0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #200 -: Октомври 09, 2007, 11:51:20 am »
Ами, момичета, аз и преди бременността и сега ползвам красная линия и нямам оплаквания, но сега ползвам по- малко, даже понякога съм само с чиста вода. Мисля че е по-важно да не се допускат каквито и да било вътрешни промивки, а външните - може и само с вода.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #201 -: Октомври 09, 2007, 11:55:12 am »
И аз ходя на кола. Казвали са ми, че по време на бременност не е добре да има някакви болки в тази област и сега съм обраснала и вече утре е крайно време да отида.
Смятате ли, че е опасн колата при бременност? Аз не вярвам да доведе до контракции, ама знам ли...

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #202 -: Октомври 09, 2007, 11:59:38 am »
Аз именно заради контракциите не ходя на кола и търся алтернативен начин за поддръжка в момента.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #203 -: Октомври 09, 2007, 12:07:57 pm »
аз ходя редовно и не чакам да пораснат толкова,че да ме боли при махането им-и аз съм с контракции иначе.Майка ми има козметичрн салон и клиентките и ходят до края за коя.
<br />
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #204 -: Октомври 09, 2007, 12:17:29 pm »
Може да пробвам Лактацид Фемина. От аптеката ли го купувате. Моя интимен гел свършва и искам да си взема нещо хубаво. Преди време си бях купувала Малиция. Много хубаво мирише-ползвах само една опаковка.

Искам да ви питам как ще се пазите от предстоящите грипни епидемии. Аз смея да кажа, че имам добра имунна система и до сега никога не съм си слагала противогрипна ваксина. Вие как се пазите от грип? От сутринта по телевизията говорят за скоро предстояща грипна епидемия и за това реших да обсъдим въпроса.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #205 -: Октомври 09, 2007, 12:20:52 pm »
да има го аптеките.За грипа-аз си седя в къщи и ям мнооого плодове и се надявам да го избегна.Аз по принцип рядко се разболявам и се надявам и тази зима да мине добре.
<br />
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #206 -: Октомври 09, 2007, 12:31:45 pm »
Благодаря ти ще го потърся в аптеката.
За грипа-аз също съм си вкъщи, но имам син на 5г. и 7м. и той ходи на градина. Той също рядко боледува, но знам ли какво може да прихване в градината. Явно много ще трябва да се пазя. Може би е добре да се вкючи лимона като плод-чай с мед и лимон(например).
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #207 -: Октомври 09, 2007, 12:38:37 pm »
За грип-а смятам да сведа контактите доминимум. Инъче сме доста по-податливи сега на настинки от по принцип нали. То и сега има някакъв много кофти вирус и сумати хора са болни. Аз лично като видя някои да ми подсмърча и бягам на дълече :lol:. Ако са ми познати даже без да се свеня си казвам да седят по-дълече от мен. Макар, че е възможно да се разболееш и като си седиш вкъщи.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #208 -: Октомври 09, 2007, 12:42:58 pm »
аз по този повод (грипа) пуснах тема в на кафе за ваксините. най-вече заради мъжа ми, че той иска да се ваксинира, а аз не съм много убедена в ползата. досега не сме, ама сега е малко по-различно положението :) а той се среща с много клиенти всеки ден и се притеснява да не донесе някой вирус.

иначе аз гледам да не контактувам с болни и пия всяка сутрин домашно направен сок от портокал, лимон и грейпфрут - много е вкусен :)

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #209 -: Октомври 09, 2007, 12:47:02 pm »
Лактацид Фемина е отличен избор :D

аз се предпазвах от грипа с 1 осцилококцинум седмично/профилактично, капки циросепт-разумно, при съмнение: таблетки за гърло Ангин Хийл-хомеопатични и чаша червено вино :D
аз да си призная: след като ми надупчиха дупето с папаверин заради контракции в 17 г.с. и не ми помогна, реших да опитам радикален метод. няколко глътки червено вино пратиха контракциите надалеч. после имах чак в 8 месец, което е съвсем в реда на нещата.
ако някой реши да се възползва от метода, моля да бъде разумен :D
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #210 -: Октомври 09, 2007, 13:00:00 pm »
Прави сте.
Трябва да се замислим за някаква профилактика. И аз не зная дали съветите на Манхатън са най-удачни. Аз избягвам всякакъв вид алкохол.
Плодове - какви плодове - каквото и да ям - повръщам го. Смеем се с мъжа ми и той вика: Храни се с желание и повръщай с желание, важното е да влагаш нещо в това. :lol: :D :)  :D
А аз вече се питам има ли смисъл да се храня, като само хабя суровината? :lol:
Дано все пак остава нещо за тия мои човеченца, че да растат. И витамините си повръщам и Магнезия... Всичко хабя.
А относно зарази, не се бях замисляла, но често ми се налага да ходя до НОИто, НАПа, РУСОто, банката и все учреждения, където има много хора.
Как ще се опазим?1

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #211 -: Октомври 09, 2007, 13:10:46 pm »
Аз ходих на коломаска редовно...и нямах проблеми. Само веднъж козметичката дойде у нас защото бях точно излезнала от болницата за задържане и не биваше да ходя много та за това.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #212 -: Октомври 09, 2007, 13:15:13 pm »
Janeta, аз си останах с интимния гел на Avon до сега, нямам никакво дразнене, мисля, че е много добър.

За обескосмяването аз още действам с епилатора, моя има охлаждаща приставка (на Филипс) и изобщо не боли, малко ми е сложно вече сгъването, ама на кола не мога да отида, защото имам повърхностни капиляри.

За профилактика на грипа ви препоръчвам с 2 ръце цитросепта, концентрат от грейпфрут, мен ме закрепи като се разболявах и има малко доза и за профилактика.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #213 -: Октомври 09, 2007, 13:26:03 pm »
Извинявам се за въпроса, но като говорите за интимна прическа и коломаска(там долу) кажете оформяне на триъгълника ли визирате или изцяло коломаска навсякъде. На мен ми се иска да ида на коломаска за цели крака. Аз винаги прилагам бръснене, но е много краткотрайно. Иска ми се да съм с гладки крака за цялмесец. Но кажене за обезкосмяването "нагоре" и как става номера са обезкосмяването с коремче-прави ли стоите?
Извинявам се за тъпите въпроси, но тези неща не са ми ясни изобщо.

Roby интимния гел на Avon го ползвам от повече от 4г., доволна съм от него, но иска да видя кой какво ползва и какво лекарите са посъветвали, защото моя лекар нищо не ми казва. Само бърза да свърши по-бързо консултацията. Чета от известно време много добри отзиви за Ластацид Фемина(и заради това попитах). Вероятно ще си купя да го пробвам. Може да ми хареса повече.

Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #214 -: Октомври 09, 2007, 13:36:47 pm »
Ами аз си правя цели крака и триъгълник (все още), става с огледало  :lol:

Ти си прецени за интимния гел, но аз не бих експериметирала нещо ново точно сега, знаеш, че по време на бременност се променя влагалишната среда и без това.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #215 -: Октомври 09, 2007, 13:39:26 pm »
Понеже в началото на годината имах занижено количество на лактобацили, гинекологът ми препоръча да ползвам Лактацид. Оттогава не съм го сменяла с нищо друго и съм много доволна. Има го и в хипермаркетите, не само по аптеките.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #216 -: Октомври 09, 2007, 13:53:46 pm »
Аз цялата си бременност и до сега си карам с Dercome Femme на dr. Wolff - за мен по-добър интимен гел няма или поне аз не съм открила до сега. Опазих се от всякакви бактери и тем подобни, течението по време на бременността беше умерено и една опаковка си я ползвах 1 година. Да не говорим, че и мирише ужасно приятно :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #217 -: Октомври 09, 2007, 13:58:04 pm »
Аз също до сега ползвам само AVON ( и двата варианта съм опитвала). Сега опаковката ми почти е свършила и си мислех да пробвам на Красная линия. Като ви чета обаче ще си търся Лактацид :wink:

За интимната прическа аз ползвам епилатор и оформям само триъгълник. Не ходя на кола, защото и при мен капилярите и вените са много чувствителни и се пукат (капилярите).

За предпазването от грип. Никога не съм ползвала ваксина и няма да ползвам, защото съм се уверила, че не действа в повечето случаи. Поне до този извод стигнах от лични наблюдения. Затова наблягам на суровите плодове и зеленчуци. От коктейлите прилагам лимон с мед и малко вода, иначе и този с грейпфрут и портокал сигурно е много добър. За червеното вино също съм "за", защото то помага и за кръвообращението и при ниско кръвно, така че си пийвам от време на време и от него в минимални количества - не повече от 100мл. на ден.  В книгата на Лоранс Перну "Аз чакам дете" пишеше, че може да се пият до две чаши вино на ден.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #218 -: Октомври 09, 2007, 14:40:09 pm »
Депелатоара (уф, незнам дали така се пише) на Виши е подходяш за интимните части.
Иначе и аз ходех на кола маска, но за болницата си махнах триъгълника с крема, защото ми се струва много варварско да се обезкосмявам и там с кола :oops:
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #219 -: Октомври 09, 2007, 14:51:31 pm »
Роксана мисля, че това което Roby е дала като съвет е точно така. Права е, че по време на бременността се променя влагалищната среда и вероятно няма да е уместно след толкова години ползване на един интимен гел точно сега да го сменим с друга марка. И така да рискуваме да се появи някой гъбичен проблем. Ще трябва да си помисля по въпроса.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.