0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #920 -: Февруари 17, 2008, 09:49:09 am »
............
Аз по-скоро се притесних от факта, че понякога тестовете отчитат положителен резултат, но въпреки това няма О. Или се лъжа?
Да точно така е  :D
За графиките ти:
05/10/2007 - липсват стойности от ФФ и немога да преценя какво е положението
01/11/2007 - графиката е хубава- имало  е О, на 17/18 ден от МЦ
ЛФ 13 дни, БТ е добра - правиш разлика 0,4, може и малко повечко, но е добре.
02/12/2007 - не съм сигурна дали е имало О.- прилича ми на повреден терм-р.
Ако е имало О. то тя трябвада е била на 15 ден от МЦ, 12 дни ЛФ, малко е, БТ през ЛФ е ниска /т.е може и да не е имало О./- когато се повреди терм-ра точно така се получава, отчита до една определена стойност  и повече от това не може да отчете.
29/12/2007 - горе-долу е добре.
Според мен О е била на 14/15 ден. ЛФ 12 дни, малко е късичка

Според мен трябва да направиш ФМ за да се установи дали всичко е наред с О.- дали я има ,колко точно е ЛФ и какви са нивата на прогестерона.

По графика при теб неможе да се каже че всеки МЦ има О., а дори и когато графиката показва че е имало О., не съм 100% сигурна дали е така

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #921 -: Февруари 17, 2008, 13:24:04 pm »
....По графика при теб неможе да се каже че всеки МЦ има О., а дори и когато графиката показва че е имало О., не съм 100% сигурна дали е така

Много ти благодаря Денис:)
За съжаление трябва да изчакам, докато ми дойде часа за доктор, а той е края на Април. Но тогава при всички положения ще искам хормони, ФМ, прогестерон и т.н., каквото е нужно.
За термометъра може и да си права, бях с дигитален до този цикъл. Този меря вече с аналогов, може би и затова достигам изобщо 37 градуса.
Исма да те питам, защо ЛФ 12 дена да е къса? Доколкото знам ако 10 и по-къса може4 да се каже, че има къса ЛФ. Разбира се има и жени с по-дълга от 14 дена, но където и да съм чела, пише от 12 до 14 дена е нормална:( Само това ми липсва сега и къса ЛФ:(
Оффф...ще се побъркам вече...никога не съм имала толкова голямо желание да ида на лекар, а сега искам, но не може...ама, че ирония.
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #922 -: Февруари 17, 2008, 17:04:59 pm »
Благодаря ти Денис даде ми полезна информация. Ще продължавам да меря БТ


*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #923 -: Февруари 17, 2008, 20:48:24 pm »
Мила Денис, :D
Ще се постарая преди новия Мц този дами е поседнитя въпрос  :?
Тази вечер тайничко си смятах по календарчето горе долу каква е средната пордължителност на МЦ за миналата 2007-ма
Някъде в този форум го бяхме смятали с теб и за 2006-та. Събрах продължителността в дни на всеки отделен Мц от януари до декември 2007-ма, и делено на 12 се получи 28,3 дена. какво ще кажеш за тази резултат , а като цяло положение е добре в началото на тази година пък ще видим  :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #924 -: Февруари 17, 2008, 22:41:54 pm »
Denis здравей!!
Имам една молба към теб!Би ли могла да ми кажеш нещо повече за изследванията на прогестерона??Вчера пак се появи обичайното "Зацапване",но този път имам и болки ниско  в корема(друг път не е било така)!Искам да те попитам дали сега мога да си ги направя тези изследвания и как точно се правят те?
Благодаря предварително!
Чудене за графики?!!?
« Отговор #925 -: Февруари 17, 2008, 23:34:26 pm »
Здравейте!

За пръв път пиша - виждам едва днес, че тук има хора, които разбират от графики - това което е винаги голяма загадка за мен!  :D

Може ли по този повод да погледнете и моите
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=66016
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=66125
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

тези са ми последните 3 по ред на номерата. Последната още се гради. Базална температура меря с нормален термометър всяка сутрин.

Историята е следната - имам 1 дете, искам да имам второ. Цикъла ми нещо не е в ред. От около половин година вече имам зацапвания, които сякаш стават след овулацията като мине. ХОдих преди нова година на преглед - установи се функционална киста - 3см. Мисля че я имам от миналото лято, защото тогава пак ми беше установен неспукан фоликул при друг преглед /освен ако не се е спуквала и появявала наново/. Първия път пих дуфастон 2 месеца от 10ти ден. Но после не се проверих какво е станало.

Втория път ми предписаха утрогестан 3 месеца от 19ти ден на цикъла. Чудя се как определят тази дата, при положение, че при мен всеки цикъл е непредвидимо различен. Обикновено циклите ми бяха по около 30 дни - 32. Последните два са много дълги - 40 дни - точно тези два цикъла приемам утрогестан по 5 дни по 1 таблетка сутрин и вечер.

Но не го приемам на 19ти ден от цикъла, а след предполагаемата от мен овулация - която е доста по късно.
/ако изобщо я има/ трудно ми е да преценя.

От 16.02 започнах да приемам  утрогестана.
От вчера имам тежест ниско в корема, и отново тези отвратителни зацапвания. Мисля че почнаха веднага след овулацията .Не мога да преценя кога точно е била тази овулация - може ли някой да помогне?

Днес имах едно зацапване, с червеникав цвят /обикновено са тъмно кафяви и слузести/. И малко се притесних.

По време на предполагаемата овулация пък имах точно розов цвят зацапване. Еднократно. И при секс пак имаше.

Имам много въпроси:

1/какво става когато се пукне функционална киста - как се усеща? има ли течение - зацапване нещо? болки?

2/ Пука ли се киста с утрогестан 5 дни прием, и нали след овулация трябва да го взимам?

3/ ако не се спука при тези 3 месеца терапия с утрогестан, какво се прави ??

4/ възможно ли е да има овулация при наличие на такава киста и да се забременее? Пречи ли кистата?

5/ утрогестана ми е изписан /както и дуфастона преди това/ без да ми е изследван прогестерон  -ей така по предположение че от това са ми зацапванията - правилно ли е това?

6/ на какво се дължат тези ми така дълги цикли напоследък - от по над 40 дни?
на кистата ли? или на утрогестана? Тя овулацията евентуално е чак на 30ти ден?!?

Ако някой ми отговори на всичките тези терзания, ще съм безкрайно благодарна!  :) :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #926 -: Февруари 18, 2008, 08:51:57 am »
Мила Денис, :D
................
Да добре е така, но ми кажи колко е най-дългият и колко най-късият МЦ? /просто съм любопитна, не че има нещо обезпокоително/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #927 -: Февруари 18, 2008, 08:57:25 am »
Denis .............
Не можеш сега да си пуснеш прогестерон, защото той се прави след доказана О. О се доказва когато се следи с УЗ -пукне ли се фоликула - имало е О.
В домашни условия О може да се докаже с тестове+ редовно измерване на Бт / но тогава не е сигурно дали 100% е имало О., то и с УЗ не 100%, но  е поне 98-99%/
Прогестерона се изследва на 7 ден след доказана О. - тогава е неговият пик/най-висока стойност/
От графиката ти сега аз дори не съм сигурна дали изобщо е имало О.
Съжалявам


ПП. Зацапването може да е и от киста.
Добре е да те види лекар на УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Чудене за графики?!!?
« Отговор #928 -: Февруари 18, 2008, 09:07:47 am »
Здравейте!

За пръв път .......................
Графиките ти не се отварят
Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
Не сте сложили потребителско име във формата!
обратно
1/какво става когато се пукне функционална киста - как се усеща? има ли течение - зацапване нещо? болки?- доста индивидуално е , може да има кървене, болки и т.н ,но може и нищо да не усетиш

2/ Пука ли се киста с утрогестан 5 дни прием, и нали след овулация трябва да го взимам?  - по скоро търпи обратно развитие.
Дали трябва да го вземаш - това лекар преценява :D

3/ ако не се спука при тези 3 месеца терапия с утрогестан, какво се прави ??  - зависи от големината на кистата, ако е голяма се оперира...но в момента говорим доста хипотетично, защото не знаем нито каква е кистата, нито колко е голяма и т.н

4/ възможно ли е да има овулация при наличие на такава киста и да се забременее? Пречи ли кистата? - има случаи в които може да се забременее с киста, но в повечето - не. Кистата променя нивата на хормоните и често няма О. докато има киста

5/ утрогестана ми е изписан /както и дуфастона преди това/ без да ми е изследван прогестерон  -ей така по предположение че от това са ми зацапванията - правилно ли е това? - не е правилно /но все пак аз не съм лекар и немога да преценя обективно/

6/ на какво се дължат тези ми така дълги цикли напоследък - от по над 40 дни?
на кистата ли? или на утрогестана? Тя овулацията евентуално е чак на 30ти ден?!? - ако винаги си била с дълги МЦ, тогава е нормално.
Ако са се удължили, явно има проблем с О. На какво се дължи удължаването на МЦ, лекар трябва да прецени. Има причина и тя трябва да се открие. Кистата обикновенно е изява на проблема, а не че тя е причината, тя е по-скоро симптома.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #929 -: Февруари 18, 2008, 09:59:10 am »
Благодаря много за бързия отговор!!!

Кистата мисля че писах е 30-35мм

Толкова беше преди 1 месец.

Не зная защо не се показват графиките - къде ли трябва да сложа потребителското си име?!?

А на лентичката долу като се кликне не излиза ли поне последната графика?

Днес неочаквано ми падна температурата на 36.6 - това означава сигурно че не е имало овулация. Или мн. мн. къса ЛФ?

И още можете ли да препоръчате в София добър лекар, който да обърне внимание и на графиките и базалната температура, и на всички фактори, и да ме лекува както трябва, защото при който отида, много между другото назначават лечение без много да се интересуват от предисторията... и досега не съм намерила свестен лекар...

Благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #930 -: Февруари 18, 2008, 11:35:00 am »
регистрирах се във форума, не знаех че трябвало отделно. Надявам се сега няма да има проблем с графиките  :D

Току що видях в друга тема че с живачен термометър се мери 10мин
а аз меря 5... може би и това дава някакви отклонения - но всеки път толкова си меря -хм...  :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #931 -: Февруари 18, 2008, 12:29:20 pm »
регистрирах се във форума, не знаех че трябвало отделно. Надявам се сега няма да има проблем с графиките  :D

Току що видях в друга тема че с живачен термометър се мери 10мин
а аз меря 5... може би и това дава някакви отклонения - но всеки път толкова си меря -хм...  :?
Имаш само 2 графики с БТ - и при двете според мен не е имало О.
За лекар в София - д-р Владимиров и д-р Стаменов /много са добри/
Не отлагай и отиди на преглед при един от двамата или който си избереш но за предпочитане е да е от клиника по стерилитет.

Ще чакам да споделиш как е минало.
Успех! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #932 -: Февруари 18, 2008, 12:41:06 pm »
Много .........
Извинявай, пропуснала съм го..........

За ЛФ, по принцип трябва да е 11 до 16 дни, но е по добре да е около 14 дни, а 16 си е по-изключение и по-рядко се среща.
14 дни - защото това е нормалното време на живот на ЖТ - за 7 дни се отразува и за 7 търпи обратно развитие /затова и пика на Прогестерона е на 7 ден, след това намалява.




Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #933 -: Февруари 18, 2008, 13:13:15 pm »

[/quote]
Имаш само 2 графики с БТ - и при двете според мен не е имало О.
За лекар в София - д-р Владимиров и д-р Стаменов /много са добри/
Не отлагай и отиди на преглед при един от двамата или който си избереш но за предпочитане е да е от клиника по стерилитет.

Ще чакам да споделиш как е минало.
Успех! :D
[/quote]

Много ти благодаря за отговорите!

А докторите от клиники по стерилитет не се ли занимават с инвитро и инсеминации? Ще обърнат ли внимание на една киста?

Да имам 2 графики с БТ, първия цикъл не съм мерила Т.
А защо нямам ову според теб - на първата графика имам уж някаква двуфазна температура. Какви са показателите в графиката, които показват че е имало овулация?
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #934 -: Февруари 18, 2008, 14:54:01 pm »
Благодаря ти Денис, за отговора.

Днес БТ ми падна много (никога до сега не е падала толкова преди М.)
Много се притесних ,4е наистина имам сега и хормонални проблеми(нисък прогестерон)
и ве4е изгубих всякакви надежди за този месец,4е е станало :( :(

*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #935 -: Февруари 18, 2008, 15:55:55 pm »
Да добре е така, но ми кажи колко е най-дългият и колко най-късият МЦ? /просто съм любопитна, не че има нещо обезпокоително/ :D
[/quote]

А да ето ще забравя- ами най-къс бяха 2 МЦ- 20 март-19 дена и 8 април- пак 19 дена, а за най-дълъг 70 дена-1 септември,когато беше и положителният тест за бременност , и ми дойде на 10/11.
Това за 2007-ма, а искам да те попитам горе долу колкс дена ЛФ стана-12-13 дена според мен защото днес когато бях до 00 на обяд забелязах нещо като кафеникаво течение, за сега по превръзката нямам нищо. Аз бройт 12 дена пък я брой ти  с мен.
Тъкмо 7 ден без оргаметрил  :wink:
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #936 -: Февруари 18, 2008, 17:52:18 pm »
Мила Denis,отново благодаря за бързия отговор!Благодаря за твоите съвети и мнения(дано не те отегчавам с въпросите си :oops:).Би ли могла да ми помогнеш и с избора на специалист,защото аз до сега все на едни "специалисти" попадам...
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА!!! :balk_81:
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #937 -: Февруари 18, 2008, 19:28:53 pm »
Извинявай, пропуснала съм го..........

За ЛФ, по принцип трябва да е 11 до 16 дни, но е по добре да е около 14 дни, а 16 си е по-изключение и по-рядко се среща.
Няма защо да се извиняваш, не съм единствената дето ти виси на главата:)
Е при мен по принцип си е 13, 12 е само един цикъл. Предполагам, че не е много голям проблем? Е, разбира се ако изобщо имам О.
Много ти благодаря Денис:) Сега остава да изчакам и да видя колко ще е този месец...и другия, а и по-другия, че часа ми за доктор е след две М (броено без тази дето ще дойде сега).
Хайде няма да те тормозя повече.
Много ти благодаря:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #938 -: Февруари 19, 2008, 09:09:04 am »
Много .................
Да, занимават се с инвитро, но преди това опитват да помогнат по естествен път.
Ще ти обърнат внимание - за това не се притеснявай  :D

Миличка не мога да ти кажа защо нямаш О.- причините са най-различни.
Това ще се разбере след преглед и изледвания.
Каквото и да ти кажа ще е само предположение и може да съм много далеч от истината...а и не е редно да гадаем. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #939 -: Февруари 19, 2008, 09:11:48 am »
Благодаря ...............
Съжалявам мила, явно има някакъв проблем. Трябва ти лекар
И не се отчайвай, а действай - отиваш на лекар и заедно търсите причината и се лекуваш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум