0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #100 -: Февруари 04, 2006, 15:12:28 pm »
Пия Неофолик форте о.4 вече сигурно година...Бях я спряла, получих световъртеж/за който куп лекари едно и също си изписваха/, и от фол. киселина ми мина.Наскоро -пак така.Бях спряла и световъртежа беше налице.Странно ми е , ама ми решава проблема..докторите казваха Мениеров синдром,невралгии някакви, мигрена.. :evil:
А намъжа ми дерматолог му изписа киселината заради пърхота.Така ,че без да искаме сме в синхрон на пиенето й. :P  :P
*
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #101 -: Февруари 20, 2006, 10:04:31 am »
Здравейте момичета  :)
не знам дали тук е точното място  :?: , но все пак ще питам нещо.
Бях малко болна и се стигна до там имам ли анемия или не. При среща с хематолог казах, че пия фолиева киселина, тъй като правим опити за бебе - а тя (защото специалистът беше жена) направо ми се изсмя. Каза, че това били глупости и че никакъв ефект не дава. При нужда на бременни се давали някакви други железни препарати.

Какво мислите  8O
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #102 -: Февруари 20, 2006, 10:16:39 am »
Ами titkata... току-що си изпих кафето и веднага си помислих, че твоята весела докторка е прихванала прословутия български синдром "специалист по всичко"...  :D  Откога хематолозите станаха експерти по репродуктивно здраве? Ох, изоставам...изоставам... толкова нови тенденции в родната медицина съм пропуснала... :balk_144:
*
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #103 -: Февруари 20, 2006, 10:54:26 am »
:) панда
знам ли и аз
тя май е точно такава
хематолог, специалист детски болести и още не знам какво си

май жената не е в час  :!:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #104 -: Февруари 20, 2006, 11:58:13 am »
Цитат на: titkata
При нужда на бременни се давали някакви други железни препарати.

Какво мислите  8O


Аз мисля, че едно е да се приема нещо срещу анемия (железен препарат), друго е да се прави профилактика срещу спина бифида (фолиева киселина). Вероятно объркването е дошло от там, че фолиевата киселина също има своето място в борбата с анемията, но не е основна и не затова се приема при планиране на бременност.
Благодаря ти, Бени!







*
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #105 -: Февруари 20, 2006, 12:07:10 pm »
Фрешче права си.
Различни неща са.

Просто исках да споделя с вас какво мислят "някои лекари" и ми е интересно да разбера защо?
При положение, че навсякъде вече се тръби за наложащото приемане на фолиевата киселина, има и такива които казват обратното.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #106 -: Март 13, 2006, 12:36:32 pm »
Здрасти,момичета!
Пих неофолик по 1 хапче сутрин около 2 седмици.От същото време получих сърбежи по цялото тяло,пъпки по лицето и гърба,подуване и съхнене на самите устни.Отначало не го свързах с к-ната и продължих да я пия.Но преди 3 дни реших да погледна страничните ефекти.И тогава я спрях.Дали този сърбеж и пъпките са от нея - незнам.Факт е , че сърбежа вече намаля.Незнам дали все пак да продължавам да я пия.Какво ще ме посъветвате?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #107 -: Март 13, 2006, 13:38:10 pm »
Цитат на: naiema
Здрасти,момичета!
Пих неофолик по 1 хапче сутрин около 2 седмици.От същото време получих сърбежи по цялото тяло,пъпки по лицето и гърба,подуване и съхнене на самите устни.Отначало не го свързах с к-ната и продължих да я пия.Но преди 3 дни реших да погледна страничните ефекти.И тогава я спрях.Дали този сърбеж и пъпките са от нея - незнам.Факт е , че сърбежа вече намаля.Незнам дали все пак да продължавам да я пия.Какво ще ме посъветвате?


Здравей!
Може причината да е в някое от помощните вещества.Пробвай с друга марка фолиева к-на.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #108 -: Април 18, 2006, 11:00:23 am »
Да споделя и аз моя опит с фолиевата киселина.. Пия по 1 на ден от 0,4mg От както я започнах се чувствам като грипозна. Отпаднала, сънлива и много ми се повръща. Дори една вечер се събудих посред нощ от виене на свят и силно прилошаване. В началото я пиех сутрин, после започнах вечер. На мен ми препоръчаха да пия фолиева киселина докато пия противозачатъчни. Наложих си и не се отказах. На втория месец вече тези странични симптоми изчезнаха. Но както казва Мели по добре да се пие вечер за да избягвате неразположението през деня.
Успех на всички.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #109 -: Април 18, 2006, 11:10:07 am »
а едновременно ли започна и двете,тоест сигурна ли си,че е от фолиевата киселина.Защото аз като пиех противозачатъчни,имах същите тези оплаквания и си мисля,че и при теб е така.
<br />
*

    Мариянка

Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #110 -: Ноември 21, 2006, 17:27:48 pm »
 Здравейте,мили момичета!Форума е прекрасен!Отказах цигарите преди 10 месеца,започнах да се храня здравословно (е напалнях с 5 кг),започнах да пия фолиева киселина и Вит. Е. Вьпроса ми е следния - подпомагали фолиевата к-на самото забременяване? Извинете ме,моля, за глупавия вьпрос, но много ме интересува!  :(
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #111 -: Ноември 21, 2006, 17:43:44 pm »
Не. Самото забременяване-не. Фолиевата е необходима на ембриона, особено в началото, за да расте здрав. Но е хубаво да е приемана поне 3 месеца преди забременяването, за да се е натрупала. Затова се пие още като започнеш опитите, че и преди това.
Alexandra
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #112 -: Ноември 21, 2006, 17:45:18 pm »
фолиевата киселина не спомага за забременяване а се пие за профилактика на спина бифида(който може да се развие в плода)
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #113 -: Ноември 21, 2006, 17:50:37 pm »
Вьпроса ми е следния - подпомагали фолиевата к-на самото забременяване? Извинете ме,моля, за глупавия вьпрос, но много ме интересува!  :(
Погледни тези статии,
за да ти се изясни значението на фолиевата киселина:
УСПЕХ, Марияна

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=114
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=144
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=72
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=163
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=27
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=45
*

    Мариянка

Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #114 -: Ноември 22, 2006, 14:04:32 pm »
Благодаря ви, момичета за отговорите!Всичко това вече съм го изчела,   :(  но се надявах и да науча,че подпомага забременяването. Успех и лек ден на всички!  :balk_64:
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #115 -: Ноември 23, 2006, 15:56:37 pm »
На прегледа след миседа питах како да правя, тъй като пия фолиева от години.Лекарката каза, че не е добре постоянното пиене, натрупвало се в костния мозък.Като съм забременеела пак -да я почвам, нямало никакъв риск за плода  след като се пие първите 12 седмици.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #116 -: Ноември 23, 2006, 15:59:51 pm »
На прегледа след миседа питах како да правя, тъй като пия фолиева от години.Лекарката каза, че не е добре постоянното пиене, натрупвало се в костния мозък.Като съм забременеела пак -да я почвам, нямало никакъв риск за плода  след като се пие първите 12 седмици.
Следващият път помоли лекарката си да ти посочи източника на информация.
И нека ти обясни как ще разбереш кога ти е първата седмица от бременността. Че и втората.
И дали случайно е виждала дете, родено със спина бифида.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #117 -: Ноември 23, 2006, 16:35:20 pm »
На прегледа след миседа питах како да правя, тъй като пия фолиева от години.Лекарката каза, че не е добре постоянното пиене, натрупвало се в костния мозък.Като съм забременеела пак -да я почвам, нямало никакъв риск за плода  след като се пие първите 12 седмици.
Следващият път помоли лекарката си да ти посочи източника на информация.
И нека ти обясни как ще разбереш кога ти е първата седмица от бременността. Че и втората.
И дали случайно е виждала дете, родено със спина бифида.


Мели,  ще я питам....
Фолиева пия от години, поне 2-3, ще продължа да си я пия...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #118 -: Ноември 23, 2006, 16:50:16 pm »
Фолиева пия от години, поне 2-3, ще продължа да си я пия...
Затова косата ти е хубава, и кожата.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #119 -: Ноември 23, 2006, 17:21:37 pm »
Фолиева пия от години, поне 2-3, ще продължа да си я пия...
Затова косата ти е хубава, и кожата.  :lol:
Трогната съм, Мели, че ме помниш....
Поради  безкрайните ми съмнения при всеки посетен лекар вече не опонирам като ми говорят.Дори не питах  като се натрупва в костния мозък  дава  ли отражение на организма.
по-нагоре бях писала преди доста време, че световъртежа ми изчезваше като пия фолиевата киселина.Десетина дни има от кюретажа ми,  не я бях пила.От понеделник отново почнах-не си въобразям изобщо-виенето на свят изчезна.