0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #240 -: Октомври 10, 2007, 14:56:15 pm »
до 12-та седмица обикновено се пие фолиевата киселина. много момичета я пият и след това, не вреди :)

аничка, не се шашкай толкова много. нали си говорила с доктор и ти е казал че всичко е наред с бебето. не се натоварвай допълнително, така притесняваш и бебто - то вече усеща мислите и вълненията ти. ако ще си по-спокойна - направи си нужните изследвания, но недей да мислиш за всевъзможни болести, може да се измисли много...

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #241 -: Октомври 10, 2007, 15:20:59 pm »
аз продължавам да я пия и ще е така до края.Други витамини май няма да пия,поне за сега.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #242 -: Октомври 10, 2007, 15:53:48 pm »
Аз пих до към 14 седмица. После ми казаха да премина на Матерна-Центрум
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #243 -: Октомври 10, 2007, 17:03:25 pm »
Момичета, в Германия препоръчват пиенето на фолиева даже и по време на кърмене. Така че можете спокойно да си я пиете и по-нататък. Не е нужно да я спирате. Самата фолиева не вреди по никакъв начин, само може да помогне.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #244 -: Октомври 10, 2007, 23:11:28 pm »
Mоят лекар обясни,че е безмислено пиенето на фолиева след 3тия месец,просто няма смисъл.Минава се на други витамини и каквото е необходимо.
Това,че не вреди,не значи,че помага.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #245 -: Октомври 10, 2007, 23:40:31 pm »
Вав вси4ки комплекс витамини и минерали за бременни се садаржа и фолиева кисилина-Б9 и други и други...Поне  тук са препора4ителни по време на бременност и кармене ...
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 23:42:33 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #246 -: Октомври 11, 2007, 05:47:36 am »
Mоят лекар обясни,че е безмислено пиенето на фолиева след 3тия месец,просто няма смисъл.Минава се на други витамини и каквото е необходимо.
Това,че не вреди,не значи,че помага.

Морки, не е точно така. В по-късния етап има връзка с желязодефицитната анемия, която често съпровожда бременността, неслучайно в Матерната има повече от 2 пъти повече фолиева киселина.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #247 -: Октомври 11, 2007, 06:06:51 am »
Фолиевата я пиех до 16г.с...после пиех докато кърмих.
И сега я почнах пак :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #248 -: Октомври 11, 2007, 11:26:18 am »
И сега я почнах пак :lol:
Хайде да е zа момиченце  :D :wink:.

Започнах да пия витамини zа бременни веднага след положителния тест и продължих да ги вzимам и по време на кърменето. В тях има фолиева киселина.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #249 -: Октомври 11, 2007, 13:45:23 pm »
Здравейте момичета!
Първо искам да се извиня, ако въпроса ми не е за тук, но не виждам къде на друго място мога да питам.

Много искам бременноста ми да следи един лекар, но първият му свободен час за женска консултация е за средата на декември, когато ако всичко е наред ще съм в 14-15 седмица.
Късно ли е според вас? Асистентката му се изрази така : "не е много късно" 8O

Знам, че не ми е много умен въпроса, но все пак ще съм ви благодарна ако някой ме успокои ...

Благодаря ви предварително!

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #250 -: Октомври 11, 2007, 13:55:27 pm »
Момичета, имам едно притеснение от вчера, но не съм сигурна дали е проблем или нещо нормално за напреднала бременност. И реших да ви попитам, че отговор не намирам. Когато се изправя и ходя на някъде започва да ме боли ниско долу корема. Има случаи като че ли да се наместя и болката намалява, но не винаги. Когато съм седнала или легнала не ме боли. Да се притеснявам ли, нужно ли е да се обаждам на доктора? Благодаря ви предварително!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #251 -: Октомври 11, 2007, 13:58:20 pm »
Здравейте момичета!
ного искам бременноста ми да следи един лекар, но първият му свободен час за женска консултация е за средата на декември, когато ако всичко е наред ще съм в 14-15 седмица.
Късно ли е според вас? Асистентката му се изрази така : "не е много късно" 8O
Щом искаш да те следи, запиши си час. Дотогава обаче е добре да направиш поне една Фетална морфология в 11-13 г.с. и да минеш на поне един преглед на ехограф.

Момичета, имам едно притеснение от вчера, но не съм сигурна дали е проблем или нещо нормално за напреднала бременност. И реших да ви попитам, че отговор не намирам. Когато се изправя и ходя на някъде започва да ме боли ниско долу корема. Има случаи като че ли да се наместя и болката намалява, но не винаги. Когато съм седнала или легнала не ме боли. Да се притеснявам ли, нужно ли е да се обаждам на доктора? Благодаря ви предварително!
Възможно е да получаваш контракции. При мен също се случва нещо подобно. Гледам да не прекалявам с ходенето и стоенето права.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #252 -: Октомври 11, 2007, 14:02:14 pm »
Маргарете, аз не бих издържала толкова, до това време се правят доста изследвания и се следи дали всичко е наред. Все пак ще е доста време от началото и ми се струва, че е желателно да отидеш и на друго място да те следят и да ти пускат основните изследвания, както ти е казала Уайт.
ЯнаТ, аз имах горе долу около твоите седмици същия проблем. Стигало се е до там, че не можех да ходя от болка, но не беше от контракции. Тежеше ми все едно бебето. Хубаво е за всеки случай да говориш с лекаря си, за да си спокойна. Структурата на бременната жена се променя и центъра на тежестта се измества, все пак не прекалявай с ходенето и седенето права.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #253 -: Октомври 11, 2007, 14:04:03 pm »
Благодаря Ви момичета!

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #254 -: Октомври 11, 2007, 14:12:12 pm »
Контракции до сега не съм имала, но съм чувала, че усещането е в горната част на корема.
Ганка, и аз си мисля, че може да е от бебето и за това се въздържам да звъня на док, но ме гложди от вътре.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #255 -: Октомври 11, 2007, 14:27:02 pm »
Контракции до сега не съм имала, но съм чувала, че усещането е в горната част на корема.
Ганка, и аз си мисля, че може да е от бебето и за това се въздържам да звъня на док, но ме гложди от вътре.

Яна, по принцип и при мен контракциите си ги усещах, все пак така се стяга корема, че направо е имало моменти, в които не мога да дишам. Но пък ако наистина те боли - по-добре се презастраховай и си се обади на лекаря. Моя много ме натискаше там, а и аз съм с двурога матка, та по принцип нямаше много място и все ме убеждаваха, че е от това. Аз бих звъннала за всеки случай, от параноя не вреди...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #256 -: Октомври 11, 2007, 17:56:54 pm »
White, Ганка, ми не издържах и му се обадих на док. Каза ми да започна Магне Б6 и Нош-па и ако до утре не се успокоят нещата да му се обадя пак. Вече си мисля може и контракции да са знам ли.
Сега се сещам за една книга, в която четох че бременността била като полет и особено внимание трябва да се обръща при излитане и кацане. Тъкмо от около месец и нещо се бях успокоила и сега пак лоши мисли ме спохождат. :balk_144:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #257 -: Октомври 11, 2007, 19:50:07 pm »
Яна, при мен от около тези седмици също започна да ми понатежава в долната част на корема.Усещането е всякаш детето напъва надолу.Дано нямаш повод за притеднение.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #258 -: Октомври 11, 2007, 19:54:03 pm »
Джоши, леко и безболезнено раждане и прекрасна Първа среща.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #259 -: Октомври 11, 2007, 21:30:57 pm »
White,благодаря за пожеланието :).