0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #280 -: Октомври 11, 2007, 01:23:58 am »
Добре де, на едно малко бебе, незавизимо на кърма или АМ, ако е жадно, няма ли просто да пие вода? Ако се стига до обезводняване просто от непиене на вода, няма ли докато се получи това обезводняване детето да ожаднее? Не задавам ритуричен въпрос, наистина питам!
Лекарите препоръчаха дъщеря ми да поема много течности сега, с оглед на прекараната наскоро тежка уроинфекция. Ама не иска вода. Нито чай. Предложих дори ябълков сок- не иска. Пробвах да давам вода веднага след сън, в полубудно състояние, дори пробвах да и набутам шишето с вода нощем, докато спи, колчем пропие насън! Само дето със спринцовка не и я изсипах в устата, но ми се стори вече безумно. Ами не иска, какво да правя, предлагам, но не иска.
Не е жадно просто. Защото от никъде не губи течности, и защото АМ съдържа и набавя вода.
За другото- това са абсурдни препоръки. Защо? Защото не могат да се спазват, а и защото не работят...няма да пропие вода. Не е и нужно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #281 -: Октомври 11, 2007, 01:29:41 am »
Жълтеницата не се, и не може да се лекува с глюкозни разтвори.

А, за лечение и дума не става! Просто като не ядат, няма от къде да набавят вода, за това част от педиатрите тук препоръчват водичка (ако детето приема шишето в тези дни,а отказва гърдата). Поне така ми обясниха в Токуда - иначе тамошната педиатърка каза: "След жълтеницата, никаква водичка!", докато сегашната ми "педиатърка" упорито ми твърди, че въпреки че детето ми отказва категорично вода, трябвало да го насилвам и даже да му бутам с лъжичката ...щото не ще биберона!  :lol:В общи линии много е забавно...не мрак, не тъма, ами вървим с големи крачки право към Средновековието!
Жълтеницата при новородените се изследва по редица критерии и показатели.
За да не се храни едно дете по причина на жълтеницата, то е сериозно болно, и се нуждае от съответното лечение. С глюкоза няма да се оправи-най-много да се случи непоправимото. Защо? Защото нивата на билирубина са пряко свързани с това как изглежда и се държи новороденото.
Основната грешка в Бг подход е че те не знаят причината за жълтеницата при всяко едно дете. Защо? Защото не вземат никакви изследвания. И говорят "наизуст".
Не знаят също какво е жъллтеница от майчина кърма и от недостиг на кърма (хранене).
Не ми се пише повече...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #282 -: Октомври 11, 2007, 01:31:54 am »
Добре докторе, ще опитам и така, макар, че тя напоследък отказва гърда. Пищи...Тази вечер пробвах друго - изцедих 130 гр /пак след почивка от кърмене/ и го дадох от шише - не протестира, изпи лакомо 100 гр. и отказа, за пръв път обаче плака разстроена СЛЕД хранене, а кърмата беше водниста и правеше мехурчета в шишето, тя се давеше докато суче, може би защото е по-рядко, докато от АМ не се дави.
Мисля да се откажа....
Утре ще звъня по лаборатории и ще занеса секрет.

Лека вечер и успешен ден утре.
Спокойно... следвайте съветите ми и ще видим кое е възможно, колко е възможно и как е възможно.
Нямаме нужда от крайности...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #283 -: Октомври 11, 2007, 01:33:50 am »
Добър вечер д-р Бърди,
аз както бях писала и преди,  няколко вечери вече отново наблюдавам следното явление.
Бебето яде към 18ч ок 160 гр АМ, след няма и два часа започва  да скърца и да се сърди :), което прогресивно нараства в рев. Същевременно е придружено от ръмжене и свиване на крачетата на горе. Аз решавам че са стомашни проблеми :( /колики или Бог знае какво/, обаче предлагам отново шишето, т. е. 2 часа след като е яла. Изпива го и мирясва, започва да се хили. Въпросите ми са
1. На какво може да се дължи това бързо огладняване вечер, все пак беше изпила 160 гр преди няма 2 ч?
2. Може ли наистина да са били колики, които след изпиване на млякото да отшумяват?
3. Може ли симптомите на коликите и глада да са подобни, имам предвид свиването на крачетата, присвиването, ръмженето
Благодаря Ви и спокойна нощ
Трябва да я оригвате добре и да опитвате пак после.
Проверете бибероните да не би да текат много...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #284 -: Октомври 11, 2007, 07:24:11 am »
Докторе, благодаря. Ще ви държа държа в течение на отговора на списанието..

добре де, да даваш подсладена вода и да мажеш със зехтин равно на престъпление ли е????ми моето бебе отказваше обикновена вода и понеже ядеше само АМ, нямах грам кърма  давах подсладена.Не обичам разните му козметики и съм мазала само със зехтин.Винаги педиатърката се възхищава на кожата на детето ми.Не се е обривала, не се е подсичала, разните му ситни пъпки и подобни, кожата винаги е била хридратирана.Докторе,кажете си мнението, ще е ценно за нас и бъдещите родители.
Нийче, миличка, виж за какво става дума:

Кожни възпаления
Кожата на малкото е нежна, тънка и лесно ранима.... Възпаленията са подсичане, просеница..... Подсичането е най-лекото възпаление на кожата. Ще го видите по....... Засегнатото място е зачервено, силно отточно, подмокрено. В по-тежките случаи кожата се охлузва и просълзяват капчици течност. Най-напред трябва да се премахнат условията за запарване на кожата... ...оставяйте бебето голичко, за да се проветрява кожата му. Ако и това не помогне, използвайте стерилизиран на водна баня чист зехтин....


Как мислиш, дали би намазала такъв тип рана със зехтин? Мисля си твърдо, че не би  :lol: А аз говоря за точно този случай

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #285 -: Октомври 11, 2007, 07:38:17 am »
Здравейте,докторе!На 3 месеца сме и бяхме на консултация.Биха ни ваксина Пентаксим(чак сега,защото имаше хрема)Казаха,че следващата е след 2 месеца.Така ли е,не се ли биеше през месец?Накараха ми се,че съм закъсняла със соковете и да започвам да давам,че бебето можело да развие анемия(само на кърма е).Според вас от кога може да се дава прясно изтискан сок от ябълка и въобше дава ли се?Това с анемията би ли могло да е вярно 8O?Благодаря Ви предварително!
Да Ви напиша и как се движим:
родена           2,500кг 47см
40 дни по-късно  4,250кг 53см
20 дни по-късно  5,000кг 57см
на 3 месеца      5,800кг 61см
« Последна редакция: Октомври 11, 2007, 07:46:36 am от nimikra »


Re: Мнения на Birdie
« Отговор #286 -: Октомври 11, 2007, 10:02:07 am »
Здравейте,докторе!На 3 месеца сме и бяхме на консултация.Биха ни ваксина Пентаксим(чак сега,защото имаше хрема)Казаха,че следващата е след 2 месеца.Така ли е,не се ли биеше през месец?Накараха ми се,че съм закъсняла със соковете и да започвам да давам,че бебето можело да развие анемия(само на кърма е).Според вас от кога може да се дава прясно изтискан сок от ябълка и въобше дава ли се?Това с анемията би ли могло да е вярно 8O?Благодаря Ви предварително!
Да Ви напиша и как се движим:
родена           2,500кг 47см
40 дни по-късно  4,250кг 53см
20 дни по-късно  5,000кг 57см
на 3 месеца      5,800кг 61см

Това все едно го е казала моята свекърва.
Резултатът от ранното захранване/на 45 дни 8O/ беше, че детето отказа да пие АМ на 5 месечна възраст. Д-р Бърди се опита да пооправи, вече нанесените щети , но не успяхме да се справим.

Една статия за соковете от jam: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.0

За анемита същата казва че детето има анемия при хемоглобин 130 8O Как да имаш доверие :(
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #287 -: Октомври 11, 2007, 10:17:25 am »
Докторе, благодаря. Ще ви държа държа в течение на отговора на списанието..

добре де, да даваш подсладена вода и да мажеш със зехтин равно на престъпление ли е????ми моето бебе отказваше обикновена вода и понеже ядеше само АМ, нямах грам кърма  давах подсладена.Не обичам разните му козметики и съм мазала само със зехтин.Винаги педиатърката се възхищава на кожата на детето ми.Не се е обривала, не се е подсичала, разните му ситни пъпки и подобни, кожата винаги е била хридратирана.Докторе,кажете си мнението, ще е ценно за нас и бъдещите родители.
Нийче, миличка, виж за какво става дума:

Кожни възпаления
Кожата на малкото е нежна, тънка и лесно ранима.... Възпаленията са подсичане, просеница..... Подсичането е най-лекото възпаление на кожата. Ще го видите по....... Засегнатото място е зачервено, силно отточно, подмокрено. В по-тежките случаи кожата се охлузва и просълзяват капчици течност. Най-напред трябва да се премахнат условията за запарване на кожата... ...оставяйте бебето голичко, за да се проветрява кожата му. Ако и това не помогне, използвайте стерилизиран на водна баня чист зехтин....


Как мислиш, дали би намазала такъв тип рана със зехтин? Мисля си твърдо, че не би  :lol: А аз говоря за точно този случай
Тези рани са гъбичкови по етиология, и не се мажат със зехтин, а с противогъбичков медикамент- Дактакорт, например. От Дактакорт се повлияват за около 1-2 дена. За да не се появят после пак, използваме редовно добър бариерен крем- Пенатен или подобен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #288 -: Октомври 11, 2007, 10:21:10 am »
Здравейте,докторе!На 3 месеца сме и бяхме на консултация.Биха ни ваксина Пентаксим(чак сега,защото имаше хрема)Казаха,че следващата е след 2 месеца.Така ли е,не се ли биеше през месец?Накараха ми се,че съм закъсняла със соковете и да започвам да давам,че бебето можело да развие анемия(само на кърма е).Според вас от кога може да се дава прясно изтискан сок от ябълка и въобше дава ли се?Това с анемията би ли могло да е вярно 8O?Благодаря Ви предварително!
Да Ви напиша и как се движим:
родена           2,500кг 47см
40 дни по-късно  4,250кг 53см
20 дни по-късно  5,000кг 57см
на 3 месеца      5,800кг 61см
1 месец е минималния срок между дозите... Може и 1м и 2 месеца.
Кърмете спокойно детето без да давате нищо друго до около 5.5-6 месец. Оттогава ще включите плод (а не сок!!). На 4м децата удвояват теглото си. Вашето на 3м е 5.800 гр. Къде е проблема? няма такъв от гледна точка на наддаването.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #289 -: Октомври 11, 2007, 10:35:42 am »
Здравейте д-ре и лек ден
Опригвам непрекзснато, вдигам я много често, протърках й гърба вече от потупване и търкане :). Бебероните не текат много, с две дупчици са, Авент, дори са за по-малки бебета, тя е на 3 мес, вече.
Не можах да разбера, могат ли да са еднакви симптомите /присвиване на крачетата и т. н./ на коликите и на глада? И множе ли да са били наистина колики, които след нахрнването да отшумят?
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #290 -: Октомври 11, 2007, 10:44:08 am »
Не можах да разбера, могат ли да са еднакви симптомите /присвиване на крачетата и т. н./ на коликите и на глада? И множе ли да са били наистина колики, които след нахрнването да отшумят?
Благодаря Ви
Да, да... неспокойствието при деца в по-малка възраст има общи начини на проява...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #291 -: Октомври 11, 2007, 12:12:29 pm »
Жълтеницата при новородените се изследва по редица критерии и показатели.
За да не се храни едно дете по причина на жълтеницата, то е сериозно болно, и се нуждае от съответното лечение. С глюкоза няма да се оправи-най-много да се случи непоправимото. Защо? Защото нивата на билирубина са пряко свързани с това как изглежда и се държи новороденото.
Основната грешка в Бг подход е че те не знаят причината за жълтеницата при всяко едно дете. Защо? Защото не вземат никакви изследвания. И говорят "наизуст".
Не знаят също какво е жъллтеница от майчина кърма и от недостиг на кърма (хранене).
Не ми се пише повече...
8O Докторе, ей сега ме притеснихте. И какво - аз си стоя спокойна, въпреки че детето ми не ядеше почти, защото "ЛЕКАРИТЕ" са ми казали че това е нормално!!! Бясна съм и безкрайно щастлива, че Малчо все пак се справи.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #292 -: Октомври 11, 2007, 13:08:55 pm »
Нещата са прости:

*всяко дете, за което има данни за Резус или кръвногрупова несъвместимост се следи строго след раждането със серия лаб. изследвания, включително Кумбс тестуване и лаб за инфекции.
*всяко дете без тези данни, но изглеждащо "жълто" се изследва подробно, и не се изписва без да сме сигурни, че билирубина е под определени стойности, и няма причини да се покачва.

Жълтия цвят на новороденото е важен, но не единствен.
Без лабораторен контрол, нищо отговорно не може да се каже,предприеме.
"Лекуването" на деца с жълтеница в домашни условия, без да има ясна картина за причините е безотговорно "начинание" с огромен риск.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #293 -: Октомври 11, 2007, 14:10:22 pm »
Здравейте докторе, вчера бяхме на консултация - гърдите са чисти, гърлото е ок, но носа от време на време хърка. Слагам физиологичен разствор 1-2 пъти дневно. Какво друго да правя?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #294 -: Октомври 11, 2007, 14:21:30 pm »
Докторе, здравейте отново,
наскоро коментирах с Вас, че тук лекарите казаха, че дъщеря ми има т.нар. слепени срамни устни, аз не бях забелязвалиа нищо, когато ми обърнаха внимание видях, че от средата надолу устничките са събрани. Коментираха за "коригиране", "цепване" и т.н., за което аз казах, че ще помисля.
Така - какво забеляза вчера - въпросният слепен участук се беше "процепил" на много малки дупчици, покрити само с нещо като тънка прозрачна ципа. Тази сутрин дупчиците са станали един по-голям процеп, няма кръв, нито болка. Т.е. в момента отворът на влагалището е съединен точно по средата, в един малък участък.
Не знам дали ме разбрахте, затова толкова образно го обясних.
Нещо нередно?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #295 -: Октомври 11, 2007, 15:06:58 pm »
Привет от нас давам рапорт за отчет  :)

Така температура слава богу не вдигнахме и нямаме.Воднистите изпражнения овладяхме засега със смекта и безмлечни каши + АЛ110. Снощи спахме що годе поносимо, при нас на спалнята естествено, след дълъг пищящо сърцераздерателен рев.

Днес вече яде на обяд приготвена от мен месна супа с фиде. Имам доста замразени готови ястия, може би от около месец/месец и половина.
Мислите, че не е добра идея да давам от тях?
Бяхте писали в по преден пост, че е рисковано, защо с какво?

Относно хремата която отново получихме, мисля че е умерена засега. Слагам Олинт 0.05 % , но колко пъти на ден и с каква продължителност, надявам се Вие да ми кажете.

Смекта мисля да дам два дни или докато му отминат "острите" коремни болки. Днес изхождането сутринта беше нормално, но пересталтиката е все още засилена. Чува се силно пукане, има много газове, има и болка.Искам и още нещо да знам свързано с коремните ни проблеми. Дали е възможно чисто хипотетично, да имаме друг проблем, като херния например или  ... и как мога да разбера аз за това своевременно?
Кога най рано е уместно да дам плод?

Сега въпроси с приготвянето на храна от мен.
1. Мога ли да давам за следобедна закуска, пшеничен зародиш?
2. Мога ли да давам телешко месо?
3. С кое е по удачно да приготвям храната с оглед на нашите патила,с лук/праз и масло/зехтин-олио?
4. Можете ли да споделите с какво мога да комбинирам салатното цвекло (панджар)

Поздрави:
Пердето  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #296 -: Октомври 11, 2007, 16:03:28 pm »
Не ми се пише повече...

Освен да кажа, че съжалявам че повторих поредната "умност" в бг-здравеоопазването...друго няма какво! Благодаря, че ви има, Докторе! Все повече разбирам защо сме на първо място по детска смъртност в Европа  :(.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #297 -: Октомври 11, 2007, 18:05:52 pm »
Докторе, май разкрих разковничето на нашите новопоявили се проблеми с кърменето. Забелязвам, че от едната ми гърда суче 8-10 минути и заспива, може да спи доволно и 4 часа, но аз го будех (като си мислех, че трябва да яде на равни инервали горе-долу). От другата обаче се мъчим 20-30 минути, пуфтим, сумтим, ръмжим...и като уж се насуче - само след 2ч-2ч.30мин. нов рев, че сме гладни. Днес го дохраних с явно по-продуктиваната гърда и ето вече 3ч.30мин. си играе и се смее, НО повръща (явно от по-продуктивната си е хапнал само от рядкото мляко). Какво да правя при това положение? Само да добавя, че от началото на кърменето пак имах подобен проблем - същата тази "мързелива" гърда пусна доста по-късно мляко, та 2седмици и няколко дни се кърмехме изключително от едната гърда, после нещата се стабилизираха, но сега явно нуждите на Малчо са се повишили...
Мога ли да храня на неравномерни интевали или да дохранвам винаги от другата гърда?
Иначе мляко има - заблудила съм се, че намалява...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #298 -: Октомври 11, 2007, 20:18:37 pm »
Здравейте докторе, вчера бяхме на консултация - гърдите са чисти, гърлото е ок, но носа от време на време хърка. Слагам физиологичен разствор 1-2 пъти дневно. Какво друго да правя?
Нищо. Ако не се касае за Стафилокок в нослето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #299 -: Октомври 11, 2007, 20:19:46 pm »
Докторе, здравейте отново,
наскоро коментирах с Вас, че тук лекарите казаха, че дъщеря ми има т.нар. слепени срамни устни, аз не бях забелязвалиа нищо, когато ми обърнаха внимание видях, че от средата надолу устничките са събрани. Коментираха за "коригиране", "цепване" и т.н., за което аз казах, че ще помисля.
Така - какво забеляза вчера - въпросният слепен участук се беше "процепил" на много малки дупчици, покрити само с нещо като тънка прозрачна ципа. Тази сутрин дупчиците са станали един по-голям процеп, няма кръв, нито болка. Т.е. в момента отворът на влагалището е съединен точно по средата, в един малък участък.
Не знам дали ме разбрахте, затова толкова образно го обясних.
Нещо нередно?
Не. Изчакайте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.