0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #840 -: Февруари 06, 2008, 11:21:59 am »
Здравей отново, :D
Трябваше да изчакам няколко дена преди да те карам рак да ми гледаш графиката ,но мисе налага пак да питам  :?
Днес съм мерила БТ в 6 сутринта, а нев 7 и 30, по изключение,но пак е 36 и 85-така е 6 дена. В предните 2 МЦ-става дума за 10/11 и 16/12 не съм имала такова задържане на една и съща БТ толкова дни, 2 ден оргаметрил. Може и да е от него. Графиката ми вече е права линия , 6 дена, дано не е проблем с  :bbt:
Ти си Денис  :ask:
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #841 -: Февруари 06, 2008, 13:00:02 pm »
Мила Денис, би ли погледнала графиката ми?!  :oops: От този месец меря анално с живачен термометър и графиката ми изглежда много странна и не мога да определя до тук добре ли е...Успоредно с това мерех и ректално с дигитален термометър и там температурите са нагоре-надолу.... В смисъл затова ли каза, че е по-добре анално, защото няма такива колебания и отклонения и е по точно ?! Тези дни почвам с тестовете за О.  :) , ама не издържах да си задам въпросите към теб малко по-рано  :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #842 -: Февруари 06, 2008, 21:24:02 pm »
Здравей Денис,

аз само да се похваля, че този месец се повтарям точно като миналия...положителни резултати от тест за О на 12 и 13 ден...само дето адски ме боли корем ниско...като сядам сякаш сядам на ножове.Откакто сме се хванали сериозно да правим бебе...съм като часовник дори с О.
Имам един въпрос, предполагам, че няма да те затрудня. Възможно ли е теста да покаже +, а да няма О при условие, че вчера дори не спазих времето в което да не ходя до тоалетна и направих теста след 2 часа стискане само? Вярно, че вода не бях пила повече от 4 часа. И разбира се да няма О, при условие, че втори ден пак е положителен теста. Да уточня: на 12 ден тестова по-наситена от контролна на 13 ден еднакво наситени.
Мерси предварително:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #843 -: Февруари 07, 2008, 08:58:29 am »
Здравейте.......................
Няма смисъл да започваш с тестовете от 1 ден на МЦ, започни поне от 5-6 ден.
В началото на МЦ фоликулите започват да нарастват и за да има О. фоликула трябва да стане 18мм /тогава яйцеклетката е годна за оплождане/
На УЗ може да отидеш също на 5-6 ден от МЦ, след М, първите 1-2 чисти дни.
За всичко друго трябва да се консултираш с лекар.
Намери един добър специалист по стерилетит, направете всички необходими изследвания за да се види какво е положението.
Посъветвай се  с гинеколог-ендокринолог, за да се открие причината да проблема с О.
Пиши за всичко ново, успех миличка. :D
Дано бързо да намериш своя лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #844 -: Февруари 07, 2008, 09:01:24 am »
Здравей  .........
Може причината да е в терм-ра, провери го.
От Оргаметрила Бт трябва малко да се повиши

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #845 -: Февруари 07, 2008, 09:05:45 am »
Мила Денис............
До тук графиката ти е супер.
О. наближава.
Оралното измерване дава отклонение, а ние трябва да сме доста точни, защото се работи в малък Т.диапазон.
Понякога 0,1 градус е от голямо значение.
Напр. ако имаш разлика в БТ 0,3 не е сигурно дали е имало О., но ако разликата е вече 0,4 - по-спокойни сме.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #846 -: Февруари 07, 2008, 09:10:31 am »
Здравей Денис,

..................
Пика на ЛХ е на 12 късно вечерта или на 13 рано сутринта - от там си смяташ 12-48 часа и в този интервал трябвада е О.
Ако теста е (+), може и да няма О., но ние проследявайки Бт доказваме О.
Ако Бт се задържи над 37,0/за теб/ - имало е О.
Бт трябва да се покачи до 5 дни след О. Има време - не се притеснявай.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #847 -: Февруари 07, 2008, 15:41:35 pm »
Направила съм корекции в БТ с 1-те 2 дена ргаметрил, и така може бие  по добре. Причината по скоро е в мойто недовиждане ,но се надявам сега всичко да е наред. Може ли да се каже горе долу минала ли е О. или те първа предстой. Странна графика, но може би защото все пак съм с 1 ПК яйчник.
Ти си Денис  :lol:
« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 16:42:32 pm от fanta_23 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #848 -: Февруари 07, 2008, 16:32:06 pm »
Нпавралила ................
О според мен може да е била на 20 ден от МЦ. Но да знаеш че не съм сигурна, това е само предположение. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #849 -: Февруари 07, 2008, 16:44:45 pm »
Може би е по добре още няколко дена да меря БТ и тогава пак да кажем кога може би е била О. Може би е рано сега.Тогава може би ще си по сигурна Денис, а според мен е на 21-ви ден ,заради болките нико долу в дясно...  :?
Ако исакш да изчакаме малко с тълкуването кога е О.  :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #850 -: Февруари 07, 2008, 16:52:02 pm »
Може би е по добре още няколко дена да меря БТ и тогава пак да кажем кога може би е била О. Може би е рано сега.Тогава може би ще си по сигурна Денис, а според мен е на 21-ви ден ,заради болките нико долу в дясно...  :?
Ако исакш да изчакаме малко с тълкуването кога е О.  :D
Да, може и на 21 ден да е била- при теб Бт няма да е много показателна - аз я разглеждам все едно МЦ е нормален, а той не е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #851 -: Февруари 07, 2008, 17:06:32 pm »
...Ако Бт се задържи над 37,0/за теб/ - имало е О.
Мерси за отговора Денис:)
Проблема при мен е, че БТ никога не се е вдигала до 37 за да се задържи така...или пък сега ще видим с този термометър...
А ти как мислиш, болките в корема не са ли достатъчно доказателство, че има О. Имам предвид, че съм имала и цикли (не често), когато не съм имала никакви болки по времето на предполагаемата О. Още повече, че при мен и гърдите са голям проблем, започват да болят в деня с положителен тест. В момента ме болят страшно много...
Оффф...само те тормозя и теб. Хайде ще изчакаме и ще видим:)
Мерси за всичко, което правиш за нас :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #852 -: Февруари 07, 2008, 20:07:32 pm »
Ох мили момичета аз малко съм си зарязала графиката , ама малко не съм в кондиция след като ми доиде гадната лелка, и съм си казала че този месец няма да правя нищо да пробваме така без тестове , без мерене  - пък да видим какво ще стане
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #853 -: Февруари 07, 2008, 21:15:22 pm »
Денис здравей отново, 4удя се дали може да се разбере кога ми е била О. по БТ графиката ,тъй като от тестовете неможах със сигурност да разбера( не направих последния тест,защото нямах пове4е)

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #854 -: Февруари 08, 2008, 07:10:47 am »
Мерси .............
Ако Бт се задържи по-ниска /от 37,0 за теб/ пак може да е имало О., но ние няма да сме сигурни в това и трябва лекар да те види.
Колкото до болките те не са показател за това дали ще има или няма О.- има ги и при О. и когато няма такава.
За гърдите е същото - може да има дискомфорт при МЦ с О. и при МЦ без О.
За гърдите - консултирай се с лекар, може да ти изпишат нещо за да намалят тези болки.

ПП. О е била или вчера или най-късно днес.
Дано да стане  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #855 -: Февруари 08, 2008, 07:12:27 am »
Ох ..................
Няма проблем , както си решиш  :D
Хайде, :D дано пък да стане

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #856 -: Февруари 08, 2008, 07:15:24 am »
Денис здравей ..............
Ти добре си я означила - на 24-25 ден, според мен на 25 ден от МЦ.
Ако се задържи така висока БТ - всичко е наред , имало е О.
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #857 -: Февруари 08, 2008, 09:15:09 am »
За гърдите - консултирай се с лекар, може да ти изпишат нещо за да намалят тези болки.
...ПП. О е била или вчера или най-късно днес.
Дано да стане  :D
Здравей Денис и мерси:)
Оффф, тези болки си ги имам откак се помня...свикнала съм. А и мразя всякакви химии, хапчета, медицински кремове...:)
Колкото до О, явно е била вчера, днес шийката е ниско, затворена и не толкова мека, но не и твърда както преди О. БТ днес е 36, 8...което за мен си е добре мисля:)
Мерси още веднъж и лек ден:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #858 -: Февруари 09, 2008, 08:17:19 am »
.............. БТ днес е 36, 8...което за мен си е добре мисля:)..........
Да, добре е БТ  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #859 -: Февруари 09, 2008, 12:32:48 pm »
Незнам тук ли трябваше да пиша,но ми стана любопитно като ми казваш Денис че моят МЦ не е от най-нормалните  :D
Ами можеш ли поне да ми изясниш какво ще значи не нормален МЦ, а иначе как ти се вижда мойта грифика-означила съм О. на 21 ден  :D
послепис-Извини ме за въпроса  :oops: