0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #120 -: Ноември 23, 2006, 18:21:09 pm »
Инспирирана от постинга на Мели :P се позачетох тук-там...нещо интересно,момичета, няма да се сбръчкаме рано, пийте си жълтите хапчета :balk_101:
Фолиева киселина и креатин забавят стареенето на кожата
--------------------------------------------------------------------------------
Правилната грижа за кожата ще държи бръчките далече.
 
 
За никого не е тайна, че стареенето на кожата зависи и от външни, и от вътрешни фактори.

С възрастта възможността на клетките да се регенерират намалява и логично се появяват първите белези на стареенето.


Най-новите проучвания в областта на бялата козметика за жени над 40 години, направени от специалистите на Нивеа, показват, че фолиевата киселина и креатинът са жизненоважни за здравето и красивия външен вид на кожата.


Фолиевата киселина е жизненоважна за ДНК синтеза на кожните клетки. Тя заздравява въглеродните връзки и допринася за възстановяване на структурата на молекулите.


Естествените източници на фолиева киселина, която е много важна и за правилното развитие на зародиша, се съдържа в зеленчуците и варивата.


Колкото до креатина, той активира естественото обновяване на ДНК структурата на кожата и поддържа клетките здрави и жизнени.


Правилната грижа за кожата и здравословния и спокоен начин на живот ще забавят максимално появата на издаващите възрастта ви бръчици.
/копирано от tialoto.bg/

Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #121 -: Ноември 29, 2006, 15:51:55 pm »
Аз япия от един месец FOLACID, но нямам проблеми поне засега! Приемам по 1  таблетка дневно, но каквото съм чела мисля че няма опасност от предозиране, тъй като това са витамини и излишното винаги се изхвърля! :) :trash:
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #122 -: Декември 01, 2006, 14:36:01 pm »
радост, ако позволиш 1 мнение
и аз пиех фолацид. доста лекари смених докато попадна на точния (поне засега) и почти всички препоръчват неофолик, защото е по-изчистен
но все пак слушай лекаря си, а аз просто споделям, успех
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #123 -: Декември 01, 2006, 23:42:45 pm »
здравейте,
след направен днк анализ,се установи че имам някаква генетична мутация,и по съвет на доц. конова трябва да пия не по 0.4 mg на ден,а по 4mg. :drunk:
не мога да намеря такава "разфасовка" и вчера от яд пих 5x0.4mg.
нещо не ми е много ясно????????????????????? :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #124 -: Декември 01, 2006, 23:49:55 pm »
Ами ако няма такава разфасовка, просто трябва да пиеш по 10 таблетки от 0,4. Не е удобно, но няма как.
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 12:22:24 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #125 -: Декември 02, 2006, 08:20:59 am »
Клио,за твое улеснение има разфасовка от 4 мг-на същата фирма НЕОФАРМ като неофолик,но се казва НЕОФОЛИК ФОРТЕ. :D УСПЕХ
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #126 -: Декември 02, 2006, 11:25:37 am »
благодаря момичета,
днес е събота и ще пообиколя из центъра.дано да намеря от 4 мг.
поздрави и приятен ден! :balk_115:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #127 -: Декември 02, 2006, 14:12:59 pm »
Клио ,няма да намериш-Неофолик Фотре е спрян поне от 3 месеца и не се очаква скоро да го има.
<br />
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #128 -: Декември 02, 2006, 19:22:48 pm »
z22,права беше.никъде го няма.за това си купих от тази по 0.4мг.
ще пробвам от някой склад,евентуално.
поздрави!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #129 -: Декември 03, 2006, 10:46:12 am »
z22,права беше.никъде го няма.за това си купих от тази по 0.4мг.
ще пробвам от някой склад,евентуално.
поздрави!

  миличка,аз работя в аптека и за това така категорично ти казах,че няма да намериш.В складовете ако имаше,щеше и в аптеките да има.Аз също пия по повече таблетки от 0,4.
<br />
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #130 -: Декември 03, 2006, 10:55:22 am »
Фолиевата киселина Неофолик Форте (от 4 мг)  и Неофолик (от 0,4 мг.)  е спряна от производство.

Ще ги замени нов продукт, който е Неофолик Мета (от 0,4 мг. и от 5 мг.) - биологично активната форма на фолиева киселина, наречена L-метилфолат, която е със 7 пъти по-висока бионаличност и се абсорбира от клетките директно, като се съкращава процесът на метаболизиране от фолиева киселина до биоактивната й, усвояема форма - L-метилфолат.
(фолиева киселина -> дихидрофолат DHF -> тетрахидрофолат THF -> 5,10-метилен THF -> L-метилфолат).

други обявени предимства на новата форма
- не маскира дефицит на витамин B12,
- сигурна абсорбция,
- единствената форма на фолат, която преминава кръвно-мозъчната бариера.

Твърди се, че около 12% от жените притежават генетичен дефект на гена, кодиращ 5,10 метилентетрахидрофолат редуртазата (MTHFR).

Този генетичен дефект води до:

- образуване на термолабилен и неефективен ензим MTHFR.
- затруднено клетъчно метаболизиране на фолиева киселина.
- хомозиготността за термолабилната форма на MTHFR при бременни увеличава двукратно риска от раждане на дете със Спина Бифида.
- жените с генетичен дефект, нарушаващ фолатния метаболизъм, са с 2,6 пъти по-голям риск от раждане на дете със Синдром на Даун.

Една таблетка 0,4 мг дневно от новата форма - Неофолик Мета (L-метил фолиева киселина) е препоръчваната дневна превантивна доза за профилактика на дефектите на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия).

При случаите с повишен риск от ДНТ (дефекти на невралната тръба) се прилага завишена доза, за ограничен период от време, преди и след зачатието - след генетична консултация и под лекарско наблюдение.
« Последна редакция: Декември 03, 2006, 10:58:17 am от Lali »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #131 -: Декември 03, 2006, 11:13:00 am »
Тя Мета фолиевата я има от поне 3 месеца на пазара ,но Неофолик също си я има-аз нея я пия.Не са ни казвали ,че ще я спират. 8O
<br />
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #132 -: Декември 03, 2006, 11:40:33 am »
Тази информация ми я изпрати преди около три месеца Томи Тодоров. Може би е предстоящо спиране, не знам. А може да е спряна, но да има количества още.
Аз не съм питала по аптеките. Но преди месец си купих Неофолик без проблем от първата аптека в която влязох.
Все пак ти си в системата и знаеш. :lol:
« Последна редакция: Декември 03, 2006, 11:47:01 am от Lali »
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #133 -: Декември 07, 2006, 18:43:00 pm »
Да попитам-със сигурност има ли го този нов Неофолик Мета от 5 мг,защото на мен ми трябва точно тази високата доза,а е много удобно да е в едно хапче-преди пиех Фортето.
Всичко,което не ме убива,ме прави по-силна!
*
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #134 -: Декември 07, 2006, 19:47:16 pm »
Твърди се, че около 12% от жените притежават генетичен дефект на гена, кодиращ 5,10 метилентетрахидрофолат редуртазата (MTHFR).

Този генетичен дефект води до:

-
Лали, толкова ти благодаря за разяснението :D, макар, че звучи доста страшничко!  :xАз тъкмо ровех из сайта за информация за този генетичен дефект... Май и на мен ще ми се наложи да пия фолиева киселина в такива дози (10 пъти нормалната доза). Това свързано ли е по някакъв начин с тромбофилията (приемането на фраксипарин) или аз правя грешни връзки?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #135 -: Декември 07, 2006, 20:31:58 pm »
Не.
Re: Предозиране на фолиевата к-на
« Отговор #136 -: Декември 07, 2006, 22:36:16 pm »
Хм,аз съм малко скептично настроена
Преди 4 години кучето ми играейки си и все още не знаейки силата си ,ме натика под една етажерка(докато бършех рафтовете й),така че направих "вертикален мост"."Секнах " се и усещането продължи около 1 седмица.Стигна се дотам,че дори ме пратиха на рентгенолог.И точно тогава ми откриха спина-бифидата.А дотогава не съм имала никакви смущения или нещо което да ме насочи към прешлените с тази деформация.Та ми е чудно как баба ми и дядо ми ,хора които са раждани на нивата,майките им кооито са работили нон стоп тежък физически труд,как така те го нямат,а аз при условие,че и двамата ми родители са здрави го имам? :(
 Аз се уплаших тогава и ги строих нашите да си направят по една рентгенова снимка и бегом при същият доктор.Е да ,но при цялото ми семейство всичко бе наред.Само аз бях "черната овца".
Насилих се и пих фолиева киселина 2 години поред по  3 пъти по 400мкг.
Освен че имах виене на свят,гадене,запек и че надебелях ,друг ефект нямаше.Пих всякакви видове - и български и немски и американски ,ефекта беше един и същ.Явно организма ми не я понася-знам ли???Не знам дали на вас ще ви подейства-но при мене всичките тия ефекти се неутрализираха (без надебеляването) от приема на ленено масло.Ако искате опитайте и успех.
*
Re: обрив от фолиевата киселина
« Отговор #137 -: Декември 08, 2006, 07:00:02 am »
преди 2 седмици си купих от новата фолиева к-на мета и за съжаление ми се появи обрив по тялото, явно е от някоя от добавките към нея, защото нали това все пак е витамин? Дали да не си купя друг вид фолиева и да пробвам пък нея, защото преди години от фортето изобщо не съм имала такива проблеми.
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 07:52:35 am от Violet / _tq_/ »