0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2007, 22:13:03 pm »
Стискам палци вси4ко да е наред, щом си попаднала сред уникалните слу4аи, дано и развръзката да е уникално добра и да разбиеш вси4ки рекорди по здравост и нормалност на беб4ето/тата  :goodluck: :bighug: :crossfingers:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #21 -: Октомври 01, 2007, 22:57:01 pm »
Съни, ще се моля за твоето бебче да се пребори и да излезе победител.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #22 -: Октомври 01, 2007, 22:57:57 pm »
Силата на положителното мислене е огромна. Вярвай и Господ ще чуе молитвите ти. Късмет ти желая от цялото си сърце.
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2007, 23:19:45 pm »
Освен да стисна здраво палци, друго не виждам! Късмет ,sunnyflower, много късмет за теб и за малкото слънчогледче! :bighug:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #24 -: Октомври 01, 2007, 23:45:49 pm »
стискам ти силно палци всичко да е наред с мъничето,да оцелее и да е здравичко.Така само, има много по-големи шансове.
 Само не разбирам кое е рядкото и с предпоставки за аномалии.Аз мисля,че всички еднояйчи са с обща плацента и плоден сак, или греша.Поне близнаците,които загубих,също бяха така.Може би твоите са без преграда по между си(амнион  се казва май).
« Последна редакция: Октомври 01, 2007, 23:49:17 pm от z22 »
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2007, 23:55:04 pm »
:hug2:Съни, знам как се чувстваш!
Едното от моите две сърчица беше спряло да се развива 8-9 седмица!
А го разбрах седмица по-късно след като прокъврих!
Лежах дълго след това и се молех ангелчето което спря да тупти да ни пази и закриля!
Да закриля мен, другото ми мишле и момчето което обичам безумно!

Няма случайности в живота ни...така е трябвало, така е станало!
Бъди силна, то има нужда от теб за да се справи и оцелее!
С теб съм!
 yahoo_17Мария!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2007, 00:09:06 am »
Съни, много ти е тежко сега, но може би лекарката ти е права - ако наистина е имало такъв висок риск от аномалии, а при теб и много по-висок заради многоплодната бременност, тогава може би Господ се е намесил в правилния момент. Желая ти много сили да се справиш с шока, а на мъничето много късмет и борбеност, за да гушнеш най-голямото малко геройче следващото лято!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #27 -: Октомври 02, 2007, 00:12:30 am »
Имаш стиснати палци и от мен, Съни.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #28 -: Октомври 02, 2007, 00:32:34 am »
Моля ви момичета продължавайте да бъдете все така моята сила.

Z22 и аз небях ясно до сега с видовете бременност относно близнаците, но в действително са няколко вида.
Първия вид е когато близнаците си имат собствен сак и собствена плацента
При еднояйчните близнаци има няколко вида, незапомних всичките а само този случай в който влизам аз. Значи при нормали еднояйчни близнаци те са в една плацента, но всяко си има плодно сакче и тази дебела преграда амнион между тях.
Моя случай е че те са били в една плацента и един плоден сак без преграда по между им. Това е възможно най редкия случай и най опасния, случва се само при 1% от бременност с близнаци или между 1 на 35 000 до 1 на 60 000 да се случи. Бебетата живеят в един сак и са в голям риск не само от аномалии и вродени дефекти, но и по време на бременност има голяма вероятност пъпната връв на едното да се осучи около дргуто и така и двете да се задушат. Смъртността при този тип близнаци е над 50%.
Надявам се че правилно съм го обяснила, защото пиша по памет в момента. На английски тази бременност се нарича monochorionic-monoamniotic pregnancy. Прикачвам една снимка за да видите как изглежда. При мен и двете двойки близначета са били така. затова съм така притеснена и силно се моля това единствено мъниче да оцелее.
http://www.mombaby.org/UserFiles/File/TTTS_images/TTTS02.jpg
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #29 -: Октомври 02, 2007, 08:54:58 am »
да мила сетих се за какво става въпрос.
 Знам,че сега ти е тежко,но честно да ти кажа,мисля че Бог те е пощадил,като е оставил само едното-така шансовете са мноого по-големи.
 Моите бяха с много тънка преграда,но поне я имаше и пак едното се кръвоснабдяваше за сметка на другото и не оцеляха-стигнаха до 20-та седмица.Така че,колкото и да ти е трудно сега,мисли позитивни ,защото това е бил най-добрият изход.
 Успех с бебчо -важното е то сега да си оснате на мястото и да порасне здраво!
<br />
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #30 -: Октомври 02, 2007, 09:00:41 am »
Мила Съни, силно се надявам малкото геройче да устиска и да се гушкате на края!
Кураж!
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #31 -: Октомври 02, 2007, 10:04:30 am »
Миличка Съни, само мога да ти кажа -мисли позитивно,колкото и да е трудно в този момент,но хората са казали Всяко зло за добро.Ще стискам палци на твоето мъниче да оцелее и след няколко месеца да го гушкаш.Прегръщам те!
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #32 -: Октомври 02, 2007, 10:18:17 am »
Пожелавам ти да се опиташ да мислиш, че това е игра на съдбата. Просто се е случило на теб. Па3и се и дано Бог па3и теб и бебенцето, което е останало.
Това се случва често при бластоцистен трансфер.
Тук в Германия се подписват документи, в които са упоменати точно такива рискове.
3абранено е да се връщат повече от 3 ембриона ( 3нам, че твоте са били 2, просто мал шанс), а бластоцисти не повече от 2.
Много често съм вли3ала в спор, когато в клиника в БГ се върнат 6 ембриона и дамата, която ра3ка3ва случая каже, а3 пожелах така. Ами, ако се удвоят? Както в случая със Съни? Или се прави редукция, която е също психическо обременяване на бъдещата майка.
Много късмет.
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #33 -: Октомври 02, 2007, 10:22:00 am »
Късмет Съни :crossfingers: yahoo_17
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #34 -: Октомври 02, 2007, 10:24:25 am »
Съни,животът ми досега е доказал, че нищо случайно няма на този свят. И винаги промените са за по-добро.
Сега просто приеми случилото се и се опитай да гледаш от добрата страна. Имаш едно здраво и добре развиващо се Човече. Това е достатъчно.
Само след 3-4 месеца това ще бъде един спомен за малко препятствие по пътя към Мечтата. Ще те изпълва блаженство при всяко ритниче и помръдване на Малкия човек.
Дай на себе си и на новия живот полагаемото се щастие след дългата борба.
За мен поне цялата тази борба се оказа Дар божи. Всеки ден се събуждам с усмивка, поглеждам любимия си човек и си казвам: Всичко си заслужаваше.
Много късмет. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #35 -: Октомври 02, 2007, 10:30:19 am »
Съни, спокойно!
В букета лоши новини има и една добра, но тя е най-важната  :lol:. Сравнително съм запозната с този проблем, тъй като при моя позната в щатите се получи нещо такова. Зори е права - всички еднояйчни близнаци са в един плоден сак, само че с преграда между тях.  Добре е, че бебето е останало едно на толкова ранен етап. Усложнения се получават, когато този проблем се открие след 20 г.с.
Сега спокойно,спри да четеш и се зареди с положителни мисли -това единствено можеш да направиш, а друго слава богу не се и налага
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 11:21:23 am от Fussii »
В очакване ....
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #36 -: Октомври 02, 2007, 10:35:11 am »
sannyflower стискам ти палци и силно се надявам а и вярвам в добрия изход на твоето положение.неможе след толкова преживелици господ да не те дари с това бебе.сигурна сам 4е вси4ко ще е наред.трябва да се успокоиш и да мислиш само положително.успех мила :bighug:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #37 -: Октомври 02, 2007, 10:36:18 am »
Съни,имаш и моята подкрепа. Желая ти много здраве и късмет!!   :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво се случи с мен
« Отговор #38 -: Октомври 02, 2007, 10:40:42 am »
когато бях бременна, намерих един много хубав американски сайт за инвитро, направен от мъж и жена, които имат момиченце от инвитро. те са описали подробно своята история.
отначало жената е била бременна с двуплодна разнояйчна бременност. горе-долу на същата гестационна възраст като твоята, единият близнак спира да се развива. дълго време остава празен сак, имат притеснения да не повлече и другия, като тръгне да изпада и прочие подробности. но важното е, че всичко завърши добре. имай вяра и кураж, слушай стриктно лекаря си, пази се и почивай!
стискам палци на малкия борец, за да ни се похвалиш с рожбичка! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Какво се случи с мен
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2007, 10:45:19 am »
Съни, стискам палци всияко да е наред с малкото мъниче и теб :bighug: