0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Дайте да ви видя графиката-2
« -: Септември 29, 2007, 21:57:43 pm »
Старата тема Дайте да ви видя графиката стана много голяма, затова я заключвам и отварям нова.

Пожелавам ви много "бременни" графики!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #1 -: Септември 29, 2007, 23:03:13 pm »
  здравейте, искам да ми видите графиката, но незнам дали се вижда не съм сигурна :ask:  нова съм  и нещо май не мога да се справя и ми е притеснено ще се радвам ако някой ми отговори дали се вижда графиката ми и дали няма проблем в нея :bighug:


*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #2 -: Септември 30, 2007, 11:02:41 am »
Здравейте...може ли да ми кажете как трябва да си оправя графиката да се вижда от първият ден на цикала ми..меря си всеки ден температурата кудето е нужно и май има проблем с графиката ми и с овулацията най-вече.. :(.мн съм отчаяна...Моля помогнете ми Приятелки..........Целувам Ви силно... :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #3 -: Септември 30, 2007, 11:12:33 am »
  здравейте, искам да ми видите графиката, но незнам дали се вижда не съм сигурна :ask:  нова съм  и нещо май не мога да се справя и ми е притеснено ще се радвам ако някой ми отговори дали се вижда графиката ми и дали няма проблем в нея :bighug:
Не се вижда
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #4 -: Септември 30, 2007, 11:57:29 am »
Здравейте...може ли да ми кажете как трябва да си оправя графиката да се вижда от първият ден на цикала ми..меря си всеки ден температурата кудето е нужно и май има проблем с графиката ми и с овулацията най-вече.. :(.мн съм отчаяна...Моля помогнете ми Приятелки..........Целувам Ви силно... :)
Не е без значение къде точно си мериш температурата, така че "където е нужно" не дава яснота по въпроса. Има разлика в температурите, мерени орално и ректално. Това те питах. Освен това си провери термометъра. Вземи друг и последователно си премери температурата под мищницата примерно с двата. Така ще видиш дали не дава отклонение термометъра. Освен това ако мериш с дигитален, го дръж 2-3 мин. след сигнала, а ако е живачен- дръж го 10 мин. Що се отнася до вида на графиката и аз се чудя защо ти излиза по този начин. Попитай в темата за овулационния календар. Успех с бебеправенето.  :)

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #5 -: Септември 30, 2007, 12:43:12 pm »
Благодаря за информацията.меря я анално и честно да ти кажа сега рещих да пробвам и с друг термометър.Разликата е огромна. 8O.Как да оправя нещата..наистина ми е много трудно да се оправя,а толкова ми е притеснено.Май наистина ще се окаже че нямам овулация както ми беше казал и доктора... :(...оффф много трудно май се става мама...или поне на мен ми се струва така..Благодаря още веднъж за разбирането..(и се извинявам ако досаждам) :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #6 -: Септември 30, 2007, 12:46:37 pm »
Имам един въпрос-какви хапчета да вземам за да имам овулация....тук ми предлагат само инжекции и някакви сложни неща.Нещо по-простичко няма ли?Мерси..
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #7 -: Септември 30, 2007, 14:55:16 pm »
здравейте, мисля, че този път си оправих лентичката и графиката ми би трябвало да се вижда, 20 от МЦ почнах за първи път да си меря БТ - ОРАЛНО И МИ БЕШЕ 37, но от два дена имам М и не си я меря защото имам доста обилно течение и ми е кофти да си сложа    :balk_138:, но от утре почвам дано имам ову  този месец


*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #8 -: Септември 30, 2007, 16:27:21 pm »
Сега се вижда мели81  :)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #9 -: Септември 30, 2007, 16:51:11 pm »
 :D значи успях с графиката, от утре почвам пак с меренето на БТ и се надявам да не пропусна овуто :crossfingers:


*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #10 -: Септември 30, 2007, 16:53:26 pm »
Защо на 6.10 си сложила положитилен тест за овулация
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #11 -: Септември 30, 2007, 21:41:54 pm »
mpia това в моята графика ли се вижда? :o?


Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #12 -: Септември 30, 2007, 22:32:40 pm »
Здравейте! Имам ПКЯ и от една година пия Сиофор. От 15 дни пия Регулон, по настояване на гинеколога ми и съгласувано с ендокриноложката. Но от 3 дни имам някакво зацапване. Без болки. В началото по-кърваво, вчера кафяво, а от няколко минути пак кръв. Освен тия лекарства вземам и Пирацетам АЛ, Флунаризин и ФК. Дали нещо комбинацията е повлияла?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2007, 06:23:38 am »
  здравейте, искам да ми ..............
Стойностити са много малко и не е редно да се коментира.
Според мен обаче - може би е имало О.
Добре е, че правиш тестове за О.
Успех и скоро да се похвалиш с добра новина. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2007, 06:33:01 am »
Благодаря за информацията.меря я анално ...........
Купи си нов живачен термометър и мери с него. На графиката го отбележи - датата от която си с нов терм-р.
Отиди на лекар на 10-11-12 ден от МЦ- да те видят на УЗ дали има растящ, домин.фоликул.Днес ти е 12 ден - може и днес.
Направи тестове за О.
Това е което може да направиш този МЦ за да се разбере дали ще има О.
От следващият - на 3 ден от МЦ - може да се пусне изследване за ЛХ,ФСХ и Естрадиол - това пак показва дали ще има О.и дали всичко е наред.
Просто ти трябва добър лекар.
Посети клиника по стерилетет.
Мери и редовно БТ.
От мен - пожелавам ти много скоро да стане чудото :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2007, 08:55:06 am »
Здравей отново Денис! Пак се нуждая от твоята помощ  :). Според теб по графиката имала ли съм О. и на кой ден, защото аз нещо не мога да се ориентирам, а и разликата ми е само 0.2. Благодаря ти отново! Ти си истинско съкровище!
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2007, 11:26:16 am »
Денис, ако можеш да ми помогнеш с инфо.Не можах да намеря нишо за влиянието на естрофем върху Ову.Аз вече 4-ти месец съм без Ову, пия естрофем нон-стоп.Доки твърди, че от него имам "отклонения" в Ову-то и е спокоен.Но месеца в който забременях преди също пиех естрофем и явно всичко тогава е било в ред.Някъде прочетох , че естрофема потиска образуването на доминатни фоликули, но много малко информация.Дали можеш да изровиш нещо повече!!!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #17 -: Октомври 01, 2007, 14:16:30 pm »
mpia това в моята графика ли се вижда? :o?
Сега вече го няма :)
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #18 -: Октомври 01, 2007, 18:29:10 pm »
 mpia - да наистина е имало отбелязано за ову :D това пък от къде се получи незнам направо да се чудиш да не би пък календара да ми подскаже  :cheerleader:, че баш тогава може да ми е овуто дано данооооо :D


*
Re: Дайте да ви видя графиката-2
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2007, 19:54:02 pm »
Тогава действаи на 6 :D