0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1000 -: Февруари 28, 2008, 12:40:01 pm »
Ама ей, на мен кога не ми е било интересно да Меря БТ и правя графики , само дето трудно се будя когато трябва да меря БТ но това е друго...
Абе аз да кажа, че никой не е длъжен да мери, ако не иска  :D.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1001 -: Февруари 28, 2008, 12:43:43 pm »
Здравеи ...........
Малко ме притеснява графиката ти - и моят съвет е, ако имаш възможност нека да те види лекар на УЗ.
Имаш стъпаловидно покачване - според което може всичко да е наред, но може и да има проблем, напр. фоликула да не е успял да се пукне.
Ако е имало О. то тя може да е била на 16/17 ден от МЦ.
Ако отидеш на лекар - пиши как е минало, моля  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1002 -: Февруари 28, 2008, 16:50:43 pm »
Благодаря Денис лекаря ми ж монента е изжън града но каогато мога ще отида, Аз преди месец ми правиха лапороскопия възможно ли е от това да има проблем.
Благодаря ти


*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1003 -: Февруари 28, 2008, 17:14:56 pm »
Денис, ето ме пак..  :D
Разбрали сме се по повод меренето на БТ , но моята доста спадна и най-ниската едва ли не за 1 път е 36 и 4 , а най-високата на този етап от Мц е36 и6 ,а сега са се образували някакви върхове и незнам добре ли е ,не е ли.  8O
така съм за 1 път, познава доста добре графиките ми и знаеш горе долу как ми  върви БТ. Кажи едно мнение?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1004 -: Февруари 28, 2008, 21:04:12 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=68344&userLoginName=mimi.mimi
Това е моятя графика. Моля за коментар!
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1005 -: Февруари 28, 2008, 22:50:10 pm »
Денис 2 мнение от мен-този следобед макар и да не беше много редно, защото тест за бременонст се прави със 1-ва сутрешна урина, този беше със следобедна,защото се консултирах с един лекар който saraapl ми перпоръча и той май се оказа положителен-
 :bfp1: , макар и Sure Check и нали занеш че контролната му линия е C , а другата Т. Моята С линия е наситена,но вежду нея и мястото за Т линията ми се появи 2-ра по бледа чертичка и са 2. И доста объркано става , и по скоро си мисля че е лъжлив тест  :?
Благодаря ти и за 2-та отговора, малко се стрестнах от теста...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1006 -: Февруари 28, 2008, 22:59:21 pm »
Гледам ти графиката от този месец и...  8O
Може би аз пропускам някакви подробности, признавам че не следя подробно всички графики.  Но все пак, какъв е поводът да направиш тест на 11 ден от началото на МЦ. Още повече, че е бил поне 3 дни, с нормален интензитет (без да броим 5-те дни зацапване). А и  БТ е паднала достатъчно много, за да се предполага наличие на бременност.

Не искам да те отчайвам, просто се чудя каква е целта на теста... :?
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1007 -: Февруари 28, 2008, 23:23:01 pm »
А няма проблем ще ти отговоря. За 1 път лед Мц ми се случи така че от 4 до 6 ден имах ръждиво течение с примеси на кръв , а 7 и 8 ден само ръждиво течение , а това което ме накара да си напарвя тест е че направих консултация по Интернет с един д-р и той ми каза да направя тест защото може и зацапването ми да се  дължи на "цветна бременност". Та това е целта. Ако искаш пиши ми ЛС...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1008 -: Февруари 28, 2008, 23:36:48 pm »
Няма проблем, но ако е паднала БТ наистина не виждам смисъл. Ако искаш да "хванеш" дали има проблеми с имплантацията, трябва да направиш тест преди да е паднала БТ (независимо дали имаш начало на МЦ). Напълно е възможно да има оплождане, а да не се имплантира добре яйцеклетката поради някакъв проблем. И най-добре ще ти покаже кръвния тест. При него се хващат по-ниски нива на ЧХГ, а то се увеличава при оплождане в началото на имплатационния период. След като ембриона се захване напълно е толкова високо, че вече се улавя и от уринните тестове. Не че това е гаранция де, защото има много случаи, в които цикълът закъснява, а жената дори няма идея, че е имало оплпждане.

Ти имаш съмнения за дебелината на маточната лигавица, или нещо свързано с имплантацията..?
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1009 -: Февруари 28, 2008, 23:57:23 pm »
Ще го имам предвид това с кръвният тест , и може и още утре да отида да си пусна ще видим. по скоро имам съмнения за хормонален проблем или пък проблем с лигавцита като например-много тънка лигавица . Ще помисля за варианта за кръвен тест в вависимост от възможностите си но ти благодаря за отговорите...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1010 -: Февруари 29, 2008, 08:00:06 am »
Благодаря .........
Да, може причината да е това - трябва малко време за да се нормализират пол.функции. Но за по-сигурно се консултирай с лекар  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1011 -: Февруари 29, 2008, 08:02:18 am »
Денис,..........
Добре е БТ - точно така трябва - да пада и след О. да се повиши.
Няма върхове и спадове - всичко до тук е нормално

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1012 -: Февруари 29, 2008, 08:04:45 am »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=68344&userLoginName=mimi.mimi
Това е моятя графика. Моля за коментар!
Не съм сигурна дали е имало О
Правиш малка разлика ФФ/ЛФ - в този случай може да е имало О.,но може и да е нямало - по БТ няма как да сме сигурни и трябва да те види лекар - само с УЗ може да се разбере дали е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1013 -: Февруари 29, 2008, 08:09:17 am »
Денис ............
Ти си във ФФ няма как да има бременност.
Така както го описваш не съм сигурна, че правилно си отчела теста.
Нищо не говори, че има бременност - преди 11 дни М., БТ е ниска ...съмняваш се за цветна бременност ли?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1014 -: Февруари 29, 2008, 12:17:20 pm »
денис,защо бт ми се пока4ва,не трябва ли да спада ве4е.а и тия лъжливи предменструални симптоми са ве4е 3-ти ден,а по принцип по моите сметки трябва да ми доиде след 2-3 дни.цикала ми варира след раждането между 24 и 28 дена.преди си беше като 4асовник на 28 дни.за първи месец меря бт,извинявай 4е те притеснявам 4ести4ко.надявам се следващият месец да са ми ясни пове4ето неща и да не те питам толкова 4есто.благодаря 4е отговаряш винаги.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1015 -: Февруари 29, 2008, 13:28:04 pm »
денис,.............
С какъв терм-р мериш и колко го държиш? /извинявай, ако съм те питала вече/
Бт малко ти скача нагоре на долу, което се получава при неточно измерване.
За това, че БТ се повишава - добре е , говори за добра функция на ЖТ.
Според мен О. може да е била на 14/15 ден от МЦ, т.е МЦ да е по-дълъг от нормално...ще видим дали е така  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1016 -: Февруари 29, 2008, 15:02:55 pm »
денис,.............
С какъв терм-р мериш и колко го държиш? /извинявай, ако съм те питала вече/
Бт малко ти скача нагоре на долу, което се получава при неточно измерване.
За това, че БТ се повишава - добре е , говори за добра функция на ЖТ.
Според мен О. може да е била на 14/15 ден от МЦ, т.е МЦ да е по-дълъг от нормално...ще видим дали е така  :D
меря с дигитален и из4аквам до сигнала.преди 2 дни те бях попитала да го задържам ли 1 мин. след сигнала,ти съответно ми отговори 4е трябва да се държи 1-2 мин.след сигнал,но тъй като съм към края на тази графика,за да не я обърквам-мисля по новия метод да меря от на4алото на новия цикал.