0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,
попадала съм на табличка, която "определя" пола на бебчето, но в един руски сайт намерих друга, която малко се различава от досегашната. Тъй като чак следващата седмица съм на преглед и тогава ще ми кажат пола на бебочка, исках да разбера дали при вас има съвпадения?
http://www.kid.ru/beremennost/2-1.php3
*
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #1 -: Септември 27, 2007, 13:15:24 pm »
При мен не! Помечтай си смело. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #2 -: Септември 27, 2007, 13:23:26 pm »
И при мен няма съвпадение! :D
*
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #3 -: Септември 27, 2007, 13:25:16 pm »
Еххх...дано пък при мен се окаже вярна ;)
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #4 -: Септември 27, 2007, 13:30:44 pm »
Извинявам се, че ще бъда малко черна станция, ама аничка, моля те, пускай подобни неща в темата на бременните, малко пърхаща е тази тема, тук има момичета, които все още се борят със стерилитета, пък и ако отскочиш до някои други форуми ще намериш още много таблички, които при мен поне до една не са верни.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #5 -: Септември 27, 2007, 13:39:44 pm »
Подкрепям Фоксче. Подобни въпроси не изискват отделни теми.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #6 -: Септември 27, 2007, 13:47:31 pm »
Извинявам се, ако съм на грешното място! Чудех се къде да я пусна, сметнах, че след като може да обсъждаме настинки по време на бременност, играчки и колички за бебета, значи тук е най-подходящото място и за пола на бебето. Относно къде какви таблички има - не ми е било това цел, просто покрай здарвната информация на някои сайтове се появяват и такива нещица...  :oops:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #7 -: Септември 27, 2007, 14:51:25 pm »
А бе я яз да си попитам за коя възраст става въпрос, когато съм заченала или когато съм родила? А зачеването се има предвид ПРМ или две седмици след това?
И май според тази таблица не се допуска да се родят момче и момиче близнаци без АРТ?
Ето Ви най-буквалният превод, на който съм способна. Моля за тълкуване.

Цитат
Мальчик или девочка
Предлагаемая таблица дошла до наших дней из Древнего Китая. Искать какие-либо закономерности в этой таблице не стоит, ее следует принять как данность. Впрочем, в том, что таблица "работает", легко убедиться каждой рожавшей женщине, достаточно вспомнить возраст, когда она стала матерью, и правильно вычислить месяц зачатия.
Как пользоваться таблицей определения пола ребенка
Пользоваться таблицей просто. По вертикали следует возраст, когда вы стали матерью, а по горизонтали месяц зачатия ребенка. Тогда в перекрестии получаем
Конечно, во время создания этой таблицы, а это произошло в середине первого тысячелетия до нашей эры, люди пользовались другим календарем. Таблица адаптирована к современному календарю.
М - рождение мальчика;
Д - рождение девочки.
Обратите внимание: при вычислении месяца зачатия следует исходить из реального срока вынашивания: нормальные роды, ранние или поздние.

Цитат
Предлаганата таблица е дошла до нас от Древния Китай. Търсенето на каквато и да било закономерност в нея е излишно, нея следва да я приемаме за даденост. Впрочем, в това, че таблицата "работи", лесно може да се убеди всяка раждала жена, достатъчно е да си спомни възрастта, когато е станала майка, и правилно да изчисли месеца на зачеване.
Как да използваме таблицата за определяне на пола на детето.
Използването на таблицата е просто. По вертикалата следва възрастта, когато сте станали майка, а по хоризонталата месецът на зачатие на детето. Тогава там където се пресичат получаваме
Разбира се, във времето, когато е създадена тази таблица, а това е станало в първото хилядолетие преди нашата ера, хората са ползвали друг календар. Таблицата е адаптирана към съвременния календар.
М - раждане на момче;
Д - раждане на девойка.
Обърнете внимание: при изчисляване на месеца на зачатие следва да се изхожда от реалния срок на износване: нормално раждане, недоносено или преносено.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #8 -: Септември 27, 2007, 15:00:59 pm »
Раждаш, виждаш пола на детето и тогава връщаш 7,8,9 месеца назад до достигане на квадратчето с желания пол - значи този месец си забременяла, независимо какво казват лекарите  :lol:. А близначена момче и момиче стават, когато забременяваш в 24 часа между 31-во и първо число. Честито на печелившите :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #9 -: Септември 27, 2007, 16:05:56 pm »
Признавам си вината, ама за да не ви скандализирам не преведох последното изречение:

Верный результат получается в 90% случаев. Этот результат немного выше, чем показания при ультразвуковом исследовании (УЗИ).

Верен резултат е получава в 90% от случаите. Този резултат е немного (малко) по-висок, отколкото показания при ултразвуково изследване (УЗИ).

Явно за тези, които в нито един от случаите не се получава верен резултат е в тези 10%. Предполагам, че няма жена, която да претендира, че познава повече от 10% от раждалите жени в световен мащаб. Ако все пак има таква, тогава ще търсим верните резултати през годините. Да се надяваме, че няма жена, която да познава 10% от раждалите жени в световен мащаб от 1 век пр.н.е. до сега.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #10 -: Септември 27, 2007, 16:38:37 pm »
 Абе то като цяло ако задълбаем в достоверността на тази таблица, ще е достатъчно да погледнем в кое хилядолетие се е появила тя и в кое са започнали да използват ултразвук ;) Логично ще е да се попитаме на каква база изникват тези 90% ?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #11 -: Септември 27, 2007, 17:05:21 pm »
Тези, които са били бременни преди да се появи ултразвука, явно са родили вече. Ама никой не ми каза как да изчисля аз дали Марио е момче или момиче.

Ето данните - забременях на 28, родих на 29
ПРМ - 19.05, овулация в началото на юни и се роди в края на февруари
И ако това ще ви улесни - лекараката каза, че е момче.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #12 -: Септември 28, 2007, 11:15:45 am »
Тези, които са били бременни преди да се появи ултразвука, явно са родили вече. Ама никой не ми каза как да изчисля аз дали Марио е момче или момиче.

Ето данните - забременях на 28, родих на 29
ПРМ - 19.05, овулация в началото на юни и се роди в края на февруари
И ако това ще ви улесни - лекараката каза, че е момче.
:lol: Как ме разсмя - имах нужда от това, благодаря ти :)
Такива таблички колко съм виждала. Даже има едни лунни календари - аз си имам такъв - правиш секс в определени часове на определена дата и хоп - забременяваш с дете с желан пол. Е ние секс правихме на посочените дати и за момче и за момиче, защото искаме БЕБЕ - какво да е, само да е здраво и да дойде най-накрая. Ама на - до сега файда никаква :( Днес вече писах - на какво ли не сме готови да повярваме...
Аничка, да ти е живо и здраво бебчето и после все пак пиши дали табличката е познала ;)


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #13 -: Септември 28, 2007, 11:55:01 am »
Е ние секс правихме на посочените дати и за момче и за момиче, защото искаме БЕБЕ - какво да е, само да е здраво и да дойде най-накрая. Ама на - до сега файда никаква :(

Объркали сте Луната. Бъдете последователни - или за момче или за момиче. И си купи зелка!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #14 -: Септември 28, 2007, 12:07:43 pm »
 :lol: Сигурно сме гледали някоя от луните на Юпитер. Зелка още сега отивам да си купя - ако знам, че ще помогне от всички зарзавати ще си взема  :lol:
Извинявам се за спама, но май луната не ми действа добре :balk_70: - добре че започва да намалява :)


*
Re: Табличка за пола на бебето. Има ли съвпадения?
« Отговор #15 -: Септември 28, 2007, 13:03:43 pm »
То както излезе - цялата тема е спам, ама честно казано покрай всички страхотии които прочетох за секцио и какво ли не, добре ми дойде едно такова разтоварване :)