баща му ще има също и да започнем лечение заедно?пробата е дадена днес ще бъде готова след три работни дни

3.Май е редно да изхвърля сегашния му аспиратор за нос и да си купя нов? Обаче дори и така да направя, ако по време на лечението използвам новия...Въобще да ползвам ли аспиратор :?

1.Кларицид в комбинация с назален Бактробан.
2.Добре е успоредно да лекувате.
3.АБ ще даде резултат и няма да е нужен вече аспиратор. Но стария изхвърлете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #916 -: Декември 12, 2007, 13:42:37 pm »
Здравейте д-р Бърди.Сега пиша с добри новини. На Диди разстройството се оправи ,няма чревна инфекция ,изследванията са добри и вчера дадох първата лъжичка ябълка ,не остана очарована ,но днес следобед пак ще опитам.Сега пък педиатърката ме шашна с това да въвеждам бързо месо,жълтък и спанак ,че хемоглобина ни бил под норма (106),този път няма да я слушам да не си объркам пак нещо детенцето пък и гледам по-горе сте обяснили ,че взимането на кръв от пръста дава не точни резултати.Но все пак да попитам трябва ли да се притеснявам от този резултат или да си карам спокойно както Вие препоръчвате с плодове и след време зеленчуци?Че според нея съм щяла да истърва положението каквото и да значи това! Друго да попитам ,понеже Диди е много жилаво дете и от края на 5-ти мес. ми се изправя на крака и се опитва да си ходи в кошарата,педиатърката ни, пък и ортопеда при който ходихме категорично ни забрани да я насърчаваме и като я видим да я слагаме седнала или легнала ,което само я разплаква,тя си иска права и е много щастлива като се изправи.Мотива им да не е права,че е много малка,но неразбрах дали това вреди(на снимката ,която правихме на крачетата всичко си и е наред)
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #917 -: Декември 12, 2007, 14:19:37 pm »
Благодаря Ви за отговора, Докторе,

При нас явно процедурата беше в обратен ред - първо УЗ, след това стерилна урина, а пък посявката сигурно ще я искат на кукуво лято (ако и това не се окаже близък срок  :D ). А за термина - не бих се учудила да си е лично на лекаря  :wink: Може човека да издава труд и там да го впише  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #918 -: Декември 12, 2007, 15:04:08 pm »
Благодаря Ви за отговора, Докторе,

При нас явно процедурата беше в обратен ред - първо УЗ, след това стерилна урина, а пък посявката сигурно ще я искат на кукуво лято (ако и това не се окаже близък срок  :D ). А за термина - не бих се учудила да си е лично на лекаря  :wink: Може човека да издава труд и там да го впише  :)
Оставете детето на спокойствие.
Моля намерете сериозен човек-професионалист, ако наистина имате проблем да споделяте, и да се вземат адекватни решения и мерки.
Моля, не работете с комични персонажи. Простете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #919 -: Декември 12, 2007, 15:08:18 pm »
Здравейте д-р Бърди.Сега пиша с добри новини. На Диди разстройството се оправи ,няма чревна инфекция ,изследванията са добри и вчера дадох първата лъжичка ябълка ,не остана очарована ,но днес следобед пак ще опитам.Сега пък педиатърката ме шашна с това да въвеждам бързо месо,жълтък и спанак ,че хемоглобина ни бил под норма (106),този път няма да я слушам да не си объркам пак нещо детенцето пък и гледам по-горе сте обяснили ,че взимането на кръв от пръста дава не точни резултати.Но все пак да попитам трябва ли да се притеснявам от този резултат или да си карам спокойно както Вие препоръчвате с плодове и след време зеленчуци?Че според нея съм щяла да изтърва положението каквото и да значи това! Друго да попитам ,понеже Диди е много жилаво дете и от края на 5-ти мес. ми се изправя на крака и се опитва да си ходи в кошарата,педиатърката ни, пък и ортопеда при който ходихме категорично ни забрани да я насърчаваме и като я видим да я слагаме седнала или легнала ,което само я разплаква,тя си иска права и е много щастлива като се изправи.Мотива им да не е права,че е много малка,но неразбрах дали това вреди(на снимката ,която правихме на крачетата всичко си и е наред)
Правихте рентгенова снимка на крачетата,защото са леко извити като формата на буква "О", или?

Стойността на Хб не е толкова ниска- референтните стойности за възрастта 3-6 месеца при правилно взета проба са 95-115.Това е съобразно най-достоверно приетото днес ръководство по детска хематология (това са много специфични теми).
Захранвайте нормално,бавно,внимателно.
Насърчавайте по всеки възможен начин двигателната активност на детето-каквото му харесва и иска.

Моля, не обръщайте внимание на комични персонажи.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.