0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #120 -: Октомври 05, 2007, 17:30:12 pm »
Аз съм правила само   Анти b2 GP I IgG, беше в горна граница. След това направих второ и то беше добре, но от тогава не съм го правила. А сега трябва ли да го пусна преди стимулацията и само него или и Анти b2 GP I IgМ.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #121 -: Октомври 05, 2007, 17:31:51 pm »
Аз съм правила само   Анти b2 GP I IgG, беше в горна граница. След това направих второ и то беше добре, но от тогава не съм го правила. А сега трябва ли да го пусна преди стимулацията и само него или и Анти b2 GP I IgМ.
Най-добре пиши или се обади на доц. Конова и я питай.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #122 -: Октомври 05, 2007, 17:33:41 pm »
Да, и аз така си помислих. Мерси за отговора.
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #123 -: Октомври 05, 2007, 20:58:11 pm »
Е,момичета да ви се похваля минах на ФМ и Димитрова каза,че всичко е наред и не се налага повече да я посещавам.А също и че ще бъдем от розовият отбор на "Зачатие". :bori_007:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #124 -: Октомври 05, 2007, 21:20:31 pm »
Имам следния въпрос към момичета раждали по естествен път:
Правиха ли ви епизиотомия и много ли боли? За колко време зараства раната и остава ли белег?
мерси.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #125 -: Октомври 05, 2007, 21:54:37 pm »
Слага се упойка и епизиотомията се прави когато главата прорязва така че почти не се усеща.
Конците се свалят на 7ден.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #126 -: Октомври 05, 2007, 22:09:56 pm »
Имам следния въпрос към момичета раждали по естествен път:
Правиха ли ви епизиотомия и много ли боли? За колко време зараства раната и остава ли белег?
мерси.

Не искам да те плаша, но в стаята с мен имаше момиче, което казваше, че зверски я боли и не можеше да си седне на дупето. И по време на раждането и след това болката е била огромна. Аз лично предпочитах естественото раждане, но и грам не съжалявам, че родих секцио. Доста бързо се възстанових - 10 часа след раждането бях на крака.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #127 -: Октомври 06, 2007, 10:35:00 am »
Фия,
На мен ми правиха епизиотомия. До колкото зная, почти винаги при раждане по нормален механизъм, това се практикува. Там на самото място първо ти инжектират местна упойка - ледокаин, срязват и след раждането - шият. При мен явно упойката дойде малко, но аз при самото раждане не усещах такава болка, каквато при 4те шева - адски ме болеше. Моите конци, бяха от тези, които сами падат - в банята. Но факт е, че повече от седмица не можех да седна, а седях на колене и така се хранех. Мястото от време на време наболява и след това, питала съм и други - нормално е /при полов акт, например/. Белегът след месеци се заличи.

Декики,
ти в коя сидмица ходи на ФМ при Димитрова, че нямаш лентичка и не е ясно.

Момичета, да знаете, къде изчезна Нивеар?
« Последна редакция: Октомври 06, 2007, 10:37:06 am от Милена .б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #128 -: Октомври 06, 2007, 10:56:26 am »
Имам следния въпрос към момичета раждали по естествен път:
Правиха ли ви епизиотомия и много ли боли? За колко време зараства раната и остава ли белег?
мерси.

Аз не усетих, че са ми направили епизотомия - разбрах чак като попитах  :) - толкова старателно бях заета да напъвам и да слушам какво ми казват да правя  :D После конците се усещат, но не ти пука като гледаш малкото скимтящо човече до теб, докато го преглеждат. Не се притеснявай за такива неща - в днешно време има и хубави упойки, така че нещата не са толкова страшни - даже напротив.
Аз лично си седях на д-то още на 2-ия час и въобще не ме е боляло - леко ме придърпваше, а конци не са ми сваляли - те сами си падат  :D Въобще такава еуфория ме беше обхванала, че като ме видяха докторите по коридорите препускаща след 2 часа, взеха да се споглеждат и да ми мерят пулса и кръвното права, а аз стоя пред аквариума с бебета и прехласната, се хиля и рева едновременно на най-красивата гледка в моя живот  :D ох, поувлякох се  :oops:

С други думи - колкото хора, толкова и мнения ще чуеш по въпроса - при всеки е различно! Кураж и успех  :D
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #129 -: Октомври 06, 2007, 11:03:29 am »
Бора,
може би зависи от доктора как точно ще извърши манипулацията. При мен шивачът, извинете докторът явно не се постара и наистина повеече от седмица не можех да седна. Или седях на единия си хълбок като кучка :), или на колене. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #130 -: Октомври 06, 2007, 11:10:53 am »
аз също съм с епизиотомия, нооо по време на раждането въобще не усетих- видях че ме сряза точно на предпоследния напън акушерката, после ми сложиха някакво успокоително и ме приспаха докато ме шият, до 10-на дена ми беше дискомфортно, до към 4 месец беше подуто мястото, сега стои като опъната кожа, ама белега как е- не съм надчничала  :lol: аз толкова леко родих, пожелавам го на всеки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #131 -: Октомври 06, 2007, 11:45:19 am »
момичета,имам чувството,че полудявам.онзи ден ви писах,че съм била на преглед и сме видели бебетата и т.н.,но снощи си мисля за прегледа и не мога да се сетя дали бебетата шаваха,просто моменти от прегледа ми се губят.
и явно от притеснение тази нощ сънувам,ч стаменов ме вика другия месец за ново инвитро.по принцип не мога да спя спокойно :(
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #132 -: Октомври 06, 2007, 12:14:48 pm »
ммм колко познато-аз съм същата.Минала седмица бях на преглед при Димитрова и ми се стори,че бебето шава по-малко от предишния преглед,пък то си е нормално това.За сега ми казаха,че всичко е наред ,но аз пак не съм спокойна.Ето минала е само една седмица,а аз вече започнах  с лошите мисли.Добре че,другата седмица съм  на преглед.Имам чувството,че параноята скоро няма да ми мине,а започнах да се уморявам вече от собствените си мисли.А това натоварва не само мен,а и бебето.Осъзнавам го,но не мога да се спра. :(Искам и аз да съм като бременните в бг мама-щастливи и безгрижни.
<br />
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #133 -: Октомври 06, 2007, 12:22:15 pm »
Зори,
прощавай, но бременните от Бгмамма, освен, че са щастливи и безгрижни, в някои отношения са невежи. Не са преминали през редицата препятствия и разочарования, познати ни тук.....

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #134 -: Октомври 06, 2007, 13:02:48 pm »
Това с параноята и на мен ми е до болка познато. В началото и аз мислех, че не мърда, после го видяхме, че мърда 8). По едно време се събуждах изпаднала в ужас, че корема ми е спихнал  :lol: и се пипах като луда (тогава ми беше още малка подутинката). Сега вече да не кажа голяма дума ама съм малко по-споко. Особенно като си шава по цял ден. Ние сме способни да си измисляме на всеки 5мин по нещо, за което да се тревожим. И разбира се то не е от безпроблемно зачеване и разни такива. Милена е права. Аз също общувам с майки и бременни, които са нямали грам притеснение относно зачеване и носене и на тях им е странно на пример, че ходя на София на прегледи и такива неща. Ама не са виновни жените, какво да се прави съдба.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #135 -: Октомври 06, 2007, 13:06:20 pm »
Зори, Кит Кат не се притеснявайте излишно!
Знам, че е трудно, но когато след някоя и друга седмица започнете да усещате малките човечета да ви ритат(и с всяка седмица се усещат повече) тогава ще бъдете по-спокойни. Аз също много се притеснявах и все ме гонеха мисли от рода на: дали бебчо е добре, дали е живо и още ли е в мен, дали всичко е наред и има ли сърдечна дейност. Но от 18г.с. усетих бебчо да рита и вече съм спокойна защото постоянно ми напомня че е вътре в мен. Бъдете спокойни момичета, скоро тези притеснения ще са минало. Леко бременеене!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #136 -: Октомври 06, 2007, 13:30:34 pm »
 :bighug:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #137 -: Октомври 06, 2007, 13:57:14 pm »
Миленка, тук съм :) много ми стана миличко от загрижеността ти :) благодаря :)Имам много работа напоследък и едва успявам да вляза да попрочета как сте. Кажи ти как си? какво решихте с док след последия преглед? Стискам ти палци !

Мисля че всички бъдещи майки се притесняват от неизвестността - човешко е.

Пожелавам ви един страхотен слънчев уикенд :)
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #138 -: Октомври 06, 2007, 14:09:45 pm »
момичета,имам чувството,че полудявам.онзи ден ви писах,че съм била на преглед и сме видели бебетата и т.н.,но снощи си мисля за прегледа и не мога да се сетя дали бебетата шаваха,просто моменти от прегледа ми се губят.
и явно от притеснение тази нощ сънувам,ч стаменов ме вика другия месец за ново инвитро.по принцип не мога да спя спокойно :(

Това е савсем нормално и аz така в на4алото, ниаколко дни след прегледа по4вах да се 6а6кам, докато най накрая кам 14 седмитца zапо4нах да ги усештам, та поне zнаех 4е са живи.
Виждам на ленти4ката, 4е и ти си с блиzнатци, о6те малко и 6те види6 как 6те ти се иска да спиат, моите постоианно танцуват в корема :dance2:

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #139 -: Октомври 06, 2007, 14:26:35 pm »
Да права си-ужасно много боли и кракът стои в шпиц. И аз си мисля че някъде съм чела че е от липса на магнезий. Но аз приемам витамини за бременни и до колкото знам в тях има нужната дневна доза магнезий. Какво е добре да направя?
И аз така си мислех като се будех ношно време с писаци от болка и един ден полу4их контркции.
Сега като се информирах по добре, раzбрах, 4е след 6 месец пове4ето Жени вzимат Магнеzии в много високи доzи.На мене ми предписаха 2 х 2 Магнерот (1 табл. е 500 мг), а вЬв витамините zа бременни макс. коло4ество, което поне аz сам виЖдала е 200 мг. В Centrum Materna е само 100мг.