0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #40 -: Януари 08, 2006, 17:39:03 pm »
Здравейте момичета.
Абе аз защо не пия фолиева киселина?
На мен нищо не ми е казал никой. :?
Дали да не попитам лекаря?
Тук като гледам,всички пиете.
От лекаря ли се предписва,или сами си го купувате и го пиете? 8O


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #41 -: Януари 08, 2006, 18:07:47 pm »
Сами, защото е модерно, според мен.
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #42 -: Януари 08, 2006, 18:11:12 pm »
Някъде, не помня точно, може и в друг форум де е било, прочетох мнение, че след прием на фолиева киселина в продължение на 2-3 месеца трябва да се направи почивка.
Какво е вашето мнение, момичета?
Вече 3 месеца пия и се чудя дали да не почина 2 седмици до овулация и след нея пак да продължа? :ask:

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #43 -: Януари 08, 2006, 18:32:02 pm »
Аз понеже я пия доста отдавна, последните месеци започнах да прескачам в първата седмица на цикъла.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #44 -: Януари 08, 2006, 18:38:12 pm »
Не се прави "почивка" при приема на фолиева киселина. Пие се непрекъснато преди и по време на бременността. Целта е профилактика на дефектите на невралната тръба.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #45 -: Януари 08, 2006, 18:47:52 pm »
Правилото е три месеца преди забременяване и първите три от бременността.
А когато не можеш да забременееш две години, например?
Факт е, че фолиевата киселина /не само в Бг/ е модерна от няколко години.
Още няма статистика какви увреждания може би причинява на жената при продължителна употреба.
Историята познава модата на лекарството против повръщане през 60-те години при бременни.
Това, разбира се, е драстичен пример.
Това е мое лично мнение, моля никой да не се съобразява с него и да слуша лекаря си.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #46 -: Януари 08, 2006, 19:09:51 pm »
Ако не можеш, си го приемаш 2 години, също както непрекъснато ядеш марули и пиеш портокалов сок (в тези два продукта се съдържа съответния витамин). До края на бременността е желателно да се приема заради участието й в обмяната на хемоглобина.

В други страни не се пие толкова много фолиева киселина, но се добавя в хляба, в соковете, изобщо имат си обогатени с фолати храни. Което пък намалява необходимостта от допълнителен внос по време на бремемнност.

Не знам модерно или не, но примерно Spina Bifida Association of America съществува от 1973 г. Хората имат над 30 годишен стаж в профилактиката на тези малформации.
 
Лали, не могат да се сравняват двете лекарства. Онова е било ново на пазара. Това е известно твърде отдавна, прилагало се е вече много години, така че има достатъчно голяма статистика и доказана безвредност.

Да не забравя - в същата дозировка се пие и от мъжа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #47 -: Януари 08, 2006, 19:27:44 pm »
Момичета, аз например пия фолиева от преди да забременея, а след това продължих. Почнах с неофолик, а след като забременях продължих с някаква немска комбинация - фолио. В нея има и желязо и калций. Тук не предписват толкова много витамини, но на това пише, че е препоръчително даже и по време на кърмене. А да не говорим, че и солта, която продават за готвене е обогатена с фолиева киселина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #48 -: Януари 08, 2006, 19:30:29 pm »
Предпочитам броколи
*
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #49 -: Януари 09, 2006, 09:17:32 am »
За първи път чувам, че и мъжете трябва да я пият. Може ли малко повече информация да ми дадете по този въпрос?Задължително ли е? мерси.
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #50 -: Януари 09, 2006, 13:31:41 pm »
Цитат на: Andia
И аз си купих FOLACID и пия от няколко дни. Не ми става лошо, само не знам какво ми даде аптекарката, но на опаковката пише три пъти по 2 табл... ужасно неудобно. Аз пия 2 по табл. Ката чета грамажа, който другите пият, явно е нормално 3 по 2, защото този е по 0,005гр. Права ли съм и как пиете по 1 табл на ден?

И аз първо си бях купила от този Фоласид - за втория път знаех. Като влезнеш в аптеката поискай от този който е 0,4мг
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #51 -: Януари 09, 2006, 15:34:19 pm »
не че не пих фолиева киселина месеци наред, преди да престана, но като цяло съм скептично настроена към тези "моди"
и съм напълно съгласна с мнението на 2 доктори, които много уважавам ( единият всички го познавате) , че все пак трябва да се има предвид че фарцевтичната индустрия е именно ИНДУСТРИЯ и не са й чужи законите на маркетинга и рекламата.
още повече предполагам знаете, че витамините особено на таблетки далеч не се усвояват задоволително...
The impossible is often the untried [/i]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #52 -: Януари 09, 2006, 16:42:41 pm »
Остави сега тая тема - индустрия, реклама, маркетинг ... Да го гледаме от чисто медицинска позиция. Приемът на този витамин е с доказана полза, независимо дали плащаш за него като за таблетка, портокалов сок или на Лейди  :) броколите примерно. Има страни, в които дори се дава без пари. Че и на мъжете (примерно в Испания).

Този витамин специално се усвоява доста добре и от таблетка.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #53 -: Януари 09, 2006, 17:57:46 pm »
и аз като ДЕЛ искам да питам защо мъжете също трябва да пият фолиевата киселина?за жените ясно-заради спина бефида,а при мъжете?това ли е причината и при тях,или при определени условия-като лоша спермограма примерно? :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #54 -: Януари 10, 2006, 11:46:48 am »
Цитат на: ALFI
не че не пих фолиева киселина месеци наред, преди да престана, но като цяло съм скептично настроена към тези "моди"
и съм напълно съгласна с мнението на 2 доктори, които много уважавам ( единият всички го познавате) , че все пак трябва да се има предвид че фарцевтичната индустрия е именно ИНДУСТРИЯ и не са й чужи законите на маркетинга и рекламата.
още повече предполагам знаете, че витамините особено на таблетки далеч не се усвояват задоволително...


не може всичко да се отрича и с лека ръка да му се лепи етикет "индустрия", "мошеничество" и т.н.
това, мисля, е типична черта на орторексиците ( :P ), които са склонни с лека ръка да лапат всякакви мухи относно ползата от рейки, пейки, кълнове от люцерна, торсионни полета и т.н., без да им придирят на научните доказателства, но са силно скептични към всякакви твърдения на класическата медицина.

вчера бях при доктора, който визираш, отново ме отсвири, като си поисках витамини ( :D ), но дори и той не ми е говорил против фолиевата киселина!!!

има си Ямбол, има си и Стамбул....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #55 -: Януари 10, 2006, 14:15:40 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
и аз като ДЕЛ искам да питам защо мъжете също трябва да пият фолиевата киселина?за жените ясно-заради спина бефида,а при мъжете?това ли е причината и при тях,или при определени условия-като лоша спермограма примерно? :roll:


при мъжете, фолиевата киселина подобрява качествата на спермата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #56 -: Януари 10, 2006, 14:20:05 pm »
мерси Джами.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #57 -: Януари 10, 2006, 15:08:18 pm »
Цитат на: Lali
Правилото е три месеца преди забременяване и първите три от бременността.
А когато не можеш да забременееш две години, например?
Факт е, че фолиевата киселина /не само в Бг/ е модерна от няколко години.
Още няма статистика какви увреждания може би причинява на жената при продължителна употреба.


Мисля че някъде четох в някаква статия че при проведен експеримент при предозиране и продължителна употреба фолиевата киселина повишава риска от рак на гърдата. Пишеше че експеримента е проведен върху голям брой жени и от порядъка на дълги години, при напълно здрави жени които не са имали наследствен фактор за рак на гърдата. Ще се постарая да намеря данните и да пусна линк тук зада не излезе че говоря само празни приказки.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #58 -: Януари 10, 2006, 15:28:50 pm »
мой преподавател по фармацевтична химия каза,че могат да се получат временни загуби на паметтна,но това само при системно предозиране на препоръчителните дози.Ако си пиете ,колкото трябва-няма проблем.
<br />
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #59 -: Януари 10, 2006, 16:05:06 pm »
За сега само това намерих, но то не е точно това което бях чела но може да е полезно на някого все пак за един от страничните ефекти

http://www.medportal.ru/encyclopaedia/procreation/livingpregnant/14/
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!