0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #580 -: Януари 10, 2008, 08:03:29 am »

Здравей Денис............................
БТ след О. може да се повиши постепенно.
Ако това е от 1 до 5 дена - всичко е наред.
Така че ако не се повиши веднага,не се притеснявай.
Ако вчера е бил пика на ЛХ- О ще настъпи до 48 час, така че може да е и 2 дена след теста.
Не бързай с тази БТ, всичко ще е наред.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #581 -: Януари 10, 2008, 08:07:55 am »
Здравей Денис.............
Според мен О  може да е била на 19 ден /според тестовете и БТ/.
ЛФ 12-13 дни е добре.
Ако много те притеснява това консултирай се с лекар /важното е колко е прогестерона и каква е дебелината на Млигавица-ако там всичко е наред няма проблем/
Пиши за всичко ново и...успех от мен  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #582 -: Януари 10, 2008, 08:52:46 am »
БТ след О. може да се повиши постепенно.
Ако това е от 1 до 5 дена - всичко е наред.
Така че ако не се повиши веднага,не се притеснявай.
Ако вчера е бил пика на ЛХ- О ще настъпи до 48 час, така че може да е и 2 дена след теста.
Не бързай с тази БТ, всичко ще е наред.  :D
Благодаря ти Денис:)
Нанесох си БТ за днес. Ама ако О насъпи не днес, а утре...леле горко му на милия :P Той не, че се оплаква де. Пита всеки ден как ми е БТ, гледа резултата от теста с мен...голям смях. Даже вчера се смяхме, че беше много тъпо: днес трябва да правим кекс...като по команда:) Разбира се, всичко си беше нормално, ама началото...лелеле..:)
Да видим, вече си усещам напрежение в гърдите. Предполагам утре най-късно ще се увеличи, което за мен си е нормално. Всеки цикъл са си напрегнати.
Лек ден ти желая и много благодаря:)
Успех от мен!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #583 -: Януари 10, 2008, 08:59:03 am »
Благодаря ти Денис:)
.........................
Направи и днес тест за О.
Ако пак е положителен,това означава, че пика на ЛХ е посредата на тези 2 дни и от там  си изчисляваш деня на О. /от 12-48 час след пика/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #584 -: Януари 10, 2008, 09:00:29 am »
Здравей пак Денис:)
Извинявай ама имам още един въпрос:) И спирам днес с въпросите:)
В БГ винаги като съм ходила на гинеколог са ми казвали, че имам поликистозен десен яйчник. Тук като ходих на профилактичен ми казаха, че няма такова нещо. Малко по-голям е от другия, но няма място за притеснение.
Може ли по графиките да се види, дали има нещо такова?
Благодаря ти предварително:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #585 -: Януари 10, 2008, 09:13:34 am »
Здравей пак ............
Може да се разбере по графика, но може и да не се разбере.
/че яйчника е поликистозен/.
За големината му - не.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #586 -: Януари 10, 2008, 09:17:12 am »
Благодаря много clevergirl_75.И?Получи ли се? :oops:Ама че шаренийки замайва ми се главата :grouphug2:

                               
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #587 -: Януари 10, 2008, 09:53:02 am »
Благодаря много clevergirl_75.И?Получи ли се? :oops:Ама че шаренийки замайва ми се главата :grouphug2:                            
Здравей:)
Получи се:)
Малко късно си започнала да мериш БТ според мен. Не се вижда каква е БТ в първата ти фаза за да може да се коментира. Как определи, че на 13 ден ти е О? Не си правила тестове доколкото виждам.
Изчакай малко да се включи Денис, аз самата съм нова и разчитам на нея много за разчитане на графиката ми:)
Успех ти пожелавам:)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #588 -: Януари 10, 2008, 09:56:08 am »
Може да се разбере по графика, но може и да не се разбере.
/че яйчника е поликистозен/.
За големината му - не.
И аз това имах предвид, че е поликистозен, а не големината му.
Та значи трябва лекар да си каже, в крайна сметка те го виждат.
Ами да видим при следващия преглед ще искам мнение непременно. Аз и без това съм се запътила натам след един, два месеца ако не стане бебчо. Ама дано да стане дотогава:)
Пожелавам ти го и на теб Денис и стискам палци:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #589 -: Януари 10, 2008, 10:47:36 am »
Благодаря..................                
Без стойности в ФФ/това е фазата преди О./ графиката не е ясна.



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #590 -: Януари 10, 2008, 12:17:46 pm »
Благодаря..................                
Без стойности в ФФ/това е фазата преди О./ графиката не е ясна.




Малко късно започнах да меря,сега ми казаха и ми изписаха утрогестан.Ако следвам докторските указания, О би трябвало да е последния ден на ниската първия ден на високата температура :balk_138:Явно не е така,а и тук гледам доста ниски температурни стойности и то за бременни графики та вече започнах да се пообърквам.Започвам да меря след 10 ден,когато започвам и утрогестана тъй като тогава се очаквала да е О ми(11,12,13 ден.Принципно такива стойности не съм имала много време...Добре де все пак ми е първия месец,ако позволите ще ви занимавам известно време със себе си :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #591 -: Януари 10, 2008, 13:33:45 pm »
Малко късно започнах да меря,сега ми казаха и ми изписаха утрогестан.Ако следвам докторските указания, О би трябвало да е последния ден на ниската първия ден на високата температура :balk_138:Явно не е така,а и тук гледам доста ниски температурни стойности и то за бременни графики та вече започнах да се пообърквам.Започвам да меря след 10 ден,когато започвам и утрогестана тъй като тогава се очаквала да е О ми(11,12,13 ден.Принципно такива стойности не съм имала много време...Добре де все пак ми е първия месец,ако позволите ще ви занимавам известно време със себе си :bighug:

БТ се мери през целия цикъл. Ако не мериш през целия цикъл няма как да разбереш, кога е последния ден на ниските температури. Не гледай стойностите на температурите, те са индивидуални за всеки. Важна е разликата в температурите или по-точно между температурите в двете фази. Навсякъде дават различни стойности за разликата...0,2 градуса...до 0,5 мисля. Това е една предпоставка, че е имало О. В сайта можеш да намериш много отговори. Порови се малко, интересни неща има.
Успех и стискам палци:)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #592 -: Януари 10, 2008, 14:11:35 pm »
Здравей мила Денис.Би ли  ми погледнала графиката,съжалявам ,4е сам несериозна и не сам попълвала графиката с БТ,но се притеснявам,4е много ми закаснява,а тестовете са отрицателни.Незнам ве4е какво става дали имам по сериозни проблеми или просто ще ми е дълъг цикъла?

*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #593 -: Януари 10, 2008, 16:42:30 pm »
Денис и аз като всички пак имам въпросче към теб, вчера си правих тест за овулация , кога мога пак да напрява. Може ли всеки ден или както бях чела през ден.Благодаря предварително :D
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #594 -: Януари 10, 2008, 18:01:20 pm »
Денис и аз като всички пак имам въпросче към теб, вчера си правих тест за овулация , кога мога пак да напрява. Може ли всеки ден или както бях чела през ден.Благодаря предварително :D
Не съм Денис ама тъй като ти е спешно реших да отговоря. Тест за О се прави всеки ден , като започваш от 10 ден на цикъла (при 28 дена цикъл), това е описано в опаковката на тестовете.
Дано не си изпуснала момента, че като гледам БТ е започнала да се вдига.
Стискам палци:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #595 -: Януари 10, 2008, 18:23:19 pm »
Здравей ...........
Съжалявам миличка, но тези стойности нищо не ми говорят.
Не се знае кога е била О., няма достатъчно стойности през ФФ- поне да имаше 4-5, за да има с какво да сравним това  37,1.
Може О да е била по-късно и затова да ти закъснява.
Просто трябва да се чака.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #596 -: Януари 10, 2008, 18:26:51 pm »
Не съм Денис................
Само да допълня, добре е да се прави от (-) до (-) за да се хване по-добре пика на ЛХ. Това може да са 3 дни /(-),(+).(-)/, може да са и 5-6, зависи дали си улучила момента.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #597 -: Януари 10, 2008, 20:06:25 pm »
Не съм Денис................
Само да допълня, добре е да се прави от (-) до (-) за да се хване по-добре пика на ЛХ. Това може да са 3 дни /(-),(+).(-)/, може да са и 5-6, зависи дали си улучила момента.
И веднага примера с мен (от допълнението на Денис): вчера теста ми за О беше +, днес отново го считам за +, защото вчера тестовата линия беше по-наситена от контролната, а днес са еднакво наситени. Денис, надявам се, че съм преценила правилно, ти как мислиш? Което означава, че утре пак трябва да правя тест.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #598 -: Януари 11, 2008, 07:14:39 am »
И веднага примера ...............
Да, точно така.
Пика на ЛХ е по-средата, дори малко изместен към деня където тестовата е по-наситена.
От там вече си смяташ 12-48 часа, в този интервал трябва да настъпи О. Не забравяйте и 48-я час,защото О може да настъпи и тогава.
Хайде стискам палци да стане чудото :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #599 -: Януари 11, 2008, 08:54:07 am »
Да, точно така.
Пика на ЛХ е по-средата, дори малко изместен към деня където тестовата е по-наситена.
От там вече си смяташ 12-48 часа, в този интервал трябва да настъпи О. Не забравяйте и 48-я час,защото О може да настъпи и тогава.
Хайде стискам палци да стане чудото :D
Благодаря за  :crossfingers: Денис::)
Считам, че пика е някъде в полунощ между двата дни с + резултат от теста. Това значи, че днес в полунощ ще са 48 часа:) Кофти, милия трябва да се потруди и утре:) Шегувам се разбира се, на него му харесва:)
Надявам се това да е нашия месец.
Стискам ти палци и на теб Денис. Дано и ти зарадваш всички онези, на които си помогнала и които са видели +++ резултат:)