0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #340 -: Декември 10, 2007, 15:16:54 pm »
Благодаря ти katia13 . Това за течностите не го знаех, аз както пия по много вода на ден , трябва в този интервал да се огранича  :( ... ще огранича и тестовете по един на ден  :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #341 -: Декември 10, 2007, 17:21:13 pm »
Здравейте момичета,
........................
36,57
Не е нужно да мериш по няколко пъти сутрин.
Ако мериш в рамките на един час , напр. от 6,15 до 7,15 всичко е наред. Дори и в 6,10 да измериш не е проблем.
Ако ти се наложи да станеш за малко до тоалетна -отиваш без да правиш други излишни движения, после лягаш и спиш още 1 час.
Ако не може да заспиш, поне лежиш без да се въртиш 1 час и тогава мериш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #342 -: Декември 10, 2007, 17:26:21 pm »

36,57
Не е нужно да мериш по няколко пъти сутрин.
........
Благодаря ти Денис. Както винаги точна и готова да помогне:)
Респект!
 :balk_47:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #343 -: Декември 10, 2007, 17:34:27 pm »
Ако може .................
Добре е теста за О. да се прави от 15 до 19:00/20:00 часа
И е добре да се спазва горе-долу един и също час.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #344 -: Декември 10, 2007, 20:10:51 pm »
Ако може .................
Добре е теста за О. да се прави от 15 до 19:00/20:00 часа
И е добре да се спазва горе-долу един и също час.

защо denis? 8O непомня на кутийките да е пишело МЕЖДУ 15-20h да се правят..пише само да не е сутрин..
обясни ми моля те защо трябва да е тогава,като не го пишат на кутийките..ние от къде да знаем :(,то значи има месеци в които аз като съм се тествала по-обяд,не е трябвало така ли?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #345 -: Декември 11, 2007, 07:22:05 am »
Секретирането му /от хипофизата/ е рано сутрин и е установено, че най-голяма е неговата концентрация след обяд.
Ние просто се подсигуряваме като се тестваме след обяд, това е
Не че е проблем да се тестваш в 10:00  :D

Повечето хормони си имат както месечни пикове и спадове, така и денонощни, когато концентрацията им е по-ниска или по-висока.
Така напр.хормонът на надбъбречната кора кортизол има най-висока честота- пик около 16:00 часа...за него се сещам в момента/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #346 -: Декември 11, 2007, 08:22:53 am »
здравейте, един въпрос, макар и леко..... искам да задам. Има ли вероятнос ЛФ, да бъде по-къса или съответно по-дълга от 14 дни. защото аз никога съм нямала 14 дни, винаги е била по- къса, това означава ли, че съм нямала никога О???
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #347 -: Декември 11, 2007, 09:17:09 am »
това,че може да имаш в някои месеци по-къса ЛФ,НЕОЗНАЧАВА че си нямала О.!!!толкова знам,защотото на мен последните няколко месеца(всъщност от както взех да следя повечко неща) ЛФ е около 11-12 дни(изключвам един от месеците когато са ми били прегнил за поддържането и - тогава беше 17 дни 8O)!!!имала съм О. със сигурност,но ЛФ не ми е била достатъчно дълга :(,обаче на какво се дължи и аз незнам още(в моя случай..)!!!
п.п. remiG ,ще следя какво ще ти отговорят другите момичета,че и мен ме касае твоя въпрос :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #348 -: Декември 11, 2007, 17:25:24 pm »
Денис, зарадвах те.  :D
Не може да  се каже точно кога ми е била О., 4 ден съм без оргаметрил, а според теб добре ли е това че БТ ми се  задържа към 37 и 15-вече горе долу 2-3 дена. Иначе друго няма какво да те питам...
Мисля че , а исигурно и ти е нормално да е така в края на МЦ...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #349 -: Декември 12, 2007, 05:23:18 am »
здравеи ДЕНИС би ли погледнала моята графика мисля че стоиностите на бт са малко ниски какво е тжоето мнение      БЛАГОДАРИА предварително за отгоора
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #350 -: Декември 12, 2007, 07:24:37 am »
здравейте, .................
Нормално е ЛФ да е от 11 до 16 дена - като средно е 14 дена.
Ако е по-къса от 11 дена, има Дефект в ЛФ и оплодената яйцеклетка не може да се вгнезди /имплантира/
НО Дефект в ЛФ може да има и при нормална дължина на  ЛФ, например по-ниски нива на прогестерона при ЛФ  13 дена
Така че не се хващай за думите  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #351 -: Декември 12, 2007, 07:29:10 am »
Денис, ..........................
По графика според мен - на 26 ден от МЦ.
Може ли тогава да е била?
Радвам се за теб
Графиката ти е супер...най-после  :D и ти с хубава графика
Ето че винаги е най-добре да се отиде на лекар и да се проведе адекватно лечение
Поздравления за твоята лекарка  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #352 -: Декември 12, 2007, 07:34:20 am »
здравеи ДЕНИС би ли погледнала моята графика мисля че стоиностите на бт са малко ниски какво е тжоето мнение      БЛАГОДАРИА предварително за отгоора
Къде мериш с какъв терм-р и колко го държиш?
Ако е живачен 10 мин
Ако е дигитален 2-3-4 мин след сигнала.

ПП. Ако мериш анално и ако ти е студено през ноща, БТ може да е малко по-ниска /с около 0,1 градус, не повече/
Провери за всеки случай терм-ра /купуваш нов живачен и мериш с 2-та под мишниците/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #353 -: Декември 12, 2007, 15:16:49 pm »
Блаодаря ти наистина сам имала проблем с термуметара пазликата е 2 градуса сега 6те си оправя графиката
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #354 -: Декември 12, 2007, 16:32:51 pm »
Денис би ли погледнала графиката ми? Последните месеци средната дължина на МЦ ми е 29 дена. И обикновенно почвам да правя тестовете за О. по-късно. Но онзи ден като се събудих с 36.45 си направих следобед тест, който беше положителен. Втората черта беше многооо бледа обаче. По-същия начин и на другия ден многооо бледа втора черта. И се чудя имало ли е О., нямало ли е. Днес теста за О. беше отрицателен. Нали след 10-та минута не се гледа теста, защото аз бях забравила да го изхвърля и като го изхвърлях имаше бледа втора черта.....тоест да го считам за отрицателен ?!?!   :balk_91: Обърках се много и мисля този месец да не се тревожа и да се отдам на празниците, да не ги развалям с тежки мисли, че сме изпуснали момента, защото бях толкова изморена тези дни, че май не ми беше до нищо  :balk_144:
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #355 -: Декември 12, 2007, 17:13:33 pm »
..се събудих с 36.45 си направих следобед тест, който беше положителен. Втората черта беше многооо бледа обаче. По-същия начин и на другия ден многооо бледа втора черта. И се чудя имало ли е О., нямало ли е.
lizi,положителен тест за О. е когато И ДВЕТЕ ЧЕРТИЧКИ СА ЕДНАКВАО ЯРКИ ИЛИ ТЕСТОВАТА Е ДАЖЕ ПО ЯРКА ОТ КОНТРОЛНАТА!!!ако тестовата линийка е по бледа от контролната,се смята за "-" тест,затова по твоите думи(че е по-бледа едната линийка),аз смятам че не си имала"+" тест все още !!!ще рече ,че овулацията не е минала и още имате време да бебеправите!!! :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #356 -: Декември 12, 2007, 17:31:37 pm »
Блаодаря ти наистина сам имала проблем с термуметара пазликата е 2 градуса сега 6те си оправя графиката
Не я коригирай /това не е правилно/
По-добре означи в бележки, че мериш вече по правилата и всеки път ми го напомняй.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #357 -: Декември 12, 2007, 17:40:21 pm »
Денис........................
Графиката ти до тук е добре. Не показва да е минала О. - но тя може да е тези дни, така че вие си продължавайте с кекса
За теста - Катето ти е обяснила. :D
Но ето ти и картинка:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #358 -: Декември 12, 2007, 19:39:03 pm »
Денис, Кате много ви благодаря  за помощта :kiss: . Благодаря, че сте така търпеливи с безспирните ни въпроси  :)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #359 -: Декември 13, 2007, 08:51:02 am »
Здравейте момичета,
аз пак имам един тъп въпрос: Днес ми се повиши рязко БТ, предния месец беше стъпаловидно. Та може ли някой да ми каже в такъв случай кога е предполагаемата О (в случай, че се задържи БТ виска де). Четох, че до два дни след О се повишава БТ. Означава ли това, че е възможно О да е била вчера или предния ден (разбира се ако БТ се задържи или дори повиши). Не че има възможност нещо да е станало де, милия го няма :(
Благодаря ви предварително и успешен ден на всички :D