0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #300 -: Ноември 13, 2009, 13:55:40 pm »
Моята лекарка ми каза да пропуснем бебеправенето в месеца, в който правим ЦС.
Искам да попитам колко дни преди ЦС си пуснахте микробиологичните изследванията, месецът преди последния ви цикъл или няколко дни преди самата снимка (т. е по време на цикъла ви)?


Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #301 -: Ноември 13, 2009, 14:52:14 pm »
Аз правих микробиологията в първите чисти дни на цикъла, през който направихме ЦС. Пуснахме и ПКК и около 10 ден беше самата ЦС по спомен.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #302 -: Ноември 13, 2009, 15:15:01 pm »
На мен изобщо не ми искаха микробиология. Казаха ми, че почистват много добре влагалището и няма да има никаква опасност да се разнесе нещо, в случай че има какво.
А за секса след ЦС - на мен ми дадоха зелена светлина още в същия месец, а една приятелка забременя няколко дни след ЦС. Шанса в същия месец е много голям. Но все пак слушай лекаря си.
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #303 -: Ноември 13, 2009, 15:26:48 pm »
На мен ми искаха само ПКК със Суе и С-реактивен протеин, седем дни преди снимката пиех ципрофлоксацин и витамини.
В същия месец забременях след 9 месеца опити,но всичко свърши в 7 седмица.
Дали причината за аборта е ЦС - не знам .
Може би, по-добре  да се изчака  до следващият месец.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 15:30:38 pm от Leila »

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #304 -: Ноември 13, 2009, 16:48:11 pm »
Благодаря за бързите ви отговори!
Leila, едва ли причината е ЦС. Аз вярвам, че няшите бебета избират най-подходящият момент да дойдат при нас, така че всички трябва да сме търпеливи да го дочакаме!


*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #305 -: Ноември 13, 2009, 17:49:37 pm »
А изписаният антибиотик дали няма да попречи на една евентуална ранна бременност?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #306 -: Ноември 13, 2009, 18:48:44 pm »
А изписаният антибиотик дали няма да попречи на една евентуална ранна бременност?
Мисля, че на толкова ранен етап - не. Но попитай лекарят си за това.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #307 -: Ноември 15, 2009, 08:03:06 am »
Вчера ходих на преглед, за да уточним някои подробности около ЦС. Лекарят ми предписа вагинални таблетки Флуомизин, в листовката пише, че имат противомикробно и антисептично действие, и се използва против бактерии и гъбички, както и за създаване на антисептична среда преди гинеколгични операции и раждания. Също ме посъветва да си пусна изследване за хормони на 3-я ден след цикъла.


*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #308 -: Ноември 16, 2009, 15:23:23 pm »
А изписаният антибиотик дали няма да попречи на една евентуална ранна бременност?
Мисля, че на толкова ранен етап - не. Но попитай лекарят си за това.
Ама и аз питам като паднала от Марс. Изписаният антибиотик (при мен след ХУЗК) е точно две таблетки в рамките на един ден.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #309 -: Ноември 17, 2009, 08:26:33 am »
Привет и от мен,тея дни ми предстой цветна снимка и си ме е доста страх, :(
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #310 -: Ноември 18, 2009, 04:46:12 am »
Нинка, изобщо не се тревожи, не е чак такава страшна работа. Минава бързо и дори да боли малко, се забравя. Аз си излязох от болницата все едно не е било. По-важно е да се увериш, че са ти проходими тръбите. Успех!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #311 -: Ноември 18, 2009, 09:58:23 am »
Страха го има, и при мен го имаше, като не знам как ще мине манипулацията, какъв ще е резултата....Процедурата е кратка, болка евентуално може да има при вкарването на контрастното вещество, но ако си с болезнен цикъл като мен, можеш да добиеш представа каква ще е болката :) Разбира се не е задължително да те боли. Както е казала Цигуларче, важен е резултата. Ще те чакаме с добрите новини. Може да си вземеш аулин след манипулацията, ако те боли. Вземи си и превръзка, защото след това има изтичане на контрастно вещество, да не се стреснеш.
Успех
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #312 -: Ноември 18, 2009, 11:58:45 am »
Мерси за бързите отговори,да наистина резултата е най важен,като мине утре процедурата ще ви пиша как са нещата,дано всичко да е наред :)
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #313 -: Ноември 18, 2009, 22:09:07 pm »
някои правил ли е цветма снимка при Кова4ев варна
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #314 -: Ноември 19, 2009, 09:28:47 am »
някои правил ли е цветма снимка при Кова4ев варна
Аз, както и доста други момичета от форума :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #315 -: Ноември 19, 2009, 12:48:47 pm »
 :)кроу на мене ми предстои и умирам от страх :(Моля те кайи ми как е минало при теб. Аз дори на обикновен гинеколог.преглед ходя със страх :(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #316 -: Ноември 19, 2009, 14:08:49 pm »
 Абе не е най-приятното преживяване, но пък се търпи. Аз си охках, но честно казано страха ми беше по-голям от болката. Разбира се при всяко момиче е индивидуално. Някои много ги боли, а други не. Слава Богу при мен болката не беше нетърпима. Пих един Аулин час преди снимката. После след манипулацията, нямах нито течение, нито ме е боляло. Върнах се на работа същия ден. Нямах проблеми. Важен е резултатът. Носи си и дамска превръзка, защото на някои момичета им изтича течност след ЦС.
 Кога е ЦС ? Пиши след нея. Спокойно, цялата манипулация от събличането до обличането е не повече от 15мин. Ако те боли знай, че е много за кратко, така че с това се успокоявай.
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #317 -: Ноември 19, 2009, 14:22:16 pm »
мерси кроу :Dами трябва да си запиша час защото преди 2 дена бях при Кова4ев за първи път и сега съм по средата на цикъла и трябва да изчакам.Но оше на са ми казали за нишо обезболявашо :(.Като ти поставят инструментите боли ли.Откри ми с вагин.ехограф андометриоз.киста 3 4см и имам високо фсх 11 каза пак да го изследвам.Ти доволна ли си от него
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #318 -: Ноември 19, 2009, 14:32:24 pm »
mih , не съм имала проблеми подобни на твоите затова не мога нищо да ти кажа. Ако си решила да се довериш на д-р Ковачев и екипа му - следвай препоръките им. Те знаят най-добре какво е редно да се направи в твоята ситуация. Изчакай да ти дойде МЦ и още на първия ден се обади, за да си запишеш час за ЦС, на 3 ден пусни половите хормони и изобщо следвай препоръките им.
Нека да не се откланяме от темата, за цветната снимка - понеже не е хубаво да спамим. За обезболяващо и на мен не ми казаха, но аз се поинтересувах от други момичета и час преди снимката пих Аулин. Това беше всичко. Не се тревожи и не си напрягай съзнанието с излишни мисли. Просто следвай съветите на лекарите. Те би следвало да знаят по-добре от нас. Не мисли и дали боли при поставянето на инструментите. Тъй като не виждаш какво ти правят - по-добре е да не знаеш какво става :) Пак се повтарям, но знай, че не е нещо нетърпимо. А и няма как да ти го опиша с думи. При поставянето на инструментите по-скоро ми щипеше. Може би от някакъв разтвор, с който почистват влагалището. После при преминаване на контраста боли като при много болезнен цикъл. Търпи се, а и е кратко.
Успех !
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 14:34:04 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #319 -: Ноември 19, 2009, 14:41:15 pm »
Страхотна си кроу :bighug:благодаря ти  :DЩе пиша като мине