0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #20 -: Октомври 28, 2007, 18:35:24 pm »
В Кндиларов, пазят кръв за повтаряне на изследването, ако има проблем. Става само с обаждане по телефона.
  Е това не го знаех-мерси!
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #21 -: Октомври 28, 2007, 20:22:44 pm »
Cristal, а референтните стойности еднакви ли са в тези лаборатории?

Референтните стойности са  различни а както е казала Crystal мерните еденици са еднкави. Аз лично съм по доволна от Кандиларов, отколкото от Бодимед, защото в Кандиларов резултатите ти са готови същият ден, винаги са разбираеми и имат референтни стойности. Лесно се разбира кой хормон е извън новра и кое е в нормата. В бодимед без дае броя изслведвание на Дхеа-с и 17-он-прогестерон, на останалите им хормони нямат референтни стойности.
« Последна редакция: Ноември 02, 2007, 17:40:45 pm от beast »
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2007, 09:31:04 am »
И в Бодимед изследванията стават същия ден, а референтни стойности има, поне на моите резултати винаги е имало(за ТСХ са същите както в Кандиларов).Освен това, в Бодимед е посочен и метода на изследване, докато в Кандиларов никога не е имало такава информация.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 09:36:25 am от Crystal »
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2007, 13:43:40 pm »
За протокола-днес изследвах отново и резултата е ТСХ 2,75.Изследвах и ФТ4, което е в горната половина на референтната граница, а преди седмица в Кандиларов беше под долната граница . Не е възможно за една седмица да се промени толкова много, така че за мен резултата в Кандиларов е грешка и то огромна грешка  :?. Лично аз там повече няма да стъпя...
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2007, 19:16:56 pm »
Семето на съмнението е посадено!  8O
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #25 -: Ноември 01, 2007, 09:04:38 am »
И в Бодимед изследванията стават същия ден, а референтни стойности има, поне на моите резултати винаги е имало(за ТСХ са същите както в Кандиларов).Освен това, в Бодимед е посочен и метода на изследване

Аз имах предви,че В Кандиларов, резлутатите са ти готови същият ден, а в Бодимед чакаш един ден , а и отгоре на това в Кандиларов ти дават лично на ръка резултата, а при мен последния път в Бодимед, резултатите бяха при моят док. Досега само когато съм Изследвала Дхеа-с и 17-он-прогестерон съм имала референтни стойности на изследванията си.
Мисля че нещо си се оплела в този постинг.
В Бодимед резултатите също стават в същия ден-ако дадеш кръв сутринта, до 12,30 наобяд резултатите  са готови.Можеш да си ги получиш на е-мейл адрес ако желаеш. Мисля че е безсмислено да се води този спор. Основната функция на една лаборатория е да прави изследвания е да дава ВЕРНИ резултати. Една грешка е достатъчна, за да се изгуби доверието ми, да не говорим за стреса,който изживявям по принцип и тези допълнителни притеснения ми дойдоха в повече....
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #26 -: Ноември 01, 2007, 16:20:34 pm »
Ако се вгледаш в изследванията ще видиш, че Кандиларов и Бодимед работят с различни мерни единици за тези формони. Освен това преди изследване не трябва да вземаш L-Thyroxyne, поне така ми каза моят лекар. И аз доколкото знам Бодимед са по-добри за хормони на щитовидната жлеза.
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2007, 16:39:38 pm »
Мерните единици и референтните граници за ТСХ са едни и същи и в двете лаборатории,за ФТ4 са различни, но все пак не може на едното място да е в горната половина на реф.граница, а на другото-под долната граница.Направих си труда да обърна резултата за ФТ4 от Бодимед в мерните единици на резултата в Кандиларов-получава се 17,9 при резултат от преди седмица 11,2...
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 16:43:29 pm от Crystal »
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #28 -: Ноември 01, 2007, 16:50:00 pm »
До сега съм ползвала само услугите на Кандиларов и не съм била разочарована.

*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #29 -: Ноември 01, 2007, 16:51:00 pm »
Съжалявам много за неуспеха ти, Crystal!
 :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #30 -: Ноември 01, 2007, 17:01:16 pm »
Грешки стават-лошото е че са за наша сметка
TSH-4.55  /0.4 - 4.0 /
След 1 седмица на същото място TSH - 1.78
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #31 -: Ноември 01, 2007, 17:11:51 pm »
Душка, благодаря ти много за съчуствието  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
mpia, идеята ми беше именно да предпазя другите момичета от излишен стрес и винаги да имат едно наум при резултати извън реф.граници. Явно грешки стават, при това не много рядко...Между другото, ти в коя лаборатория прави двете изследвания?
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #32 -: Ноември 01, 2007, 17:28:08 pm »
Писанец-Пловдив
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2007, 07:09:38 am »
Направих си труда да обърна резултата за ФТ4 от Бодимед в мерните единици на резултата в Кандиларов-получава се 17,9 при резултат от преди седмица 11,2...
превръщането на мерните едници от едни в други при крайният резултат, само по себе си е грешка, тъйкато не са преизчислени изходните вещества в съответните единици.За това не може да се прави такава съпоставка.
Освен това, в Бодимед е посочен и метода на изследване, докато в Кандиларов никога не е имало такава информация.
метода на анализ не доказва качеството на направения анализ, а говори на запознатите с него(метода)за условията при които се извършва.Ако искате ще ви обясня и за тях.
референтните стойности - това стойностите които се определят от кита (свидетеля) който се ползва, за всяка лаборатория той може да е различен, за това и мерните единици са различни.
Не защитавам нито една лаборатория, просто обяснявам. Във всяка лаборатория могат да се допуснат грешки, което никак не е приятно (и аз съм го изпитала на мой гръб), за това когато се съмнявам моля да се повтори изследването.Според мен трябва в една и съща лаборатория да се правят изследванията за да има проследимост на резултатите.
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #34 -: Ноември 02, 2007, 08:52:41 am »
Bubata, благодаря за разяснението. Дори и с тези пояснения няма логика в едната лаборатория фт4 да е под долната граница, а в другата-близо до горна граница. Знаеш колко пари даваме за лекарства, процедури, аз лично издъхвам вече и не мога да повтарям всички изследвания,защото струват пари. За себе си направих избора на лаборатория, дано е правилен.
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #35 -: Ноември 02, 2007, 09:29:13 am »
да,  така е, няма логика, но до сега не съм плащала за повтарянето на резултат
дано да нямаш проблеми от тук натам
успех
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #36 -: Ноември 02, 2007, 10:55:14 am »
Струва ми се , че решението е да ходим само в една лаборатория , за да не сравняваме стойностите...знам ли може и да не съм права!
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #37 -: Юни 14, 2010, 20:49:05 pm »
 :(ОПЛАКВАНЕ ОТ КЛИНИКА КАНДИЛАРОВ!!!
 Преди две седмици ми се наложи да дам кръв и посетих Клиника Кандиларов!След прибирането ми вкъщи усетих,че
ръката ми се стяга.На следващия ден отидох за разултатите и споделих с медицинската сестра,изпълнила функцията
на лаборант дискомфорта.Тя не даде адекватно обяснение...
 Потърсих помощ при личния си лекар и започна дългото лечение!Оказа се,че вената ми не е пробита правилно,
вследствие на което съм получила хематом и флебит(възпаление на вената)!Ръката ми се поду и се сгъна до прав ъгъл.
Изписаха ми куп лекарства и мазила,а от днес за следващита две седмици ме изпратиха на физиотерапия!Ще стане един
месец,в които аз не мога да посещавам работното си място поради невъзможност  да работя!!!Лекарите ми забраниха
да натоварвам ръката си в това състояние!

 Реших да си търся правата като пациент,пострадал от ЛЕКАРСКА ГРЕШКА.Предварително се свързах по телефона с
Клиниката,за да разбера кой е управителя.Казаха ми да заповядам на място.На следващия ден се наложи да чакам 2.30
часа,защото на рецепцията бях излъгана,че управителя я излязъл.Накрая той се появи от кабинета си и вече нямаше как
да се скрият от мен!Разбираемо защо-оказа се,че не съм единствената пострадала с подобен случай!
 Обясних нещата и помолих за някакъв вид обезщетение,предвит,че вината е тяхна.Казаха,че не могат да дадът такова,
освен поемането на таксата за изследването(която беше 2.50лв).Казано ми бе,че ако съм решила да си търся правата,
можели сме да се видим в съда!!!Това ме накара да си тръгна обидена от там!

 АКО ИМА И ДРУГИ ПОСТРАДАЛИ ОТ КЛИНИКА КАНДИЛАРОВ(А ЗНАМ,ЧЕ ИМА ЗА ЖАЛОСТ),МОЛЯ ПИШЕТЕ!!!
 ДА НЕ ПОЗВОЛЯВАМЕ ПОВЕЧЕ НЕКОРЕКТНО ОТНОШЕНОЕ!!!