0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #140 -: Октомври 06, 2007, 14:30:18 pm »
нужната доза,ама ако нямаш проблеми.Аз пия 4 пъти по 1 Магнерич.
<br />
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #141 -: Октомври 06, 2007, 14:36:00 pm »
Ааа, Нивеар,
хубаво че си на линия, радвам се и се надявам да сте добре.

Все още ми е трудно да пиша какво се случи с мен. Бях с три, сега са двечки и се моля да ги удържа да финала.
В края на миналия месец в рамките на 7 дни на три пъти ходихме до София. Първо при Димитрова във Фемина, че имах час при нея. Тя ми се накара защо съм с триплодна и защо това се е допуснало да 12та седмица, как така дребна жена сте и с многоплодна!... че рисковете да ги родя в 30та са огромни и не се знае от там какво ще последва, какви усложнения ще имат. Даже каза: "Ама вие знете ли, че в Холандия е забранено със закон да се имплантират повече от 2 ембриона!" А редукция тя е правила, но вече се зарекла да не прави. А ние отидохме за да види нухалната транслуценция и да се уверим, че този път няма хромозомни аномалии. Според Димитрова сега като съм с многоплодна, не може да ми се прави амнио, но рискът от хромозомни аберации бил нищожен, обаче съм щяла да ги родя преждевременно.
От там - при Стаменов. Той се изказа в същия смисъл, но се държа изключително любезно и отзивчиво. Каза ми, че матката ми не е устроена така, че да износи триплодна. Трябвало е да ги редуцираме в 7ма - 8ма. Предложи ми да ми прекъсне бременността и да почнем отново!!! 8O :( :( Аз се втрещих и се насълзих.
Той пък ни насочи към Мазнейкова и тя извърши редукцията в крайна сметка. Макар че до последно не ми се искаше и плаках по време на манипулацията. А преди да ме повикат и да ми я извършат, си мислех да избягам от болницата :lol:
Сега се надявам да е за добро и другите 2 да имат по-добър шанс, жертвайки едното.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #142 -: Октомври 06, 2007, 14:38:43 pm »
За епизотомията - зависи колко шева се налагат и дали са само външни или и вътрешни. Аз съм с епизотомия, првиха ми я разбира се непосредствено след раждането, мисля само лидокаин ми сложиха, не са ме приспивали, не ме е боляло грам по време на процедурата, а след това всичко ми отшумя за два-три дни. Има известен дискомфорт, но не беше никак болезнено. Конци не са ми махали, защото бях с такива, които се разграждат или както там се казваше - абсорбират или резорбират от организма. Но и аз подобно на Мини имах леко естествено раждане.

За страховете - нормално е момичета, няма какво да ви успокоявам. Е все пак ако това ще ви успокои - повечето бременни го имат този страх, но и в повечето случай в крайна сметка всичко свършва добре  :) И аз бях така, а този страх мина, когато гушнах бебето, но....после нови страхове  :wink: няма как.

За схващанията - janeta, можеш да се консултираш с лекаря си и да вземеш допълнително магнезий, независимо от витамините, които пиеш. Аз схващането на прасците го оправях по следния начин - когато ми се схванеше и болката беше ужасна, напъвах цялото ходило към коляното, само ходилото - това съм го гледала на футболни мачове - когато на футболистите им се схване прасеца, а това се случва много често по подобен начин се огъва/натиска ходилото към основата на крака. Т.е упражнението ми беше обратното на шпиц.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #143 -: Октомври 06, 2007, 15:31:36 pm »
Миленка, каквото и да кажа ще бъде малко...само ти си знаеш мъката която си изживяла. Съчувствам ти и те подкрепям... Казват: Всяко зло за добро" - мисли позитивно и бъди сигурна че си направила най доброто за милите бебчовци! 2 бебчета на веднъж си е огромно щастие - пожелавам ти най искрено да си ги гушнеш като влезете в 9 месец и всичко да е наред :)

Пази се много!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #144 -: Октомври 06, 2007, 15:42:09 pm »
Нивеар,
Благодаря ти. Вече горе-долу го преживях. Сега се моля за двете.
Успех и на теб при Александров!

Фоксче,
какво става с теб? Имате ли си вече детенце?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #145 -: Октомври 06, 2007, 16:35:13 pm »
Миленка,съжалявам за това,което ти се е случило и дано по-бързо го преживееш.Аз бях при Димитрова на ФМ в 20г.с. и тя точно това каза,че било много добре,че се е хванало само едното от двете,които ми върнаха,та си представям как е реагирала за теб.А като си представя,че преди и аз си мечтаех за трички наведнъж след 7 години чакане.....Пожелавам ти всичко да е ок от тук нататък и когато му дойде времето да гушнеш твоите две ангелчета! :bighug:
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #146 -: Октомври 06, 2007, 17:01:22 pm »
Eee, Декики, не ме съжалявай! Моля те!
Не съм искала в никакъв случай да прозвучи като оплакване. Просто споделих. А и казах, че вече съм го преживяла. Не мисля вече да ходя при Димитрова, че пак ще ми се накара, сигурно защо съм редуцирала...

П.С. Сега вече имаш лентичка. Така е по-ясно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #147 -: Октомври 06, 2007, 17:56:05 pm »
Nina благодаря ти за съветите. Следващия път когато се случи схващане ще пробвам начина описан от теб.

Милена желая ти леко бременеене с двата бебчовци и да се срещнеш с тях чак в 9-я месец. Желая ти само усмивки!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #148 -: Октомври 07, 2007, 00:13:56 am »
Т.е упражнението ми беше обратното на шпиц.
това наистина има моментален ефект
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #149 -: Октомври 07, 2007, 09:38:36 am »
Т.е упражнението ми беше обратното на шпиц.
това наистина има моментален ефект

Да де,ама е ужасно болезнено.Трябва да е съчетано с интезивно разтриване на прасеца.Даже ноктите си впивам,за да пренасоча болкта към боцкане и драскане,което е по-поносимо.Иначе-не е пък кой знае какво толкова :wink:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #150 -: Октомври 07, 2007, 09:42:08 am »
Милена 6 ,  :crossfingers: :crossfingers: !!!!!!!!!!!!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #151 -: Октомври 07, 2007, 10:37:35 am »
Миленка,
аz не поzнавам ли4но Димитрова, но ми се струва, 4е е много добар специалист от това което сам 4ела в форумите и това което ти е каzала е истина, в Германиа съшто е zабранен трансфера на пове4е от 2 ембриона zа жени под 36 год. ваzраст и много рядко с големи иzклюЧения по желание на двамата zа двоики над 36г с пове4е неуспе6ни опити с предупреждение zа риска, подписи и т.н. вра6тат 3.
На мене са6то тук в БГ ми варнаха 3 беz да ме питат и много треперих докато се видиа, 4е са само 2, неzнам кога 6те вкарат zакон и в България, не оправдавам лекарите които в стремежа си zа положителен реzултат те поставят в такова положение и при4иниават и3ли6ни главоболия
Заштото всиЧки ние искаме здрави деца,
а всиака една многоплодна бременност е много по рискована.

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #152 -: Октомври 07, 2007, 11:45:42 am »
Да си кажа и аз за схващанията, вече три пъти ми се случва през нощта да ми се схване прасецът на десния крак. А иначе пръстите на ръцете са ми изтръпнали, по което и време да се събудя. Решила съм си обаче, че всичко ще си изтърпя, без да пия допълнително магнезий, колкото има в Центрум матерната - толкова.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #153 -: Октомври 07, 2007, 12:10:26 pm »
Милена, стискам палци всичко да е наред двете бебенца  :D.
Благодаря, че попита - да, вече нашето семейство е тричленно - имаме си един малък мъж у дома - луднали сме, няма време за нищо, но е много, много хубаво :D (дори през форумите минавам "на бегом")
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #154 -: Октомври 07, 2007, 12:14:16 pm »
Фоксче, най-накрая... Нека сте щастливи заедно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #155 -: Октомври 07, 2007, 12:21:05 pm »
Фоксче, толкова много се радвам за теб!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #156 -: Октомври 07, 2007, 12:22:15 pm »
mariposa, магнезия не е показан само срещу схващане на прасците  :wink: Това са си вид спазми, а спазми може да имаш и на матката /контракции/. Магнезия ми го изписаха най-вече защото в края на третия месец получих силни контракции и се наложи да ми слагат инжекции за задържане, като ми предписаха и магнезий, който приемах през цялата бременност. Но ако не ти се налага - естетсвено, че няма да го взимаш.
kit kat, радвам се ако те е облекчило, още повече не правиш нищо, а както си спиш, само опъваш крачето/ходилото/
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #157 -: Октомври 07, 2007, 12:34:28 pm »
Да, това за магнезия е ясно, аз за щастие нямам проблеми с контракции, нито една до сега (или поне не съм разбрала, че е такова), та затова имах предвид, че заради едно схващане няма да приемам допълнително медикаменти.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #158 -: Октомври 07, 2007, 12:36:16 pm »
Фоксче,много се радвам-бъдете много щастливи! :D
<br />
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #159 -: Октомври 07, 2007, 12:48:50 pm »
Фоксче, много се радвам на хубавите новини! Разбирайте се и бъдете много щастливи!!!  :D
Миленка, вярвам че всичко от тук насетне ще е наред!