0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #180 -: Октомври 19, 2007, 09:38:53 am »
Ааааа Мимка ти ме разби :) твоята кукла много специална и разглезена :) ама какво да я правиш като ти е влезнала под кожата ааа  :lol: :lol: :lol:

Ели, направо се възхищавам на твоята Пуфка :) ОТ колко години я имате? И аз искам така да я водя на разходка моята котка, ама тя е бяс и като излезе навън не си чува името хич, драска нанякъде и ме е страх да я извеждам, за да не я загубя. Дали някога ще се научи и тя така да прави? не знам, но ми иска и ще трябва да поработя по въпроса :))
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #181 -: Октомври 19, 2007, 09:40:45 am »
Знам бе, Оси, ама котаците на майка ми си обрискват където и да е,само да има пръст, в която да ровят,Нашия котак пък-Панчо (разказвала съм ви, беше ми подарък за 1вия учебен ден в 1ви клас и почина 2 месеца след сватбата ми) си ходеше в ъгъла в банята.Лятото му слагах на терасата леген с пясък и също си ходеше там.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #182 -: Октомври 19, 2007, 09:42:45 am »
За да може да взимате котката навсякъде със себе си, това трябва да стане от ранно детство, за да свикне. Има и специални каишки за котки, с които могат да се водят като кучета например. Обаче с това обезателно трябва да започне от ранно детство, и много трудно свиква с това котката. Но пък съм виждала как се разхожда котка на каишка.... невероятно. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #183 -: Октомври 19, 2007, 09:49:58 am »
Оси  :lol: 5 месеца може ли да се брои за ранно детство при котките :lol: :lol: или съм изтървала влака  :D Кари не може да понася ни каишки, ни нагръдници, а отдавна я мъча с тях, но ми дожалява и я пускам :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #184 -: Октомври 19, 2007, 09:52:49 am »
Ми аз мисля че е малко късно за каишките, ама за разходки с вас може и да стане, ако я водите често насам- натам и тя свикне да ходи с вас. Внимавай само да не я загубиш, или да се уплаши от нещо и да избяга нанякъде. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #185 -: Октомври 19, 2007, 10:22:26 am »
 Аз не смея да пусна Цанко никъде.Вече е на повече от 7 год.и не е излизал никъде.Дори имам някакви подозрения,че той изобщо не знае,че е котка.Веднъж се опитах да го запозная с околната среда пред къщи и единствения резултат е,че се сдобих с одрани рамене/горкия ,толкова се уплаши и така се вкопчи в мен.../Тъй че,повече такива експерименти-не.Направо тая Пуфи ме изуми отвсякъде,браво на нея,и браво на мама,че е успяла да я възпита така!Много цунки на нея и на всички останали сладурчета тук!
 
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #186 -: Октомври 19, 2007, 10:27:08 am »
До колко години живея кучетата?
Моето е вече на16 :(
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #187 -: Октомври 19, 2007, 10:59:41 am »
Жекова, ами това е нормално, много е късно вече да го запознаваш с околната среда. :lol:

Кучетата живеят средно около 15 години, мисля. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #188 -: Октомври 19, 2007, 11:02:30 am »
Не си го давам
Само малко не чува и не вижда , и бавно ходи :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #189 -: Октомври 19, 2007, 11:05:24 am »
Жекова, ами това е нормално, много е късно вече да го запознаваш с околната среда. :lol:
Той беше малък на този първи и единствен ескперимент.Може би аз не съм подходила внимателно :oops:Вече е много късно.Амо и той не се оплаква :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #190 -: Октомври 19, 2007, 11:15:17 am »
Интерсно обаче, моя никога не е излизал на вън, /на 3 години и половина е/ обаче интереса му да опозвава околната среда не е малък, и ако е отворена вратата, изобщо не се страхува да поогледа... :lol: Странно...
Много му е интересно и изобщо не се страхува, много е любопитен, вероятно за това.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #191 -: Октомври 19, 2007, 11:16:21 am »
Айде да се включа и аз в темата.Вече имам снимки,които с голяма радост мога да споделя с вас.Сега не съм сигурна дали ще се справя с прикачването.Да видим:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4286843
Паролата е 85218521
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #192 -: Октомври 19, 2007, 11:18:18 am »
Интересно име има твоята бяла писана.. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #193 -: Октомври 19, 2007, 11:22:42 am »
Тия бели котки така си приличат,все едно виждам Цанко!Голяма сладурка,joshi!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #194 -: Октомври 19, 2007, 11:23:25 am »
joshi  много е накипрена Гвендолинка :) явно обича да я снимат :) Айде още една бяла котка си имаме и вече виждам как ще изглежда моята :) (Защото мъжките са по-едри от женските) :) На каква възраст е :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #195 -: Октомври 19, 2007, 11:31:38 am »
E,значи съм успяла.Браво на мен :balk_47:.
Ами Гвендолина е на 7 години.Много ги обичам аз тия бели котета.За съжаление неможа да оцелее нито едно то белите и котета.Съдба.Всъщност единстваното оцеляло дете от нея сега е мое :lol:.Това е Марса.Всъщност вие виждате ли целия албум или само една снимка?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #196 -: Октомври 19, 2007, 11:33:10 am »
Хе-хе,значи с Цанко са набори!Аз видях само една снимка.Друго коте не видях.

П.П.Грешка,вижда се албума,пак съм бляла :oops:
 Видях всички сладури.Цялата тая менажерия в една къща ли е?
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 11:37:23 am от Жекова »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #197 -: Октомври 19, 2007, 11:43:19 am »
Жекова айде една мома за твоя Цанко  :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #198 -: Октомври 19, 2007, 11:47:18 am »
 :lol:Да,още една красавица в харема...Блазе му!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие
« Отговор #199 -: Октомври 19, 2007, 11:52:40 am »
Ели, направо се възхищавам на твоята Пуфка :) ОТ колко години я имате? И аз искам така да я водя на разходка моята котка, ама тя е бяс и като излезе навън не си чува името хич, драска нанякъде и ме е страх да я извеждам, за да не я загубя. Дали някога ще се научи и тя така да прави? не знам, но ми иска и ще трябва да поработя по въпроса :))

Родена е на 1 юни 2006г. :P На мен ми я донесоха на 5 юли. Беше една пухкава топка с огромни сиви очи, сладка муцунка и едно такова ошашавено. Тогава бях в болнични и имах възможност да съм с него, за да свикне. Съпругът ми беше вечерта на работа, когато ми я донесоха /иначе знаше че ще ни носят коте, но не се знаеше точно кога/. А на другия ден се прибира и аз му викам, че имаме гости. Той влиза в хола, като очаква да има човек. Аз обаче му посочих с пръст котето, което пиеше мляко и в момента в който видя друг човек, седна на дупето си и облещи очи. Като го видя съпруга ми, се ухили до ушите - то нямаше как да не се "влюби".
Ама вие нищо не сте видяли. Тя е такава откачена котка. Понякога е такава глезла, друг път пък ръмжи и драска. Не знам как да пусна клипче, та да видите за какво става въпрос.
 Майката е персийка, баща неизвестен. Но като попитат съпруга ми каква порода е котката, вика че е кръстоска между куче, котка и маймуна. :lol: А баща й бил немска овчарка.  :lol:


Мимка, ние си носим и WC-то с нас. :lol: Слагаме легенчето в една торба и в багажника. Иначе Пуфа никъде другаде не ходи. Като тръгнем за село, две торби багаж само за Пуфа - то храна, то хранилки, четката й за козината и др.. Егати принцесата!!! :lol:

Жековаи titkata и вашите котета много ми харесват!!!
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 11:56:31 am от eli_v »