0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #760 -: Май 10, 2008, 13:24:30 pm »
Титка честита ти рожденничка! :happy_birthday_1: Да ти е жива,здрава и дива  :lol: :lol: :a_cat_02:

Моя проблем с разгонването е че котката ми е мъжкар и постоянно ми скача по краката и ръцете,понякога драска и то яко,не мирясва  :( :( :(
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #761 -: Май 10, 2008, 14:01:45 pm »
Момичета ПОМОГНЕТЕ МИ!
Моя палавник се е разгонил и не знам кво да го правя  :(
От ветеринарната клиника ми казаха:
1.Хапчета,които са много вредни за котката-водят до диабет,сърдечни проблеми и т.н.
2.Инжекция,която е подкожна,но също със странични нежелани ефекти
3.Кастраци,а ми е жал и не искам да го подлагам на това мъчение,а и все пак е прекалено!

Какво да правя???

Ако не смяташ да позволяваш на коратака да става татко е по-жестоко да не го кастрирате, отколкото самата кастрация.  Животното има естествен нагон, на който ти се противопоставяш без то да има алтернатива поне да не изпитва нагона.  Аз имам 2 мъжки котарака, които кастрирахме на около 6-7 месеца.  Операцията е много лека, само в областта на тестисите, и се възстановиха за не повече от ден-два.  Преди съм имала и мъжки, и женски котки, не кастрирани и беше ад.  Почти постоянно разгонване, маркиране при мъжките, бременности и малки при женската (по един-два пъти в годината, в апартамента - котетата се разнасят и крият из цялата къща...).  Сега е спокойно.  Не мисля, че са ми сърдити за решението, а и в дългосрочен план здравословно е по-добре кастрирано животно, отколкото некастрирано и нереализирало се биологично.
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #762 -: Май 10, 2008, 14:06:33 pm »
Момичета, единият ни котарак скочи през балкона на 4 етаж.  Откакто са си дошли лястовичките са подивели и някак си се е измъкнал на балкона и след дебненето е решил да си хване нещо.  Няколко дни след това се чувства добре, хапва, пийва и ходи по нужда, но се чудя на някой друг котката правила ли е нещо подобно и какво последва.  А да, сега вече си има и прякор.  Георги Иванов, разбира се...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #763 -: Май 10, 2008, 14:20:42 pm »
 Ние имаме гнездо на лястовички на единия прозорец. Цанко вече е разноглед. По цял ден седи и ги дебне. Добре, че няма как да излезе.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #764 -: Май 10, 2008, 14:37:21 pm »
Момичета, винаги с голямо удоволствие разглеждам тази тема :)
*Принцеска* аз имах сиамец, който скочи от третия етаж и само малко му беше натъртен дебелия бут, както каза лекаря, нищо му нямаше иначе.
А ето съкровищата, които сега живеят с нас, казват се Симба и Оцеола :)





Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #765 -: Май 10, 2008, 14:52:07 pm »
принцеска благодаря за съветите,ще ги обсъдим с мъжо и да видим кво ще правим  :(

Симба - Симба и Оцеола са много сладки,пу-пу да не им е уроки  :D

А с птичките по балкона е голям купон  :lol: Рики като ги чуе и види почва да издава едни странни звуци  :lol: :lol: :lol: като го чуеш все едно кашля  :lol: :lol: ама е много сладък и смешен  :lol: :lol: :lol:,както и когато гоним мухите  :lol: :lol: :lol:  -  цирк
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #766 -: Май 10, 2008, 17:16:48 pm »
Олеееееееееее егати и сладурите.
Принцеска, а сигурно ли е че след кастрацията, мъжките ще спрат да маркират. Един ветеринар каза, че не винаги приключват с тия си навици и това в момента ме хвърли в размисъл да има ли шев и кройка - да няма ли.
Жалко че д-р Рич го няма да си даде мнението и той.
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #767 -: Май 10, 2008, 21:30:59 pm »
Момичета, пазете си котките. На една колежка персийката скочила от прозореца и резултатите са счупена челюст и натъртени предни лапи (животинката накуцваше).
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #768 -: Май 10, 2008, 21:43:59 pm »
Мойта кукла се прозява. Голяма уста, много зъби, кротка душица  :D



Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #769 -: Май 11, 2008, 09:23:48 am »
Олеееееееееее егати и сладурите.
Принцеска, а сигурно ли е че след кастрацията, мъжките ще спрат да маркират. Един ветеринар каза, че не винаги приключват с тия си навици и това в момента ме хвърли в размисъл да има ли шев и кройка - да няма ли.
Жалко че д-р Рич го няма да си даде мнението и той.

Mary, не съм сигурна.  Ние нашите юнаци ги оправихме преди да започнат да маркират и те така и не започнаха.  Но да знаеш, че след кастрацията успокояването и спирането на хормоналната дейност напълно настъпва след 6 месеца до година.  Макс и Мориц бяха големи диваци и белалии, сега 6-7 месеца след кастрацията вече има разлика в поведението и са по-спокойни.  Надали ще спрат да гонят лястовичките някога, но разлика в поведението има осезателна.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #770 -: Май 11, 2008, 15:19:43 pm »
Принцеска, а сигурно ли е че след кастрацията, мъжките ще спрат да маркират.
Спират. Много се радвам, че се отървахме от тази гадна миризма.Сега в къщи не се усеща, че има животно.За жалост, Цаньо се раздели със скъпоценните атрибути. :wink:
 Но той така или иначе щеше да е лишен от такива ласки, щото е "апартаментски" котарак. Ветеринарката ми каза/когато все още ми се свидиха въпросните атрибути/, че е по-лошо котето да има желание, а да няма партньорка.А в нашия апартамент не наминават женски котки  :lol: :lol: :lol:
 Сега от време на време доставя ласки на едно пухкаво одеало, и това е.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #771 -: Май 11, 2008, 15:27:58 pm »
Олеееееееееее егати и сладурите.
Принцеска, а сигурно ли е че след кастрацията, мъжките ще спрат да маркират. Един ветеринар каза, че не винаги приключват с тия си навици и това в момента ме хвърли в размисъл да има ли шев и кройка - да няма ли.
Жалко че д-р Рич го няма да си даде мнението и той.
Здравей тук съм, но сега повече работа има лятото и невлизам всеки ден. Попринцип около 80% спират да маркират след кастрацията, а при другите си остава навика да маркират. Може да му дадеш таблетки за около 4-5 дена да спре да маркирва, ако от тях спре значи и от кастрацията ще спре.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #772 -: Май 11, 2008, 15:33:09 pm »
Момичета ПОМОГНЕТЕ МИ!
Моя палавник се е разгонил и не знам кво да го правя  :(
От ветеринарната клиника ми казаха:
1.Хапчета,които са много вредни за котката-водят до диабет,сърдечни проблеми и т.н.
2.Инжекция,която е подкожна,но също със странични нежелани ефекти
3.Кастраци,а ми е жал и не искам да го подлагам на това мъчение,а и все пак е прекалено!

Какво да правя???
Най - добре е кастрация, но ако не искаш може да му даваш таблетки за около седмица. А относно страничните ефекти те се появяват изключително рядко и не са повече от колкото при хормоналната стимулация за инвитро /например/.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #773 -: Май 11, 2008, 15:56:47 pm »
Здравей тук съм, но сега повече работа има лятото и невлизам всеки ден. Попринцип около 80% спират да маркират след кастрацията, а при другите си остава навика да маркират. Може да му дадеш таблетки за около 4-5 дена да спре да маркирва, ако от тях спре значи и от кастрацията ще спре.
Там проблема, че един блистер изпи и не видях да има разлика.
Давах му nonovulin, къде по половин, къде по едно хапче и нищо.
Та затова се чудя, дали въобще ще има смисъл от кастрацията, абе ако не друго поне да си е вкъщи и да не го мисля, целия е само бито, хапано, драскано. :lol:
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #774 -: Май 12, 2008, 08:27:15 am »
За жалост, Цаньо се раздели със скъпоценните атрибути. :wink:

Защо така, Жекова?  Нашите момчета си ги имат, само са по-празнички.  Но с времето не си личи, като истински са.  На мен много ми беше мъчно за брошките им и си мислех, че ако може, бих им направила реконструкция.  Казаха ми, че съм извратена  :lol:.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #775 -: Май 12, 2008, 14:47:11 pm »
ми може да е извратено, ма и аз много си му ги харесвам и затуй на мен ми е мъчно да му ги клъцна :lol: :lol:
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #776 -: Май 12, 2008, 15:04:36 pm »
ми може да е извратено, ма и аз много си му ги харесвам и затуй на мен ми е мъчно да му ги клъцна :lol: :lol:

Те не ги махат :).  Правят разрез, вадят пълнежа и зашиват.  След месец покрай козината вече не си личи нищо :).  Аз асистирах на лекарката, понеже момците така и не заспаха напълно (не усещаха болка, но искаха да станат и да си тръгнат), та затова знам :).
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #777 -: Май 12, 2008, 15:37:07 pm »
олееееееееееее да съм там, да гледам ЪБСУРД, ми то тряя и мен да ма упойват :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #778 -: Май 12, 2008, 18:14:50 pm »
Абсолютно :D.
Аз като видях как моята са я опнали и вързали на масата и я зашиват лошо ми стана.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #779 -: Май 12, 2008, 18:50:41 pm »
Знам, че кастрирането е съвсем цивилизовано решение, но не бих могла да го взема.
Оставила съм двете си гадинки да ходят и всеки път като ги пускам навън ми е свито сърцето, и не знам дали ще се върнат.
А ето някой снимки, които съвсем ме излагат като домакиня :)