0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пак за хламидия
« Отговор #20 -: Ноември 21, 2007, 12:22:16 pm »
Здравейте момичета и аз като всички вас се лекувах заедно с моя съпруг от хламидия, беше ни предписан Вибрамицин ( Доксициклин ) за 5 дена , Микомакс по една таблетка само за мен на седмица и дригия антибиотик не му помня в момента наименованието но той беше за 6 дена сега ни предстои визита при д-р Даскалов и да се надявам че сме се отървали от инфекцията.А хламидията е причина да се запушват тръбите ни това го прочетох някъде из статиите във форума.


*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2007, 13:51:21 pm »
Искам да ви споделя нещо, което се случи на моя приятелка миналата седмица. Отива в една лаборатория тя и мъжа й и се оказва че тя има хламидия , а той не. Намираме друга лаборатория, оказва се че нито тя има, нито той. Затова бъдете много предпазливи като изследвате хламидия. При изискано обяснение от нея към лабораториите защо така се получава, отговорите били 2. Първия, че изследването показвало хламидия, ако в миналото имало такава, дори да е излекувана/но това не можело да се разбере/. Второто обяснение било, че лабораториите, които не работели по здравна каса, никой не ги проверявал и от тях може да се очаква всичко.
От цялата тази история приятелката ми щеше да пие доста време антибиотици излишно, и при второ изследване в първата лаборатория, пак щеше да й покаже излекуваната хламидия, като неизлекувана.
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2007, 17:25:13 pm »
...
Така е, запушват се и после само инвитро, а там ти искат 5000 само за добър ден... Иначе и мен ме лекуваха с Доксициклин за 5 дни, 2 на ден от 500, но май не много успешно. Утре си взимам новите резултати  :?
Re: Пак за хламидия
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2007, 00:01:24 am »
Е и на мене ми събраха погледа.
Изследвах се миналата година с PCR тест за хламидия и се оказа че е отрицателна.
На мъжа ми вчера му правиха кръвен тест-само IgG и се оказа положителен:
Хламидия трох. IgG 1:256 /норма <1:16/
Споделих с една от лекарките-тя ми каза,че кръвните резултати били по-точни от PCR тестовете 8O.
Е кажете ми сега какво да правя???
Ако хламидиалната инфекция е обхванала половата му система ,може ли да се използва семенният му материал за оплождане без да е подлаган на лечение????
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2007, 11:58:34 am »
Идете за второ изследване в друга лаборатория, която работи със Здравна каса, защото другите са неконтролируеми.Прочети каво съм разказала по-горе.Да не се окаже и при вас същото.
Re: Пак за хламидия
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2007, 13:34:55 pm »
Ще ми се да е грешен резултата,но като знам,че изследването е правено в реномирана клиника по стерилитет в София,надеждите ми да не са верни резултатите са рани на НУЛА
*

    Ivy

  • *
  • 17
  • If you can't see the stars twinkle in the night sk
Re: Пак за хламидия
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2007, 21:51:09 pm »
Тъкмо се зарадвах, че сме се излекували, но... Моля ви, обяснете ми какво означава хламидия Ag. Имам изследване на вагинален секрет- положителен. От друга страна след лечението си направихме кръвни излседвания- отрицателни са, но са изследвали IgG. Не намерих нищовъв форума за за Ag.

P.S. Ввъв форума прочетох, че IgG е за минала инфекция, а IgA за налична. В такъв случай имаме ли хламидия и защо са изследвали хламидия Ag, а не IgA?
If you can't see the stars twinkle in the night sky, it doesn't mean that they've disappeared. They are just behind a blanket of clouds and you will see them shine again.
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #27 -: Ноември 30, 2007, 23:34:50 pm »
Защото в малките лаборатории изследват само първото.А при мъжа ти отрицателно ли излезе? И не се шашкай :lol:има по-лоши работи от хламидията.Това ако ти е проблема, бързо ще се оправиш.
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 23:37:11 pm от Pukanka »
*

    Ivy

  • *
  • 17
  • If you can't see the stars twinkle in the night sk
Re: Пак за хламидия
« Отговор #28 -: Декември 02, 2007, 16:48:00 pm »
Благодаря, мила. Е уж не е малка. Една от най-добрите в Пловдив е, също и лекаря при който ходя (55 лв. Преглед). Да и при мъжут ми е -.  Но аз трябва да правя хистероскопия и ако не я направя сега, по Нова година няма кой да се занимае с мен, което означава, че трябва да чакам до януари. Некомпетентност на друг “най-добър” лекар ме збави още 3 месеца. Та така... А иначе имам коремна операция- махната киста, миома, ляв яйчник и тръба. Сега пак миома. Надявам се ти да си по-добре.  :)

If you can't see the stars twinkle in the night sky, it doesn't mean that they've disappeared. They are just behind a blanket of clouds and you will see them shine again.
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #29 -: Януари 17, 2008, 19:06:27 pm »
Повдигам малко стара тема, но тази хламидия ми изпива ума вече  :x. Кажете, моля, с колко курса лечение се излекувахте? Ние проведохме вече два курса - първият с Азатрил, а вторият с Доксициклин.  И резултатите пак са положителни.
     
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #30 -: Януари 17, 2008, 21:23:16 pm »
и аз съм от групата - един положителен тест и после 4 отрицателни в различни лаборатории. Това преди година и нещо. И понеже все си ме гложди тази тема оня ден пак си пуснах IgG i IgM - отрицателни. Съвета ми е да не се доверявате само на една лаборатория. Явно стават грешки
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Пак за хламидия
« Отговор #31 -: Януари 17, 2008, 21:55:32 pm »
От сигурен източник знам,че след лечение трябва да минат поне 5-6 месеца за да се види реалния резултат.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Пак за хламидия
« Отговор #32 -: Януари 18, 2008, 08:24:44 am »
Повдигам малко стара тема, но тази хламидия ми изпива ума вече  :x. Кажете, моля, с колко курса лечение се излекувахте? Ние проведохме вече два курса - първият с Азатрил, а вторият с Доксициклин.  И резултатите пак са положителни.

Всички показатели ...IgA,IgM,IgG ли изследвахте???????С какъв тест??с кръвен ли??
Най-добре е да се направи ДНК тест за хламидия - взима се намазка, като цинамазка е и се търси ДНК на хламидия. Антителата в кръвта падат бавно, а и не дават достатъчно точна картина за моментното състояние.
Какви стойности са ти последните изследвания????
Re: Пак за хламидия
« Отговор #33 -: Януари 18, 2008, 11:26:43 am »
Здравейте момичета,
Реших и аз да си направя тест за хламидия понеже от 2 години ходене по лекари във връзка с проблеми със забременяването никой не ме прати на такова изследване...
Изчетох това което сте написали, доколкото разбрах е добре да си направя Ig G и Ig M /кръвен тест мисля да правя в Цибалаб/. Да пускам ли и Ig А? Нямам никакви симптоми, партньора също /от 4 годони съм само с него/.
Правилно ли съм се ориентирала? Също така има ли значение в кой момент от МЦ се прави това изследване?
Ако ми дадете съвет ще съм ви благодарна.  :)
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #34 -: Януари 18, 2008, 12:33:23 pm »
На предната страничка Ади е написала какво означават Ig A,M и G. Най-добре пусни и трите.А за симптомите - и аз никога не съм имала такива. Дори течение. Съпругът ми също не е имал симптоми. Заедно сме вече 10 години. Но хламидията е факт.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 13:12:46 pm от dani_ j »
     
Re: Пак за хламидия
« Отговор #35 -: Януари 19, 2008, 17:10:41 pm »
dani_j, благодаря за отговора, ще се изследвам и аз значи....
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Пак за хламидия
« Отговор #36 -: Януари 23, 2008, 18:05:22 pm »
Повдигам малко стара тема, но тази хламидия ми изпива ума вече  :x. Кажете, моля, с колко курса лечение се излекувахте? Ние проведохме вече два курса - първият с Азатрил, а вторият с Доксициклин.  И резултатите пак са положителни.

Всички показатели ...IgA,IgM,IgG ли изследвахте???????С какъв тест??с кръвен ли??
Най-добре е да се направи ДНК тест за хламидия - взима се намазка, като цинамазка е и се търси ДНК на хламидия. Антителата в кръвта падат бавно, а и не дават достатъчно точна картина за моментното състояние.
Какви стойности са ти последните изследвания????

и моята история е като на dani_ j - след 2 курса на лечение с azatril, IgA - 1:26 (под 1:8 - отрицателен) и IgG - 1:7 и IgM - 1:5. и не мога да разбера сега, вървя ли към подобрение, но явно не, защото това е 3-то изследване, което пущам на IgA, а 2-то беше 1:16 и вече сериозно започвам да се ядосвам. голяма напаст, направо не бях очаквала, а мъжа ми още с първия курс на лечение и хоп IgA - 1:8 негативен, касметлия. и така като си я имам тази гадна хламидия, не мога ли пак да го заразя  :balk_153:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав