0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Лаборатория Кандиларов?!
« -: Октомври 25, 2007, 09:24:31 am »
Вчера си изследвах ТСХ в Кандиларов. Резултата беше 5,7, при положение че преди две седмици го изследвах в лабораторията на клиника Малинов и резултата там беше 1,38.Освен това в момента съм на л тироксин - та поради тези причини резултата в Кандиларов ми се стори съмнителен и реших да повторя изследването в Бодимед -в същия ден. Познайте колко беше резултата - 2,69  8O. Кажете ми сега на кого да вярвам? Чувала съм че Бодимед е по-добрата лаборатория за хормони на щитовидната жлеза, обаче разликата между 5,7 и 2,69 е адски голяма, то  бива бива грешка, ама чак такава... Моля, споделете правили ли сте засечки на резултатите си в Кандиларов и имало ли е други такива случаи? Все пак от тези резултати зависи лечението и дозата на лекарството и толкова големи грешки за мен са ПРЕСТЪПНИ. 
« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 09:29:08 am от Crystal »
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 10:46:02 am »
Малеее ти ме стерсна.Днес ходих да си правя хормони там това значи,че не мога да разчитам,че резултатите са верни.Аз не съм доволна от Цибалаб всички казват,че в Кандиларов резултатите са вярни,а ти сега ме накара да се замисля.
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 11:01:02 am »
Знам , че резултатите зависят и от кой ден на цикъла са правени.Диволна сам от Кандиларов .Специалиста ми по стерилитет работи с тях, онколожката ми работи с ЦИБАЛАБ, изследванията ми се препокриват!

*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2007, 11:06:21 am »
ТСХ не зависи от деня на цикъла...
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2007, 11:11:37 am »
А от приема на медикаменти?
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2007, 11:26:07 am »
От л-тироксин се повлиява-нали това е целта, аз затова го пия, за да държа ТСХ в норма ,т.е. под 2,5.
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2007, 11:40:39 am »
Ами незнам , трябва да са им верни , че иначе подсъдно!
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2007, 16:02:21 pm »
Досега не съм имала изненади с техните резултати, но винаги има първи път.
Направи още една контрола в друга лаборатория и се довери на двата най-близки резултата.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2007, 16:11:53 pm »
Това щях да напиша и аз
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #9 -: Октомври 25, 2007, 17:26:13 pm »
наложи ми се да направя изследване на пролактина в 2 различни лаборатории ,в един ден-избрах Кандиларов и Бодимед.Резултатите ми бяха еднакви.
<br />
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2007, 18:25:53 pm »
 Cristal, а референтните стойности еднакви ли са в тези лаборатории?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #11 -: Октомври 25, 2007, 22:29:50 pm »
Да, погледни мерни единици, референтни стойности.
И аз имах съмнения веднъж и повторих изследването. Но се оказа, че не са сбъркали.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2007, 23:09:24 pm »
Аз до сега сам им имала доверя -сега се замислям..
*

    Crystal

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2007, 13:04:00 pm »
Мерните единици са същите, изследвам тези хормони от повече от година почти всеки месец. В момента нямам сили да се занимавам и да се изследвам в трета лаборатория, след второ неуспешно инвитро съм (първото завърши с аборт), днес ми дойде и хич не ми е до търчане насам-натам. Все пак вътрешното ми усещане е, че верният резултат е от Бодимед. Още повече, че моят ендокринолог ми каза, че предпочита Бодимед, не че ме е връщал и с изследвания в Кандиларов. Лично аз повече в Кандиларов няма да се изследвам-стига ти веднъж за да загубиш доверие. Да не говорим че лечение ми е назначавано на база изследвания при тях и просто не ми се мисли че може да не са били верни...След около седмица ще повторя изследванията и ще пиша за разултатите.Но точно в момента това не ми е приоритет  :( 
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2007, 13:17:11 pm »
За да не отварям друга тема, на 8ми сме в София, искам да пуснем Хламидии на мъжа ми, защото от Плевен получихме положителен резултат.В коя лаборатория да пуснем изследването и къде се намира тя?
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2007, 13:36:35 pm »
Владимиров работи с Кандиларов, по принцип ...
Дори ако си му пациент, изпращат и на неговия мейл резултатите ти ...

Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2007, 14:17:41 pm »
Накрая да не си останем само с надяването резултатите да са верни!!!
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2007, 14:50:21 pm »
nandito78,
Има го и този момент ... Но някакси не всички изследвания можем да си ги правим последователно в три различни лаборатории, за да сме относително спокойни  :D
И затова аз лично практикувам следното: Когато резултатът е в норма, считам че е ок. Когато не е, задължително провя проверка  :D
Знам че логиката е ужасяваща, но нямам сили да проверявам и нормални резултати  :D

Все пак разчитам, че навсякъде преобладават отговорните хора и че немърливостта и грешките са по-скоро изключение ...
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2007, 18:11:38 pm »


Все пак разчитам, че навсякъде преобладават отговорните хора и че немърливостта и грешките са по-скоро изключение ...
[/quote]
Дано да е така!!!
*
Re: Лаборатория Кандиларов?!
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2007, 12:27:50 pm »
В Кндиларов, пазят кръв за повтаряне на изследването, ако има проблем. Става само с обаждане по телефона.