0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #60 -: Октомври 02, 2007, 22:36:32 pm »
Хайде и успех с кърменето, за целта четете много, ама наистина много.
Я кажи къде мога да прочета повечко като преглагаш  :wink:
 Joshi  в никои случай нямам намерение да го правя  8). Само съм го чувала. Ще се учим в движение явно  :wink:.
В http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #61 -: Октомври 03, 2007, 10:29:32 am »

моята плацента е отпред, или поне така ми казаха преди около месец-два. не знаех, че може да се мести... четох, че като е плацента превия не било добре за раждане секцио, нещо пречела... не че не може, но било малко по-сложно...

Pippi, плацента превия е абсолютен показател за раждане секцио. Тя изцяло покрива отвора на маточната шийка и бебето няма как да излезе по естествен път.
<br />[link=http:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #62 -: Октомври 03, 2007, 10:33:34 am »
да, да, аз обърках плацента превия с плацента прикрепена на предната стена :oops:
значи, за плацента прикрепена на предната стена съм чувала че не е добре за секцио. не знам дали е вярно?
аз лично предпочитам естествено раждане ако няма някакви противопоказания. в тази връзка, знаете ли кога е добре да ми се махнат полипите от шийката? щото иначе явно ще пречат.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #63 -: Октомври 03, 2007, 11:13:03 am »
 Момичета, имам въпрос, малко в страни от разискваните в момента теми, но не знам къде другаде да потърся съвет. Става дума за следното: вчера на едно кръстовище чаках с колата на светофар и един „колега” ми се натресе здраво отзад.  Слава Богу, нищо ми няма, колата по чудо е непокътната, но се изплаших за бебето. По чиста случайност утре съм на преглед, ще видя с бебка дали всичко е наред, но вечерта след инцидента ме нападна едно главоболие, което си продължава и до днес. Знам, че е нормално да ме боли глава по време на бременността и ми се е случвало, но е отминавло доста бързо и не е било така силно. Да пия ли нещо за премахване на оплакването или да си чакам времето да ме излекува, ако причината е стресът?
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2007, 11:48:29 am »
Аничка, не се напрягай. След като нищо друго не те боли споко.А утре док ще те види. :crossfingers:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #65 -: Октомври 03, 2007, 12:01:36 pm »
Аз за прегледа не се притеснявам толкова, колкото за главоболието. С всяка изминала минута става все по-силно, преди малко ми се наложи даже да повърна. Кръвното ми е 107/59. Реших да изпия пакетче 3в1, пък да видим дали ще помогне...
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #66 -: Октомври 03, 2007, 12:06:45 pm »
Аничка, главата удряла ли си?
Най-добре да лежиш до утре и да пиеш повечко течности. Можеш да вземеш Парацетамол за болката, ако много те мъчи.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #67 -: Октомври 03, 2007, 12:15:36 pm »
може да е от кръвното.
ако не ти мине, може да изпиеш един парацетамол.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #68 -: Октомври 03, 2007, 12:18:36 pm »
Хей Кассита, безценна информация за ТК, щото май вече ни е време да мислим за това!  :lol:

Абе момичета вие книжки за бременни не четете ли :wink:? Това за възглавницата между краката го пише навсякъде, аз така спя от 4-тия месец и е наистина с пъти по-удобно :P!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #69 -: Октомври 03, 2007, 13:38:45 pm »
Не съм си удряла главата, бях с колан, а и както писах - автомобилът не се движеше, защото бях на светофар. Болките вече не са толкова силни, явно 3в1 помогна, но доста се бях изплашила, защото не ми се беше случвало да повръщам от главоболие  :?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #70 -: Октомври 03, 2007, 14:21:18 pm »
Мерси за темичките момичета.  :)
А я да ви питам нещо- на вас да ви тупкат коремите като лежите по гръб? :lol: Малко смешно ама искам да питам.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #71 -: Октомври 03, 2007, 14:31:36 pm »
Сия,
Добре дошла отново! Как е малката Александра? Ти как си? Възстанови ле се вече или все още - не?

Аничка,
стискам палци да си добре и стресът да не се е отразил твърде на миниченцето в теб.

Относно подготовката на гърдите, зная, че вече се отрича, но странното е, че с първата ми бременност акушерката ми /която е младичка, около 25/ на ЖК ми обясняваше най-подробно как да си търкам зърната с груба тривка.
А на Авент инструкциите са добри - аз си ги бях взела от щанда с бебешки шишета в Хиполенд, но и в другите бебешки магазини ги има.

Нахи,
нормално е това. зная, че на бебетата "не им е удобно", когато сме по гръб.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #72 -: Октомври 03, 2007, 18:07:47 pm »
Бих искала да пожелая целия късмет на Мармотче, за лека и щастлива среща с бебенце - Мармотче! Бързо възстановяване и да идваш да разказваш!  :D :crossfingers: :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #73 -: Октомври 03, 2007, 20:38:43 pm »
Хайде с разрешението на Nadyn, искам да и пожелая леко раждане утре и незабравима среща с бебка. Наде, с теб съм, стискам ти палци и чакам само хубави новини утре.

Мармотче, явно и ти ще си тези дни, и на теб много сили и хубави емоции.
Успех, момичета!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #74 -: Октомври 03, 2007, 21:00:12 pm »
Леко раждане Надин.
Утре чакаме новини за теб и бебчо!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #75 -: Октомври 03, 2007, 21:05:18 pm »
Стискам палци за безпроблемно раждане на Надин и Мармотчето!Здрави бебчета ви желая момичета!
<br />
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #76 -: Октомври 03, 2007, 21:22:30 pm »
Стиснати палци и от мен за леко и безпроблемно раждане на Надин и Мармотче!!!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Истински прекрасни и незабравими емоции ви пожелавам, момичета!!!

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #77 -: Октомври 03, 2007, 21:27:11 pm »
И аз се присъединявам към пожеланията.
Надин, Мармотче, успех и здрави бебенца!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #78 -: Октомври 03, 2007, 21:29:30 pm »
Наде, незабравима среща с бебка, бързо възстановяване и много прекрасни моменти!
Мармотче, леко раждане и на теб! Бързо възстановяване и здрава бебка!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #79 -: Октомври 03, 2007, 21:30:25 pm »
Успех и от мен на Надето и Мармотчето за безпроблемно раждане и бързо възстановяване  :bighug: