0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #600 -: Февруари 09, 2008, 00:23:23 am »
Чинчила!някои я наричат и пустинна мишка....а според моя мъж е плъх :x

Ами аз наскоро ходих да купувам гранули за Джинка-Тринка и видях такова чудо в зоо магазина.Пишеше "Чинчила".Попитах какво е и ми казаха-Скална катерица.Затова се правя на много знаеща!Ма може и те да знаят колкото мен.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #601 -: Февруари 09, 2008, 00:31:01 am »
Tва животинче е страшно, чинчилката де  :) голем убавец. Аз знам, че чинчила е някъв екзотичен заек, нещо австралийско няма ли в това сладурче  :? /четох седмичната в "на кафе" и щях да кажа еротичен заек, вместо екзотичен  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: /
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #602 -: Февруари 09, 2008, 09:28:15 am »
  Моя мъж също хареса това животин4е в зоомагазина и се 4удехме какво е.После при Ники Кън4ев имаше такъв въпрос какво животно е 4ин4илата и верният отговор беше-Вид заек!
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #603 -: Февруари 09, 2008, 12:48:52 pm »
Да ви кажа,на мене ми прилича на кръстоска,между-катерица,заек и плъх...
Не се гледа трудно,талажа и се сменява един път седмично,трябва да има редовно прясна вода...
В нета пише доста неща за тях,но май повечето са преувеличени....защото,тая нашата си вирее на топло/имам в предвид на 25 градуса/,а да спомена и че вчера цял ден беше се покрила в печката и аз спокойно си готвих и си работех с шпората,но излезе жива :DПише също,че не обичат шум и стрес и могат да умрат бързо,ама Деси е подложена и на двете,понеже малкия я тормози...
задължителното при тях е,че трябва да имат в легенче,кварцов пясък за да се къпят,заради козината :DДеска като почне да се къпе изпада в някякви трансове от кеф...

Другото за което се сещам,е че не обичат да се галят!Може да се закача и да ми се качури по главата и насам на там,но не обича да се гали....
Обича много да гризе кабеляци и шкафовете от време на време...
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 12:50:53 pm от jokolinka »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #604 -: Февруари 10, 2008, 08:47:07 am »
Барон Втори в цялата му прелест.


Уж го взехме при условие, че ще си живее навън, както си е живял до сега, но една нощ е достатъна на мама да го приватизира вътре на топло.Елечето да не ви заблуждава, то е на Тедка и вътре се поборат две Барита.А и в стаята има камина, не пада под 30 градуса, та той определено няма нужда от него.

Тедка-Аууу, и тоя дзвер ли вече е вътре?Е, не, това вече ми идва в повече!!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #605 -: Февруари 10, 2008, 11:06:39 am »
Мимка,това най-малкото беличкото,да не е бебенце на някое от другите две?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #606 -: Февруари 10, 2008, 11:52:38 am »
Не, преди седмица в тази тема разказах за него, как с мама го спасихме от много жестока смърт.Съжалихме го и мама се съгласи да го вземем в нейния двор.Тази седмица като отидохме обаче Барон Втори ама изобщо не беше навън, а беше изкъпан, обезпаразитен, тази седмица ще бъде и ваксиниран и разбира се- на топло в стаята! :lol:
А специално за теб да кажа, че го кръстихме на Барон Първи, когото може да видиш в този подфорум, темата Откраднаха ни Барон!
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #607 -: Февруари 10, 2008, 13:16:21 pm »
Аз я гледам темата,ама още не съм влизала да чета подробности :D
Само да ти кажа,че е много сладък....
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #608 -: Февруари 10, 2008, 13:28:25 pm »
Ех, че съм тъпа :x!Вчера бях при мама и скенирах доста мои снимки, пък не се сетих да скенирам на Тедка снимките като бебе.Е, чак бебе не, ама на 3-4 месеца.Другата седмица ще го направя и ще ви покажа дзверо като малко дзверче! :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #609 -: Февруари 10, 2008, 16:45:16 pm »
Абе знаех си аз,че съм права за токсоплазмозата :wink:.Добре,че и доктора се включи.
Мари,много развинтено въображение имаш :lol: :wink:.
Папагала е много хубав .Какви цветове само!
А чинчилата не е ли нощтно животинче?не е ли тогава активна?В зоомагазина под нас я гледам само през ноща излиза и се разтичва.
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #610 -: Февруари 11, 2008, 07:50:37 am »
Да,да,нощтно е!Цял ден спи като пор,ако не я пусна и нощем скача и обикаля като луда,даже се е изучила да си сваля хранилката и да тича с нея нагоре и на долу и си играе....Ама за да можем да спим,всякакви топченца,хранилки и тем подобни се махат от клетката,че иначе не се трае :(
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #611 -: Февруари 11, 2008, 08:44:47 am »
Такаааа, да започвам по ред на номерата :) отзад-напред :)

Мимка - Барон Втори  е много сладък, направо да го хванеш и да го гушкаш, гушкаш :) а снимката му с двете мацки е върха  :lol: :lol: :lol:

jokolinka - твоята Чинчила е много екзотична, не съм виждала такава :) Но четох четох - има ли си име? :oops:

krem4o - твоето папагалче много ми харесва - зеленото е любимия ми цвят :) напомня ми на мояео малко папагалче като дете :)

eli_v - Пуфа няма късмет - как може да й кастрират "избранника" :)

В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #612 -: Февруари 11, 2008, 21:19:07 pm »

jokolinka - твоята Чинчила е много екзотична, не съм виждала такава :) Но четох четох - има ли си име? :oops:
Деси се казва май.И е невероятна сладурана!А Барон Втори е такъв бонбон!
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #613 -: Февруари 11, 2008, 22:45:20 pm »
Да,Деси се казва :wink:По принцип беше Джеси,ама малкия не можеше да я нарича така и почна с Деси,Деси и така си остана :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #614 -: Февруари 12, 2008, 08:41:37 am »
ХАаааааа :)) супер, представих си го и много се изкефих "върви малкия на jokolinka  и гони чинчилка и й вика Десииии Десиииии дай си ми сиренцетооо"  :lol: :lol: :lol: (нали не се сърдиш)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #615 -: Февруари 12, 2008, 10:02:25 am »
 :Dхахахаха
Абе тича по нея и я гони и вика-сега ще те прибия и ще ти счупя главата :?
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #616 -: Февруари 13, 2008, 19:20:45 pm »
вижте колко е пораснало на бари бебето  :D

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #617 -: Февруари 13, 2008, 19:37:45 pm »
kit kat, това е една от най-сладките снимки, която съм виждала.

Мнооого сладка!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #618 -: Февруари 13, 2008, 19:45:00 pm »
Ах,малиииииииии.мамини душички сладки. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #619 -: Февруари 13, 2008, 20:03:09 pm »
Как да не ги сръфкаш. А това кой е таткото или мамата.