0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #700 -: Януари 21, 2008, 07:22:56 am »
Благодаря ...................
Може да е инцидент, т.е причината да е от нещо друго/стрес, не си спала добре, вдигнала си Т от нещо друго и т.н./
Най-разумно е да се изчака :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #701 -: Януари 21, 2008, 07:27:05 am »
Денис,.........
Според мен О е била на 18/19 ден от МЦ.
До тук /21.01/ ЛФ е 13 дни. Струва ми се рано за тест, но нищо не ти пречи да го напратиш /знай само че още е рано за него :D/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #702 -: Януари 21, 2008, 08:49:28 am »
Може да е инцидент, т.е причината да е от нещо друго/стрес, не си спала добре, вдигнала си Т от нещо друго и т.н./
Най-разумно е да се изчака :D
Мда, инцидент е било:) Както и да е. А за днес се учудвам, че не е висока. Не можах да спя, ставах до тоалетната, гърдите ми ще се пръснат, болят ужасно, кръста и гърба също ме болят. Боже като разглобена съм, остарявам:)
Много ти благодаря Денис и лек ден:)
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #703 -: Януари 21, 2008, 09:37:22 am »
Здравей Денис  :D
Ще те послушам и почвам да меря БТ в избран ранен час от 6 до 8 сутринта. Днес я мерих в 6 и вядх че в сравнение с тази мерена 3 часа по късно е висока. тогава в 9 беше 37 и 2 така че си мисля че тази 36 и 75 си е реалната БТ. Ти какво ще кажеш ,дано да си съгласна с мен...  :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #704 -: Януари 21, 2008, 15:56:54 pm »
Здравей Денис  :D
................
Да, съгласна съм с теб  :D, реална е...но много ми се иска вече нещата да се оправят и причината да е това.
А иначе за измерването си избери 1 астрономичен час/цял/- например от 6:40 до 7:40 и ако мериш само в него няма проблем - изпълнила си едно от изискванията.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #705 -: Януари 21, 2008, 19:29:13 pm »
Денис,аз като си лягам в 04.00 в колко трябва да я меря тази БТ,по принцип я меря всеки ден по едно и също време в 10.45.Ще може ли да ми погледнеш графиката за предния цикъл и да си кажеш мнението.
Благодаря предварително  :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #706 -: Януари 22, 2008, 07:50:03 am »
Денис..............
24/12/2007 - графиката ти е долу-горе добре. Има нещо ,което не мога да разбера и то е, че Разликата в БТ ФФ-ЛФ е добра, но Лф е малко къса /10-11 дни/.
Моят съвет е да се проследи О с УЗ, да се направят хормонални изследвания, защото имайки предвид, че не мериш спазвайки изискванията, не може да сме сигурни дали всичко е наред с О.
След като се установи че няма проблем с О, дори и да се получават някои нередности в графика, ще сме /в известна степен/ сигурни че е от неправилно прилагане на Метода на БТ.
Биологичният ритъм /лягаш си в 4:00 часа/ при теб е нарушен и това може да се отразява и на БТ.
Кога да мериш? Според мен е добре в 10:45, все пак трябва и да спиш спокойно, а не за си под напрежение че след 3-4 часа трябва да се събудиш за да мериш БТ.
Мери си така, но ще го имаме в предвид.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #707 -: Януари 22, 2008, 08:37:28 am »
Здравей Денис:)
Оффф, тази моя БТ ще ме убие:) Когато спя добре и всичко ми е наред е висока, а когато нещо не е наред и пада.
Сигурно ще ми дойде обаче, снощи имах доста отчетливи ПМС, днес гърдите не ме болят, но са си уголемени доста:) Ама пък като гледам БТ не е тръгнала да пада, то има време де.
Няма смисъл да питам как ми е графиката нали, ще си проличи след два дена (гор-долу на 25.01 стават 13 дена ЛФ).
Можеш ли да ми кажеш, на какво се дължи колебанието на БТ във втора фаза. Не за моя случай, а по принцип.
Мерси и лек ден ти желая:)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #708 -: Януари 22, 2008, 09:40:31 am »
Здравейте отново всички.Бихте ли погледнали отново графиката ми как върви.Благодаря предварително и отново :thankyousign:Не знам за вас,но аз вече съвсем психясах с тези  :bbt:,а мъжът ми взе да изпитва ревност към термометъра :balk_70: :balk_62:
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #709 -: Януари 22, 2008, 10:30:11 am »
Денис, би ли погледнала и моята графика  :oops: , да кажеш  как е до момента ? Меря орално , с дигитален термометър.
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 10:39:31 am от lizi »
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #710 -: Януари 22, 2008, 10:50:19 am »
Денис, може ............
Според мен графиката ти до тук е добре.
Видях че си мерила следобяд БТ?! БТ се мери само сутрин, след сън, по едно и също време.
Може и да е имало О. - на 17/18 ден от МЦ, но за да е вярно това/че е имало О./ Бт трябва да се задържи висока и да не пада - за теб около 37,0
Добре е да правиш тестове за О.
С тях и БТ - О се засича по-точно.
Успех от мен и дано скоро да се похвалиш с добра новина  :D
Благодаря ти, Денис, за отговора. Само веднъж съм мерила БТ следобед, защото нямах възможност сутринта, иначе си я меря м/у 6.30 - 7.00 всяка сутрин. Но явно този месец съм наистина без О, защото БТ така и не иска да се повишава.  :balk_144: Ти какво мислиш, има ли вероятност да съм имала О все пак? Много съм объркана...  :?  :thankyousign:, че имаш време за всички
Don't worry, be hippy
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #711 -: Януари 22, 2008, 11:35:37 am »
Мила Денис,
възможен ли е такъв голям скок в БТ при овулация? Може да е от настинката, която карам в момента:( или от новия термометър.
Благодаря ти предварително.

Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #712 -: Януари 22, 2008, 11:56:59 am »
здравей, Денис.
това е моята графика,меря БТ отскоро  :oops: ,ректално в 6.45 сутрин с живачен термометър.
как е положението според теб? тези високи стойности дали са нормални?
благодаря предварително :)
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 12:32:34 pm от sisilia »
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #713 -: Януари 22, 2008, 14:45:10 pm »

[/quote]
24/12/2007 - графиката ти е долу-горе добре. Има нещо ,което не мога да разбера и то е, че Разликата в БТ ФФ-ЛФ е добра, но Лф е малко къса /10-11 дни/.
Моят съвет е да се проследи О с УЗ, да се направят хормонални изследвания, защото имайки предвид, че не мериш спазвайки изискванията, не може да сме сигурни дали всичко е наред с О.
След като се установи че няма проблем с О, дори и да се получават някои нередности в графика, ще сме /в известна степен/ сигурни че е от неправилно прилагане на Метода на БТ.
Биологичният ритъм /лягаш си в 4:00 часа/ при теб е нарушен и това може да се отразява и на БТ.
Кога да мериш? Според мен е добре в 10:45, все пак трябва и да спиш спокойно, а не за си под напрежение че след 3-4 часа трябва да се събудиш за да мериш БТ.
Мери си така, но ще го имаме в предвид.
[/quote]
Благодаря ти Денис,
Утре ще ходя да си правя хормонални изследвания и от 12 ден отивам на УЗ,та да видим какво ще излезе.Инъче док.ми исписа Дуфастон с който трябва да направя 3 курса за удължаване на ЛФ.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #714 -: Януари 22, 2008, 15:29:33 pm »
......................
Можеш ли да ми кажеш, на какво се дължи колебанието на БТ във втора фаза. ..........
При теб нещата са си нормални за ЛФ. Има само една по-висока стойност, която приемаме за инцидент и така графиката ти е почти хоризонтална през ЛФ.
Колебанията в БТ се дължът на нивата на хормоните /прогестерон и естрогени, едните повишават, другите понижават БТ/
Ако графиката е сравнително хоризонтална и БТ се променя  с 0,5-1,5 градуса - всичко е наред.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #715 -: Януари 22, 2008, 15:37:01 pm »
Здравейте ............
Спазваш ли всички правила при измерването?
Има ли вероятност да си болна?
Измери си след обяд /сега/ телесната температура /под мишницата/ и пиши колко е

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #716 -: Януари 22, 2008, 15:42:36 pm »
Денис, би ли погледнала и моята графика  :oops: , да кажеш  как е до момента ? Меря орално , с дигитален термометър.
Ех с това орално мерене  :D, то е толкова неточно...
За графиката ти - може и да има проблем, не ми харесва това продължително покачване на БТ, ако имаш възможност - добре е да те видят на УЗ.
Имаш 3 (+) теста и продължително стъпаловидно покачване - може всичко да е наред,но все пак лекар трябвада си каже мнението.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #717 -: Януари 22, 2008, 15:46:51 pm »
Благодаря ..................
Направи тестове за О. /ако не е късно вече/- според мен може и да има О. -графиката ти до тук не показва проблем /стига да си мерила както трябва/
Продължавайте с кекса докато Бт не се вдигне до 37,0 защото може тези дни да е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #718 -: Януари 22, 2008, 15:47:36 pm »
Мерси Денис  :bighug:
:oops:  Мисля, че ще сменя мястото...без това мислех да започна и с живачен термометър, така че новия цикъл започвам по нов начин  :)
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 15:50:15 pm от lizi »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #719 -: Януари 22, 2008, 15:52:10 pm »
Мила Денис,.............
Че ще има О. спор няма, но двете неща /О. и настинка /съвпадат и БТ няма да е много достоверна.
Според тестовете за О. действайте и днес и утре.
Пика на ЛХ ми се струва, че е между 15-16 ден, това означава, че О. ще е от 16 до 17 ден на МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум