0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #500 -: Януари 04, 2008, 12:41:39 pm »
Здравеите на вси4ки Денис би ли хварлила едно око на графиката ми за сега бт все още е висока имам болки по силни в краста и сам малко притеснена ти какво ще кажещ Благодаря предварително :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #501 -: Януари 04, 2008, 15:43:41 pm »
Здравей Денис,..................
Линка не се отваря.
Ако е за графика 02/12/2007 - погледнах я.
По графика не е сигурно дали е имало О.
Може да е имало на 15 ден от МЦ, но тъй като БТ е ниска, това не е много сигурно.
01/11/2007 - е добре. Според мен е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #502 -: Януари 04, 2008, 17:00:08 pm »
Здравеите ..................
Графиката ти е супер.
Болките не биха могли да ни подскажат дали е станало или не.
Тях ги има и при бременност и при липса на такава.
 Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #503 -: Януари 04, 2008, 17:16:42 pm »
Здравей Денис,
Малко късно се вклю'вам и малко ми е странно 4е 2 ден БТ ми се  задържа 37 и 3. Днес започвам фертилните дни, знам от теб че не е нормално 2 са 2 пъти в месеца. Преди няколко дена-отбелязала съм го в графиката една вечер имах белтъкоподобна разтеглива и обулна слуз , а днес имам бяла, не ми зацапва,но май е бялото течение  :?
Да си дойда на думата за Бт-сигурно е от оргаметрила, какво ще кажеш ти, странно висока ми, ще я следя до понеделник че и без това пак ще ходя до др.Коларова.
Няма как...


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #504 -: Януари 04, 2008, 17:30:41 pm »
Здравей Денис,
.....................
За фертилната ЦС- причината  да е повече от един път през определени интервали е поликистозният яйчник.
За О. според мен може вече да е имало О., но по графика няма да можем да  разберем.
Да, може БТ да е повишена от Оргаметрила.
Ако нямаш някакъв дискомфорт - не го мисли. Всичко ще е наред, лекарката ти е супер  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #505 -: Януари 04, 2008, 19:23:38 pm »
Здравей Денис, искам да те попитам нещо-от този месец за първи път правя тестове за ову, но пък за сметка на това с меренето на Т не се справям добре - тази сутрин чаках 20 мин. дигиталния термометър да изписука, но за съжаление явно днес не му се работеше, измери Т 36,5 и до там(но без да изсвири). а теста за ову който правих, беше положителен-двете чертички бяха с еднаква наситеност. за съжаление през следващите 2 дни няма да може да бебправим, изпускаме овулацията но все пак, как мислиш,възможно ли е някой плувец да оцелее повече от 36 часа? :ask:
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 23:02:15 pm от dianka »
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #506 -: Януари 04, 2008, 21:09:23 pm »
Линка не се отваря......

Оффф, на работа имам проблеми с нета, не само много бавен, но и ограничения с достъпа и т.н.. Ще трябва да се откажа от навика от там да пиша:)
Много ти благодаря Денис:) Интересуваше ме само предишния цикъл.
Имам едно въпросче ако не ставам нахална де: Дали има връзка между това, че цикъла е ановулаторен и съсиреците (или там както се казва на достъпен език:)) са по-големи. Имам предвид, че аз по принцип имам 3 дневна не обилна М. Този път втория ден беше кошмар с огромни "парцали" (дори не знам как да ги назова).
Много ти благодаря предварително и се надявам да не съм нарушла правилата тук с неподходящ въпрос в темата:)
Благодаря ти, че винаги се отзоваваш, когато имам въпроси!
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #507 -: Януари 05, 2008, 01:04:41 am »
Денис здравей,
преди известно време те бях помолила да ми погледнеш графиката и понеже аз си имах съмнения,че не е добре, ти ги потвърди.Днес ходих на доктор и тя ми обясни,че може би О ми е към 15-17-19  :ask: ден.Не ме гледа на УЗ а по БТ стигна до това решение,според нея имам къса лутеална фаза и ми изписа Дуфастон да я удължи.Днес се рових из форума за инфо и направо се обърках с този дуфастон,сега направо не знам какво да правя,аз трябва да го пия от 14-ия ден на цикала,но след като О е към 15-ия сега незнам какво да правя,дали изобщо да го пия.Понеже вие тук сте доста по напред с матеряла(като знания)искам да видя вашите мнения по въпроса.Като гледам не веднъж сте съветвали момичета да сменят доктора,та се чудя дали моя ми е дал правилното лечение.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #508 -: Януари 05, 2008, 07:44:55 am »
Здравей Денис................
Разбира се, че може да оцелее.
Има шанс, не се притеснявай и дано да стане.
Сперматозоидите могат да оцелеят от 3 до 5 дена, понякога и до 7 дена.
Средно е 3 дена /това е за нас, които имаме някакви проблеми/
Така че стискам палци и дано да стане.
Пика на ЛХ е по средата м/у двата (+) теста. О настъпва от 12 до 48 час след това или най-късно О. при теб е на 18 ден от МЦ, рано сутринта.
Направи коремни /доста/ за да помогнеш на фоликула да се пукне по-рано, колкото повече физическа работа толкова по-добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #509 -: Януари 05, 2008, 08:00:27 am »
Оффф, на работа...............
Да, може и да има.
Ако МЦ е бил ановулаторен и нивата на естрогените са били по-високи, маточната лигавица само нараства, без да има прогестерон /той се синтезира след О./,който да спре това нарастване.
Може от това да е било.
Обилната М, говори за по-дебела лигавица. Не се шашкай не е страшно, понякога се случва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #510 -: Януари 05, 2008, 08:08:25 am »
Денис здравей,
..................
Трябвало е да те види на УЗ. Незнам защо правят така тези лекари. Както и да е.
На твое място бих я сменила.
За Дуфастона- той се пие по схема. Ако твоята лекарка е посочила схемата  за прием в ЛФ, не е проблем ако го вземеш 1-2 дена преди О.
По принцип Прогестерона/каквото е и Дуфастона/ подтиска О когато се вземе 7-8 и повече дни преди О.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #511 -: Януари 05, 2008, 11:26:05 am »
ООО, благодаря ти Денис:) това за физическата работа ми хареса,ама много!!! за днеска съм запланувала чистене с прахосмукачката, миене с парцала, и за десерт 80 коремни преси :) да видиме дали ще успея - едно време в гимназията ги покривах от раз, да видиме сега какво ще стане. а дали пък не се е пукнал снощия пустият му фоликул? такива болки имах долу вдясно, все едно ме режеха с нож.. :ask: пък и БТ сутринта беше 36,9?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #512 -: Януари 05, 2008, 11:47:53 am »
ООО, благодаря ............
Може днес да се  пукне или вече се е пукнал фоликула, това ще се разбере след 2-3 дни/по БТ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #513 -: Януари 05, 2008, 13:26:30 pm »
Да, може и да има....Обилната М, говори за по-дебела лигавица. Не се шашкай не е страшно, понякога се случва.
Благодаря ти Денис:)
Не съм се шашнала, беше ми просто интересно дали има връзка. А колкото до цикъла, то май си се виждаше още в началото, че ще е ановулаторен. В началото на цикъла не падна  БТ, а после пък не се вдигна достатъчно. От 10 ден започвам тестове за О, да видим какво ще покажат:) Ако нищо не стане до Март, ще се ходи на изследвания май:(
Лек ден и приятен weekend:)
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #514 -: Януари 05, 2008, 14:54:21 pm »
Денис Благодаря ти за отговора,
по принцип тя ми казва,че О е около 15-17 ден,но аз трябва да го вземам този дуфастон от 14 ден,да го пия 10 дена 3 месеца.Сега ми предстои лапаро при друг доктор и се чудя дали ще е проблем,че пия дуфастон преди операцията която е в края на месеца.
Ох Денис ако не си ти незнам какво щях да правя.Благодаря ти от сърце.
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #515 -: Януари 05, 2008, 16:34:54 pm »
Денис, ето че ми се наложи колкото и да не очаквах да се включа пак.
Ама с моята БТ става нещо-може и да е от термометъра ми,защото тази сутрин мерена на време макар и  с 3-4 минути по късно е 37 и 4  8O
товае един от малкото пъти когато в средата на МЦ или по точно към края си е такава. Вяравм че този фоликул отдавна се е спукал, мислила съм за вариант отново да отида при др.Коларова в понеделник за да ти кажа че се е пукнал. Малко ме наболява гърло, но като цяло съм добре. От тук нататък си ти...
Сигурно е заради ляв ПКяйчник...

PS-Имаш страхотен подпис  :D
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 16:42:25 pm от fanta_23 »
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #516 -: Януари 05, 2008, 22:22:31 pm »
Здравейте момичета, аз съм нова тук.Повече съм чела и рядко се включвам.
Накратко за мен - след лапароскопия, последва лечение на ендометриоза 6 месеца и на 21.12.2007 ми дойде за пръв път след лечението.Док каза да меря БТ и да правя ову-тестове.Ще ви бъда много благодарна да ми погледнете графиката и да ми кажете имала ли съм ову този месец или още да чакам?
Преди всичко искам да благодаря, че ви има!
Пожелавам на всички здраве,късмет и много бебта през тази година!!!
 :blowingdust:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #517 -: Януари 06, 2008, 09:00:10 am »
Благодаря .................
Изобщо не е така, че 'БТ ти е висока и че може МЦ да е ановулаторен'.
Графиката ти до тук е супер. Имаш една по-висока стойност, която приемаме за инцидент и не я гледаме.Без нея графиката си е съвсем нормална.
Никой в началото на МЦ не може да каже дали ще има О. или не.
Я по-бодро  :D, всичко ще е наред

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #518 -: Януари 06, 2008, 09:04:08 am »
Денис .............
Не мисля, че Дуфастона пречи на Лапарото, но за всеки случай се консултирай с лекаря, който ще ти го прави.
И пиши какво е казал.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #519 -: Януари 06, 2008, 09:09:30 am »
Денис, ......................
Според мен графиката ти е добре.
Може би фоликула се е пукнал.
Стойностите са по-високи/сега, през ЛФ/, защото Бт през ФФ е с по-високи стойности.
Правиш разлика около 0,5 което е супер.
Твоят прогестерон /отделен след О./+ Оргаметрила - ето ти причина за тази хубава разлика в БТ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум