0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #440 -: Октомври 23, 2007, 19:15:24 pm »
Здравейте докторе,
наШият педиатър ни предписа таблетки Fluoretten 0,25 mg ( активно веЩество Natriumfluorid) по една на ден zа zъбите. Има ли ефект таzи профилактика?
Другият ми въпрос е до каква въzраст въвеждаме бавно и постепенно новите храни на детето?
И накрая да попитам zа кивито. На каква въzраст мога да го давам сурово и пасирано?
Благодаря ви предварително.
Тук вече не даваме флуор...
Всяка нова храна до 12м възраст би трябвало да се въвежда предпазливо.
Киви- от 9-11 месеца... но разредено и не в големи количества. По-скоро като добавка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #441 -: Октомври 24, 2007, 15:59:03 pm »
Д-р Бърди имам отново въпрос към вас.

Забелязвам, че след нашите стомашночревни перипетии, детето след всяко хранене на каквото и да е готвено ястие (от мен) има повишено газообразуване. Пробвах да готвя и с масло и със зехтин, но положението е същото, особено вечер настава революция в червата му (чуват се). Какво мога да направя? Яде храни които са на Бг пазара, нямам близки и роднини да ме снабдяват с екологично чисти, така наречените БИО храни, точно по тази причина не съм давала и жълтък. Ами страх ме е, да Ви кажа и се виждам в чудо. Чувствително коремче или и аз незнам какво имаме, а имахме такъв хубав период, в който си мислех, че с повечко внимание от моя страна ще се справя с положението.
Дадох обикновена леща, не се хареса кой знае колко добре, но пък се изяжда.
По друг начин стои въпроса със зеленият фасул, царевицата и граха. Ползвам само замразени на фирма Bonduelle и веднъж само свеж роден зелен фасул. Ами кошмарно е просто след това, а с какъв апетит си ги хапва. В тази връзка, реших да приготвям готвените от мен ястия със царевичен грис вместо царевица. Вие какво мислите по въпроса?
Май пак дълго стана  :oops:, но ...
Благодаря за вниманието.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #442 -: Октомври 24, 2007, 16:04:23 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Четох някъде,че бебетата трябва да се водят на
профилактичен преглед при ортопед!Трябвало да се видят тазобедрените
стави!
Аз не съм ги водила!
Вашето мнение какво е?
Можело да има проблеми,които само ортопед можел да ги види! :?
А след годинка било късно да се заведе детето!
Благодаря ви предварително!

« Последна редакция: Октомври 24, 2007, 16:06:07 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #443 -: Октомври 24, 2007, 21:59:07 pm »
Здравейте, д-ре!
Бихте ли да ми казали колко време може да продължи лечението с Дактарин.
По съвет на нашия педиатър мазах езичето след всяко хранене в продължение на седмица, но гъбичките не изчезнаха,а съвсем малко намаляха.
Благодаря ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #444 -: Октомври 25, 2007, 10:02:43 am »
Д-р Бърди имам отново въпрос към вас.

Забелязвам, че след нашите стомашночревни перипетии, детето след всяко хранене на каквото и да е готвено ястие (от мен) има повишено газообразуване. Пробвах да готвя и с масло и със зехтин, но положението е същото, особено вечер настава революция в червата му (чуват се). Какво мога да направя? Яде храни които са на Бг пазара, нямам близки и роднини да ме снабдяват с екологично чисти, така наречените БИО храни, точно по тази причина не съм давала и жълтък. Ами страх ме е, да Ви кажа и се виждам в чудо. Чувствително коремче или и аз незнам какво имаме, а имахме такъв хубав период, в който си мислех, че с повечко внимание от моя страна ще се справя с положението.
Дадох обикновена леща, не се хареса кой знае колко добре, но пък се изяжда.
По друг начин стои въпроса със зеленият фасул, царевицата и граха. Ползвам само замразени на фирма Bonduelle и веднъж само свеж роден зелен фасул. Ами кошмарно е просто след това, а с какъв апетит си ги хапва. В тази връзка, реших да приготвям готвените от мен ястия със царевичен грис вместо царевица. Вие какво мислите по въпроса?
Май пак дълго стана  :oops:, но ...
Благодаря за вниманието.

Когато има тази повишена перисталтика, неспокоен ли е? или?
Къде слагате този "царевичен грис"?  8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #445 -: Октомври 25, 2007, 10:03:24 am »
Здравейте доктор "Birdie"!
Четох някъде,че бебетата трябва да се водят на
профилактичен преглед при ортопед!Трябвало да се видят тазобедрените
стави!
Аз не съм ги водила!
Вашето мнение какво е?
Можело да има проблеми,които само ортопед можел да ги види! :?
А след годинка било късно да се заведе детето!
Благодаря ви предварително!

Тук правим контролно УЗ изследване на около 2 мес възраст...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #446 -: Октомври 25, 2007, 10:04:44 am »
Здравейте, д-ре!
Бихте ли да ми казали колко време може да продължи лечението с Дактарин.
По съвет на нашия педиатър мазах езичето след всяко хранене в продължение на седмица, но гъбичките не изчезнаха,а съвсем малко намаляха.
Благодаря ви.
Нужно е да изтъркате леко езичето за да падне налепа... леко! Ако след 3-4 дена няма ефект, по-добре е да оставите темата. Гъбичките се лекуват за това време, а остатъчния налеп не е проблем.
Може да ползвате Дактарин и седмица, по принцип...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #447 -: Октомври 25, 2007, 12:23:48 pm »
Здравейте докторе,
бяхме на консултация и ви пиша резултатите:
0 мес. - 2400 гр. 47 см.
1 мес. - 3400 гр. 53,5 см.
2 мес. - 4750 гр. 56 см.
3 мес. - 5400 гр. 58 см.
т.е за последния месец сме наддали 650 гр. и сме се издължили с 2 см. Пак не премери главичката, но аз и не настоях, последния път сбъркаха и беше доста неприятно, аз ще я премеря сега и ще сверя със скалата, която ми дадохте като линк в един от предишните постинги.
1.Последното наддаване добре ли е? - имаме предвид, че през втората половина на последния месец започнаха проблмемите с намаляла кърма и една седмица бяхме много нервни /ту гладни, ту преяли от добавка/ Последнaта седмица и половина минахме изцяло на АМ /НАН/, като след като спрях кърменето съм цедила само два дни и то по един път на ден около 100 гр. от двете гърди. Т.е. кърма действително нямаше и прецених да преостановя кърмене.
Добре понасяме АМ, т.е. харесва го, но изпражненията се сгъстиха и по-трудно се изхожда.
Днес сложихме Пентаксим. 2. Лекарката сложи ваксината мускулно, нали така се слага? 3. При каква темп. , ако изобщо вдигне детето, трябва да дам Панадол?
Докторката пак намекна поне за ябълкови сокчета и евентуално захранване съвсем скоро???, но не настоя, направи ми добро впечатление и че не изкоментира иронично намерението ми да захранвам след 5,5 месеца. Но се учуди, че детето понякога изяжда по 160 мл. АМ. Храня я по 5, мах. 6 пъти, като през нощта прави пауза от около 8-9 часа. Не винаги разбира се изяжда толкова, но по-малко от 130 не ни стига. Т.е ядем средно по 140-150 мл. АМ.
4. Много ли яде детето?
Поздрави,
Нина

п.с. още ме е срам за въпроса ми "на лично съобщение" относно температурата, това може би от обща култура трябваше да знам....
« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 13:59:28 pm от Nina »
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #448 -: Октомври 25, 2007, 12:24:25 pm »
Д-р Бърди имам отново въпрос към вас.

Забелязвам, че след нашите стомашночревни перипетии, детето след всяко хранене на каквото и да е готвено ястие (от мен) има повишено газообразуване. Пробвах да готвя и с масло и със зехтин, но положението е същото, особено вечер настава революция в червата му (чуват се). Какво мога да направя? Яде храни които са на Бг пазара, нямам близки и роднини да ме снабдяват с екологично чисти, така наречените БИО храни, точно по тази причина не съм давала и жълтък. Ами страх ме е, да Ви кажа и се виждам в чудо. Чувствително коремче или и аз незнам какво имаме, а имахме такъв хубав период, в който си мислех, че с повечко внимание от моя страна ще се справя с положението.
Дадох обикновена леща, не се хареса кой знае колко добре, но пък се изяжда.
По друг начин стои въпроса със зеленият фасул, царевицата и граха. Ползвам само замразени на фирма Bonduelle и веднъж само свеж роден зелен фасул. Ами кошмарно е просто след това, а с какъв апетит си ги хапва. В тази връзка, реших да приготвям готвените от мен ястия със царевичен грис вместо царевица. Вие какво мислите по въпроса?
Май пак дълго стана  :oops:, но ...
Благодаря за вниманието.

Когато има тази повишена перисталтика, неспокоен ли е? или?
Къде слагате този "царевичен грис"?  8O

Да определено е много неспокоен, върти се, плаче, мрънка, прави странни физиономии. Когато се преспим след 20-40 минути започва, пирсвиване и опъване на краченца и съответно рев.
Успокоявам го, но това продължава вече от твърде много време от края на юли, писала съм Ви и преди за това, изтощително е особено нощем. Когато е буден или перз деня, понякога ръмжи и си удря с двете ръце главата или коремчето. Има и епизоди с писъци и рев без да мога да го успокоя.
Царевичният грис за първи път сложих в зеленчуковото ястие, като сгъстител. Добавих 2-3 с.л. от него, вместо царевица. Защо какво му е на гриса и защо е  8O
« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 12:35:57 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #449 -: Октомври 25, 2007, 12:46:30 pm »
 Докторе, на нас тамън ни мина похъркването на нослето и сълзенето от очетата се върна с пълна сила (а си мислех, че сме го излекували). Секртетът е млечно-жълт като гноен. Какво да правя - нова микробиология, пак капки или...? :( Просто си знам - нашата педиатърка ще изпише някакви си капки на сляпо и ще отложи с втора седмица ваксината, а дали ще има полза от тези капки никой не знае. :(
« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 12:49:34 pm от Lan »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #450 -: Октомври 25, 2007, 13:00:58 pm »
Докторе, вчера поставихме първата доза Превенар. Бебчо е почти на 3 месеца /по-точно е на 3 месеца без 5 дена/. Кога следва да поставим втората доза Превенар?

Благодаря Ви.


Re: Мнения на Birdie
« Отговор #451 -: Октомври 25, 2007, 23:02:28 pm »
Здравейте докторе,
Дано този форум просъществува достатъчно дълго време,защото ние имаме нужда от вас.

Здравейте докторе,
Имам дъщеричка на 3г3м ,която е с грип-кашлица,темпер.и запушен нос.Тук за грип не дават антиб. и по съвет на педиатърката 3 дни се борихме само с температурата.Но подобрение нямаше и докато чакахме да мине този грип стана на бронхит.Изписаха и  "Azithromycin","Albuterol","Prednisolone". 3 дни след започване приема на тези лекарства/6 дни от началото/ дъщеря ми се събуди посред нощ с болки в ухото.Пак ходихме на лекар и видяха,че едното и ухо е възпалено.Дадоха ни капки за уши и още един антибиотик-'Erythromycyn",но с уговорката да почна да давам втория антибиотик само ако има оплаквания.Снощи дъщеря ми се събуди с главоболие. Аз вече тотално се обърках и не мога да разбера какво става.Искам да ви попитам няколко неща:
-как ухото се зачерви и я заболя по средата на приема на първия антиб.; не би ли трябвало тои да действа и на тази инфекция?
- днес е последния прием на "Azithromycin"-a ,тя си остава с възпалено ухо,но странно не се е оплаквала да я боли повече,снощи с главоболие,/а за довечера незнам какво ще  е/,има кашлица все още и секрети в носа.
-Това главоболие снощи ме притесни,може ли да даде отражение в главата цялата тази инфекция?
- И какво да правя с новия антиб.,да почна ли да го давам,при положение ,че не се оплаква от болки в ушите?
-кашлицата сама ли ще отзвучи; имам още малко сироп ,а после? А хремата/ не е много и не и тече носа,но усещам,че навътре има секрети,защото не диша леко/

Благодаря Ви за търпението,че ме изчетохте,Вашето мнение наистина е важно за мен.
   Информирай модератор 
_____________________________________
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #452 -: Октомври 25, 2007, 23:06:30 pm »
Това последното'информирай модератор'незнам какво прави там:),но не се числи към моя пост:)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #453 -: Октомври 25, 2007, 23:09:04 pm »
Здравейте докторе,
бяхме на консултация и ви пиша резултатите:
0 мес. - 2400 гр. 47 см.
1 мес. - 3400 гр. 53,5 см.
2 мес. - 4750 гр. 56 см.
3 мес. - 5400 гр. 58 см.
т.е за последния месец сме наддали 650 гр. и сме се издължили с 2 см. Пак не премери главичката, но аз и не настоях, последния път сбъркаха и беше доста неприятно, аз ще я премеря сега и ще сверя със скалата, която ми дадохте като линк в един от предишните постинги.
1.Последното наддаване добре ли е? - имаме предвид, че през втората половина на последния месец започнаха проблмемите с намаляла кърма и една седмица бяхме много нервни /ту гладни, ту преяли от добавка/ Последната седмица и половина минахме изцяло на АМ /НАН/, като след като спрях кърменето съм цедила само два дни и то по един път на ден около 100 гр. от двете гърди. Т.е. кърма действително нямаше и прецених да преостановя кърмене.
Добре понасяме АМ, т.е. харесва го, но изпражненията се сгъстиха и по-трудно се изхожда.
Днес сложихме Пентаксим. 2. Лекарката сложи ваксината мускулно, нали така се слага? 3. При каква темп. , ако изобщо вдигне детето, трябва да дам Панадол?
Докторката пак намекна поне за ябълкови сокчета и евентуално захранване съвсем скоро???, но не настоя, направи ми добро впечатление и че не изкоментира иронично намерението ми да захранвам след 5,5 месеца. Но се учуди, че детето понякога изяжда по 160 мл. АМ. Храня я по 5, мах. 6 пъти, като през нощта прави пауза от около 8-9 часа. Не винаги разбира се изяжда толкова, но по-малко от 130 не ни стига. Т.е ядем средно по 140-150 мл. АМ.
4. Много ли яде детето?
Поздрави,
Нина

п.с. още ме е срам за въпроса ми "на лично съобщение" относно температурата, това може би от обща култура трябваше да знам....

1.Добро е наддаването. Добро...нормално е изпражненията да са по-гъсти. Не е запек-не се притеснявайте!
2.Да, мускулно, правилно.
3.Зависи от колко и нагоре детето е неспокойно...

Схемата Ви е добра. Не будете засега детето в паузата от 8-9 часа... оставете го да спи спокойно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #454 -: Октомври 25, 2007, 23:14:34 pm »
@Перденце

Това с повишената перисталтика непосредствено след хранене е често. Вид "дъмпинг" синдром е... не е свързано с вида на храната. Отзвучава с времето. Важното е да не продължава с часове...

Моля да не ползваме тези царевични каши за "сгъстяване"...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #455 -: Октомври 25, 2007, 23:16:43 pm »
Докторе, на нас тамън ни мина похъркването на нослето и сълзенето от очетата се върна с пълна сила (а си мислех, че сме го излекували). Секртетът е млечно-жълт като гноен. Какво да правя - нова микробиология, пак капки или...? :( Просто си знам - нашата педиатърка ще изпише някакви си капки на сляпо и ще отложи с втора седмица ваксината, а дали ще има полза от тези капки никой не знае. :(
Това вероятно е непроходимост на каналчетата...
Вземете стерилни марлички и физ. разтвор и забърсвайте с тях.За ден-два. Ще видим после. Мийте ръцете на детето и лицето внимателно.
Не отлагайте ваксината заради това...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #456 -: Октомври 25, 2007, 23:19:29 pm »
Докторе, вчера поставихме първата доза Превенар. Бебчо е почти на 3 месеца /по-точно е на 3 месеца без 5 дена/. Кога следва да поставим втората доза Превенар?

Благодаря Ви.
2 доза->> 5 месеца без 5 дена
3 доза->> 7 месеца без 5 дена
4 доза->> 12-15 месечна възраст
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #457 -: Октомври 25, 2007, 23:19:57 pm »
Благодарим докторе!
Лека нощ!

"Човек цени знаещите учители, но е благодарен на онези, които са докоснали човешкото у него. Образованието е безкрайно ценна суровина, но топлината е онзи жизнено важен елемент, от който безусловно се нуждае както растението, така и ДЕТСКАТА ДУША....."
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #458 -: Октомври 25, 2007, 23:24:35 pm »
Здравейте докторе,
Дано този форум просъществува достатъчно дълго време,защото ние имаме нужда от вас.

Здравейте докторе,
Имам дъщеричка на 3г3м ,която е с грип-кашлица,темпер.и запушен нос.Тук за грип не дават антиб. и по съвет на педиатърката 3 дни се борихме само с температурата.Но подобрение нямаше и докато чакахме да мине този грип стана на бронхит.Изписаха и  "Azithromycin","Albuterol","Prednisolone". 3 дни след започване приема на тези лекарства/6 дни от началото/ дъщеря ми се събуди посред нощ с болки в ухото.Пак ходихме на лекар и видяха,че едното и ухо е възпалено.Дадоха ни капки за уши и още един антибиотик-'Erythromycyn",но с уговорката да почна да давам втория антибиотик само ако има оплаквания.Снощи дъщеря ми се събуди с главоболие. Аз вече тотално се обърках и не мога да разбера какво става.Искам да ви попитам няколко неща:
-как ухото се зачерви и я заболя по средата на приема на първия антиб.; не би ли трябвало тои да действа и на тази инфекция?
- днес е последния прием на "Azithromycin"-a ,тя си остава с възпалено ухо,но странно не се е оплаквала да я боли повече,снощи с главоболие,/а за довечера незнам какво ще  е/,има кашлица все още и секрети в носа.
-Това главоболие снощи ме притесни,може ли да даде отражение в главата цялата тази инфекция?
- И какво да правя с новия антиб.,да почна ли да го давам,при положение ,че не се оплаква от болки в ушите?
-кашлицата сама ли ще отзвучи; имам още малко сироп ,а после? А хремата/ не е много и не и тече носа,но усещам,че навътре има секрети,защото не диша леко/

Благодаря Ви за търпението,че ме изчетохте,Вашето мнение наистина е важно за мен.
Изначално погледнаха ли ушичките на детето?
Моето мнение е ако има отит, да се насочите към Аугментин или Лорбеф... или Амоксицилин.
Не боли, защото вероятно се е събрала течност в средното ухо (в начален стадий) и/или се е перфорилало тъпанчето.

Неудачен избор на АБ бих казал... от опит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #459 -: Октомври 26, 2007, 00:13:32 am »
когато отидохме за първи път на преглед,погледнаха ушите,това същото беше леко розово и лекарката реши,че с тоз АБ ще се оправи.На втория преглед беше вече червено.Ако има течност,не би ли трябвало да изтича?
Живеем във Флорида,а тук АБ няма свободно в аптеката.Тя е алергична към пеницилин,затова ми изписаха Еритромицин.Какво ще ме посъветвате;да го давам ли? И понеже тя до днес пи Зитромакс,а той оставал в организма да излъчва още 5 дни,затова ми каза при оплаквания да го дам. Но ако няма оплаквания от ухо,а вътре продължи да работи? много съм объркана,моля Ви,дайте конкретно мнение.