0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #100 -: Октомври 08, 2007, 15:13:51 pm »
Ще пусна и не само на него а и на другите манъци да ви информирам как стоят нещата с тях.
Иначе моите животинки са без порода щото или са намерени по улиците, или са ми подхвърлени в двора или ги измъкваме от контейнерите.

Мари, ти  си душица със златно сърце!
Хайде давай снимките!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #101 -: Октомври 08, 2007, 18:43:42 pm »
От доста време се каня да драсна няколко реда за намерените в контейнера мънъци. Едното малко след като прояде, то по обясними причини не се забави това прояждане, го дадохме. Едно детенце така го хареса и майка му го взе, после се поинтересувахме то било залепено като гербова марка за детето, все двете се движели. :lol:
А другото се оказа една госпожица с характер при това. Въпреки, че си яде всичко и най вече обожава пилешки шийки и дропчета, не се отказва от млякото. Съжалявам, че нямам снимки от последните седмица, две да видите какъв дирник има :lol: ми той моя гони.
И тя няма да си търси друг дом, остава си при майка ми. един ден отивам на гости и чувам "О на баба, момичето, ми ти си ми мъничка, ми ти си ми красива, кой, бабо, ще те гледа така като мен? Няма, баба, да те дава, баба ще си те гледа." Е такива ми ти работи. Вика също, че дето били три, там и четири, само трябва да вземем мерки за плодородието после. :lol:
          
Обаче от всичко най-обича да е с батко. Еми като се има предвит как той си я гледаше и продължава, направо му се качва на главата, но другите не смее.
Та такива ми ти работи.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #102 -: Октомври 08, 2007, 18:46:54 pm »
А това е "мъжа" на моя живот. Не е истина просто как го обичам това диване. И както обикновено се е сгушил на топло, аз боледувам а той използва намалението. :lol:

П.П. Збравих да кажа, че госпожицата се казва Конти, на галено от контейнерка. :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #103 -: Октомври 08, 2007, 18:55:35 pm »
Егати случая (с извинение).
Абе вие с какво си храните маймуните?
Нашата вече се отврати от кренвирши и кашичка с пастет.
Днес и купих пробно Пегигрипал с пилешко и агнешко, но придвидливо само дозичка.И на това се мръщи говедото.Вече направо акъла ми не побира с какво да я храня.Бях и купила кучешко лакомство-едни меки пръчици бекон и кашкавал.И това отказа.Сега дръвчи заешки кокалчета от снощната вечеря, но знам,че не е хубаво да яде много кокалчета.
За пръв път от 5 години се чудя с какво да я храня.... 8O
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #104 -: Октомври 08, 2007, 18:56:05 pm »
Мари всички са сладури!
Просто няма значение кое от къде е,
важното е ние да се грижим за тях.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #105 -: Октомври 08, 2007, 18:57:40 pm »
О,колко много сладки животинки са се навъдили днес тук!!!Всички са страхотни,няма да ги изброявам поименно,но искам всичките да ги нагушкам!!!
Ще пусна и не само на него а и на другите манъци да ви информирам как стоят нещата с тях.
Иначе моите животинки са без порода щото или са намерени по улиците, или са ми подхвърлени в двора или ги измъкваме от контейнерите.
Mary,моят Цанко е с произход кофите в центъра на Бургас!

П.П.Но късмет да го намеря имах аз!
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 19:02:25 pm от Жекова »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #106 -: Октомври 08, 2007, 19:09:06 pm »
А сега да ви осведомя и за другите мънъци, дето ги окоти нашата Ганка. Гане, душата, кръстих така женската котка на свекито, тя ти е адашко, щото на друго да не се надява. Пък и трябваше по някакъв начин да я умилостивя, то първоначално беше Ганчо, а после се оказа Ганка. Та тя забременя пролетта - неуспешно. :( Поне оживя, как съм ревала с нея заедно. Ей хора женското тегло го има и по животните. Втория път се окоти с 5 сладури. Четирите бяха направо гиганти, а петото едно такова малко истърсаче и както си помислих загина. Другите пораснаха едни хубави и пухкавки - един мъж и три жени. Момъка веднага си намери дом. Дани на Novalexa му се радва много, надявам се че като почне работа/Лески, не Дани/ :lol:, ще ни осведомява по-подробно за него. Другите три за съжаление не успях да им намеря дом и един ден свекъра ги натовари в колата и ги закара в едно село. Звучи много гадно, но така решихме след преговори, щото иначе искаха да ги хвърлях като бебета. Аз заявих, че ще има трупове и се наложи този вариант. Гледахме ги достатъчно дълго, докато заякнат и не ги пипах за да не свикнат с човек. Сега ще ходя да кастрирам женската, а се замислям и за мъжкия.
 
Много ги мисля тез котета и се надявам, че са добре.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #107 -: Октомври 08, 2007, 19:27:30 pm »
Мари, толкова са сладки всичките ти котета. Като малка живеех в къща и прибирах, въпреки недоволството на баща ми, де що коте ми попаднеше безпризорно. Сега, като ме няма мен у дома при наш'те, пак прииждат и все си имат нови котета :) Ама баща ми вече е свикнал и им се радва повече от мен. Сигурно като нямат още внучета на тях дават любовта си. Както и аз на моя Мишо... Мъжа ми му вика, като почне да му се глези - "Върви при майка си, остави ме мене" :) Еххх, кога ще затупурка един бебешок из къщи и да се чуди Мишето къде да се покатери.
Сега сме в апартамент, че и на квартира и не мога да си прибирам котенца, ама един ден си мечтаем за къща, двор, деца, котки и куче в мирно съжителство.


Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #108 -: Октомври 08, 2007, 21:39:06 pm »
Мимка, относно манджите - нашта маймуна е на приливи и отливи. Ту нищо не харесва, ту не можеш да й насмогнеш...напоследък залитаме на гризки, т.е. гранули. Аз се изхитрих и последният път и купих гризки за котки и се оказа удар в десетката. Сега като чуе шумоленето на торбичката и не стои докато не й дадеш... :dogrun:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #109 -: Октомври 08, 2007, 23:58:46 pm »
Мари, страхотна си ти.
Много са ти хубави котките. Всички.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #110 -: Октомври 09, 2007, 08:16:49 am »
Мари, много са ти сладки котетата! :P
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #111 -: Октомври 09, 2007, 08:55:38 am »
Мари добра дучишка си ти :) и са много сладки мъниците  :lol: като своите големи събратя  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #112 -: Октомври 09, 2007, 10:58:46 am »
   Mary, :bighug:!Имаш прекрасни сладуранчета!Да ги нагушкаш и от мен! :D
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #113 -: Октомври 09, 2007, 15:56:21 pm »
Я вижте как спи царица Пуфана:



*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #114 -: Октомври 09, 2007, 16:01:02 pm »
Я вижте как спи царица Пуфана...

   Мамина сладурана,тя!Много е сладичка и миличка! :D
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #115 -: Октомври 09, 2007, 16:24:20 pm »
Голяма красавица е Пуфи!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #116 -: Октомври 09, 2007, 16:29:25 pm »
Аз като ви гледам котетата едни шаренки, косматички,много им се радвам, мойте как така става, че 80% са еднакви не знам, ма пак си ги обичам.
Едно голяма цун на Пуфанка.
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #117 -: Октомври 09, 2007, 23:46:31 pm »
Цунки по муцунки на Пуфанка :balk_104:
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #118 -: Октомври 10, 2007, 17:08:19 pm »
Егати случая (с извинение).
Абе вие с какво си храните маймуните?
Нашата вече се отврати от кренвирши и кашичка с пастет.
Днес и купих пробно Пегигрипал с пилешко и агнешко, но придвидливо само дозичка.И на това се мръщи говедото.Вече направо акъла ми не побира с какво да я храня.Бях и купила кучешко лакомство-едни меки пръчици бекон и кашкавал.И това отказа.Сега дръвчи заешки кокалчета от снощната вечеря, но знам,че не е хубаво да яде много кокалчета.
За пръв път от 5 години се чудя с какво да я храня.... 8O
моя бари е страшно капризен.като малък го разглезихме и сега виждаме зор.никога не е ял от кучешките консерви,купувала съм и доста скъпи с парченца дивеч,не иска да ги види.
значи той винаги има от сухата храна,но тя е само за между другото и за игра(подмята топченцето преди да го изяде)основната ни храна е следната-от месарски магазини купувам бял дроб,телешки или свински,варя го и после нарязан на малки парченца в пликчета и във фризера.размразявам в микровълновата и така се спасяваме.случва се обаче да няма дроб,тогава му купувам кремвирш или биренки(но не ги обича много)друго любимо ядене е яйца и спагети
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #119 -: Октомври 10, 2007, 17:28:27 pm »
Кит Кат,дай да го видим тоя капризник Бари :D