0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Темата на бременните - 11 част
« -: Октомври 01, 2007, 12:42:33 pm »
Време е за нова тема.
Да я запълним бързо до 15 страница благодарение на ново попълнение бременни.
Местата са свободни, приемаме без изпит. :D
Нова седмица, нов месец, нов късмет.
Здрави бременни, ритащи малчовци и тонове щастие.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2007, 13:18:21 pm »
White, благодаря за поканата :lol:. И аз желая повече късмет на всички чакащи и поредна спокойна седмица. Исках да се похваля, че вчера за първи път усетих бебчо да рита и съм на седмото небе от щастие.  :dance2: Иначе още не знаем дали сме от синия или розовия отбор...
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2007, 13:34:44 pm »
Ами хайде и от мен - само хубави новини и положително настроение в новата темичка!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #3 -: Октомври 01, 2007, 14:15:24 pm »
Момичета, как се справяте с болките в кръста? С напредването на бременността положението става все по-нетърпимо, а срещата ми с док. е чак след 2.5 седмици  :(.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2007, 14:26:59 pm »
мен кръста ме заболява като се понапрегна повечко - примерно като се разчистя и клякам, ставам, навеждам се, такива работи. като си почивам ми минава. като ме разтрива мъжа ми, също ми помага. иначе съм чела, че има някакви специални упражнения за разтягане на гърба и против болки в кръста, но не знам какви са.

един въпрос и от мен. четох някъде (не помня в книга ли беше или списание, а може и в нета :)), че от 28 седмица е добре да следим броя и честотата на движенията на бебето всеки ден. нямаше пояснения обаче какво трябва да очакваме... имате ли инфо по въпроса?

и още един въпрос - в третия триместър колко често е добре да се посещава док?
« Последна редакция: Октомври 01, 2007, 14:31:05 pm от Pippi »

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2007, 14:29:27 pm »
лека му е търпение и лежане :wink:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2007, 14:36:25 pm »
И аз пожелавам само хубави новини и нови бременелки да изпълнят темичката :D.
Марми аз се спасявам само с почивка и лежане, а също и с разтривки. Но при мен е по-скоро болката над кръста по към гърба и се появява като се преуморя или като походя повечко. Аз да се похваля (на ушенце, пупупу) вече усещам малката и над пъпа. Взема да се разширява момата. Рита все по-силно и моя вика, че скоро ще започне да ме рита в брадичката :lol: :lol:. Това за сега от мен. Успешна и слънчева седмица  :balk_602:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2007, 14:40:44 pm »
Pippi  аз знам, че след 28-ма седмица дори и да тръгне да излиза бебето има вече голям шанс да оцелее и да бъде добре. Разбира се до края, че  е най-добре, но може би това са имали впредвид хората. :)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2007, 14:44:21 pm »
Ани79 това ти е най-малкия проблем.Много здраве и пазете коремчетата. :bighug:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2007, 14:58:58 pm »
Привет и от нас :lol:с бебка
Дано в новата теми4ка се запиШат много нови preggo yahoo_17 :crossfingers:

Марми,както са ти казали моми4етата, по_ве4ко по4ивка ве4е и търпение :wink:.При мен отминават болките в кръст4ето  като си полегна на една страна.
Нахи,радвам се 4е си добре :bighug:
И аз да се похваля, 4е от няколко дни и мойта малката мамунка ме ритка здраво около и над пъп4ето :babyflips:

УспеШна седми4ка на вси4ки



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2007, 15:03:40 pm »
Марми, опитай с внимателно правене на упражнения, леко навеждане напред (ръцете надолу към пръстите на краката) и поза котка (на колене и китки) огъване на гърба като котка и после обратно. На мен много ми помагат понеже гърба доста ме боли.

Поздравления за всички, които вече са усетили бебоците, усещането е незабравимо, нали!  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #11 -: Октомври 01, 2007, 15:13:30 pm »
Аз си имам притеснения със спането. Не мога да спя нито минута наляво. :(
Болката отпреди две седмци (тогава беше вляво) се премести в същата точка отдясно.
Мога да спя само по гръб и надясно. Дано не притискам много вената към матката и Слънчо да се храни добре. Само да уточня, че съм в средата на 5-ти месец, а коремът ми е едва забележим, т. е. не тежи много. Доколко е вредно това - някаква информация по въпроса?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #12 -: Октомври 01, 2007, 15:18:38 pm »
Момичета, мен също ме болеше доста кръста, но като се обездвижех, при сън и ако стоя много време седнала. Тогава мармотче ми каза да спя с възглавница между краката, е имаше голям ефект, така че пробвайте и това. :D
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2007, 15:27:25 pm »
Благодаря на всички за съветите. Аз работя на компютър, т.е. седнала цял ден и може болката да е от заседяването. Надявах се да има някакво мазило за облекчаване на болките, но явно никоя от вас не е ползвала такова. Ще пробвам с лека гимнастика, а също и с малка възглавница м/у краката.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2007, 15:38:26 pm »
Аз си имам притеснения със спането. Не мога да спя нито минута наляво. :(
Болката отпреди две седмци (тогава беше вляво) се премести в същата точка отдясно.
Мога да спя само по гръб и надясно. Дано не притискам много вената към матката и Слънчо да се храни добре. Само да уточня, че съм в средата на 5-ти месец, а коремът ми е едва забележим, т. е. не тежи много. Доколко е вредно това - някаква информация по въпроса?

White, незнам дали е вредно, но и аз до скоро лежах по гръб е не е като да спиш, но си лежах по 4-5 часа което хич не е малко. Сама ще усетиш кога вече не е добре да го правиш. Аз сега, ако легна по гръб и усещам тежест и трудно дишам...

Колкото до кръста през цялата бременност ме е болял един или два пъти и то когато съм стояла дълго време права или съм ходила и почивката ми помагаше. Но има и нещо друго, аз съм с 2 дискови хернии и болките в кръста и кракът са нещо обичайно за мен така че изобщо не са ми правили впечетление.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2007, 15:48:36 pm »
Гери, мерси ти много. И аз все си мисля, че не може да правиш нещо нередно и да не го усетиш, ама ... страх лозе пази. :D
На теб - леко, бързо и незабравимо раждане.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2007, 15:52:30 pm »
А това с възглавницата найстина е добра идея. И аз съм го пробвала, но не изпитвам нужда да спя всяка вечер с такава все още. А това с болката на корема е странна работа наистина. Аз на почти всяко завъртане се събуждам. Но ми прави впечатление, че спя доста и на двете си страни. Инъче като се завъртам и мен ме боли повече в дясно. Но и аз знам, че не е добре да се спи на дясно. Ама се съмнявам всички да са спали само на лявата си страна. Аз все още имам проблем със сърцебиенето. Даже ми призлява понякога :?.
White не се ли консултира с твоя док за болката?
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #17 -: Октомври 01, 2007, 15:55:22 pm »
White не се ли консултира с твоя док за болката?
Като знаеш, колко сме параноични... :wink: На сутринта бях при него, но май Димитрова ще се окаже права, че е на нервна почва. В една единствена точка ме боли и на разтягане на връзки ми намирисва. Ще го търпя, нали Принцът расте. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #18 -: Октомври 01, 2007, 15:56:47 pm »
White, това за лежането по гръб е валидно мисля след 7 месец, но не е задължително и тогава да имаш неприятно усещане. Аз също неможех да лежа на ляво и ми беше много дискомфртно. Аз съм си спала на дясно, мисля, че няма проблем. Редувах, малко на ляво, малко на дясно. Спокойно. Питай доктора си също, за да си спокойна.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2007, 15:57:03 pm »
Pippi , и аз съм го чела това някъде в интернет. Моят спомен е, че след 28ма г.с. трябва да отчитаме по 10 движения сутрин и вечер. Лично аз по това време, не можех да засека толкова движения - бяха по-малко. При мен се оказа, обаче че аз не усещам абсолютно всички движения на бебето, случвало ми се е да не усещам нищо, но като погледна - коремът мърда :)

White, четох едно интервю с Мазнейкова, в което тя казваше да спим на която страна ни душа иска :). Каза, че може и по корем да се спи по принцип, нищо че дефакто си е мисия невъзможна :) Аз лично, ако лежа по гръб се задъхвам, но пък постоянно спя почти по корем, просто така ми е удобно.