0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #760 -: Ноември 01, 2007, 17:31:57 pm »
Zdraveite Doktore,

Molia vi, daite savet za dete na 9 meseca, koeto vehce 5-ti den podd`rja temperatura mejdu 37 -38.5
Davam mu Panadol i Eferalgan prez intervali ne po malki ot 4-5 chasa. Efekta e edva zabelejim i mnogo kratkotraen. Opitahme i s`s studeni kompresi - otnovo s`shtoto! Osven tova veche sreshtam stabilna s`protiva pri davaneto na Panadola = izpliuva goliama chast ot nego. A sveshtichkite mislia che mu deistvat dosta razhlabitelno i se opasiavam che niama vreme da se rezorbirat.
Pusnahme izsledvania na kr`vna kartina utaika i dr - utaikata e chista spored lekara ni, hemoglobina e 116 (vse oshte se k`rmim izkliuchitelno, zahranihme se sled 6-ti mes,imame dve zamesteni hranenia: s zelenchukovo piure i kasha). Ostanalite pokazateli sa dobre uj. Deteto se hrani dobre, s po-malki kolichestva i na po-chesti intervali. Tv`rdata hrana zapochna da ia otkazva, no slava bogu k`rma imam!
Pos`vetvaite me molia kakvo da napravim za sm`kvane na temperaturata. Pritesniavam se che ne moje da poeme kachestveno i Panadola i Eferalgana, za da mu podeistvat efikasno.
Smiatate li che e udachno da dadem Hexalgin?
Neobhodimo li e da zapochnem antibiotik? Kak`v shte pos`vetvate vie? Niama nasledstvena obremenenost ot alergii i nashia lekar ni kaza ako do utre ne sm`knem temperaturata da zapochnem priema na Augmentin.
Blagodaria vi predvaritelno!

От модератора: Пиши на кирилица
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 17:32:31 pm от rally_pat »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #761 -: Ноември 01, 2007, 17:54:13 pm »
Rodogyl (composite tablet of metronidazole and spiramycin)
eludril 200 ml- 100.000 mg Хлорхексидин
Невробекса е витамини от групата В- В6 и В12
за Инсадента не намерих, мисля са витамини- не съм ги купила, чакам вашето мнение

metronidazole and spiramycin е нежелателно да се приемат при кърмене. За първото лекарствено средство това е по-категорично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #762 -: Ноември 01, 2007, 18:01:38 pm »
Благодаря за отговора. 
Според Вас трябва ли да търся причината за тази температура другаде и какви изследвания евентуално трябва да се направят? Може ли да се прави ваксина в този случай, тъй като все още не сме започвали(с изключение на тези които се поставят в родилния дом)?
Преди да решите каквото и да е било, и при тези дадености, е нужно да направите по-обстойни кръвни изследвания+вирусологични такива+ Манту.
Иначе не може да се разбере от къде е тази температура...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #763 -: Ноември 01, 2007, 18:03:19 pm »
Здравейте, Докторе :D
Аз само се обаждам да кажа, че търпението ни в откриването на "виновника" за обривите може и да бъде възнаградено скоро. Днес, втори ден откакто е само на плодови пюрета и АМ и в друга обстановка /при свекърва ми/, гръбчето е чисто, крачетата са грапави като шкурка, но пъпките определено завяхват и има само една нова. 8) Мислех си обаче дали е уместно търсенето на стафилокок случайно ако не се изчисти съвсем?
Планът ми е да изчакам още ден-два да видим дали ще се "нулират" напълно и ако е така да започна пак със зеленчукови пюрета, като всеки ден давам по един зеленчук и чакам да видя дали ще има реакция. Ще започна с моркова, после морков с картоф, после тиква, морков/картоф/тиквичка и т.н. докато дам един "проверен" зеленчук с пуешко/заешко/пилешко и т.н Правилно ли се насочвам според Вас? Нали мога да очаквам реакция до 24 часа от даването на проблемния зеленчук или месо?
Да, можете и у уместно да направите посявки. Понякога Мораксела излиза, вместо Стафилокок.
Давате една храна, и чакате 3 дена...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #764 -: Ноември 01, 2007, 18:05:34 pm »
ПОМОООООООООЩ! КАЖЕТЕ КАКВО Е АТОПИЧНА КОЖА! МОЛБАТА МИ Е НЕ САМО КЪМ ДОКТОРА . МОЯТ МАЛЧО ПОЛУЧАВА МАЛКИ ПЪПЧИЦИ , КОИТО ПОСЛЕ СЕ СЪЕДИНЯВАТ И СТАВА ЕДНО ЧЕРВЕНО ПЕТНО. ТОВА СТАВА ОКОЛО ЛАСТИКА НА ПАМПЕРСА.ТРЕТИРАМ С 1% Р-Р НА ПИОКТАНИН И ДАКТАКОРТ. ТЕ ИЗЧЕЗВАТ И СЛЕД 3-4 ДНИ СЕ ПОЯВЯВАТ НА ДРУГО МЯСТО.НИЕ ЯДЕМ САМО АМ ТАКА ЧЕ СПОРЕД МЕН НЕ Е АЛЕРГИЯ КЪМ ХРАНА. ТОЙ Е НА 3 М И 14 Д
Значи са от памперса... Не пристягайте силно, изберете добри памперси, лекувайте екземата настойчиво и продължително, а не само ден, два.

"Атопична" е сухата кожа, склонна към екземи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #765 -: Ноември 01, 2007, 18:10:04 pm »
Zdraveite Doktore,

Molia vi, daite savet za dete na 9 meseca, koeto vehce 5-ti den podd`rja temperatura mejdu 37 -38.5
Davam mu Panadol i Eferalgan prez intervali ne po malki ot 4-5 chasa. Efekta e edva zabelejim i mnogo kratkotraen. Opitahme i s`s studeni kompresi - otnovo s`shtoto! Osven tova veche sreshtam stabilna s`protiva pri davaneto na Panadola = izpliuva goliama chast ot nego. A sveshtichkite mislia che mu deistvat dosta razhlabitelno i se opasiavam che niama vreme da se rezorbirat.
Pusnahme izsledvania na kr`vna kartina utaika i dr - utaikata e chista spored lekara ni, hemoglobina e 116 (vse oshte se k`rmim izkliuchitelno, zahranihme se sled 6-ti mes,imame dve zamesteni hranenia: s zelenchukovo piure i kasha). Ostanalite pokazateli sa dobre uj. Deteto se hrani dobre, s po-malki kolichestva i na po-chesti intervali. Tv`rdata hrana zapochna da ia otkazva, no slava bogu k`rma imam!
Pos`vetvaite me molia kakvo da napravim za sm`kvane na temperaturata. Pritesniavam se che ne moje da poeme kachestveno i Panadola i Eferalgana, za da mu podeistvat efikasno.
Smiatate li che e udachno da dadem Hexalgin?
Neobhodimo li e da zapochnem antibiotik? Kak`v shte pos`vetvate vie? Niama nasledstvena obremenenost ot alergii i nashia lekar ni kaza ako do utre ne sm`knem temperaturata da zapochnem priema na Augmentin.
Blagodaria vi predvaritelno!

От модератора: Пиши на кирилица

Трябва да се прегледа основно детето, и да се уточни откъде е температурата. Антипиретиците са само помощни средства. Вземете пред вид:

*уши-отит
*фарингит, бронхит, пневмония.
*уроинфекции
*костни инфекции (остеомиелит).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #766 -: Ноември 01, 2007, 18:22:19 pm »
Докторе, тези безпокойства продължават и следобяд, пак се събуди с писъци на два пъти! Възможно ли е да сънува?!
Някак си не знам дали това въобще е за педиатър или аз съм прекалено параноична...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #767 -: Ноември 01, 2007, 18:23:31 pm »
Какво точно прави?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #768 -: Ноември 01, 2007, 18:24:25 pm »
Описах го на предната страница, помислих че не е важно и за това не отговаряте  :oops:.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #769 -: Ноември 01, 2007, 18:52:53 pm »
Бърди, въпрос.
Мислите ли, че е редно да слагам пресни плодове в кашата? Синът ми не ги харесва особено... мръщи им се.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #770 -: Ноември 01, 2007, 19:40:57 pm »
Описах го на предната страница, помислих че не е важно и за това не отговаряте  :oops:.
Не е болен, със силна хрема?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #771 -: Ноември 01, 2007, 19:41:32 pm »
Бърди, въпрос.
Мислите ли, че е редно да слагам пресни плодове в кашата? Синът ми не ги харесва особено... мръщи им се.
Круша с или без ябълка... за начало.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #772 -: Ноември 01, 2007, 20:08:21 pm »
Не е болен, със силна хрема?
Определено не е болен, днес помърка съвсем леко следобяд, но в момента нищо му няма, нито сополи, нито мъркане.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #773 -: Ноември 01, 2007, 20:21:05 pm »
Не би трябвало да има проблем, тогава...
Погледнете му ушите при възможност...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #774 -: Ноември 01, 2007, 20:29:58 pm »
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #775 -: Ноември 01, 2007, 20:40:53 pm »
Гледайки и четейки с каква лекота в София слагат "макарички" на децата в ушите, направо страх ме "хваща".
Никой не се сеща да внася,прави,препоръчва "Превенар", но виж операции...

Тези ушички в Педиатрията за нищо не ги имат-нито ги преглеждат на всеобщо основание даже... (поне от това, което чета).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #776 -: Ноември 01, 2007, 21:30:51 pm »
Бърди, въпрос.
Мислите ли, че е редно да слагам пресни плодове в кашата? Синът ми не ги харесва особено... мръщи им се.
Круша с или без ябълка... за начало.

да, аз това давам. ябълката определено не я иска, към крушата е по-склонен, но от две седмици му давам, а количеството, което поема е не повече от чаена лъжичка. за това питам дали може да му я слагам в кашата.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #777 -: Ноември 01, 2007, 22:01:53 pm »
Да, разбира се. Може да изберете вкусна каша с ванилия, например, и да слагате там 2-3 с.л. плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #778 -: Ноември 01, 2007, 22:43:30 pm »
Добър вечер, Докторе. Ще съм много благодарна да изкажете мнение. Синът ми е на 3 месеца и 1 седмица. От 10тина дни в акото му има малки точици или къси влаканца кръв. Само на кърма, яде с апетит, весел е, няма признаци на проблем. Акото му е нормален цвят - като горчица. Носих един памперс на детската лекарка и тя каза че толкова малко кръв не е опасно, нормално било при кърмени. Но вече продължава доста време и се притеснявам.
P.S. Не всеки път в акото има.
Предварително благодаря
Лека вечер
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #779 -: Ноември 01, 2007, 23:09:39 pm »
Вероятно колит, предизвикан от храни, които Вие хапвате:

*овесени ядки, всякакъв вид ядки!
*прясно мляко (а не изобщо всичко млечно)
*мед, пчелен.
*напитки на базата на мляко (с какао и т.н.)

Има разбира се и други възможности... това е голяма тема.
Във всички случаи е нужен внимателен подход.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.